Keresés

Részletes keresés

g_istvan Creative Commons License 2017.06.02 0 0 3639

Szia,

hát nem egyszerű eligazodni annyi féle profil és gyártó van. A műszaki tartalom mellett fontos a megbízható vállalkozó is.
a beépítési mélységgel (76-82-88) általában nő a légkamrák száma is és a hőszigetelés is. Ha fontos a hőszigetelés lehet még a profil légkamráiba is tenni hőszigetelő, illetve az üveg köré szivacs betétet.

A középtömítés a lég és vízzárást javítja, ha szeles környéken laksz szerintem ilyet válassz.

A stabilitást a profil anyag vastagsága és a merevítés adja meg. A profilnál 3 mm-s érték jó, merevítésnél pedig minimum 1,5mm-s U acéltól felfelé még nagyobb stabilitást ad a zártszelvény

Vasalatból ki mire esküszik de a roto és a GU is jó.

Én mondjuk maco multimaticcal és rotoval dolgozok PVC ablakoknál.

A kivitelezés is fontos. Ha van rá lehetőséged akkor a külső falsíkra szereltesd az ablakokat és a szigetelősök takarjanak rá a tokra 2-3 centit legalább teljes vastagságú szigeteléssel. Ez hőszigetelés szempontjából is előnyös és később a szigetelésnél is takaríthatsz meg pénzt mert nem kell a kávákat kialakítani.

Előzmény: passapassa (3637)
passapassa Creative Commons License 2017.05.30 0 0 3638

es meg a H-C Bau Marshall M9000 MACO vasalattal van versenyben a tobbivel.

 

passapassa Creative Commons License 2017.05.30 0 0 3637

Sziasztok,

 

Segitseget szeretnek kerni a valasztasban a kovetkezok kozul, bar sokat olvastam a forumon, meg amit talaltam, de egyre jobban elveszek az ablak piacon.

Az ablak egy lakasban,  jelenleg szigeteletlen teglahazban lenne, ami kesobb szigetelve lesz.

 

Ezek kozul az ablakok kozul szeretnek valasztani. 3 retegu uveggel.

 

doorland: VEKA 82MD ROTO NT vasalat 4-18-4-18-4 uveg

Apollo: Kommerling 88 MD G-U Unijet vasalat 4-18-4-18-4 uveg

             Kommerling 76 AD G-U Unijet vasalat 4-16-4-16-4 uveg

szuprim: Kommerling 88 MD ROTO NT vasalat

                 Kommerling 76 ROTO vasalat

 

Elore is koszonom a segitseget.

g_istvan Creative Commons License 2017.05.25 0 0 3636

Kedves Surgi01!

A beépítési mélység önmagában nem mérvadó a különböző típusok összehasonlításában, főleg ilyen kis mértékű különbség esetén (5mm). A nyílászáró hőszigetelő értékét befolyásolják a különböző szigetelő betétek és a légkamrák száma is. A profilrendszerek adatlapján megtalálható, vagy kérésre biztosan megadják a profil hőátbocsátási tényezőjét (Uf-el szokás jelölni) ezzel az értékkel hasonlítható össze a két profil legpontosabban.

Feltételezve, hogy azonos Ug értékű üvegezéssel kérte a két ajánlatot az alacsonyabb Uf értékű profilból készült ablak együttes Uw értéke jelenti a jobb hőátbocsátási tényezőt.

Az alábbi linken részletesebben tájékozódhat a témáról:

http://www.ablak-magazin.hu/hoszigeteles

 

A hőátbocsátási tényezőn kívül vannak egyéb épületfizikai szempontok is amik alapján összehasonlítható a két rendszer ilyen például a szélállóság valamint a lég és vízzárás.

 

Valamint érdemes odafigyelni a helyes beépítésre is ugyanis az is lényegesen befolyásolja a beépített szerkezetek minőségét.

 

Remélem tudtam segíteni.

