Keresés

Részletes keresés

hostile_17 Creative Commons License 2002.08.07 0 0 19
Nem is olyan rossz ötlet az UV-sugárzás, de akkor gyakorlatilag állandóan meg kell(ene) világítani vele a cuccokat.
Ózon? Azzal is szoktak fertőtleníteni ám :)
Persze tényleg le kéne a páratartalmat nyomni 75% alá. Ez relatív páratartalom, szóval értelmesebb lenne a helyiség hőmérsékletét növelni. Megoldható?

Még valami: ugye a berendezés nincs nagyon közel a falhoz?

angyalhentes Creative Commons License 2002.08.07 0 0 18
Hat, jo illat lesz tole. Biztos, hogy az nem bantja a cuccot? Majd utananezek a kemiai tulajdonsagainak.
angyalhentes Creative Commons License 2002.08.07 0 0 16
Ja, mostanaban tul sok sci-fit olvasok :)

Na, most ket hetig nem voltunk lent, kivancsi vagyok, kifejlodtek-e intelligens letformak odalent.

A vizesedes megszuntetesehez az kene, hogy ne folyjon be az egesz pincebe a viz. Ehhez meg kene egy rendes ajto, amit beigert a tulaj mar fel eve.
Ugyhogy addig is szivas van, csak atmeneti megoldasokkal operalhatunk.

Előzmény: hostile_17 (14)
hostile_17 Creative Commons License 2002.08.06 0 0 15
Nektek az okot kéne megszűntetni (ami a vizesedés).
Az UV nem fogja megölni a gombák jó részét, a levegőben szállingózó spórákat egyáltalán nem, ráadásul minden egyes alkalommal, amikor bárki belép a pincébe, jön vele az új generáció.
hostile_17 Creative Commons License 2002.08.06 0 0 14
UV-sugárzás... barátságos megoldás, nem mondom :)
De csak viccből írtad, ugye?
Előzmény: angyalhentes (13)
angyalhentes Creative Commons License 2002.08.06 0 0 13
Visszajottem, es igazibol a tokom tele van ezzel a gombasodos cuccal, azon gondolkodom, hogy kemeny UV sugarzassal kene beszorni az egesz helyiseget.
Eördögh Creative Commons License 2002.07.24 0 0 12
Igazatok is lehet ám :-)
szóval akár meg is próbálhatjuk, majd megvárom, míg a mérnök visszaér netközelbe, és kifejti véleményét
Előzmény: utóember (11)
utóember Creative Commons License 2002.07.24 0 0 11
Imádom utólag észrevenni, hogy ugyanazt magyaráztam el, mint amit előttem vkinek már sikerült. :)
Előzmény: hostile_17 (9)
utóember Creative Commons License 2002.07.24 0 0 10
1. Szerintem a párolgás mértéke a nedves felület nagyságától függ, ez esetben ez nem éppen nagy. Egy lavór tutira kevésbé párolog, mint ugyanennyi víz a falon.

2. Az edényben lévő vízfelület felett ott van a páraelszívó hatású CaCO3. Víz onnan kifelé nem nagyon jön, inkább visszacsöpög.

3. Próbáltam. Uff. :)

4. Ki lehet önteni hébe-hóba. Mondjuk nem tudom, hogy valójában mekkora mennyiségű vízről is lehet szó, brutálisabb mennyiségeknél tényleg megfeküdhet a módszer (de mondjuk azt az egy lavórnyit így is csapdába ejthetitek). :)

Kéne csinálni egy ilyen közlekedőedényes megoldást. :)

Előzmény: Eördögh (8)
hostile_17 Creative Commons License 2002.07.24 0 0 9
A CaCO3 gyorsabban szívja magába, mint amilyen gyorsan kicsöpög és ráadásul gondolom ez egy hűvös pincehelyiség? Ott pláne lassabb a párolgás. Plusz ne lavórba csöpögjön, hanem egy szűk szájú tartályba, így lehetne a párolgó vízfelületet minimalizálni :)
Előzmény: Eördögh (8)
Eördögh Creative Commons License 2002.07.24 0 0 8
A földre kiszórt izé olyan szinten jó megoldás volt, hogy a levegő érezhetően szárazabb volt tőle, és ha a gombásodást nem is állította meg, de legalább kellemesebb közérzetet biztosított.

