Szerintetek milyen ablakméret felett van szükség 4mm helyett 6mm-es üvegezésre stabilitás szempontjából? Konkrétan Kömmerling 88+ profilról lenne szó, 3 rétegű meleg peremes üvegről 200x210-es méretű fix ablakok esetén. Eléggé megdrágítja az ablakokat a 6-os üveg, ezért kérdem.
A cég úgy adott 10 év (5+5) garanciát az ablakokra, hogy karbantartási szerződést kötöttünk, így már 2016-ban is átnézték az ablakokat, a szaki azt mondta, hogy nem is kellett állítani rajta, igaz, hogy beépítést követően még vagy 8 hónapig lakatlan volt a lakás....
Olyan kérdésem, problémám lenne, hogy egyre hangosabbnak érzem a Bp. belvárosi lakásunkat és nem a megnövekedett forgalom miatt. 2015 augusztusában rakták be az új műanyag ablakokat 3 rétegű üvegekkel. nyáron lettem rá figyelmes, hogy a beszéd hangok egyre inkább halhatóak idebent. Elszivárogahatott a gáz, több ablakban is egyszerre? Mi okozhatja a problémát, nincsenek többen és nem hangosabbak az ablakunk alatt.
Tippeket, tapasztalatra alapozott véleményeket előre is köszönöm!
nekem kiszedték a léceket egyben. szépen sorban levágtam őket asztali körfűrészen, és tették is vissza. mondjuk nekem a régifajta 3-12-3 helyére került 4-16-4.
Nos, 2 hét alatt meglett az ablak + a redőny is a kért színben. Nemtom, milyen minőség, majd kiderül. De az biztos, hogy nem vágtak át se pénzzel, se dátummal.