Keresés

Részletes keresés

pajaci Creative Commons License 2018.06.06 0 0 3758

Őket szidják, vagy az ablakaikat?

Előzmény: Detti-22 (3757)
Detti-22 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 3757

Fa ablakot szeretnék csinálni!

Danubius Ablak  céget ismeri valaki? 

Nekem elég jó árajánlatot kaptam! De Facebookon valaki nagyon szidta őket

kiss_atti Creative Commons License 2018.06.04 0 0 3756

Ha érdekel,

 

van referencia. Kis baj, hogy nem az "olcsó ablakos" vagyok.

Előzmény: beeex (3755)
beeex Creative Commons License 2018.06.04 0 0 3755

Üdvözlet

 

Érdeklődnék, tudtok e ajánlani budapest körzetében Veka proflt használó gyártót vagy forgalmazót, megbízhatót. Új ház építése, kifejezetten nagyfelületű ablakokkal.

Néztem a guglin, rengeteg cég árul Veka profillal ablakot, de ebből fogalmam sincsen ki gyártja végül le az ablakot, és milyen minőségben.

Ha van ötlet, köszönöm.

Thomas Creative Commons License 2018.06.03 0 0 3754

Újra felmerült, hogy külső hő-fényvédő rolót szereltessünk fel 4 éve beépitett ablakainkra.  (2 db 1750x1575, 1 db 945x2470-erkélyajtó, 2210x1590, és 1060x1590).

A szakemberektől kérdezném, hogy nagyságrendileg milyen költségekre lehet számitani pl. BP-en? 

A lakás délnyugat-nyugati fekvésű és kiemelkedik a közvetlen környezetéből, azaz kellően süti a nap, veri az eső és a szél. (szoktak lenni nagy viharok a környékünkön)

A Renson-ról láttam videót, hogy jól birja a kiképzést.  (meg a Harol-ról is).

Praktikus kérdés az, hogy áramszünet esetén, hogy lehet mozgatni pl az erkélyajtóra szerelendő rolót? pl a Renson Fixscreen 100 EVO M1.

Nagyon kösz előre is.

neo1982 Creative Commons License 2018.05.22 0 0 3753

Bocsánat ha nem teljesen ide vág.

A 3 éves aranytölgy kapum, idén tavasszal elkezdett foltosodni, sötétbarna/fekete foltok kezdtek megjelenni rajta, össze vissza kisebb/nagyobb területen. Nem tudom hogy mi lehet, olyan mintha a külső műanyag fólia bevonat foltosodna. Valaki találkozott a problémával? Van esetleg valami oldószer amivel ezt el lehet távolítani. Köszi a válaszaitokat.

kiss_atti Creative Commons License 2018.05.10 0 0 3752

Újat kell rendelned.

Előzmény: bupsam (3751)
bupsam Creative Commons License 2018.05.10 0 0 3751

Köszi, ezt olvastam ott is, de mondta, hogy ő nem ablakos. 
Viszont a google-ben keresve több olyan lehetőséget is dobott, ami a bukó ablakot bukó-nyílóra, vagy nyílóra tudja alakítani. Ezért várnék egy megerősítést egy szakembertől, hogy valóban meg lehet-e oldani a már létező ablakommal, vagy újat kell(ene) csináltatni.

Előzmény: kiss_atti (3750)
kiss_atti Creative Commons License 2018.05.10 0 0 3750
Előzmény: bupsam (3749)
bupsam Creative Commons License 2018.05.10 0 0 3749

Sziasztok!
Van egy kis problémám, és a segítségeteket szeretném kérni. A lakásunknak van egy erkélye, ami be lett építve. A műanyag ablak csak bukóra nyílik. 
A kérdésem az lenne, hogy át lehet-e alakíttatni az ablakot, hogy bukó/nyíló legyen, vagy egy teljesen új ablakot kellene oda szereltetnem. 
A válaszokat köszönöm.
 

Így néz ki most az ablak:

 

http://keptarhely.eu/view.php?file=20180510v00nzil1j.jpeg

 

Üdv, Tamás

 

honda11 Creative Commons License 2018.04.26 0 0 3748

Szia,

 

Én ablakos cégnek dolgozom.

Tiszta szívvel ajánlom.

Gyors, jó minőség, az árak is kedvezőek.

Sok mindenkinek ajánlottam már, mindenki nagyon elégedett.

Szívesen megmutatom a lakásomat referenciaként:) (22. Kerulet).

