Keresés

Részletes keresés

gárfild Creative Commons License 2003.07.29 0 0 200
A topic most is aktuális!!!!
Wic Creative Commons License 2002.11.07 0 0 199
Asszem, figyelőnek itt a helye :-)

Wic

gárfild Creative Commons License 2002.11.07 0 0 198
Politizáljunk elfogulatlanul!Tartsuk tiszteletben a másik véleményét és ne essünk a torkának.Régiek-ujak gyertek,ide!
Víz Fejű Creative Commons License 2002.09.19 0 0 197
1. Szerintem mindenki többet várt ettől a bizottságtól. Nem csak az az egy karton ürült ki. Ezt rosszul csinálták. Szinte biztos vagyok abban, hogy jópáran jó helyen voltak, jó időben és sikerült nyom nélkül eltüntetni a rájuk (családra, barátokra, ismerősökre, ellenfelekre) vonatkozó anyagokat. A balekok meg most sz...nak. A feltevésem igazolása pont MP anyaga. Ez egy korrekt, szigorúan őrzött adattárból nem kerülhetett volna ki.
2. A melegekről meg nem sok (se pozitív, se negatív) véleményem nincsen. De! Mindenki gondolkozzon el azon, hogy hány éves is volt ártatlanságának elvesztésekor? Az erőszak mindenképpen elítélendő, de szerintem ez egyéni szoc. problem, hogy hetero- vagy homoszexuális beállítottságú-e.
3. Így jó pár nappal az eset után, már több verzió is kiszivárgott - ki húzta meg a ravaszt? Tény: Ha a kislány molesztálásáról bárki is tudott, az mindenképpen felelős a történtekért. Azt meg ennél az esetnél állítólag a fél falu (?) tudta.
Ha a pár évvel ezelőtti esetet vesszük alapul, amikor a 14 éves kislány magzatához már a gyámügy is ki volt rendelve, meg a Magzatvédők is ott lihegtek a kislány nyakában, akkor ezt itt miért nem tették meg????
4. Big Brother... hmm Nem értem az egészet. Néha bele szoktam nézni, de már most idegesít. Én amondó vagyok, hogy mindenki foglalkozzon a saját dolgával. A nagy átlag leül a TV elé, nézi mások életét, jót röhög rajta. Közben észre sem veszi, hogy a gyereke már egyedül öltözködik, már rég lefeküdt aludni... és lehet, hogy este nem is jött haza. Ez szomorú szerintem.
5. Bár már szept. 11. után vagyunk jócskán, szinte biztos voltam abban, hogy nem lesz semmi. Irak megtámadásával együtt Amerika nagy kockázatot vállalna... bár lehet, hogy megteszi majd. Az amerikaiak ugyan mellette vannak, hajtja őket a bosszúvágy, de nem gondolnak bele egy újabb háború gazdasági következményeibe... és ez sajnos nem csak az USÁ-t érinti majd.

Üdv. VF

Előzmény: gárfild (195)
SindbaD Creative Commons License 2002.09.12 0 0 196
Szia elfogulatlan :)
Nincs nagy nyüzsgés...
- SZDSZ-es akta: az ügynökügy fejleményei követhetetlenek, már nem is teszem. Nyilván ez a céljuk. Ugyanis egyenlőre továbbra is Medgyessy a leggyengébb láncszem, semmi nem változott.
- Big Brother, Pongó: Szörnyű !!! Egy részt láttam, ez egy ideig így is marad. Pongó kijelentése pedig elképesztő, remélem lesz következménye. Pártállástól függetlenül: ilyen megnyilvánulás után haladéktalanul el kellene tüntetni a képernyőről.
- Nem volt csúnyaság az egyéves évfordulón, szerencsére. Sajnos még lehet.
Hát most ennyi.
Előzmény: gárfild (195)
gárfild Creative Commons License 2002.09.10 0 0 195
Ébresztő elfogulatlanok!Kiválasztottam néhány témát amit megszeretnék beszélni veletek.elfogulatlanul.1.Mi a válemánytek hogy egy szdszes kormánytag is érintett,de a Mécs bizottság listáján nem volt rajta.Az is kérdés mi lett az aktájával?Kámforrá vált?Mi a váleménytek arról hogy az Ab döntése után elvileg a melegek is 14 éves kortól szexelhetnek?És az önbiráskodó kislányról mi a véleményetek?Nézitek a Big Brothert?Hogy vélekedtek róla?Ki fog győzni?és Pongó kijelentései...?És hogy külpolitika is legyen,lesz a valami csunyaság az egyéves évfordulón,holnap?és Amerika megtámadja Irakot?engem most ezek foglalkoztatnak.Titeket?
Víz Fejű Creative Commons License 2002.08.28 0 0 194
Sziasztok!

