Keresés

Részletes keresés

Pumukli1984 Creative Commons License 2016.12.05 0 0 3608

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem, problémám lenne, hogy egyre hangosabbnak érzem a Bp. belvárosi lakásunkat és nem a megnövekedett forgalom miatt. 2015 augusztusában rakták be az új műanyag ablakokat 3 rétegű üvegekkel. nyáron lettem rá figyelmes, hogy a beszéd hangok egyre inkább halhatóak idebent. Elszivárogahatott a gáz, több ablakban is egyszerre?    Mi okozhatja a problémát, nincsenek többen és nem hangosabbak az ablakunk alatt.

Tippeket, tapasztalatra alapozott véleményeket előre is köszönöm!

kiss_atti Creative Commons License 2016.12.03 0 0 3607

Majd megkeres a delikvens, ha akar..

Mármint Téged ...

:-)))))

Előzmény: halaloszto (3606)
halaloszto Creative Commons License 2016.12.03 0 0 3606

nekem kiszedték a léceket egyben. szépen sorban levágtam őket asztali körfűrészen, és tették is vissza. mondjuk nekem a régifajta 3-12-3 helyére került 4-16-4.

 

Vajk

Előzmény: kiss_atti (3605)
kiss_atti Creative Commons License 2016.12.03 0 0 3605

Valahogy igen.

Szerintem a SOFA-ba befér a 3-9-3-9-3-as rétegrend, már csak a keskenyebb üvegezőléceket kell valakivel legyártatni.

Az összeset.

Előzmény: _koko_ (3604)
_koko_ Creative Commons License 2016.12.03 0 0 3604

SOFA nyilászáróink vannak, 4-16-4 es low-e üvegezéssel. 3 rétegűt bele lehet varázsolni valahogy? 

kiss_atti Creative Commons License 2016.11.29 0 0 3603

Jobb profil,  igen.

De ő nem gyárt ablakot.

Előzmény: Akosom (3602)
Akosom Creative Commons License 2016.11.28 0 0 3602

A Salamander jó minőségűeket gyárt? Érdemes azt  venni?

 

kiss_atti Creative Commons License 2016.11.28 0 0 3601

Biztos van vagy 2,2 mm az oldalfalvastagsága ...

Előzmény: Akosom (3600)
Akosom Creative Commons License 2016.11.26 0 0 3600

Mi a baja, hogy hulladék?

kiss_atti Creative Commons License 2016.11.24 0 0 3599

Ne vegyél, hulladék.

Előzmény: Akosom (3598)
Akosom Creative Commons License 2016.11.24 0 0 3598

Sziasztok,

 

van valakinek tapasztalata a Thermicco 90-es profilú nyílászárókról? Most vennék az épülő házunkra.

 

Előre is köszi.

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.27 0 0 3597

Nos, 2 hét alatt meglett az ablak + a redőny is a kért színben. Nemtom, milyen minőség, majd kiderül. De az biztos, hogy nem vágtak át se pénzzel, se dátummal.

Előzmény: Törölt nick (3593)
kiss_atti Creative Commons License 2016.10.24 0 0 3596
Előzmény: Nouby (3594)
kiss_atti Creative Commons License 2016.10.24 0 0 3595

Hallottál rosszat az itt fórumozó kollégákról ?

Előzmény: Nouby (3594)
Nouby Creative Commons License 2016.10.24 0 0 3594

Helló! Elkezdtem nézegetni a fórumot és az 1*1-et is átfutottam, de amit hiányolok az egy megbízható cég lista. Ez főleg Budapesten és környékén gázos mert vidéken előbb utóbb kiderül ki a tróger, a fővárosban a lift hírdetéssel csak kerítenek maguknak balekot.

 

Akikről jót hallottam itt és máshol is az az RS ablak és az Aranyablak de kinél érdemes még érdeklődni? 

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.10 0 0 3593

Sziasztok,

 

A Danubius Ablakról olvastam rosszat és jót is, vajon mi lehet az igazság velük kapcsolatban?

 

Köszi!

szro Creative Commons License 2016.09.22 0 0 3592

Voltak már azóta, vagy még mindig csak hitegetnek?

Előzmény: danekadoki (3591)
danekadoki Creative Commons License 2016.09.09 0 0 3591

Hetek ota kábítanak hogy kijönnek felmérni de semmi

danekadoki Creative Commons License 2016.09.09 0 0 3590

Senkinek ajánlom

danekadoki Creative Commons License 2016.09.09 0 0 3589

a jola cégröl van vkinek tapasztalata?

engem szivatnak

Anaoon Creative Commons License 2016.07.19 0 0 3588

Szia,

 

nagyon köszönöm a válaszod, időközben találtam barátibb áron, viszonylag jónak tűnő szakembereket ("viszonylag" értsd, amennyire meg tudom ítélni :)). Már javában zajlik a felújítás, kicsit döcög, de megy. Az ablakok legalább már bent vannak, azzal nagyon elégedett vagyok :).

 

Köszönöm még egyszer :).

 

Üdv.

 

Anna

Előzmény: Zoli 52 (3587)
Zoli 52 Creative Commons License 2016.07.12 0 0 3587

Kedves Anna! 

 

 Ahogy olvasom a munkafolyamatokat és az árakat, így làtatlanban kb 20%-kal mondtak többet mint az átlag ár. Ha szépen dolgoznak és meg tudsz nézni pár referenciát, akkor uccu neki, csapj bele. 😉

Előzmény: Anaoon (3585)
ilias Creative Commons License 2016.06.26 0 0 3586

Sziasztok!

