Keresés

Részletes keresés

OIST Creative Commons License 2012.09.09 0 0 33

4-5 hónapos gyönyörű fulica-k ingyen vihetők! birdkukacc2.hu

 


Plantae Creative Commons License 2012.07.06 0 0 32

Sziasztok

Mindenféle gyorsan növő (0,5-1év alatt teljes méretet elérő) csigát keresek megvételre vagy befogadnék. Vagy folyamatosan kg-os árban megegyezve havonta vásárolnék. varanus.ssp(kukac)gmail.com Köszönöm

djrolika Creative Commons License 2012.04.25 0 0 31

Akit érdekel achát afrikai fél éves kiscsigák az irjon e-mail: djrolika1@hotmail.com

Scaévola Creative Commons License 2007.03.08 0 0 30

Sziasztok!

 

Rég nem járt már erre senki.  Nem szeretitek a csigát? Pedig egy kiváló receptet sikerült összehozni. Nem új, mondhatni a régi vajas csiga, de egy kicsit felspékelve. Érdekel valakit? Tavaszodik, mindjárt itt a csigaszezon!

boles Creative Commons License 2005.06.01 0 0 29

Hasznosnak tűnő site:

 

http://escargot.free.fr/fra/cuisine.htm

 

 

Scaévola Creative Commons License 2005.04.12 0 0 28
Emberek! Elindult a csigaszezon! Ma reggel kutyasétáltatás közben láttam jó pár kövér pédányt mászni a vizes füvön. A baj csak az volt, hogy nem vittem gyűhtőedényt, na de holnaptól! Mindenesetre mindenkinek jó csigagyűjtést, és ha tudtok jó receptet, írjatok!
boles Creative Commons License 2004.05.24 0 0 27
Köszi!
Akkor a csigák a kertben megkezdhetik a visszaszámlálást!
Majd jelentkezem.
:)
Előzmény: Scaévola (26)
Scaévola Creative Commons License 2004.05.24 0 0 26
Ave!

Az én csigáim már megjárták a maguk útját!
Sikeült beszélnem egy szálloda séfjével, aki a következőket mondta: A csigákat 2-3(4-5) napig éheztetni kell (szó szerint: ki kell szaratni!) Ezután meg kell főzni őket fokhagymás, köménymagos, petrezselyemzöldes vízben. Én a biztonság kedvéért még előtte megmostam a házukat, csupa csigakaki volt. 1,5-2 óra főzés után ki kell venni venni a csigahúst a házából, és levágni egy fekete részt. Ezt a részt nem nagyon értettem, hogy pontosan mit is kell levágni, én csak a csigaház legbelsejében lévő büdös résztől szabadítottam meg a husit. Magyarul megmaradt a teste, amin mászik, és annak a nagy része is, ami a házban van.
Szóval ami marad, azzal már lehet főzni. én pörköltet készítettem klasszikusan, de legközelebb pástétom lesz belőle. Az íze jó, egyedi, bár egy kicsit "ismeretlen". Nekem ízlett.
Jó csigavadászatot!
Scaevola

Biovadász Creative Commons License 2004.05.21 0 0 25
Lentebb olvasom, hogy a csigahúst és az üres házat külön exportálják és a franciák töltik vissza bele.

Szóval fogyasztás után a kiürült csigaházakra van valamilyen betétdíj? Végülis újrhasznosítható és akkor csak a húst kell importálni addig, amíg a ház jó állapotban van. :)

boles Creative Commons License 2004.05.21 0 0 24
Halihó! ez a téma engem is érdekel.
Mifelénk is tele van minden csigabigával.

Jó lenne, ha egy szakértő megosztaná velünk a titkot, hogyan jut el a kerítésen mászó állat a konyhakész állapotba. Receptet már könnyű találni...
:)

Előzmény: Scaévola (23)
Scaévola Creative Commons License 2004.05.10 0 0 23
Sziasztok!

Régen nem írt már ide senki, de talán visszanéz ide pár ember, hogy segítsen.
Hétvégén levágtam a kerítésünk melletti magas füvet, és sok csigát találtam. Először csak félre tettem őket, nehogy rájuk lépjek, de aztán annyi volt, hogy összegyűjtöttem mindet (kb. 3 tucat,) gondolva arra, hogy megeszem, leadáshoz ez túl kevés. Gyerekkoromban egyik ismerős gyűjtetett velünk gyerekekkel csigát, és megfőzte pörköltnek, gondoltam én is megpróbálom most. A gond csak az, hogy nem tudom hogyan csinálta a kezedektől. Ha jól tudom éheztetni kell a csigát pár napig, hogy "kiszarja" magát, aztán forró vizbe kifőzni a házukból, levágni az alsó részét, és mehet a prökölt. Jó ez így?
Ha valakinek van tapasztalata, receptje, vagy tud egy jó linket (az alsó link már nem jó) az írjon.
Köszi!
Scaevola

