Keresés

Részletes keresés

Titográd Hiphop Creative Commons License 2023.12.05 0 0 22

El kell sajátítanod annak a képességét, hogy ne aggódj mindennap azon, hogy vajon az univerzum megkapta-e a kérésedet.

Dr Genya Creative Commons License 2002.08.28 0 0 21
Talán fölösleges rendről meg rendzetlenségről beszélni az univerzum szempontjából...
De emberi szempontból van értelme. És télleg az élet igyekszik rendezni a rendezetlent, míg az élettelen anyag csak rendezetlenődik.

Mi lesz a végén?:)

Ez kapcsolatban van viszont a 'Genyaságokkal'.
Az ember azt hiszi van káosz (nem érti, kétségek, stb) - tehát létrehozza az értetlenséget meg egy csomó ambivalenciját. Meg a jót meg a rosszat.

Az élet a rendre törekszik. A gondolkodni képes szintén. Viszont ki mondta hogy rendetlenség van?

Dr Genya Creative Commons License 2002.08.28 0 0 20
Ja a rend több energia mint a rendezetlenség, énisaszondom.
Viszont akkor mi a rend? Látószög kérédse - elvileg tök rend van az egész világegyetmben - minden megy a maga útján az összes többi dologgal összefüggésben.
Én ha meglátom egy haverom szobáját, azt mondom ez káosz, de közben ez is ennek az előző dolognak - az univerzumnak - a része, s mint olyan tökkkéletes. Csak én nem látom rajta...:)

Most máshonnan:
A rendben télleg több energia van mint a rendezetlenségben, viszont ez korábban befektetett energia.
A rendezetlenség éppen formálódik(?) mozog kölcsönhat. Szóval más fajta:)

Előzmény: zsoltn (18)
TokosÁrpád Creative Commons License 2002.08.28 0 0 19
szvsz csupán az élettelen rendszerek "törekszenek" a legnagyobb rendezetlenség irányába, az élet létrejöttének és fennmaradásának oka éppen az a titokzatos hajtóerő, mely csökkenteni igyekszik a rendezetlenséget. Ha belegondolunk, hogy pár milliárd éve e bolygó fortyogó lávagömb volt, most meg itt az ember - és a többi élőlény - a maga bonyolultságával, összetettségével, hát jól látszik az élet entrópicsökkentő törekvése.
Előzmény: zsoltn (18)
zsoltn Creative Commons License 2002.08.26 0 0 18
de mondom. bebeeeee. a rend több energia, mint a rendezetlenség és minden létezô dolog erre az utóbbira törekszik.
Előzmény: Dr Genya (15)
Dr Genya Creative Commons License 2002.08.26 0 0 17
oszt ja:-))
Előzmény: könyvtároslány (16)
könyvtároslány Creative Commons License 2002.08.22 0 0 16
ugyan úgy-e?
Előzmény: Dr Genya (15)
Dr Genya Creative Commons License 2002.08.22 0 0 15
há me.
Előzmény: zsoltn (14)
zsoltn Creative Commons License 2002.08.21 0 0 14
miért?
Előzmény: Dr Genya (13)
Dr Genya Creative Commons License 2002.08.21 0 0 13
Te nem.

:)

Előzmény: zsoltn (12)
zsoltn Creative Commons License 2002.08.16 0 0 12
most akkor már azt se mondhatom el, hogy szerintem a rendet nehezebb fenntartani, mint a káoszt?
Előzmény: Dr Genya (11)
Dr Genya Creative Commons License 2002.08.16 0 0 11
Ok:)

Az a nem konstruktív, hogy tudod mire gondolok, mégis belekötsz a szavaimba.

A nyugalmat nem kerül erőfeszítésbe fenntartani, mert nem lenne nyugalom. Ezért ez a magasabb energiaSZINT. Nem a magasabb energiafelhasználás.

