Keresés

Részletes keresés

tacsa Creative Commons License 2002.07.06 0 0 5
Köszi, egyelőre igyekszek. Most 3,5-nél tartok, novemberben reméljük 4-nél. -))

Előzmény: YaMo (4)
YaMo Creative Commons License 2002.07.06 0 0 4

ok , ez korrekt volt.
ilyenekből kéne több

Előzmény: tacsa (3)
tacsa Creative Commons License 2002.07.06 0 0 3
YaMo Mester!

Azt hiszem, a demokráciában tényleg sok mindenre joga van mindenkinek, ami a törvények keretei közé belefér. De az igazi demokráciát az különbözteti meg a - finoman szólva "fejlődő" - demokráciától, hogy a polgárok ( beleértve a szélsőbaltól akár a szélsőjobbig mindenkit ) nem feltétlenül élnek minden, a jog által biztosított eszközzel.

Hirtelenjében átfutottam néhány hozzászólásodat az elmúlt időszakban, és úgy vélem, jó irányba indultál el ahhoz, hogy a "Te" oldaladra szavazó polgárok egy része átpártoljon a másik oldalra, de legalább is középre.

Felhívnám a szíves figyelmedet arra, hogy az igazán demokrata gondolkodású egyén amellett, hogy a maga véleményét elmondja, esetleg megpróbálja megérteni a másikat is, továbbá meggyőzni arról, szerinte miben nincs igaza. Ha nem sikerül is, attól még utána akár együtt is sörözhetnek.

Néhány éve hazautazott az amerikai nagykövet úr véglegesen, és előző este megkérdezte egy újságíró interjú keretében - szokásos sablon kérdés - mit fog csinálni először, ha hazamegy. Válasz: X.Y. szenátor esti partyjára megyek. Mire magyar újságíró szinte felháborodva közli: dehát Ő a másik párt embere. A Követ kultúremberre vette a figurát, és nyugodtan tájékoztatta a kérdezőt: Na és? Barátok vagyuk ezer éve, politikáról addig beszélünk, amíg egyet tudunk érteni. Ha nem értünk egyet, attól még barátok maradunk.

Bocs a hosszú tanmeséért,de úgy gondolom, hazai viszonyaink között lehetne tanulni Tőle, például demokráciát.

Mint magyar állampolgár, úgyvélem, tisztességes helyen és szándékkal bárki énekelheti a Himnuszt, és lengetheti a lobogónkat. Az más kérdés, hogy ne a híd közepén, és másokat akadályozva.

Amúgy Ők - akikkel semmilyen formában nem értek egyet - arcukat is adják annak, amiért hisznek. Te a nicknevedet. Pedig ha demokrácia van, szabadon vállalható a véleményed, igaz?

Jogod van kioktatni, de sokkal célravezetőbb megoldás a meggyőzés, a párbeszéd.

Ja, amúgy: noha magyar állampolgár vagyok, hivatásos ellenzéki mivoltomban bátorkodtam megszólalni ezúttal a "másik oldal" védelmében, ellenedben, de érted. Remélem, érted. Ha nem, bocs, hogy zavartam

Üdvözlettel

Előzmény: YaMo (2)
YaMo Creative Commons License 2002.07.06 0 0 2

mielött elfelejtem:
jogunk van SZABADON kormányt választani ,
és az lesz kormányon akire többen szavaznak.

ÉS NEM AZ
akit a néhány 100 fős csőcselék kikiált..

Előzmény: YaMo (-)
Fermina Creative Commons License 2002.07.06 0 0 1
Nekem mindenki fontos!
Előzmény: Rézeleje (0)
Rézeleje Creative Commons License 2002.07.06 0 0 0
Sajnos sokan 0-nak tekintik a többieket.
Előzmény: YaMo (-)
YaMo Creative Commons License 2002.07.06 0 0 topiknyitó

Ezt tartsátok figyelembe lelkiismeret88 !
nekem jogom van közlekedni a városban,
nektek meg jogotok van elmondani amit akartok.

De nem így , hogy mások jogait leszarjátok.
Ezekután nemtom mit keres a nevetekben a LELKIISMERET!
Arról már nem is beszélve hogy megeröszakoltátok
a Himnuszt és a Magyar Zászlót !

De ez vonatkozik a sok felbátorodott PÖCSistára is!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!