Salamander nyílászárókról tudna valaki véleményt mondani?

Picit furcsának tűnik nekem ez a márkanév. :D

Esetleg egy megbízható márkát tudnátok ajánlani? Ahány árajánlatot kérek, annyi márkanevet kapok. :D Műanyag, kültéri és fehér.

 

Köszönöm.

Anaoon Creative Commons License 2016.06.24 0 0 3585

Kedves Zoli,

 

nagyon köszönöm a válaszod, az ablakon már túl vagyok, végül nem őket választottam, de így sem lesz rossz :).

 

Viszont, ha lakásfelújítással foglalkozol, akkor egy kis segítséget szeretnék kérni, mert kis lakásomban közepes munkák elvégzésére ajánlottak nekem valakit, aki tegnap kint volt nálam, és hát, hogy is mondjam... szerintem kicsit vastagon fogott a ceruzája, de én nem értek hozzá, ilyesmibe még sosem vágtam bele.

 

Tehát, budapesti lakásomban a fürdő helyiséget szeretném újracsempéztetni, illetve egy külön helyiségben található a WC, amin jelenleg fűrészporos tapéta van, azt leszedetni és 1,5 m magasan rá fel a csempét.

És ha már itt vannak, mivel lesz ablakcsere is a lakásban (tulajdonképpen innen indult az egész téboly :)) 3 db 100*175-ös ablak, aminek a helyreállítási munkáit az ablakos szaki nem vállalta, ezért a fentiek mellett arra is kértem a tegnapi napon egy ajánlatot, amire úgy éreztem, hogy egy kicsit vastagon fog az a bizonyos ceruza, nevezetesen:

 

  • bontás: 30 000 Ft (igaz, ebben benne van egy zuhanykabin elbontása oly módon, hogy azt utána vissza is szeretnénk tetetni)
  • burkolás: 60 000 Ft
  • ablakcsere utáni károk helyreállítása: 15-25 000 Ft/ablak (kár nagyságától függően).

A burkolandó felület nagysága a fürdő esetében összesen 10,34 nm, a wc esetében pedig 4,5 nm, és a teljességhez hozzátartozik, hogy a burkolandó felület nagy része metro csempével (10x20 cm) lenne kirakva.

 

Na, de ha már szép, akkor inkább legyen tökéletes alapon az öntöttvas radiátorokat is levetetem, hogy csiszolják le, fújják újra, tisztítsák meg kívül-belül. Meg ez azért is szükséges, mert amióta ideköltöztem, szúrta a szemem, hogy a radiátor mögött nincs kicsempézve a fürdőben, és mivel az abból kiálló cső nem volt elég hosszú, így csak nekitámasztották a pucér falnak (!), majd körbecsempézték.

Van még 17-18 fm cső a lakásban, aminek a csiszolására, mázolására kértem még ajánlatot.

  • A 2 db radiátor tisztítása, csiszolása, mázolása (15 és 26 tagú öntött vas) 40 000 Ft
  • csövek csiszolása, mázolása (17-18 fm) 25 000 Ft.

 

Tehát, a fenti munkákért összesen 200-230 000 Ft-ot szeretne elkérni a kőművész-csempész, ami még nem tartalmazza a vizes munkadíját (vele még nem tárgyaltam), az anyagot és a sitt elszállítását sem, illetve az esetleges levert csempe utáni vakolási munkát sem.

 

Én, mint mondtam, ezt egy kicsit húzósnak találom... ez reális lenne?

 

Tudom, hogy nehéz látatlanba bármit is mondani, de hátha...

Előre is nagyon köszönöm.

 

Anna

Előzmény: Zoli 52 (3584)
Zoli 52 Creative Commons License 2016.06.21 0 0 3584

Szia! Mi már többször dolgoztunk velük ( lakásfelújítással foglalkozunk). Minőségben és határidőben is meg vagyunk elégedve velük. Bár mostanában az egy hetes gyártási idejük két-két és fél hétre húzódott, de gondolom a sok munka miatt.

Előzmény: Anaoon (3583)
Anaoon Creative Commons License 2016.06.15 0 0 3583

Sziasztok,

 

érdeklődni szeretnék, hogy a 6 légkamrás RS ablakokkal kapcsolatosan van-e valakinek tapasztalata (konkrétan: http://rsablak.hu/ablakok/), illetve egy kis segítséget szeretnék kérni azzal kapcsolatosan, hogy a honlapon leírtak alapján ez egy jó ablaknak számít-e vagy sem.

 

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

Üdv.

 

Anaoon

pajaci Creative Commons License 2016.06.10 0 0 3582

Vásároltam már náluk néhányszor, nem volt semmi gond.

Előzmény: Törölt nick (3579)
kiss_atti Creative Commons License 2016.06.10 0 0 3581

Ez a Te véleményed.

 

Az enyém meg az, hogy semmi bajom nem volt 9 év alatt a VBH-val, sok dolgot csak tőlük tudtam megvenni normális áron, normális kiszolgálás mellett.

 

Semmi okom védeni őket, de mégis mit szeretnél elérni egy marginális látogatottságú topicon ??

:-)))

Előzmény: Törölt nick (3579)
halaloszto Creative Commons License 2016.06.10 0 0 3580

ha írnál valami konkrétat hogy mi történt, könnyebb lenne komolyan venni...

Előzmény: Törölt nick (3579)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.10 0 0 3579

SENKI ne vásároljon A VBH Kft.-nél!

A vevőkkel undorító módon bánnak, a későbbi esetleges reklamációra agresszíven, elutasítóan reagálnak. Kerüljétek őket messziről!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!