Üdv,

István

Előzmény: surgi01 (3633)
Ne.Ta. Creative Commons License 2017.05.08 0 2 3635

Hogy másokat is megkíméljek egy pokoljárástól leírnám, hogy a Prime Ablak céggel semmi szín alatt ne szerződjön. Ha minőségi munkát akarna, egy becsületes céggel csináltatni, akkor őket messze el kell kerülni. Ha náluk az előleg, akkor méllyen hallgatnak, felszívódnak. Telefonos megkeresésekre nem reagálnak, vissza nem írnak. Nekünk nagy nehezen készült el a munka, a minősége borzalmas volt. A garanciális problémákra nem jöttek ki. Csak az ígérgetés az ügyfélszolgálat részéről, a többszöri e-mailes megkeresésre nem írtak vissza, noha telefonon leszögezték, hogy látták.

swirl1981 Creative Commons License 2017.05.07 0 0 3634

Sziasztok, csúsztatott zsalus lakásomban a műanyag ablak párkánya nem lett az ablak alá betolva, és úgy felcsavarozva,  hanem csak rá van csavarozva, így pedig a lefolyó víznek ki van téve sajnos a falazat. A párkány és az ablak közt sziloplaszttal lett tömítve a rés, de ez elöregedett, feljött. A kérdésem, hogy csak szilozzam újra, vagy van lehetőség valami takaróléc felrakására? A szilozásnál még arra gondoltam hogy a csavarok meglazításával kicsit kijjebb húzom a párkányt és akkor jobban be tudom a rést tömíteni. Köszönöm előre is a segítségeteket.

surgi01 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 3633

Kedves Fórumtagok! 

Segítségeteket szeretném kérni. Ablakcsere előtt állunk több ajánlat közül kéne választani. Van e lényegi külömbség a két profil közül vagy nincs jelentősége annak , hogy az egyik 83 mm(marsall m9000) a másik 88mm (trocal) elhanyagolható e a kettő közti méretkülömbség?

A másik kérdésem hogy erkély ajtó esetén alul a küszöbnek hőhíd mentes aluminiummal  akarják megoldani. A másik helyen azt mondták hogy azért nem jó mert mindig hidegebb lesz és alul csakgoogle egy gumi tömités  marad a hideg ellen.

 

 

Válaszaitokat előre is köszönettel

P - László Creative Commons License 2017.04.18 0 0 3632

Szia!

Elsősorban a minőség.

kiss_atti Creative Commons License 2017.04.06 0 0 3631

Mik a megbízhatóság ismérvei?

Előzmény: P - László (3630)
P - László Creative Commons License 2017.04.06 0 0 3630

Szia kiss atti!

 

Tudnál nekem ajánlani egy megbízható Veka ablakgyártót?

kiss_atti Creative Commons License 2017.03.03 0 0 3629

Szia,

 

ha a hanggátlás a fontos, akkor a Marshall. Nem lehetetlen, de csodálkoznék,  ha valós 47 dB lenne az az üveg ...

Egyébként a Veka jobb profil.

Előzmény: j.mari (3628)
j.mari Creative Commons License 2017.03.02 0 0 3628

Sziasztok!

kiss ati véleménye érdekelne, a segítségét kérem:

2 típus közül szeretnék választani, nekünk legfontosabb a hanggátlás, ezért gondoltunk a

Veka90MD 44dB üveggel vagy a Marsall M-900 47dB üveggel készült ablakokra.

Amennyiben van jobb ötlet szívesen veszem.

Köszönettel

geriga 86 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 3627

Sziasztok!

 

Segítsèg kéne. Vettem bontott ablakot. Viszont nem értem hogy miért ilyen a profil. A két oldalsó profil hosszabb mint a vizszintes profil. Hogy ül rà igy az ytongra? Ezt hogy lehet beépíteni? Illetve mekkora ytongot tennétek az ablak alá?http://www.kephost.com/image/w2HP

kiss_atti Creative Commons License 2017.02.20 0 0 3626

Csere

Előzmény: _koko_ (3625)
_koko_ Creative Commons License 2017.02.20 0 0 3625

Az üveglapok között, különben csak letörölném :)

Előzmény: kiss_atti (3624)
kiss_atti Creative Commons License 2017.02.18 0 0 3624

az üvegek között párás,

 

vagy a szoba felőli oldalon?

