Keresés

Részletes keresés

albertjani Creative Commons License 2012.07.29 0 0 61

Én is Coca-Cola függő vagyok :)

 

Akinek nem tetszik, ne igya.

Fikázni sem kellene, nem kötelező megvenni és fogyasztani.

Cukor van benne sok, de ez szerintem nem károsabb, mint a sok édesítőszeres lötty.

A multicégek mindenhol csak kárt csinálnak, kivétel nélkül. Csak szét kell nézni kis hazánkban, mára szinte csak ilyen multi rabszolgatelepeken lehet munkát találni, minimálbérért.

 

Megyek is a palackosba, megveszem a mai adagot... :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.27 0 0 60

Hülyék vagytok?

Nincs jobb, a Coca-Colánál, éjjel-nappal azt iszom. Mondjuk Zerot!

sand. Creative Commons License 2012.07.22 0 0 59

lattam. meg lattam azt is egy riportmusorban, hogy indiaban mit hagyott maga utan a coca-cola ceg. csak a pusztulast. kiszivattyuztak az osszes vizet a kornyekrol, azt a talajvizetvizet amibol a parasztok nyertek a vizet a termenyeik locsolasara. a kozeli folyokat.

azert mert inkabb ott pusztitsanak olcson, mint otthon amerikaban. hulyenek is megeri, nemhogy nekik.

dehat ez kell nekunk is. cola,fanta, mogyorovaj meg ecetes chips.

 

Előzmény: Törölt nick (58)
sand. Creative Commons License 2012.07.21 0 0 57

egy ismerosom egyszer azt monta, amerikaban kolaval mossak le az aszfaltot egy-egy baleset utan.:)

ok sem szivesen isszak, de eladni bugrisoknak tanyara jo. ide direkt olyan reklamokkal futtatjak, hogy enelkul elni se lehet.

 

meg frissebb hir, hogy amerikaban torvenyben szabalyozzak, vagy keszuloben van a bevezetese, hogy ilyen szensavas uditoket kizarolag mini kiszerelesben lehet majd arusitani. igaz a cukortartalomra hivatkoznak, hogy megfekezzek a megfekezhetetlen elhizast, de szerintem a cukor a legkisebb gond benne. tehat ok is felnek.

redony11 Creative Commons License 2009.09.24 0 0 56
coca cola
coca-cola
magamani Creative Commons License 2009.05.20 0 0 54
Egyet értek!! Nekem is a kedvenceim közé tartoznak.
De én picivel jobban szeretem a zérót.
Előzmény: Törölt nick (53)
Zottjoghurt Creative Commons License 2006.06.06 0 0 52

 

Open Cola, házilag. A foszforsavhoz mindenképp használj gumikesztyűt!! :))

 

http://alfredo.octavio.net/soft_drink_formula.pdf

Előzmény: jbal (49)
Zottjoghurt Creative Commons License 2006.05.31 0 0 51

Ehhez felessleges volt kísérletet is végezni, a CC és a kádtisztitó flakonján is rajta van, hogy foszforsavat tartalmaz..:(

Legfeljebb a dózisban térnek el. Állitólag a foszforsav okozza az "üdítő érzést", másért minek tennék bele?

A coladiónak nem sok köze lehet a colához..:)

 

Előzmény: jbal (49)
Zottjoghurt Creative Commons License 2006.05.31 0 0 50

Ez tény, ugyanaz a foszforsav van benne, mint a kád/csempetisztítókban. :)

 

Előzmény: jbal (49)
jbal Creative Commons License 2006.05.31 0 0 49
Ha fogyasztásra nem is ajánlott a Coca-cola (ezt100%-ig osztom), tisztításra azonban kiválóan alkalmas. Erről bővebben az RPG fórumon: http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?id=2119. Jómagam kísérletet is végeztem: olyan vérfoltos ágyneműt áztattam be tömény Coca-colába, ami mosóporos mosással sehogy sem  akart kijönni. A kísérlet sikerrel járt, a folt eltűnt. Inkább mossunk vele, mint igyuk. Részletek: http://gportal.hu/gindex.php?pg=8331048
buyer Creative Commons License 2005.02.18 0 0 48
Huh, kemény téma...
 
1. a foszforsav mérgező ,és tudomásom szerint elősegíti a kalcium kioldódását, és amit figyelembe kell venni, nehezebben épül be, mint ahogy ürül. A fogzománc az emberi szervezet legkeményebb szövete, amelynek külső rétegeiben ásványi anyagok (főként kalcium- és foszfátionok) ki-be áramlanak. Ezt demineralizációnak és remineralizációnak nevezzük. A savhatás következtében az ásványi anyagok kioldódnak a fogzománcból és a zománc felszín alatti része porózussá válik, majd szuvas üreg jön létre.

