Keresés

Részletes keresés

makopa Creative Commons License 2002.06.28 0 0 83
Bár számíthatunk meglepetésekre, reméljük ennek nincs semmi alapja.
Előzmény: parabel (76)
Nyolcker Creative Commons License 2002.06.27 0 0 82
Ez így pontos. Volt egy olyan idöszak is. De a 60-as évek közepének reformhulláma nyomán ez fokozatosan háttérbe szorult, majd - speciális esetek persze biztosan voltak - végleg elmúlt.
Előzmény: Újlaki (81)
Újlaki Creative Commons License 2002.06.27 0 0 81
Nem szeretném elbagatellizálni a kérdést, de volt egy elég terjedelmes időszaka legújabbkori történelmünknek, amikor felelős vezető - bármilyen kis piszlicsáré helyen is - vagy a BM-ből került oda, vagy kinevezésével egyidőben hívatták be a BM-be. Adott okból.
Nyolcker Creative Commons License 2002.06.27 0 0 80
Aki élt akkor, az pontosan tudja, hogy - de még a legcikibb 50-es években is - március 15-én gyakorlatilag mindenkin volt kokárda.
Engem az idegesít az egész ügyben, hogy kik azok az iszonyatosan hazug állatok, akik ilyen nyilvánvaló és aljas módon vezetik félre a fiatalokat, hogy bennük is kialakuljon az elborzadás, annak nyomán pedig a gyülölet?
Ugyanott, valahol a topik elején írtam meg azt is, hogy hittanra jártam (60-as évek!), voltam elsöáldozó, bérmálkoztam, jártam templomba, és mégis egyetlen szó macera nélkül felvettek az egyetemre, mégpedig bölcsészetre és tanári szakra. Engem tehát senki nem tud rábeszélni arra, hogy az, amit én viszonylag szabadon éltem át, a legsötétett diktatúra lett volna!...
Előzmény: Conspirador (77)
Nyolcker Creative Commons License 2002.06.27 0 0 79
Ha nem is a pártnak dolgozott a III/III, hanem a rendörségnek, amely az államapparátus része volt - az állam viszont persze a párt irányításával müködött. Összefüggés tehát van, ha nem is annyira szoros. A III/I és a III/II viszont már inkább - fogalmazhatjuk úgy: - a nemzet érdekeit szolgálta.
Előzmény: bubis (64)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.06.26 0 0 78
Kedves rinpoce, most csak azt néztem át, ki válaszolt nekem, tehát nem olvastam el a többit.

Én pl. 1978-ban egy tervező vállalatnál voltam műszaki rajzoló, és volt köztünk egy mszmp párttag - isten bocsássa meg, de elég buta volt szegény. Nos ő pl. minden héten a szemünk láttára irkált mindenféléket, aztán nagy fontoskodva ment a pártbizottságra. Bitztos vagyok benne, hogy nem besúgó volt, csak egy szerencsétlen karrierre vágyó kis izé... monjuk pöcs, és már sportot űztünk belőle, hogy olyanokat mondjunk - mi a többi munkatárs - amit majd odaírhat.

De most, ahogy így visszagondolok, már magam sem tudom ki lehetett ott a besúgó. De hogy nem ő volt, az biztos.

(Mellesleg 1991-ben hallottam róla utóljára, hogy belépett az MDF-be, és engem, mint "zsidó szálláscsinálót" emlegetett. Akkor is csak röhögtem rajta, ma már sajnálom is.)

Előzmény: rinpoce (50)
Conspirador Creative Commons License 2002.06.26 0 0 77
Ezt alatamasztom. Rajtam is volt kokarda minden marcius 15-en.
Előzmény: Nyolcker (19)
parabel Creative Commons License 2002.06.26 0 0 76
Én mostanában qrvára gyanakvó vagyok: biztos, hogy csak hírbe hozás?
Előzmény: malaclopo (74)
arkanoid Creative Commons License 2002.06.26 0 0 75
Bocs, de én kizártnak tartom, hogy nem csinálták meg. Ismerek egy hapsit, aki a Gazdasági Minisztériumban osztályvezető, még neki is megcsinálták, nehogy má' egy miniszterelnöknek ne csinálták volna meg.
Előzmény: quequecc (70)
malaclopo Creative Commons License 2002.06.26 0 0 74
itt az indexen volt egy topic, talán nyílt levél Mádl-hoz, az az őrült Balázs Piri rákérdez, ugyan miért tanulhatott a 60-as évek elején nyugaton, mikor mások a börtönben ültek; olyan ocsmány volt, mint Balázs többi megnyilatkozása, nem is hiszem, hogy sokáig élt a topic; nekem nem szívem csücske Mádl, de hogy még őt is hírbe hozzák ezek az őrültek, jellemző
Előzmény: peacemaker (69)
MORPHEUSZ Creative Commons License 2002.06.26 0 0 72
Kedves Pixy!
Tudod sokan nem ismerik az idevonatkozó törvényt....
Még egy "sima" főosztályvezetőnek is kötelező volt egy-egy minisztériumban...
Az meg aztán, hogy azokban az időkben mi volt kötelező-munkaköri kötelesség pl. a Pénzgyüminisztéiumban, főleg aki már valutával kapcsolatos ügyekbe is beleláthatott.....sőt külföldiekkel is beszélt rádaásul hivatásos (tudjuk mit jelentett) tolmács nélkül is képes volt rá.
Üdv. M.
Előzmény: Törölt nick (71)
quequecc Creative Commons License 2002.06.26 0 0 70
Kedves Pixy!

peacemaker adta meg a választ, vagyis MP-n nem csinálták meg a 'C' típusú átvilágítást. Hát ez a baj.