Én is megpróbálok elfogulatlan lenni.... remélem sikerül.

Én most néztem meg a MH listáját... de persze egyre türelmetlenebbül várom a hivatalosat is.

Végül is egy a lényeg: ezúton kérem a T. Érintetteket, hogy legyenek olyan kedvesek előre megírt, átgondolt nyilatkozatot tenni, mert már nekem totál elegem van abból, hogy:

- egyik nap: nem ismerem el,
- a másik nap: ja! tényleg aláírtam,
- harmadnap: de nem is úgy írtam alá,
- negyedik nap: a közt szolgáltam!.

Eddig ez sajna nem sikerült egy "felfedezettnek" sem. :-(((

Üdv. VF

Előzmény: NEC (193)
NEC Creative Commons License 2002.08.28 0 0 193
nem olvastam a listát, s megvárom a "hivatalos" végeredményt.

Bár ha igaz , D-8 személye akkor Ő elég gerinctelen, a sok tagadással.

Előzmény: gárfild (192)
gárfild Creative Commons License 2002.08.26 0 0 192
Azt mondják azért lesz 31-én megtartva végűl is a tüzijáték mert ha nem tartanák meg sokba kerülne mert a petárdák már hetek óta ott szomorkodnak,kilövésre készen.Igy aztán én még örülök is hogy az anyukámat igy megünneplik.Aznap lesz a neve napja ugyanis és mi másért tartanák?:-))) Mi a véleményetek a Magyar Hirlap listájáról?
Előzmény: NEC (191)
NEC Creative Commons License 2002.08.26 0 0 191
Akkor lenne a legolcsóbb, ha a 2001. évit leadná minden TV ismétlésben, mi meg otthon szépen , kényelmesen megnézhetnénk.

SŐT ez lehetne az új HAGYOMÁNY.

személyzetis Creative Commons License 2002.08.23 0 0 190
Az a tüzijáték pont jókor lesz, mert ha a Párt irányít, akkor minden nap Ünnepnap!
(csak jelentkeztem, hogy még mindig elfogulatlanul politizálok)
Előzmény: NEC (188)
szürkesün Creative Commons License 2002.08.23 0 0 189
némelyik emberke nem átallotta azt nyilatkozni, hogy a 240milla az 240, mivel az anyag meg lett vásárolva, berakva a csövekbe, már csak a bumm kellene, de ha leszerelik, az +költség = ha teljesen elmarad , lehet 250 is. Igaz, ez már nem az ezüsthajón úszik
:((( vagy ))) ?
NEC Creative Commons License 2002.08.23 0 0 188
Igazad van. Nem a pénz számít hanem a gesztus. De most mit ünnepelünk majd? Én nem tudok 2 héten belül 2* szülinapot ülni.

Ez a tüzijáték már nem lenne az iagzi. Majd jövőre...

Előzmény: döcögi (186)
gárfild Creative Commons License 2002.08.22 0 0 187
Már csak azért is mert csak elhalasztották(?)
Előzmény: döcögi (186)
döcögi Creative Commons License 2002.08.22 0 0 186
Azt a magyarázatot még inkább el tudom fogadni, hogy a tetőzés miatt, nem lett volna biztonságos, annak a nagy tömegnek a mozgása, közvetlenül a Duna parton, ami ilyenkor lenni szokott, illetve nem akarták, hogy túl nagy forgalom legyen a Duna környékén, nehezítve a védekezést. Szóval technikai, praktikus megfontolásokból még talán ok, de ez az anyagi szempont szerintem kicsit álságos.
Előzmény: gárfild (185)
gárfild Creative Commons License 2002.08.22 0 0 185
szerintem is így van
Előzmény: döcögi (184)
döcögi Creative Commons License 2002.08.22 0 0 184
A virágkarnevált láttam, most voltam először, nem volt rossz, bár egy kicsit vontatott volt a felvonulás sok szünet volt benne. A pesti tüzijátékot hiányoltam, mert az ablakunkból pompásan lehetett volna látni, de hát ez van. Érzésem szerint attól, hogy most elmaradt, nem lesz semmivel hamarabb kész a helyreállítás, nem jut több azoknak akik kárt szenvedtek, stb. de az is lehet, hogy tévedek.
Előzmény: gárfild (181)
gárfild Creative Commons License 2002.08.22 0 0 183
mi nincs?Elfogulatlanság...?lehet,de itt ebben a topicban meg kell próbálni annak lenni.
Előzmény: ptiszai (182)
gárfild Creative Commons License 2002.08.22 0 0 181
Ébresztő elfogulatlanok.Felvetek néhány uj dolgot,vesézzük ki.Boros,Járai érintett,a többi kedden derül ki.engem nem lepett meg.Mind2 pénzügyi vonaLAS mint kollégájuk d-209.Ti mit szóltok hozzá?és ahhoz hogy nem volt tüzijáték?De lehet hogy pl.szeptember negyedikén lesz augusztus huszadikai tüzijáték...Kell akkor már?És a karácsony....?Azt is husvét elott önnepeljük..Mi várható?Nekem mondjuk nem hiányzik a tüzijáték mert itt debrecenben volt meg virágkarnevál is,nem mosta el a tócó.Létta még valaki...?
szürkesün Creative Commons License 2002.08.09 0 0 180
1etértek.