Előzmény: zsoltn (10)
zsoltn Creative Commons License 2002.08.14 0 0 10
de genya vagy... :)

mi a nem konstruktív ebben? kérdeztem, mert írtad, hogy vajon a nyugalom, a rend a kisebb energiaaszint vagy a rendetlenség és káosz? mit könnnyebb fenntartani?

Előzmény: Dr Genya (9)
Dr Genya Creative Commons License 2002.08.14 0 0 9
Most jöttem a falvédőről?

Kérlek próbálj konstruktívan hozzászólni (annak ellenére hogy milyen okos vagy), mert ennek így nem sok értelme van.

Előzmény: zsoltn (8)
zsoltn Creative Commons License 2002.08.13 0 0 8
a nyugalom vajon a lekisebb energiaszint? vagy a zavar?
Előzmény: Dr Genya (7)
Dr Genya Creative Commons License 2002.08.08 0 0 7
Köszi így utólag, bár én ezt tudom. Ha figyelmesebben elolvasod amit írtam akkor rájöhetsz hogy én sem így gondoltam.
(Persze rengetegen írnak összevissza a neten, nem csoda ha átsiklanak az ember mondanivalója felett.)

Szóval arra gondolok, ha pl a macskáknak kifejlődik a racionális intelligenciájuk, (vagy mentáltest vagy akárminek hívjuk) úgy vettem észre, számukra is létezne a 'gonoszság' fogalma.

Egy evolúciós lépcsőfok... Az öntudatra ébredés fontos lépése, amikor a zavarból létre kell hozni a nyugalmat...

Előzmény: Törölt nick (5)
oximoron Creative Commons License 2002.07.12 0 0 6
Kedves Spock talán kicsit pontosítani kellene mi is az a bizonyos genyaság.
Mivel nem igen találkozom ezzel a ronda és szerintem magyartalan szóval csak sejteni vélem a jelentését, miszerint = rosszat cselekedni, felebarátunkkal, látszólag komoly ok nélkül.
Na már most, ha erről van szó, akkor nem értem mit értesz azon, hogy ez az élet értelme és nem a lét és fajfenntartás.
Szerintem nem játszik közvetlen szerepet a fajfenntartásban valakire rázárni egy ajtót, vagy leönteni egy pohár hidegvízzel esetleg rajszöget, tenni a székére, ha csak nem élelmünk vagy szívünk választottjának ártatlansága a tét.
Ez a Genyaság nem összetévesztendő a klasszikus értelembe vett gonoszsággal.
Ami magába foglal minden antiszociális viselkedési formát, eltorzult értékrendet, és elmét.
Lássuk csak mi az alap?
Az élet szüntelenül az életben maradásért küzd energiát nyerni, igyekszik, miközben megpróbál takarékosan bánni a nehezen megszerezhető forrással.
Ennek érdekében, hogy a lehető legcélravezetőbb testet alkotni. Erre viszont csak a legsikeresebb a gének kiválasztása útján képes, amire viszont az egyed túlélése a garancia.
Ha a tökéletessége ellenére mégis kihal egy faj az nem a tökéletlenségének bizonyítéka, sőt inkább specifikálódásának egyenes következménye, ezért a megváltozott környezethez már nem volt képes alkalmazkodni.
Mi emberek agyunk fejlettségével magasodunk ki az állatvilágból ez a szerv rendkívül bonyolult idegsejtek neuronok szinapszisok és axonok kusza hálózata minél mélyebb rétegeibe, tekintünk az agyba annál genetikailag régebbi, un. ösztönös világ tárul fel előttünk.
Alapviselkedésünket ezek határozzák meg, de szemilységünket, lelkünket csak a legkülső kéreg rejti, itt dől el ki milyen magatartás, tanúsít, itt van a genyaság is elrejtőzve, mint önmagunk szórakoztatására kifejlesztett mások bosszúságának láttára felszabaduló élvezeti inger hatása, ami kapcsolatban áll nemi szervek idegközpontjával ettől olyan nehéz abbahagyni a genyaságot akár a szexet, megszakítani roppant kellemetlen érzés.
Meglehet ebből adódik az a sztereotípia minél nagyobb genya valaki annál sikeresebb az életben.
Mit is hablatyolok én it mindenféléket össze?
Megyek iszom még egy sört!
Üdv!-)(-oxi
Előzmény: Mr Spock (3)
Dr Genya Creative Commons License 2002.07.10 0 0 4
Kedves Gábor!