Előzmény: _koko_ (3623)
_koko_ Creative Commons License 2017.02.18 0 0 3623

Sziasztok,

 

a teraszajtónk üvegezése bepárásodott :(

4-16-4 Low-e, nem gázos. A szlikon 1 részen hiányos, de attól még nem kellett volna elveszítenie a tömítettségét nem?

 

Csere vagy van vmi módja, hogy megjavuljon?

Szekely85 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 3622

Hello! valaki tudja lehet-e keverni a Sadolin Tinovat, pl Teak-ot Palisandru-val...?

jani0625 Creative Commons License 2017.02.01 0 0 3620

Sziasztok!

 

új háznál, ami nem passzív, de fontos a hőszigetelés milyen lényegi különbséget láttok az alábbi két nyílászáró között:

 

- Veka 90 md

- Hevestherm elite deluxe s-92

 

előre is köszi

 

 

Fulong Creative Commons License 2017.01.13 0 0 3619

Sziasztok!

 

Valakinek van ilyen műanyag ablaka? Brügmann AD73

 

Érdemes ilyen ablakot berakatni?

Aspari Creative Commons License 2016.12.28 0 0 3618

Sziasztok, a véleményetek érdekelne.

Szerintetek milyen ablakméret felett van szükség 4mm helyett 6mm-es üvegezésre stabilitás szempontjából? Konkrétan Kömmerling 88+ profilról lenne szó, 3 rétegű meleg peremes üvegről 200x210-es méretű fix ablakok esetén. Eléggé megdrágítja az ablakokat a 6-os üveg, ezért kérdem.

Akosom Creative Commons License 2016.12.09 0 0 3617

És a Veka Winergetic premiumról esetleg valami tapasztalat?

Előzmény: kiss_atti (3599)
Akosom Creative Commons License 2016.12.09 0 0 3616

A Salamander nem a Brügmannt gyártja?

Előzmény: kiss_atti (3603)
halaloszto Creative Commons License 2016.12.05 0 0 3615

akkor nincs gond. amikor legközelebb jönnek, szólsz a zajról, és megcsinálják.

Előzmény: Pumukli1984 (3614)
Pumukli1984 Creative Commons License 2016.12.05 0 0 3614

A cég úgy adott 10 év (5+5) garanciát az ablakokra, hogy karbantartási szerződést kötöttünk, így már 2016-ban is átnézték az ablakokat, a szaki azt mondta, hogy nem is kellett állítani rajta, igaz, hogy beépítést követően még vagy 8 hónapig lakatlan volt a lakás....

Előzmény: Pumukli1984 (3613)
Pumukli1984 Creative Commons License 2016.12.05 0 0 3613

Akkor lenne pici huzat is, nem?

Előzmény: pajaci (3611)
halaloszto Creative Commons License 2016.12.05 0 0 3612

bizonyosakat megtart, másokat meg nem. a zajszigetelés úgylátszik a második kategória.

 

viccet félretéve, párévente a vasalatokat után kell állítani, mert vetemedik, deformálódik a cucc, és nem zár tökéletesen. 

 

Vajk

Előzmény: Pumukli1984 (3610)
pajaci Creative Commons License 2016.12.05 0 0 3611

Gumitömítések nem megfelelő illeszkedése is gond lehet.

Előzmény: Pumukli1984 (3610)
Pumukli1984 Creative Commons License 2016.12.05 0 0 3610

Ha ez lenne a gond akkro az elejétől problémát jelentene.

A műanyag jó tulajdonságai közé tartozik, hogy bizonyos adotságait sokáig képes megtartani.

Szerintem ez nem nyert...

Előzmény: pajaci (3609)
pajaci Creative Commons License 2016.12.05 0 0 3609

A tejfölös dobozból készült ablakkereteknek már csak ilyen a "hangszigetelése".

Előzmény: Pumukli1984 (3608)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!