Keresés

Részletes keresés

exxile Creative Commons License 2006.01.14 0 0 6

ha meg nem lattad, csekkold le:

http://mystvilag.pcweb.hu/

Előzmény: M.Xati (5)
M.Xati Creative Commons License 2006.01.01 0 0 5

Ajjaj... Látom, már nagyon régen volt az utolsó hozzászólás.. Azért próbálkozom.

Szóval én is megvettem a teljes trilógiát. Már jópárszor belekezdtem, de soha nem jutottam semmire, és inkább mindig letöröltem az egészet. Igaz, rögtön a rivennel kezdtem. Látom, azért más is küzd a megoldással, ezért segitséget kérnék v.kitől.

Én sajnos rutintalan vagyok a walkthrough-k terén, azt sem tudom, mi az. Ráadásul az angol sem erősségem ezen a szinten. Bármilyen segitséget jónéven vennék:

mxati@freemail.hu

Köszi előre is:

M.Xati

GroundZero Creative Commons License 2002.07.11 0 0 4
Ja, egy kérdés: ez a trilógia valami fantasí-könyv alapján íródott? Van valami "előélete"? Mert a walkthrukban olyan infok vannak, maik a játékból nem derülhetnek ki - pölö a szigetek nevei...

Ja, és letöltöttem egy kis progit, aminek a segítségével lejátszhatók a movie-fájlok a lemezről, hogy megnézzem a többi végkifejletet. Jelenthetem, hogy nekem a legjobbat sikerült megtalálnom - másodszorra, először behaltam :(

Viszont, a lejátszó-progi readme-jében, amellett, hogy kilistázza, mely fájlokat érdemes megnézni, jópár rejtett kincsre, a játékban elő nem forduló mozirészletre is felhívja a figyelmet. Kedvencem pölö az "Éneklő Gehn". Érdekel valakit?

Gr0

GroundZero Creative Commons License 2002.07.11 0 0 3
Köszi.
Azóta végigcsináltam a Rivent, hát, nem egyszer kellett a walkthru, az tuti... El nem tudom képzelni ,hogy megcsináltam volna anélkül... Sztem unfair módon nehéz néhol!

Gr0

Előzmény: rage (2)
rage Creative Commons License 2002.07.07 0 0 2
Először is a Myst és a Myst 3 megér ennyit együtt, az biztos!!

(A Myst 3-hoz kell a patch, arra vigyázz)

Aki ezt megoldja a leírás nélkül, az valószínűleg vagy Einstein utódja, vagy ő írta a játékot:)
Nekem is ez volt az egyetlen gondom vele, hogy leírás nélkül "kicsit" nehéz

Ajánlom figyelmedbe az Atlantis II-őt is!
Nem a legutolsó Atlantis-t, az előzőt!
Ahol Írországban, meg Kínában lehet kalandozni

A zene, a hangulat ,a tájak...
Nagyon király!!
(Leírás oda is kell :)

Előzmény: GroundZero (1)
GroundZero Creative Commons License 2002.07.01 0 0 1
rage,

köszi az infot.

Azóta természetesen már jó messze jutottam. Bevallom, ebben segytségemre volt a hálón lelt walkthru. Hát... Ez nem nehéz. ez ultrabrutál. Jópár adventure-hez volt már szerencsém, de ilyenhez...
Ezzel persze nem kritizálni akarom. Gyönyörű grafika, remek hangok/hangulat, és izgi, de télleg. Egyetlen gond, hogy sztem több helyen is gyakorlatilag csak véletlenül megoldhatóak a puzzlek-k, illetve észrevehetőek/értelmezhetőek a hintek.
Ja, és még valami. a könyvek kurva hosszúak. A Catherine-féle pölö nekem mintegy 20 percembe tellett, bár angolul bírok valamelyest (angoltanár vagyok). De q hosszú, és nagyon nehezen kisilabizálható az írás. Ez amúgy teccene, mert végre egy kézírás, ami valóban az, és nem kézírás-imitáló fontokkal írott szöveg, meg jó, hogy áthúzottt, befejezetlen, újrakezdett mondatok vannak benne, szal télleg életszaga van, de ott, akkor az a 20 perces pauza sztem nem kellene. Lehetne azt a sok infot vhogy adagolni is, darabokban...

De összességében nagyon kafa!

Amúgy a napokban láttam az Árkád-béli MediaMarktban a trilógiát egybekötve asszem 10 rongyért. Ha lenne rá pénzem, és nem pár nappal előtte vettem volna meg a Rivent már itthon lenne :( Bár, az Exile és a Myst együtt még lehet, hogy így is megérne ennyit?

Gr0

Előzmény: rage (0)
rage Creative Commons License 2002.06.29 0 0 0
Igen

Ez egy nagyon nehéz, de nagyon szép logikai kalandjáték

Kár, hogy nem a Myst-tel kezdted, mert az jóval könnyebb, s már lenne tapasztalatod, hogy mit is kezdhetsz ebben.

Természetesen, van storyline, ami végigvonul a történeten, segítségképpen annyit, hogy egyre több, s több szigetre kell eljuss

Rengeteg a logikai fejtörő, s véleményem szerint, amig a Myst-et meg lehetett csinálni leírás nélkül is, ezt szinte képtelenség

Amik segíthetnek, a játékban található könyvek
Olvasgasd őket figyelmesen!

Előzmény: GroundZero (-)
GroundZero Creative Commons License 2002.06.28 0 0 topiknyitó
Szasztok.

Gondolom, sokan ismeritek a RIVEN-t. Ez a MYST folytatása.

Nos, lehet, hogy az alapvető gondom az, hogy a MYST-et nem játszottam (nem jutok hozzá), de nekem ez a játék teljességgel értelmezhetetlen.
Sok adventuret játszottam már végig, de itt nem fogom a vonalat. Hosszú órákon át bolyongtam ide-oda, csapokat nyitogattam, gombokat nyomogattam, de úgy nagy általánosságban nem történik semmi... Nem tudtam tárgyakat gyűjteni pölö...

Szal van itt valami normáls toryline, vagy csak bolyong az ember s kész???

Előre is köszi minden infot!

Ja: és nem hinteket, segytséget, walkthrut kérek!!! Csak azt, hogy érdemes-é tovább bolyonganom össze-vissza?

Gr0

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!