 Ezt az egyéb szerves savak jelenléte is fokozza.

Ha jól emlékszem, tanárom azt mondta, hogy sokáig nem volt engedélyezett az élelmiszeripari használata -mérgező tulajdonságai miatt- de a tőke beíratta az élelmiszerkönyvbe...

 

Azt elismerem, hogy egy ital elfogyasztása során nem érintkezik a foggal annyi ideig, mely idő alatt a fentebb leírtak láthatóan jelentkeznének. De aki sokat fogyaszt ebből, az szerintem számíthat egyéb „bajokra” A „sok”-at,  mint mennyiséget, nem tudom definiálni.

 

2. Visszaváltható palack: Nagyon jó találmány, csak az a baj, hogy a visszaváltott plasztik palackokat (és most aláhúzva) nem lehet megfelelően tisztítani. Ugyan van egy „szimat” a gépsoron, de az a penészgombák jelenlétét nem tudja kimutatni. A Kertészetin félelmetes eredmények is mutatkoztak.

 

Összességében luxuskalória források ezek a magas cukortartalmú italok. Vélelmezem, hogy mérsékelten fogyasztva kevésbé lesznek károsak.

 

Hogy egyedi-e az, hogy szénsavas üdítő rossz? Szerintem nem, de valóban ki lehet cseréltetni. Valakitől elhangzott, hogy a palackot megnyomva érezhető a nyomás, jó ötlet. Én reklamálnék.

 

Végül, az emésztőrendszerünk felváltva lúgos és savas kémhatású szakaszokra osztható. A szájban lúgos, stb.

 

Ha offtopic voltam bocs.

zozoka33 Creative Commons License 2005.01.15 0 0 47
                          Üdv. mindenkit                            

 

Szerintem is rosszak a cukrozott, vegyszerrezet (aromák, stb.) üdítő italok. De a reklám azt sugallja, hogy így csodálatos az élet, ha Colát iszol, stb.

 

                          Üdv. zozoka

Spidermans Friend Creative Commons License 2004.01.26 0 0 46
De most ettől eltekintve, milyen dolog már ez, hogy más az összetétele? Továbbra is várom a hasonló tapasztalatokat.
Előzmény: HZX (44)
perempe Creative Commons License 2004.01.24 0 0 45
Vegyetek idős néni/nagymama által készített eredeti szörpöt! Annak nem a szinezéktől van piros színe...
HZX Creative Commons License 2004.01.23 0 0 44
Hát, ha fáj tőle a veséd, talán SEMMILYEN kólát nem kellne innod, a palacktól függetlenül.
Előzmény: Spidermans Friend (43)
Spidermans Friend Creative Commons License 2004.01.20 0 0 43
Hellósztok!
Abba, hogy igyon vagy ne igyon Coca-Cola terméket valaki, nem szólok bele. Mindenki úgy mérgezi magát, ahogy akarja:) Viszont visszaváltható palackból nem iszom. Tapasztalataim szerint
abból teljesen más lötty jön, mint az eldobhatóból. Sokkal savanyúbb, és fáj tőle a vesém, ami a "sima" kólánál sosem fordult elő. Akárhol is vettem visszaválthatósat, 100%-ban ez történt. Nem tudom, miért van ez, csak kíváncsi volnék, más is tapasztalt ilyet?
LeifEriksson Creative Commons License 2004.01.13 0 0 42
Nem fogsz meghalni

A Cola az örök élet titka... igyon colát és sosem hal meg!

:-))))))))))))))

(bocs, nem tudtam kihagyni... :-)))