Játszva a gondolattal: 2006ban nyer az EPP
mi a garancia, hogy nem kezdünk el mi is a szentekkel egyforma kézmozdulatokat tenni?

Előzmény: nikonaprofi (177)
szürkesün Creative Commons License 2002.08.09 0 0 179
Elfogulatlan elvtársaim!

Javaslom Gajdos urat az egészségügyi tálca élére.)))

Előzmény: Gajdos Péter (178)
Gajdos Péter Creative Commons License 2002.08.08 0 0 178
Büdösek vagyunk. Szaglunk. Áporodott a leheletünk. Az alsóneműinkről pedig jobb nem is beszélni. Ezt vágják mosdatlan arcunkba a honi tisztálkodási kultúrát vizslató felmérések. Nem kenyerünk a higiénia, a jól dezodorált, finnyás orrú Európa Ház lakói meg csak vágják nyugodtan az arcokat, mondhatnánk szittya, kurucos tempóval. De nem tesszük. Ugyanis többről van szó. Magát a jelenséget, annak részelemeit ki-ki maga is tapasztalhatja egyébként, ha orra van az ilyesmihez.

A demokrácia újsütetű bajnokai eljátszanak egy elég rossz komédiát (a Fidesz autópálya-panamáira mutogatva), miszerint még ez egyszer, becs'' szóra, utoljára, nem lesz közbeszerzéses autópálya-tender, mert az túl lassú és időigényes (ilyen egyébként a demokrácia: lassú, költséges és időigényes, csak nem érdemes nagyon megkerülni, mert csak rosszabb jön), inkább meghívásos versenytárgyaláson választják ki, aki olyat és annyiért kínál, ami nekünk is megfelel és nekünk is tetszik. Szóval, ismét a régi szép új világ. Csöbörből vödörbe, egyik 19, a másik egy híján húsz, ha patinás népi szólásokkal akarnám megfejelni a történteket. Aztán (micsoda szolid birkózás mehetett a háttérben) gyorsan jött a visszakozz – még nem túl későn, de kissé kínosan. Senki se gondolta úgy és azt. Csak mi jót akartunk. Az kevés. Jól is kell csinálni. Különben maradunk büdös komcsik.

Mert azt mi megérezzük. Márpedig az ilyesmihez van orrunk. Ha valami bűzlik a közélet tisztasága és a politikai higiénia körül, ha valakiknek túl ragadós a kezük. Még ha sokakra ráférne is a tisztálkodás, hogy később ne kelljen mások helyett se mosakodniuk. A tisztaság ugyanis fél egészség.

nikonaprofi Creative Commons License 2002.08.08 0 0 177
Elfogulatlanul :
Ahol az előző kormány abbahagyta, ezek ugyanott folytatják, csak most más lobogó alatt. (autópálya, Nemzeti igazgatója...) A politikus mindig hazudik, és a saját érdekeit tartja szem előtt. ha ez natán kissé a közösség érdekével is találkozik, az már kész csoda :-(( Botorság volt azt hinni bárkinek is, hogy most aztán talpig becsületes uriemberek jönnek.
Előzmény: SindbaD (176)
SindbaD Creative Commons License 2002.08.08 0 0 176
No mozgassuk meg az állóvizet :)
Mi a véleménye a tisztelt topictársaknak elfogulatlanul erről (a forrást most nem jelölöm meg, bár könnyű lesz kitalálni):

Bár Újhelyi a törvények betartását és betartatását látja a közmédiával kapcsolatban a legfontosabb szempontnak, mégis kijelentette: amíg az MSZP kormányon van, addig nem kell a televíziókészülékek után üzemben tartási díjat fizetni. Bár a közszolgálati műsorszolgáltatóknál egyéb - olykor jóval súlyosabb - problémák is vannak, mégsem érdemes szó nélkül elmenni emellett, hiszen mégiscsak törvényellenes lépés volt.