 

Ha gondolod, írj:)

 

Udv,

Adri

 

 

Előzmény: jjani33 (3747)
jjani33 Creative Commons License 2018.04.25 0 0 3747

Sziasztok!

 

Budapesten keresek megbízható ablakos céget.

Fontos, hogy több éves múltja legyen a cégnek, minőségi nyílászáróval és vasalattal dolgozzanak.

 

Válaszokat előre is köszönöm...

mht Creative Commons License 2018.04.20 0 0 3746

Sziasztok!

Mi a véleményetek az alábbi ablakokról?

Decco 71 profil, 3 rétegű 4-12-4-12-4 osztású Low+argon profil, GU vasalat, zártszelvény merevítéssel, 2 tömítéssel, gyártó és egyben beszerelő Mezőszentgyörgyön van.

BlueEvolution 82, 4-16-4-16-4 osztású LowE4+argon, 3 tömítés, gyártó: Mór, ETIK Kft.

 

Utóbbi kb. 10 %-al drágább, de nálam elég sok ablak van, és ez is számít. Az első típust ismerős szereltette 2 rétegű üveggel, az ablakokkal és szerelőkkel is elégedett volt. Később az egyik ablakot állítani kellett, szó nélkül kijöttek.

Bármilyen észrevételt szívesen veszek.

csakesz2 Creative Commons License 2018.03.29 0 0 3745

Legjobb tudomásom szerint Érd környékén is vállalnak munkát: Zsola Ablak Kft. +36 70 770 0455, weboldaluk: Műanyag ablakcsere akciósan

Előzmény: álmosbá (3738)
Ablakos Zoli Creative Commons License 2018.03.21 -1 0 3744

Szia!

A szerkezetek merevítését a rendszer gyártója határozza meg/írja elő.

A statikai/merevített/dilatációs sorolóknak elég borsos áruk van. ezért akad rá példa, hogy az eladhatóság miatt ezek elmaradnak(nem mindig a kereskedő hibájából, vannak olyan gyártók, akik szinte bármit legyártanak a piacszerzés miatt).

Egy a lényeg:

A Te szerkezetednél már szükség van statikai sorolóra. 

Előzmény: Pomelo75 (3739)
Kriszibacsi Creative Commons License 2018.03.18 0 0 3743

Sziasztok,

 

mi a véleményetek a Decco 83 ablakokról? Ajánlanátok?

 

Köszi!

Gabci001 Creative Commons License 2018.03.13 0 0 3742

A JOLA CÉGTŐL SENKI NE RENDELJEN ABLAKOT!!!!!! ELKÉRNEK 5000 FT-OT A FELMÉRÉSÉRT AMIRŐL SEMMILYEN NYUGTÀT NEM ADNAK ÉS NEM KÜLDIK MEG AZ ÁRAJÁNLATOT SEM!!! TÖBBSZÖRI FELSZÓLÍTÁSRA SEM!!!! A PÉNZT PERSZE BENYELTÉk...... Nagyon szomorú, hogy egy ekkera cég ilyet megengedhet magànak a potenciàlis megrendelőivel szemben. SZÉGYEN!!!

Ablak Timea Creative Commons License 2018.03.12 0 0 3741

Üdvözlöm. Nyílászáró forgalmazással és beépítéssel foglalkozó cég vagyunk. Bemutatótermünk Tökölön található. Vállalunk alvállalkozói státuszban is beépítést. Timea Ablak Kft. Ha felkeltettem érdeklődését: timea.ablakstudio@gmail.com email címre várom jelentkezését.

Előzmény: álmosbá (3738)
bobita99 Creative Commons License 2018.03.08 0 0 3740

A 32 dB nem túl magas hanggátlás, sőt, ennél alacsonyabbat nem is nagyon hallottam most gyártott ablakban.

Az emelt hanggátlás úgy 40dB-nél kezdődik, de ha zajos környéken laksz, ennél komolyabb is elkel.

Persze szubjektív az egész.

 

 

Előzmény: Bajusz2010 (3728)
Pomelo75 Creative Commons License 2018.03.07 0 0 3739

Sziasztok!

Szakmai segtséget szeretnék kérni a hozzáértőktől.

Panel lakásban erkélyfal csere előtt állok, teljesen laikusként. Három ablak, mellettük erkélyajtó, az ablakok alatt stadur csere. Teljes szélesség 370cm, teljes magasság 260cm.