Előzmény: petike23 (41)
petike23 Creative Commons License 2004.01.13 0 0 41
Nem fogsz meghalni, legfeljebb szuvasak lesznek a fogaid, stb.
Előzmény: igazi_balek (40)
igazi_balek Creative Commons License 2004.01.06 0 0 40
Ezekszerint meg fogok halni ha colat iszom?
És ha nem, akkor nem?
cHe2 Creative Commons License 2003.12.19 0 0 39
Ne fájjon... nézz utána...
Előzmény: angel_fire (35)
angel_fire Creative Commons License 2003.12.19 0 0 38
nézd meg a hozzászólásaimat, majd rájössz, hogy "az" vagyok..
Előzmény: Beebite (36)
petike23 Creative Commons License 2003.12.19 0 0 37
Bizony, a sósavat használják pepszinnel együtt.
A disznóknak meg sok sz*rt adnak, antibiotikumot, szteroidot, de ebből még nem következik, hogy nekikünk is ilyet kell szednünk.
Előzmény: Beebite (36)
Beebite Creative Commons License 2003.12.19 0 0 36
Kedves angel_fire, jobb, ha megkérdezel egy orvost. Van amikor nincs idő a szekréciót növelni, pl akut hurut esetén. És igen, HIIIIG sósav oldat és pepszin (gyomorban szekretálódó enzim) keverékét kell meginni.
Ez olyan híg, hogy nem marja szét se a fogaodat se a nyelőcsövedet addig míg megiszod. Nem érezd maró hatásúnak, mikor lenyeled, bár az ize szar. De sósav, bizony. Nyilván nem napi 2 decit kell inni 3 éven át.
Nem csak a biológiához meg a kémiához kell érteni, hanem az orvostudományhoz is. Ha meg nem értünk hozzá, meg kell kérdezni valakit, aki ért.
(Én is ezt tettem.)
A nyálkkahártya nem szereti az erős savakat, de 2-3 pH közötti sav a normális táplálkozás során is nap mint nap jut végig rajta. És nem "kezdi bontani" (Milyen szakkifejezés ez, szerinted?:)
Ezzel az erővel a narancsot megrágni sokkal károsabb...
Előzmény: angel_fire (35)
angel_fire Creative Commons License 2003.12.19 0 0 35
ez már nekem fáj...
Nehogy oldott sósavat itassatok akárkivel is! :-) A gyomor sósavtartalma egy dolog, de nem megoldás sósavat inni, a szekréciót kell növelni! (mindemellett ha megissza valaki, kapásból bontani kezdi a szájnyálkahártyát, a fogakat, a garatot, szépen végigmarja a nyelőcsövet...akármilyen oldott is)
Nem csak a kémiához kell érteni, hanem a biológiához is..
Előzmény: cHe2 (23)
Powerplant Creative Commons License 2003.12.18 0 0 34
régen tanultam már sertéstenyésztést... :-)
de mintha hallottam volna: a disznók szeretik az édeset. cukor az drága. így a takarmányba édesítőnek pont azokat a mesterséges édesítőket teszik amiket az un lájt """""üdítőkbe"""""... és ezek nem csak édes ízűek hanem étvágygerjesztők is...
tessék fogyni!

petike23 Creative Commons License 2003.12.18 0 0 33
Az érrendszerben is találkozik a foszforsav (illetve fiziológiás pH-n dihidrogénfoszfát), és csökkenti a Ca szintet.
Sokaknál (pl. nálam is) ha este megiszom fél liter kólát, éjszaka begörcsöl a lában: ugyebár az alacsony Ca szint miatt.

Igaz, hogy máshol is használják a foszforsavat savanyísára, de pl. savanyú-uborka léből nem iszol meg 0.3-0.5 litert egyszerre (egy doboz/üveg kóla)

Üdv: Petike

Előzmény: cHe2 (32)
cHe2 Creative Commons License 2003.12.17 0 0 32
Így már értem, de csak akkor, ha nem a tápcsatornában találkoznak, hanem az érrendszerben. Ha a tápcsatornában találkoznak, persze csak ha a savas gyomron túl, akkor a kialakuló kalcium-foszfát csapadék fel sem szívódik, tekintve, hogy oldhatatlan.
Azért ne felejtsétek el azt sem, hogy a foszforsavat amerikában az ecet helyett használják savanyításra.
Előzmény: Beebite (31)
Beebite Creative Commons License 2003.12.17 0 0 31
Nem is arról van szó. A szervezet Ca szükséglete napi 1,5-2 g. A Ca elég gyorsan ürül (főleg akkor, ha valamiért Ca vesztés van (pl terhesség, szoptatás, klimax stb)), tehát pótolni kell. Ez a pótlás természetesen táplálékkal megy be. És ez a Ca nem jut el addig, hogy beépüléjön a csontokba, mert előzőleg a tápcsatorna egyéb részein találkozik a foszfáttal, amivel ahogy mondod oldhatalan sót képez és távozik a vizelettel.
(Peches esetben vesekövet okoz, kérdezz rá egy nefrológusnál, milyen gyakran találkozik ilyennel a praxisában). A kérdés épp úgy jött elő, hogy a sógoromat, aki védőitalként vedelte a kólát a legszigorúbban eltiltotta tőle a nefrológus, miután némi kinszenvedés után 'megszült' egy vesekövet.
Előzmény: cHe2 (30)
cHe2 Creative Commons License 2003.12.17 0 0 30
Belsőleg nem tudom elképzelni. A kóla ill. a benne lévő foszforsav ugyanis nem jut el a csontokhoz olyan tömény formában, hogy bármit kioldjon onnan.
Előzmény: petike23 (29)
petike23 Creative Commons License 2003.12.17 0 0 29
"A foszforsav kalciumeltávolító hatását én viszont nem tudom elképzelni, különösen nem annak fényében, hogy a kalcium-foszfát Ca3(PO4)2 egy vízben oldhatatlan anyag,"

Próbálj meg egy darab csirkecsontot tenni egy pohár kólába..

Előzmény: cHe2 (27)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!