Keresés

Részletes keresés

Paleokrites Creative Commons License 2002.07.19 0 0 25
Kedves Actioman!

Jézus egy volt a majd 600 000 keresztre feszített zsidó ember közül----- és akkoriban igen gyakori volt a messiások száma....., nem egyett ki is végeztek!
Jézus név se volt ritka.....
A próféciák sem illenek Jézus személyéhez........
Melyik nemzet katonai bíróságának volt a szokása, hogy a kivégzóeszközre... az elítélt személy bűnének megnevezését reáírja az ítélkező nagyhatalmú helytartó....., főleg három nyelven.....?..., nembeszélve arról, hogy Pilátus fontosnak tartotta azt kezével hitelesíteni...., aki kezeit mosta......?!

Máté és Márk mit sem tud arról, hogy több nyelven is írtak a keresztre....., ellenben Lukácsnál: Görög-Római_Zsidó nyelven...., míg Jánosnál: Héber-Görög-Latin van feljegyezve.....
Nagyon hiteles documentum az már biztos....., hitben hiteles!

Üdv? Paleo

Előzmény: actionman (22)
igazi hős Creative Commons License 2002.07.19 0 0 24
Valamikor régen.
De van köztük néhány évszázad, nem? Mármint a bevonulás és Dávid király között.
(Bevallom nálam van egy "szakadás a filmben", azaz nem tudom időben rendezni a dolgokat, részben a két időszámítás miatt.)
Előzmény: Paleokrites (23)
Paleokrites Creative Commons License 2002.07.19 0 0 23
Kedves Igazi Hős!

Akkor az Ószövetségben nem olvastada Királyok Könyvét sem a Krónikákét?

Üdv: Paleo

Előzmény: igazi hős (21)
actionman Creative Commons License 2002.07.19 0 0 22
Szerintem nem Jézus, hanem a követői, különben 'Enyém' lenne a szövegben és nem 'Tied'.

Nem a kovetoi, hanem maga Jezus, o adta ezt minta imadsagkent tanitvanyainak.

A kereszt tetején az a szöveg található, amit az evangélium írója oda gondolt jegyeztetni.....

Honnan tudod, hogy nem volt odairva ?

ActionMan

igazi hős Creative Commons License 2002.07.19 0 0 21
Paleokrites,
"Izrael országát már megalapították": nem. Kérdezzd meg a Ben Gurionon imáikkal az El Al gépeket a levegőben tartó kaftános, pajeszos ortodoxokat: ők ugyan pénzt kapnak egy államtól, amit már egész sok (nem arab :-) ország elismer, de az nem Izrael, hisz Izraelt még nem alapította meg a Messiás, mivelhogy még nem jött el.
Szerintem Te a 12 törzs egyesítésére gondolsz. Másrést nomád vándorló népeknél a "hely ahol lakunk" fogalom létezik, de "ország"-hoz letepedett, falvakat és városokat alkotó emberek kellenek. És -ami legalább olyan fontos- egy uralkodó. Ezek miatt bár az Úr a "Jordánon túli földet" a zsidóknak adta, Mózes V-ben nincs szó országról.
Előzmény: Paleokrites (20)
Paleokrites Creative Commons License 2002.07.18 0 0 20
Kedves Igazi Hős!

A kereszt tetején az a szöveg található, amit az evangélium írója oda gondolt jegyeztetni.....
Másrészt a szöveg az elítéltetésének indokát tükrözte......
A zsidók Királya csak az lehetett, akit egy Istentől küldött próféta felkent olajjal, de nem akármilyen olajjal.....
A király nem lehetett Pap Izraelben , hátmég főpap....
Az Izrael országát már megalapították, amikor is Kánaán földjét elfoglalta Józsué.....és Dávid egyesítette Judát és Izraelt anno....
Egy Templom....., Egy Ország......
Jákobot hívták Izraelnek.......és a leszármazotainak országa viselte az Izrael nevet...., amit ma is megfigyelhetsz a közelkeleten.....
Kár az a felfogás, hogy Jézus a minden jóság és az ember pedig a szemét és hulladék a nagyon hívők körében.....

Üdv: Paleo

Előzmény: igazi hős (19)
igazi hős Creative Commons License 2002.07.18 0 0 19
Paleokrites,
mi is van a kereszt tetején?
INRI=Nazaréti Jézus a zsidók királya.
Másrészt Jézus ki nem mondva a zsidó Megváltó (is), akinek egyedüli joga és lehetősége, hoy megalapítsa Izraelt. (Az alapításból még nem következik törvényszerűen a királyság, de ...)
Előzmény: Paleokrites (18)
Paleokrites Creative Commons License 2002.07.17 0 0 18
Kedves Igazi Hős!

Tévedsz kedves barátom......, a teológiai álláspontok szövevényében.....!
Jézus ugyan nem írt, talán a tanítványok, ha szerencsések vagyunk......
A Mi Atyánk ima nem Jézust dicsőíti.....
Jézusnak nem lesz országa........., mert ha ő isten...., akkor semmi értelme....., ha pedig ember......

