Keresés

Részletes keresés

ötfelezős Creative Commons License 2016.04.12 0 0 3240

A neve DIF-100 volt, de nem nagyon jön rá magyar nyelven találat. Jobban jársz, ha kártyaolvasóval dolgozol, gondolom én.

Előzmény: Vera Csabai (3239)
Vera Csabai Creative Commons License 2016.04.10 0 0 3239

Kedves Canon PowerShot G2 használók! Nagy boldogságomra ma hozzá jutottam egy ilyen géphez,de sajnos nagyon laikus vagyok. Valaki megmondaná nekem milyen kábel kell hozzá,hogy a számítógéppel összetudjam kötni? Akutőltő és az átjátszózsinór hiányzik,de minden egyéb megvan hozzá és működik!!!

Frajti Creative Commons License 2015.08.30 0 0 3238

JHa valakit érdekel a lent említett G3 jutányos áron, írjon a nevem kukac gmail potty com címre.

Frajti Creative Commons License 2015.01.07 0 0 3237
Előzmény: Frajti (3236)
Frajti Creative Commons License 2014.12.17 0 0 3236

Eredeti doboz is :)

Előzmény: Frajti (3235)
Frajti Creative Commons License 2014.12.17 0 0 3235

Ha úgy döntenék, hogy eladnám hőn szeretett G3askám, akkor mi a piaci realitás manapság? Műkõdik, szép, híres (tesztben szerepelt;)), kartya is akad hozzá? Táska is :)) plusz pótakksi.

Soká Creative Commons License 2014.02.12 0 0 3234

"Szerdán okosabban leszünk:"

 

S lőn szerda :)

http://reviews.cnet.com/digital-cameras/canon-powershot-g1-x/4505-6501_7-35835030.html

magyarul:

http://mlzphoto.blog.hu/2014/02/12/uj_canon_powershot_g1_x_mark_ii

 

Én azt hiszem, hogy a fanyalgók hangosabbak lesznek, mert való igaz, hogy ilyen gépet már évekkel ezelőtt lehetett/kellett volna piacra dobni, de ha fotós oldalról nézem a dolgot, azért ez a gép nagyon is alkalmas arra, hogy családok jó fotókat készíthessenek úgymond "kompakt körülmények" között. Már aki szán rá ennyi pénzt...

Nyilván, aki másodgépnek használná, azoknak lesz mit hiányolniuk. Akár még azt is, hogy miért kellett felbontásban visszalépni?

 

Nekem a 24mm-es nagylátószög nagyon tetszik! Ha belegondolok, hogy a G2-nk 35(?)mm-ről indult... A másik vége  kompromisszumosabb, de szerintem inkább így, mint mondjuk 28-200mm.

 

Furcsa kicsit az LCD kihajthatóság mikéntje, önportré módban elég érdekesen nézne ki, ha még egy külső vaku is lenne a gépen...

 

Azt pedig csak a gyakorlatban tudnám megmondani, hogy a videó képességek mennyire lehetnek kielégítőek. Ha én vennék ilyen gépet, akkor számomra fontos lenne, hogy ezen a téren kiváltsa a külön videokamerát (családi használatról van szó).

 

 

Előzmény: zoom03 (3233)
zoom03 Creative Commons License 2014.02.09 0 0 3233

Szerdán okosabban leszünk:

 

Itt a link:http://www.canonwatch.com/canon-announcements-expect-cp-next-week/

 

és ez várható

 

Úgy tűnik, szerda, február 12 lesz a nap Canon van beállítva, hogy bejelenti az új felszerelés. A következő a pletykák, hogy be kell jelenteni:

  • Egy új DSLR alatti Rebel SL1
  • Canon G1 X cseréje
  • Canon PowerShot S200
  • Canon PowerShot SX280 IS, egy új, szuper-zoom kompakt fényképezőgép
  • Esetleg több PowerShot kamerák

Az egyetlen PowerShot G1 X  csere szemüveg, hogy már kiszivárgott eddig, azok  kiszivárgott  egy ideig megy a kínai Xitek fórumban:

  • Ugyanaz a design, mint a G1X, egy kicsit hosszabb lencse
  • DIGIC 6 Image Processor
  • 24 - 120mm f/2.8-5.8 objektív
  • 20.2MP 1.5 "CMOS érzékelő
  • Új optikai zoom kereső jobb képminőség
  • 3.0 "-os LCD érintőképernyő 922000 pont

 

a G1 X utódja is van WiFi és a GPS a fedélzeten.