vi627 Creative Commons License 2003.07.04 0 0 22
Csiga a fiam jele az oviban :))
pipacsmező Creative Commons License 2003.07.04 0 0 21
Dehogy van kevés. Csak a fürge kis állatok, huss, elszaladnak mielőtt megfognák őket.
Előzmény: Lokator (20)
Lokator Creative Commons License 2003.07.04 0 0 20
zizi Creative Commons License 2003.03.19 0 0 19
Ha így halad a dolog, pár év múlva csak néhány darab csigát lehet majd begyűjteni, aranyat fog érni egy 'csigabiga gyűjtési engedély' :-)))
Előzmény: Lokator (16)
Lokator Creative Commons License 2003.03.19 0 0 18
:-))))))
Előzmény: csibekicsi (17)
csibekicsi Creative Commons License 2003.03.19 0 0 17
csak egy sztori:

a hetvenes években tényleg jól lehetett keresni a csigákkal, akkor járt a történet (ha igaz, igaz, ha nem, akkor is halálra röhögtük rajta magunkat) szóval:
2 egyetemista jövedelemkiegészítésül elmentek csigát gyűjteni. össze is szedtek 2 nagy tatyóval, este gondosan beállították a tatyókat a sarokba, majd másnap pééézre váltják. reggelre az összes biga kimászott, a szoba minden pontján, a plafontól a padlóig biga volt.

no én vizuális alkat vagyok... napokig röhögtem amikor eszembe jutott

Lokator Creative Commons License 2003.03.19 0 0 16
HV Creative Commons License 2002.07.18 0 0 15
Szia Csigahaz!

Remelem, hogy nem sertettunk meg:)

Előzmény: csigahaz (14)
csigahaz Creative Commons License 2002.07.17 0 0 14
sziasztok!
HV Creative Commons License 2002.07.04 0 0 13
Erdekes, eltunt a hozzaszolasom, pedig "szakmai" jellegu volt:))))
Lokator Creative Commons License 2002.07.04 0 0 12
Tehat akkor 30 g-os csigakkal es 80 Ft/kg felvasarlasi arral szamolva:
1 kg csiga = 33,3 db csiga :-)) kovetkezeskepp,
1 csiga = 2 Ft 40 fillér
:-))))))))
Előzmény: HV (11)
HV Creative Commons License 2002.07.03 0 0 11
Jo ejt!!

Egy kis info:

"A H. pomatia háza zömök, nem lehet megnyúlt. A ház jobbra csavarodik. A kifejlett H. pomatia tömege 20-40 g között változik, függ az életkortól, a tápláltsági állapottól, víztartalomtól, évszaktól stb."

"Az ehető csigák közül a Hélix Pomatia családhoz tartozók felelnek meg legjobban
a franciák ízlésének.
– Hogyan készül az exporttermék? – kérdeztük Kóti Zsuzsa ügyvezető igazgatót.
– Hazánkban a recskin kívül Zalaszentgróton és Vaján található
csigahús-feldolgozóüzem. Kizárólag a franciáknak exportálunk, éves átlagban 300
tonna élő csigát (húst és csigaházat) dolgozunk fel. Az értékesítést
tulajdonostársaink végzik. Az idén összesen 55 tonna csigahúst állítottunk elő
– válaszolta. A felvásárolt csigákat az exportigényeknek megfelelően
mindenekelőtt rostán osztályozzuk. Kizárólag a 30 milliméter átmérőjű éticsigát
vesszük át, a kisebbeket visszajuttatjuk a természetbe. Begyűjtőink... ennek
alapján forgalmazunk.
Válogatás után a csigát pihentetjük, gőzöljük, a húsát elválasztjuk a házától a
zsigerzacskótól, majd a csemegének való a hűtőkamrákba kerül. A tulajdonosok
innen egyenként húsz kilogrammos vákuumcsomagolt gyűjtőkben hűtőkamionokkal
szállítják a terméket a megrendelőkhöz. A csigaházat – tisztítás, mosás,
szárítás után – szintén exportáljuk. A húst a franciák töltik vissza a héjba,
amely a kereskedelmi láncon keresztül jut el a fogyasztóhoz.
Az igazgatónő elmondta, hogy a tulajdonosok sokat forditanak fejlsztésre. 1993
óta megújult az üzem nemsokára ISO-s minőségbiztosítási rendszerben dolgoznak,
ehhez jövőre megszerzik az élelmiszeripari üzemeknél csak két év múlva
kötelező, higiéniai előírásokat tartalmazó tanúsítványt a HACCP-t is.
A termelőüzem igen korszerű. A ládatisztítóban, a fertőtlenítőben, a
fekete-fehér öltőzőben rend és tisztaság mindenütt...? Rendelkeznek
laboratóriummal és állatorvosi szobával is. Nagyon fontosnak tartják dolgozóik
személyi higiéniáját, amely a munkakultúra szerves része.
A csiga védett állat. A feldolgozásra átvett mennyiséget az Országos
Terméktanács, s a környezetvédők; a minőséget a Heves Megyei Állategészségügyi
Állomás ellenőrzi. A szezon végeztével jelenleg karbantartással foglalkoznak az
üzemben, amelynek vezetői szponzorációikról is ismertek a településen.
Az előbbiekben már említettük, hogy a csiga húsa különfél módon fogyasztható.
Értékes táplálék, sok benne a fehérje."