Kértem be árajánlatokat, van aki nem számol statikai sorolóval, van aki egy darabot tett az árajánlatba, van aki kettőt és van aki hármat. Illetve van aki dilatációs sorolót tett be két darabot. Szakmailag melyik megalapozott? Amit találtam a neten statikai soroló témában, azt elolvastam, ha jól értem, ilyen méreteknél mindenképp kell. Függ a nyílászáró valamilyen paraméterétől, hogy hány darab szükséges, vagy csak a szélesség/magasság függvénye? És ha utóbbi, akkor hány darab kell a biztonságos működéshez, és mennyi az átverés?

Előre is köszönöm, ha valaki válaszol.

 

 

álmosbá Creative Commons License 2018.02.16 0 0 3738

Sziasztok!

 

Ablakcserére keresek megbízható ablakost vagy forgalmazó és beépítő céget Érd környékén (vagy aki vállal munkát erre).

Tudtok-e ajánlani ilyet?

 

Továbbá tudtok-e jót vagy rosszat ezekről a cégekről?

Fenster plast (Budatétény), Korrektablak (Biatorbágy) Iron glass (windok)?

Köszi

 

Kisdi Creative Commons License 2018.02.16 0 0 3737

Nem tudom a toktoldóknak mennyi a zajszigetelési értéke, de valószínű nem az üveg a "hibás"... Ha kézi működtetésű redőny lesz felszerelve, akkor a gurtni bevezető furatnál akadálytalanul fog bemenni a zaj. Sajnos ez itthoni saját tapasztalat.

Előzmény: Bajusz2010 (3736)
Bajusz2010 Creative Commons License 2018.02.15 0 0 3736

Még nincs, de tervezek egy aluból készültet. Helye elő van készítve.(Toktoldókkal lett szerelve.) 

Gondolod, hogy jobb lesz majd azután?

Előzmény: Kisdi (3735)
Kisdi Creative Commons License 2018.02.15 0 0 3735

Van redőny az ablakon?

Előzmény: Bajusz2010 (3728)
Bajusz2010 Creative Commons License 2018.02.14 0 0 3734

Csak azt nem értem, hogy miért kell mindenhez ügyvédi megoldás? 

Szerintem sokkal többe kerülne pénzben és időben is, mintha rendesen el lehetne intézni.

Pl: az átalakított fogyasztóvédelemmel,vagy üvegcserével.

Előzmény: kiss_atti (3733)
kiss_atti Creative Commons License 2018.02.13 0 0 3733

Ahhoz,

 

hogy bármit el tudj kezdeni, be kell tudnod bizonyítani, hogy az ablak nem tudja azt, amit állítanak róla.

Ez pénzbe kerül, amit a később - esetlegesen - megnyert perben követelhetsz az alperestől.

Előzmény: Bajusz2010 (3732)
Bajusz2010 Creative Commons License 2018.02.13 0 0 3732

A zaj mérés sem egyszerű..

Egy-két céget felhívtam telefonon, de nem vállalják..

Az ablakosnál is reklamáltam már korábban: az volt a válasza: máshol is tapasztaltak hasonló problémát. Nem értették az okát.

Inkább nem akarják megérteni: hiszen pénzbe kerülne nekik! 

Vagy újra le kellene gyártatni az üvegeket, vagy lóvét kéne visszaadniuk!

Most kíváncsiságból kértem egy üveggyártótól árajánlatot az üvegekre. 

Gondoltam megkeresem vele az ablakost: kicseréli gariban a hibásat, vagy kifizeti-e az új üvegek árát? 

Ha egyiket sem, akkor hivatalos útra lépek! 

Miután nem volt olcsó a beruházás, ezért minőséget kérek! Minden számlára készült!  

Előzmény: kiss_atti (3731)
kiss_atti Creative Commons License 2018.02.12 0 0 3731

HA tudtam volna ajánlani bárkit,

 

akkor már írtam volna a másik topicban.

 

Talán a gugliban kéne rákeresni valami hanggátlás-mérésre és kihívni a műszerrel az embert, nyilván pénzért.

Ő meg tudná mondani egzakt mérések alapján, hogy tudje-e az üveg a 32dB-t.

 

Ha igen, akkor nem az üveggel van gond.

Ha nem, akkor lehet ablakosnál reklamálni - az üveg miatt.

Előzmény: Bajusz2010 (3730)
Bajusz2010 Creative Commons License 2018.02.12 0 0 3730

Ok. Akkor kit ajánlasz?

 

Előzmény: kiss_atti (3729)
kiss_atti Creative Commons License 2018.02.12 0 0 3729

Ő pont fogja tudni ...

Előzmény: Bajusz2010 (3728)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!