 

 

 

[Via CR ]

 

 

Talán az új G1X így néz ki?

 

Előzmény: Soká (3232)
Soká Creative Commons License 2014.02.09 0 0 3232

"és nincs benne kihajtható LCD"

 

viszont még mindig 1/1,7-es aprócska érzékelő van benne. Az edigital oldalán jól elírták, mert ott APS-C méret szerepel, amitől nagyon elképedtem, aztán kiderült, hogy tévedés...

Ennyi pénzért már kapni egy belépő DSLR-t, szóval nem is tudom, mit kellene letennie az asztalra a G szériának, hogy lázba tudjon hozni.

Részemről egy nagyobb érzékelő, egy teljes értékű videófunkció (lehessen zoomolni, működjön az AF),  kihajtható LCD és 100.000 alatti ár - ez lenne a vonzó.

Előzmény: víztorony (3231)
víztorony Creative Commons License 2014.01.20 0 0 3231

most látom, hogy már van G16 :)
http://www.canon.hu/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_Camera/PowerShot/PowerShot_G16/
és nincs benne kihajtható LCD

Előzmény: Soká (3226)
zoom03 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 3230

 

Szokás hiba: a kép lemaradt.

 

Előzmény: totlacy (3228)
zoom03 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 3229

Okos a kérdésed a kompatibilitás tekintetében. Véleményem szerint az 58-as menet kialakítása lesz a meghatározó, ezért bemásoltam ide egy képet a kérdés eldöntésére. Az a fura, hogy tubus alján van egy perem. Ezt nem tudom, hogy ráfér e az adatperre. Próbáld megsaccolni ....

 

 

Előzmény: totlacy (3228)
totlacy Creative Commons License 2012.10.23 0 0 3228

Sziasztom! Bocs légyszi segítsetek interneten erre semmit nem találok-Canon LA-DC58 előtétlencse adaptert vettem.Canon Power shot G2 –gépem van ehhez(nem értek hozzá)kérdésem széles obj. WC-DC58 –t írnak  WC-DC58N nem jó hozzá?? tele obj. TC-DC58–t írnak TC-DC58D nem jó hozzá?? Köszi (lehet hülye kérdés)

handras Creative Commons License 2012.09.17 0 0 3227

:)

Előzmény: Soká (3226)
Soká Creative Commons License 2012.09.17 0 0 3226

Ha nem marketinges ügyeskedésről van szó(a hajtogathatóságot "áttelepítették" az xxxD DSLR-ekbe), akkor esetleg a nagy méretű kijelző ki-be hajtogatása okozhat némi problémát (növeli az össztömeget, méretet, sérülékenységet)

És kell valami újítás majd a G16-ba :)

 

Képzeljétek a vaterán vettem egy BP511-es akkut, ami 1 Ft-ról indult, és végül 250Ft-ért én ütöttem le nagy érdektelenség mellett. :) Úgy tűnik, teljesen jó állapotú.

Előzmény: víztorony (3225)
víztorony Creative Commons License 2012.09.17 0 0 3225

http://pixinfo.com/hirek/2012-09-17_274104

 

na már megint hova lett a kihajtható LCD...

 

pedig valaki megvenné a G12-met, annyira megtetszett neki, én meg gondoltam újítok, de így inkább nem.

Soká Creative Commons License 2012.06.28 0 0 3224

"...valójában másik topikba tartozna..."

 

Az biztos, hogy aki ide ír, az nem a tömegeket kívánja megszólítani :)

De köszi a vakus leírásaidat!

Előzmény: zoom03 (3223)
zoom03 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 3223

Az oldalra felrakott kép és a HSS vakuszinkronnal történő felvételezés, valójában másik topikba tartozna. Ott több profi fotós írogat hozzászólást vakus témakörben.

 

Syl Arena nevét azért említettem meg, mert az ő könyvét olvasva kezdtem el a rendelkezésemre álló technikával valami hasonlót csinálni. Meg kell jegyezni, hogy az amerikai képcsináló azért komoly géppel és rakás Speedlite 580 EX vakuval dolgozik.