Erről az a véleményem, hogy ha egy állat megeszik egy másikat, mert éhes, az nem gonoszság. Ez az élet rendje.

Halált eszünk.

Az ember egy mentállal rendelekző állat - elvonatkoztat, kever, stb, és ezért a természetből adódóan következtetésekre jut, majd akár lassan olyanná alakul, hogy ha éppen indokolt, ha nem - rosszat akar másoknak. Vannak, voltak misztikusok, akik direkt a Gonoszat keresik, hogy így ismerjék meg az igazi Jót.

Szóval a 'gonosz' szerintem nem létezik az állatvilágban. Vannak jelek, amik azt mutatják, hogy az evolúció során a többi állatfajnak is a mentális része fog kibntakozni, vagyis számukra is létezni FOG a gonosz (pl amikor a macska az áldozatával játszik míg az ki nem szenved).

Úgy látom a gonosz egy természetes következménye az emberi életnek, ami arra való, hogy előbb-utóbb megszabaduljunk tőle (következő evolúciós lépcső?). Hogy egy mentállal rendelkező állatot hozzunk létre, aminek a működésében nincsen belső frusztráció.

Előzmény: Mr Spock (3)
Mr Spock Creative Commons License 2002.07.05 0 0 3
Kedves Dr Genya,

Nem csak az emberek találták ki s mívelik?
+ majd az állatok, ha pártízezer év múlva beérik az intelligenciájuk. Persze nekik többé-kevésbé hasonló az érzelmi felépítésük, mint nekünk.

Szóval?

Van gonoszsag. Annyira, hogy az elet kikerulhetetlen velejaroja. Mondhatnam az elet ertelme. Miert? Mert az egesz elet ugy let "letrehozva", hogy minden eloleny csak ugy lehet kepes elni, hogy elpusztit mas elolenyeket. Ez az alap-gonoszsag. Minden nap az elolenyek milliardja hal kinhalalt azert, hogy mas elolenyek eletet lehetove tegye (de nem onkentesen). Aztan a tulelok lesznek megolve es elfogyasztva.

Mit varhatunk el, ha ez az ALAP?

Gabor

Előzmény: Dr Genya (-)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.04 0 0 2
amit az emberek annak hívnak, az nekik gonoszság, ott és akkor. egy hét múlva nmár nem biztos.
hogy politikába csusszanjak: pokorni habzó mosóporként nyomta medgyessíy ellen, aztán nagyon elcsöndesült, amikor kiderült, a papa is érintett. (nota bene, szerintem hazudik pokorni). egy nap alatt (ha igaz) megfordult vele a világ.
Előzmény: Dr Genya (1)
Dr Genya Creative Commons License 2002.07.03 0 0 1
Az erkölcs is az emberi agy szüleménye.

Ha nincs gonoszság, mi az amit az emberek annak hívnak?

Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.02 0 0 0
ez egy erkölcsi szagú kategória, amiben nem hiszek.
Előzmény: Dr Genya (-)
Dr Genya Creative Commons License 2002.07.01 0 0 topiknyitó
Gonoszság.

Nem csak az emberek találták ki s mívelik?
+ majd az állatok, ha pártízezer év múlva beérik az intelligenciájuk. Persze nekik többé-kevésbé hasonló az érzelmi felépítésük, mint nekünk.

Szóval?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!