" felvásárlási ár - a felvásárlók ver senyétől függően - kilogrammonként hatvanöt és nyolcvan forint közt mozog." - ezt nem tudom mikori adat, mert nem volt datum:)))))

Jo csigazast!:)

Előzmény: Lokator (10)
Lokator Creative Commons License 2002.07.03 0 0 10
:-)))))
Ezt ki fogom deriteni. :-)))
Most viszont megyek haza. Joejszakat es koszi az infokat!
Előzmény: HV (9)
HV Creative Commons License 2002.07.03 0 0 9
Az jobb is:)

Nem tudom, hogy hany darab csiga lehet:)
Valami statisztikat szeretnel kesziteni?
Lovesem sincs, hogy mennyi lehet egy csiga tomege, vagyis mennyi lehet egy atlagcsigatomeg:)

Sacc/kb szvsz ugy 6 deka lehet egy csigabiga. Valahonnan keriteni kene egy csigaartablazatot:) es akkor lehetne valamit kezdeni:)

Előzmény: Lokator (8)
Lokator Creative Commons License 2002.07.03 0 0 8
Nem, egyenlore jobban keresek az informatikaval. :-)))

Ez az 5000 HUF kb hany darab csiga? :-))) Arra vagyok kivancsi, mennyibe kerul 1 db csiga. :-)))))

Előzmény: HV (7)
HV Creative Commons License 2002.07.03 0 0 7
Nem emlekszem pontosan, hogy mennyit kerestunk vele, de kevesebbet, mint jo szezonban, a gombaval, aganccsal stb.-vel.
Akkoriban talan annyit, amennyit egy napi kulimelosnak adtak. Az a a mai viszonylatban cirka 5000 HUF lehetetne.
Esos idoben mentunk, gumicsimma', vodor, aztan szedes ezerrel.
A vodroket az utanfuton levo kek (talan 200 literes?) hordokba tettuk. Amikor leszedtuk a teruletet, akkor irany az atvevotelep, aztan a kocsma:)
Gombaval viszont sokkal tobbet lehet keresni, ha ismered a helyeket, es vannak kapcsolataid. Nem irom le, hogy mennyit, mert talan el sem hinned, de tenyleg sokat, habar mi mindig ugy csinaltuk, hogy kivittuk Ausztriaba es ott adtuk el.
Neki akarsz allni csigat gyujteni?:)
Előzmény: Lokator (6)
Lokator Creative Commons License 2002.07.03 0 0 6
Ahhhh. Egy szakerto!! :-)))
Hogy megy ez a gyujtes? Berakod egy nylonszatyorba, aztan jonapot? Nem masznak ki? Mennyit lehet, ezzel keresni. Mondjuk 2 ora gyujtessel mennyi jon ossze (penzben, sulyban, terfogatban)?
Előzmény: HV (5)
HV Creative Commons License 2002.07.03 0 0 5
Tenyleg igy mukodik a dolog, voltam mar ilyen telepen:)
Cirka 10 eve meg en is gyujtottem parszor, eleg jo penzt lehetett kapni erte. Egy-ket honapja egyszer a hatarba voltam a kutyaval reggel, es annyi csiga volt, hogy csak na.:)
Előzmény: Lokator (4)
Lokator Creative Commons License 2002.07.03 0 0 4
Nem, ilyen melegben a csigak is husolnek az arnyekban, nem maszkalnak, en meg baromira orulok, hogy van legkondi a melohelyen. ;-))))))
Meg olvasom a weboldalt amit kuldtel es folyamatosan rohogok olyan kifejezeseken, mint csigamonitoring, CSIFOSZ (CsigatenyésztŚk és Forgalmazók Országos Szövetsége) valamint csigaporkolt. :-))))

"MéretminŚsítés:
Központi telepen minden tag rendelkezzen minŚsítésre alkalmas 1x2 m-es alapterület?, 30 mm-es furatú rostával. A minŚsítés módja: vödörbŚl történŚ feltöltés után gravitációs (40 fokos) lejtési szögben legurulás közben kihulló hányad képezi a méreten alulit. " :-))))

Előzmény: HV (3)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!