 

A könyvben szereplő fotós megoldásokon felbuzdulva én is vettem még egy vakut a már meglévő 420-as vakuhoz, így már ment nálam is a többvakus fotózás. Hamar rá kellett jönnöm, hogy a 10 éves Powershot csak úgy hajlandó maradéktalanul együtt dolgozni a Speedlite 580 EX II-vel, ha ki van kapcsolva a fényképezőgép bizonyos beállításoknál. Például a vakun a mester módot ki, illetve bekapcsolni csak úgy lehet, hogy a fényképezőt teljesen kikapcsolom. Ez után a vaku teljesítmény vezérlése már ment a gép menüjéből és a vaku kijelzőjén gond nélkül tudom - a többvakus rendszerben - az arányokat változtatni, mondjuk az A és B között. Egy ilyen beállítgatás próbán vettem észre, hogy ha a vakun bekapcsolom a HSS rendszert, akkor Tv módban 1/250 felé mehetek szinkronidőben. Addig-addig olvasgattam a WEB en a vakuról, na meg a makró és körvakuról, hogy rátaláltam a egy LED-es világítás (LED vaku) olcsó módjára.

 

Mindjárt csináltam három lámpát, kettőt az autósboltból való belsővilágításból és díszként használt LED sorból. Sajna ezek gyengére sikerültek, max. makrózáshoz használható.

 

 

A harmadik lámpám kemping LED lámpából készült. Ez sem egy Manfrotto 84 LED-es vakulámpa, de videó lámpának, portrézásra, makrózás megfelelő. Az előbbi 100.000,- Ft alatt nem is kapható, míg a képeken látható kerek lámpás vaku 2-3000,- forintból kihozható.

 

A képeken látható átalakított kemping LED lámpa lyukrész átmérőre nagyobb kb. egy milliméterrel, mint a Powershot G sorozat gépeinek objektív tubusa.

 

 

 

Biztos jó G2-G3 szériához. G1 és G5 gépekhez nem néztem. Azt tudni kell, hogy egyszeres zoom kell rá, hogy a turista LED lámpa középsőrésze ne legyen látható.

 

 

 

A felfogatáshoz bútorzsanért használtam. Érdemes kipróbálni több zsanért, mert van ami nem megy rá a vakupapucsra és célszerű vékony ragasztószalaggal is betekerni. Nálam ez a megoldás nem okozott a gép vakupapucsában zárlatot, mivel a Powershot széria – hasonlóan a DSLR rendszerekhez – mikrókapcsolós, azaz egy pici pöcök kapcsolja ki a gép saját beépített vakuját idegen vaku rátolása után.

 

Én a 48 LED-es lámpát http://holmi.eu/kabelektro/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=25716&category_id=184&keyword=led+l%C3%A1mpa&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=huinnen vettem.

 

Másoknál forgalmazott 20 LED-es kevés fényt ad. (például http://www.grando.hu/hq-torch-l-841-hordozhato-kemping-led-vilagito-test-1475416981)

 

Zárszóként: 200-600.000,- forintos nem profi DSLR géppel ilyen bütyköléseket nem mernék megcsinálni, mert ha elromlik azt csak a Camera Kft csinálja Pesten. Itt ez a régi Powershot, ez már nem veszít az értékéből egy-két karc miatt. A fókuszálásban, képminőségben alulmarad a profi és középkategóriában, de vannak szituációk az otthoni felhasználásnál ahol több lehetőség nyílik a talpas canonosok számára (pl. vakuzás).

 

Előzmény: Soká (3221)
farkzoli Creative Commons License 2012.06.27 0 0 3222

A központi zárnál minden záridő egyben vakuszinkronidő is, a hs szinkron csak slr-nél nyer értelmet, mert ott létezik a zárnyílás lefutási ideje. Az persze más kérdés, hogy a G3+420ex összeállítás tapasztalaim alapján szeret genyózni időnként :) Fel kell tenni egy 20 éves automata vakut, aminek alacsony a talpfeszültsége, nem okoskodik a gép fénymérése és garantáltan nincs elővillantás se :) bár M módban a 420ex-re is igaz ez. Pl. a Fuji620 egész 1/10000-ig problémamentesen villantott így, minden záridőnél azonos volt a vakuexpó.

Előzmény: zoom03 (3219)
Soká Creative Commons License 2012.06.27 0 0 3221

"Kérdésedre válaszolva: nincs olyan kép melyhez ne használtam volna vakut."

 

Ezt azért kérdeztem, mert arra lettem volna kíváncsi, hogy mekkora a különbség a vakus és nem vakus kép között? Az égbolt kékje alapján olyan nagyon azért nem alexpós a kép.