A vízcsöpögtetős megoldás pedig zseniális, de mit kezdünk azzal a lavórral, amibe a víz csöpög? Abból tudniillik párolog is vissza a levegőbe, és hurrá. Nem nagyon van ott ember, hogy kétóránként kiöntse a vizet.

utóember Creative Commons License 2002.07.23 0 0 7
Hasonló elven működő cuccost én láttam annak idején háztartási boltban. Műanyag doboz, középen vízszintesen rács, fölötte hálóban CaCO3 (asszem), alul vízgyűjtő edény. Pontosan erre a célra szánták, viszont drága volt.
Előzmény: utóember (6)
utóember Creative Commons License 2002.07.23 0 0 6
Akartam múltkor szólni, hogy szerintem a földre kiszórt izé nem éppen zseniális megoldás. Ha jól sejtem, ez úgy működik, hogy porózus a szerkezete a cuccnak, ezért beszívja a nedvességet (vagy más miatt...). De a víz ettől nem szűnik meg létezni, csak máshol lesz, ezáltal a hely nem lesz szárazabb.

Megoldás: a vízszívó anyagot vmi rácsszerű (vagy ruhaszerű) dologra kell rakni, alá pedig vmi edényt, amibe csöpög a víz.

De az is lehet, hogy hülye vagyok...

hostile_17 Creative Commons License 2002.07.23 0 0 5
Formalinnal bepermetezni? Akut homeless-cipőknek ezzel szoktak nekimenni.
Eördögh Creative Commons License 2002.07.19 0 0 4
Felhozom kicsit, hátha a hétvégén kapunk valami tippet...
angyalhentes Creative Commons License 2002.07.11 0 0 3
Hehe, megfontolando :)
Előzmény: tibor0322 (2)
tibor0322 Creative Commons License 2002.07.11 0 0 2
http://index.hu/politika/bulvar/csiga/ penészgomba ellen talán egy jó alternatív megoldás :)
angyalhentes Creative Commons License 2002.07.10 0 0 1
Jah, hat pont errol van szo, hogy nem epitkezni akarunk :) A par honapig hatasos szer is nagyon-nagyon jo lenne nekunk.
Előzmény: tibor0322 (0)
tibor0322 Creative Commons License 2002.07.10 0 0 0
- Nyirkosságot jó lenne véglegesen megszüntetni, ehhez szükséges lehet a teljes vakolat leverése, újravakolás (erősen perlites anyaggal -- jó nedvszívó képessége miatt), meszelés (gondolom téglafal). Újravakolás előtt esetleg megkereshető, hogy van-e a szobának szigetelése (földszinti, esetleg pince-helységre tippelek), annak hiánya esetén szigetelés pótlása. Újravakolás előtt, kapható egy spray, kifejezetten penészes falak kezelésére (pontosabb nevet nem tudok, de festékboltban tudniuk illene, hogy miről van szó), azzal a sarkok, illetve 'élek' befujása (alul-felül). Említett spray tüneti kezelésként alkalmazható vakolatverés nélkül is, csak úgy nem hatásos (pár hónap, míg egyébként 4-7 év).
- Személy szerint nem néztem, de az indexnek van építkezős fórumja, nem hiszem, hogy ott ne kapnál ennél pontosabb választ
Előzmény: angyalhentes (-)
angyalhentes Creative Commons License 2002.07.09 0 0 topiknyitó
...de nem novenyre, hanem gitarladara.

Az a nagy helyzet, hogy kicsiny egyuttesemmel berelunk egy kenyelmes, de nyirkos probahelyet, es kezd teljesen bepeneszedni. Nem a falak a problematikusak, azt elvegre le lehet meszelni. De sajnos a penesz megtelepedett az erositok muanyag(!) boritasan, es felo, hogy elobb-utobb kikezdik a membrant, ami pedig papirbol van, tehat eleg erzekeny szerkezet.

Szoval kene valami olyan gombairto, ami:
-boltban normalisan kaphato (vagy valahonnan legalisan beszerezheto), ar nem szamit, csak mindenfele engedely nelkul beszerezheto legyen
-mivel allatok nincsenek a kornyeken, meg novenyek sem, ezert nem baj, ha kicsit kemenyebb, mint egy atlagos, kerti hasznalatra ajanlott szer

Ha valaki tud segiteni, orok halam fogja uldozni, es fizetek sort, es ha tetszik a zenenk, kap tiszteletjegyet is a koncertjeinkre :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!