Az 1996. évi I. törvény a rádiózásról és televíziózásról szólt - közismertebb nevén ez a médiatörvény. A szabályzat - egyebek mellett - rendelkezik a közmédiumok finanszírozási rendszeréről is. Ötödik fejezetének 79. paragrafusa szerint „Üzemben tartási díjat köteles fizetni az, aki televízióműsor vételére alkalmas készüléket (a továbbiakban: televíziókészülék) üzemeltet. Az üzemben tartási díj - ha e törvény másként nem rendelkezik - televíziókészülékenként fizetendő. Az üzemben tartási díj összegét évenként a központi költségvetésről szóló törvény állapítja meg.”

Azaz a Horn-kormány idején meghozott törvény szerint a televíziózó állampolgár köteles fizetni. Ez nem is lenne olyan nagy baj, hiszen a befizetett pénzösszeg a Műsorszolgáltatási Alapba kerül, amely „olyan elkülönített pénzalap, amelynek feladata a közszolgálati műsorszolgáltatás, a közműsor-szolgáltatók, a nem nyereségérdekelt műsorszolgáltatók, a közszolgálati műsorok és műsorszámok támogatása, a kultúra megőrzése és továbbfejlesztése, a műsorok sokszínűségének biztosítása, valamint az e törvényben meghatározott egyéb feladatok támogatása".

Ezen célok érdekében pedig feltehetően szívesen áldoz a lakosság nagy része. Ráadásul az összeg nem volt kifejezetten megterhelő, mivel „az üzemben tartási díjat a közszolgálati műsorszolgáltatók versenyképes és takarékos működtetésének, a műsorszolgáltatási rendszer fenntartásának és a közszolgálati műsorok támogatási szükségleteinek figyelembevételével kell megállapítani" - rendelkezik a jogszabály.

Mindezzel együtt a hatalomra lépő koalíció a kormányváltás után azonnal közölte: végrehajtják a programjukban megfogalmazottakat, köztük azt, hogy a közmédiumokban „kezdeményezik a törvénytelenségek azonnali felszámolását ... és eltörlik a készülékhasználati díjat". A díjat azonban - ráadásul - valójában nem törölhették el, hanem az állam ideiglenesen átvállalta azt - az 1996-os törvényt ugyanis nem módosították. Addig pedig érvényben van.

Az MTV-ben jelenleg uralkodó állapotokról tartott hétfői sajtótájékoztatón Szalai Annamária kijelentette: azzal, hogy az állam ideiglenesen átvállalta a költséget, becsapták az embereket. Valószínű ugyanis, hogy az „eltörölt" televízió üzembentartási-díjat a kormány az őszi önkormányzati választás után azonnal visszaállítja. Egyébként a képviselő is kijelentette: a díjfizetés „megszűntetése" - amennyiben valóban megszüntették - alkotmány- és médiatörvény-ellenes.

Az ellenzéki képviselő végül felszólította a közszolgálati médiumok kurátorait arra, hogy „törvénytelen tevékenységüket hagyják abba". Újhelyi István pedig nem várt sokáig a válasszal - a Fidesz képviselőinek már másnap üzent: jobb lett volna, ha meg sem szólalnak.
(...)

gárfild Creative Commons License 2002.08.08 0 0 175
Arról hogy kik voltak ügynökök?Mert az átvilágitás nem maradhat el..:))
Előzmény: NEC (174)
NEC Creative Commons License 2002.08.08 0 0 174
Ok. holnap mindenki megkapja a tagkönyvét, s kiteszünk egy listát is.
Előzmény: gárfild (173)
gárfild Creative Commons License 2002.08.08 0 0 173
Van olyan párt aminek ennyi tagja sincs.Ideje nekilátni..
Előzmény: NEC (169)
személyzetis Creative Commons License 2002.08.08 0 0 172
Elb@sztam, de szakszerűen és elfogulatlanul.
Előzmény: személyzetis (171)
személyzetis Creative Commons License 2002.08.08 0 0 171
Nem megy!
Az "Elfogulatlanul Poitizálók Pártja" iránti elfogultság miatt az összes párttagot kirúgnám.
Maradnék egyedül.
Előzmény: NEC (169)
személyzetis Creative Commons License 2002.08.08 0 0 170
Nem megy!
Az "Elfogulatlanul Poitizálók Pártja" iránti elfogultság miatt az összes párttagot kirúgnám.
Előzmény: NEC (169)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!