Én, úgy általában, nem vagyok híve a vaku használatának, pontosabban azt egyfajta kényszernek gondolom, ha a látványba be kell avatkozni mesterséges fénnyel, de amikor ez olyan finoman történik, hogy észre sem veszi az ember a rásegítést, akkor persze OK. És persze ez is belefér, de azért ez már nekem reklámfotó-kategória :)

Előzmény: zoom03 (3219)
Soká Creative Commons License 2012.06.27 0 0 3220

Érdemes beszerezni egy műszerész csavarhúzókészletet, előbb-utóbb kellhet :) Én az Aldiban vettem egy teljesen korrekt cserélhető bites készletet 1500Ft környékén. Van benne 1-től 0; 00; 000 méretig majd minden.

 

Sajnos a 420EX vakum is szerelés alatt van. Már másodszor romlott el ugyanazzal a problémával. Egyszer kifizettem érte egy panelcsere árát, közben megtudtam, hogy melyik alkatrészt kell cserélni, ami már meg is érkezett ebayen, éppen csak még nem sikerült teljesen szétszednem a vakut. Elég talányosan van összerakva, nehéz hozzáférni a hibás alkatrészhez.

 

Tegnap kíváncsian figyeltem, hogy milyen licit zajlik egy ilyen műfény készletért? Én nem értek hozzá, csak sejtem, hogy alatta van annak a teljesítménynek, amire már érdemes lenne beruházni. No, meg az eladó pedigréje sem makulátlan...

Előzmény: zoom03 (3219)
zoom03 Creative Commons License 2012.06.25 0 0 3219

Én is vettem a Canonhoz csavarhúzót, de még nem néztem meg a csavarok állapotát. Érdemes elvinni a gépet az elektronikai alkatrész árusító boltba, hogy a megfelelő csavarhúzót adja a kereskedő. Nyaralni megyek a Powershot masinával, azt gondolom nekem is át kell nézni a csavarokat a gépen. Köszi a figyelmeztetést!

 

Köszi a pozitív kritikát a vaku használattal kapcsolatban. Tényleg igyekeztem olyan magasra rakni a vakut, hogy természetesnek tűnjön a felvételezés. Kérdésedre válaszolva: nincs olyan kép melyhez ne használtam volna vakut.

 

A fotókat most június 20-án 18:30 óra körül készítettem, kihasználva a szép esti kék égbolt adata hátteret.

 

Másik ok egyszerű: így elég volt egy vaku a képkészítéshez.

 

A magas szinkronos vakus dolgokkal kapcsolatban az alapötletet Syl Arena könyvéből (Speedliter's Handbook: Learning to Craft Light with Canon Speedlites), és WEB oldalán elhelyezett oktatóanyagból merítettem. 

 

A pdf könyv könnyen „kigooglizható” a WEB-en (http://www.amazon.com/Speedliters-Handbook-Learning-Craft-Speedlites/dp/032171105X/ref=la_B0030620A4_1_1?ie=UTF8&qid=1340650622&sr=1-1). Magyar fordítást nem találtam.

 

A mester WEB oldalát, pedig itt lehet megtalálni: http://pixsylated.com/blog/category/lidlips-lessons-i-didnt-learn-in-photo-school/

 

A Canon oktató oldalán jó kis filmek vannak: http://learn.usa.canon.com/galleries/galleries/tutorials/environmental_portraits_with_speedlites.shtml

 

Előzmény: Soká (3218)
Soká Creative Commons License 2012.06.25 0 0 3218

Egy apró, gyakorlati tanács: érdemes meghúzni a gép fedelén lévő apró csavarkákat, mert bizony az évek során meglazulnak. A fiam éppen ma szólt, hogy kiesett belőle egy csavar. Visszatettem, a többit is meghúztam, de egy már ki tudja mióta hiányzik...

 

zoom3,

ha nem mondod, én nem veszem észre, hogy a képeiden vakufény is van. Van olyan fotód, ahol nincs derítés vakuval?

zoom03 Creative Commons License 2012.06.24 0 0 3217

Engedjétek meg, hogy a mintegy évtizedes Powershot G széria elévülhetetlen érdemét egy újabb adalékkal egészítsem ki, és illusztráljam néhány - általam focizó srácokról készített - képpel.

 

Bevallom nem kapkodtam el a gépem használati útmutatójának olvasgatását, talán ezért történt meg, hogy nyolc év után most jöttem rá arra, hogyan tudom kiaknázni a fényképezőgép és egy külső rendszervakú HSS képességét (magas vakuszinkron).

 

 

 

Az 1/2000 kicsit túlzás volt a képek készítésekor, de ha már viszi a Powershot, akkor miért ne. A feltöltött képekről azt lehet még tudni, hogy a külső rendszervaku Speedlite 580 EX II. volt. Na meg azt, hogy a vaku adatkábel segítségével kommunikált a géppel két méter magasra állított lámpaállványról, míg én a géppel a focisták előtt a fűben hasaltam. 