Üdv: Paleo

Előzmény: igazi hős (17)
igazi hős Creative Commons License 2002.07.15 0 0 17
"mert a " Mi Atyánk"-ban Jézus Izraelre vonatkoztatja az imát......." Szerintem nem Jézus, hanem a követői, különben 'Enyém' lenne a szövegben és nem 'Tied'. Másrészt ugye Izrael országként nem létezik, hisz azt csak a Messiás alapíthatná meg...
Előzmény: Paleokrites (14)
yuntem Creative Commons License 2002.07.09 0 0 16

Ha van akkor tutira nem üres. Különben miért lenne? Mert olyan jók vagyunk, hogy semmelyikünk sem érdemli ki? :))
Előzmény: sas2 (15)
sas2 Creative Commons License 2002.07.09 0 0 15
"A pokolra pedig senki nem jut, mert pokol (de fakto) NINCSEN !"

Nem hiszem, biztosan van pokol, de remélem ÜRES!

Előzmény: tivadar (10)
Paleokrites Creative Commons License 2002.07.09 0 0 14
Sziasztok!

A topic cimére utalva....., nem tudom, hogy melyik országról van szó......, mert a " Mi Atyánk"-ban Jézus Izraelre vonatkoztatja az imát.......
Magyar ország a Magyaroké.... és nem egy szük kicsodamicsoda lelk/i/es88 akárkiké!....
Az se mellékes, hogy Istené a föld is.....

Üdv: Paleo

yuntem Creative Commons License 2002.07.09 0 0 13

Hát az tényleg szívás lenne, ha kiderülne, hogy még nincs vége :)

Előzmény: tivadar (10)
tivadar Creative Commons License 2002.07.09 0 0 12
Összesen 1 db Isten van !

A Biblia Istene = a Korán Allahja, = a Talmud Jahvéja = az indiánok Manituja = a cigányok Devlája =....

Előzmény: actionman (11)
actionman Creative Commons License 2002.07.09 0 0 11
Ha a Biblia Istenerol beszelsz, akkor nincs korforgas, amig ki nem javitod a hibaidat. Pal szerint a halal utan a lelek is alszik, egeszen a feltamadasig.

ActionMan

Előzmény: tivadar (10)
tivadar Creative Commons License 2002.07.09 0 0 10
Az 'ország' (eredetileg orszálgás= uralom), hatalom és a dicsőség: egydül Istené.
A pokolra pedig senki nem jut, mert pokol (de fakto) NINCSEN !
Pokoli érzés viszont a kámalokában (két élet közötti testetlen állapotunkban) visszanézni előző életeinket, mennyi baromságot követtünk el, és rádöbbenni, hogy addig kell ismételni, amig ki nem javítjuk hibáinkat.
devereaux Creative Commons License 2002.07.08 0 0 9
-off-
Szerintem én odakerülök ... feltéve, ha van pokol. Bár ez csak egy érzés.
-on-
Előzmény: Fuly (7)
Vigor Creative Commons License 2002.07.08 0 0 8
Hja.
Előzmény: Fuly (7)
Fuly Creative Commons License 2002.07.08 0 0 7
Ps: ellenben azt kevésbé lehet kitalálni előre, hogy ki megy pokolra... :))
Előzmény: Fuly (6)
Fuly Creative Commons License 2002.07.08 0 0 6
A nyilatkozónak igaza van: Istené az ország a hatalom és a dicsőség. Sem a megnevezett, sem más pártok ezt el nem bitorolhatják.

Még akkor sem, ha valamennyi szeretné. :))

Előzmény: actionman (5)
actionman Creative Commons License 2002.07.08 0 0 5
Olvastam mar a Hiszekegyet. Vegig. A kerdest a csigatv egyik reggeli musora nyoman irtam, amelyben a lelkiismeret88 csoport vezetoje elmondta velemenyet ebben a kerdesben, engem meg az erdekelt, hogy TI hogy latjatok.

ActionMan

Előzmény: Vigor (3)
devereaux Creative Commons License 2002.07.07 0 0 4
Ugye beírod a *** helyére a saját destruktív szektádat? :)
Előzmény: Törölt nick (0)
Vigor Creative Commons License 2002.07.05 0 0 3
Olvasd el a Miatyánkot. Teljes egészében.
Előzmény: actionman (-)
vpe Creative Commons License 2002.07.05 0 0 2
mindenki saját maga dönti el
Előzmény: actionman (-)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.05 0 0 0
Hm. A destruktiv szektas barom. :) Elvette az eszet a vallas.
Politikai szintre vinni a vallast... durva. Jellemzo erre a *** vallasra.
actionman Creative Commons License 2002.07.05 0 0 topiknyitó
Ma reggel a csigatv-n megszolalt a Lelkiismeret88 kor vezeteoje, a mellere tuzott egy cetlit, amin rajta volt az url-uk (milyen pech, hogy eleg rosszul volt lathato, mert a kamera alja "kettevagta" a cetlit).

A vegen pedig ugy zarta a csavo, hogy nem az mszp-e vagy az szdsz-e az orszag, a haza es a dicsoseg. Hozzatette azt is, hogy majd a pokolban elgondolkozhatnak.

A kerdes az, hogy kie az orszag, a haza es a dicsoseg, ill. ki donti el azt, hogy ki fog pokolra kerulni ?

ActionMan

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!