 

 

 

 

(Aki esetleg kedvet kap adatkábeles vakuzáshoz annak azt tanácsolom, hogy 7 métertől hosszabb kábelt ne vegyen. A régi Powershot G széria a kereskedelembe kapható 10 méteres kábelt már nem tudja használni. Nem süti el a vakut a 10-es kábel, csak a zoom működik.)

zoom03 Creative Commons License 2012.06.03 0 0 3216

Ki ne mérgelődött volna, hogy verőfényes napsütésben nem tudja visszanézni a képeit a Powershot LCD kijelzőjén.

 

Kettő biztos megoldás létezik: fekete póló alá bebújni a kamerával és úgy visszanézni a képeket az LCD kijelzőn (például Karl Taylor angol profi fotós egy párizsi divatfotózáson így vacakolt a profi DSLR gépével), vagy 16.000-20.000,- Ft venni egy LCD lesőt és azzal nézegetni. Ezt eredendően a DSLR gépek videoképességéhez találták ki (az utóbbi időben már nyakba akasztós változatok is kapható).

 

 

 

 

Nekem az utóbbi tűnt szimpatikusnak, de az ára egy kicsit visszafogott. (A fekete póló persze végszükségből jól jöhet.)

 

Körbenéztem egy kicsit és ezt az okosságot találtam. A videó alapján pár óra alatt elkészíthető.

 

 

 

 

(Egy utólag matt feketére fújt, kiürült majonézes flakonból és egy rossz éjellátó szemkagylóból sikerült előállítanom. A videón látható fejhallgatószivacs, mint "szemkagyló" nem tetszett).

 

 

(Nagy kezemhez képest kicsinek tűnik az LCD leső, de így is látszik a a levágott flakon. A flakon belsejét is kifújtam matt fekete festékkel.)

 

 

Ide csiszoltam be egy másik lecsét, mivel az eredeti nagyon erős nagyítású volt. Úgy gondolom kétszeres nagyítású nagyítólecse megfelelő választás. A nagyítót 600,- forintért lehet kapni irodaszer-kereskedésekben.

 

Soká Creative Commons License 2012.05.31 0 0 3215

Hát, én biztosan nem ellenőrizgetném, mert még találok valamit :))

Előzmény: zoom03 (3214)
zoom03 Creative Commons License 2012.05.31 0 0 3214

Egy társtopikban találtam egy hivatkozást a digitális tükrös gépek (D-SLR) szenzortisztításáról. Tudva, hogy értelmetlen vállalkozás a szenzor porosságának az ellenőrzése a Powershot gépemnél, de azért még is megcsináltam. A por a tükrös gépeknél az objektívek cseréje során kerül a szenzorra, így a Powershot esetébe (nem lehet cserélni az objektívet) maximum az a por lehet az érzékelőn, melyet Japánba az összeszerelésekor "kapott" a gép.

 

Ezt a módszert követtem: http://www.cleaningdigitalcameras.com/inspecting.html (első két kép)

 

 

 

 

 

 

Ellenőrzés eredményét a lenti képre írtam (2 pixelhiba, egy belógó valami a sarokban, míg por egy szem sem volt a 10 éves gép szenzorján).

 

    

Frajti Creative Commons License 2012.05.25 0 0 3213

Jujj, tőle vettem a G3-mam. :)

Előzmény: Soká (3210)
shiverlead Creative Commons License 2012.05.24 0 0 3212

Az enyém szép fekete. Ebben a színben egész korrektül néz ki. Korához képest még elég használható képek készíthetők vele.

shiverlead Creative Commons License 2012.05.24 0 0 3211

Jobb gép. Hát túl sok választási lehetőségem nincs.

Számomra jó gép:

kb. a filmes távmérős gép digi megfelelője(tehát slr kizárva)

minél kompaktabb méret

nagy fényerejű 24-105 közti gyújtótávolságú obi

átnézeti optikai kereső 

kihajtható-forgatható LCD

 

Ez a korlátozás inkább verőfényes napsütésnél zavaró, bár az ilyen erős fények egyébként sem a legalkalmasabbak szép képek készítésére. Na és ha belegondolok az Olympus E-10 1/640 és a Zenit 1/500 legrövidebb zárideje szintén hasonló korlátok elé állított, mégis kitűnő gépek. Tehát maradok ennél a kis szappantartónál. Szerethető gép

 

Előzmény: Soká (3209)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!