üdv.

Előzmény: Törölt nick (68)
peacemaker Creative Commons License 2002.06.26 0 0 69
Az ATV-n láttam most Kósa tegnap esti szereplését, volt arról szó, hogy nem esett át "c" tipusú vizsgálaton, mert miniszterelnök esetében önkéntes. Meglepô volt viszont, hogy Kósa többször úgy szólt, hogy a Magyar Köztársaság elnökének nem lehet ilyen titokzatos múltja, persze Medgyessyt értve ez alatt. Remélem ez nem valamilyen elszólás Mádl Ferenc úr múltjával kapcsolatban.
Előzmény: quequecc (67)
quequecc Creative Commons License 2002.06.26 0 0 67
Bocs, én nem a Fideszt védem. Nem tudom, miért döntöttek így, és nem is értek vele egyet.
Nem tudom, milyen típusú átvilágításon esett át MP, de minimum 'C' típusú elvárható, ott már vannak konkrét kérdések. Ezekre hogyan válaszolt?

üdv.

Előzmény: Törölt nick (66)
quequecc Creative Commons License 2002.06.26 0 0 65
Kedves Pixy!

Átvilágítottak, már téged? Tudod, hogy hogyan zajlik, milyen kérdéseket tesznek fel satöbbi?
Ha igen, akkor beszélgethetünk róla. Hiába más terület, ott van elég egyértelmű kérdés, amire válaszolni kell.
Engem az zavar, hogy nekem kell, neki nem.

Az, hogy Pokorni KISZ titkár volt-e vagy nem, szerintem más volumenű, mint egy politikai tiszti karrier.

üdv.

Előzmény: Törölt nick (15)
bubis Creative Commons License 2002.06.26 0 0 64
Azert azt ne felejtsul el, hogy a III/III-as osztany lenyegeben eppen a Partnak dolgozott. Tehat eppen az MSZMP-nek!!!
Előzmény: Nyolcker (18)
László ügynök fönöke Creative Commons License 2002.06.26 0 0 63
Csak ne sejtessünk itt semmit! :)))
Előzmény: makopa (35)
morczogó Creative Commons License 2002.06.25 0 0 62
jellemző, olyan fideszes, a legrosszabb a legjobb

igen buta vagy
ez a fajta poltizálás sehova sem vezetne és ezt te is tudod, nem is ezért vagy buta, hanem mert komolyan gondolod, hogy ezt komoly emberek beveszik

Előzmény: Törölt nick (23)
rinpoce Creative Commons License 2002.06.25 0 0 61
Lehet, hogy én szem voltam, de vak
Előzmény: morczogó (59)
pityim palko Creative Commons License 2002.06.25 0 0 60
Nehéz erről a törvénytervezetről bármit is mondani, hiszen mind a két párté napról napra változik.
Talán Nárándy az Aktuálisban már a végső változatról fog beszélni.
Előzmény: Doug_the_Head (58)
morczogó Creative Commons License 2002.06.25 0 0 59
"2. Változatlanul jánlom mindenkinek figyelmébe pindiy bölcs mondását: Mindenki szem volta láncban."

No azért annyira nem bölcs. Ugyanis a besúgók a maguk rendszerében sem voltak megbecsültek.

Előzmény: HitetlenTamaska (3)
Doug_the_Head Creative Commons License 2002.06.25 0 0 58
Akkor viszont. Lehet, hogy igazad van, de én még nem láttam a törvénytervezetet. Te tudsz róla bővebbet annál, amit a sajtó ír?
Előzmény: pityim palko (57)
pityim palko Creative Commons License 2002.06.25 0 0 57
Bocs, hogy a kell szót nem tettem múlt időbe, én az 1990 elötti időről irok.
Előzmény: pityim palko (55)
Doug_the_Head Creative Commons License 2002.06.25 0 0 56
Akkor megnyugtatlak, hogy a 3/3 jogutód nélkül megszűnt, a 3/4-nek jelenleg Katonai Biztonsági Hivatal a neve. Lehet, hogy nemzetbiztonsági érdekből fontos a tevékenysége. Szerintem már csak ezért sem lehetnek szinnimek.
Előzmény: pityim palko (55)
pityim palko Creative Commons License 2002.06.25 0 0 55
Hát persze hogy jelentéseket kell irniuk. De nem mindegy hogy miről.
Én itt az állambiztonságnál dolgozó 3/3-as rendörökről beszélek.
Ezek szinonimek a a honvédségnél lévő III/4-esekkel.
Előzmény: Doug_the_Head (52)
Innercity folk Creative Commons License 2002.06.25 0 0 54
Küldd el a Magyar Nemzetnek, hátha leközlik azt is. :)
Előzmény: kintornac (37)
pityim palko Creative Commons License 2002.06.25 0 0 53
Ennek viszont ellentmond, hogy amikor az t mondják:"nyilvánosságra hozzuk az ügynöklistát" akkor azon a rendörség III/III-i is szerepelnének.
Az akták amik megnyilnának, ott olvashatnánk ezen tisztek által irt jelentéseket is.
Nincs igazam?
Előzmény: PuPu (51)
Doug_the_Head Creative Commons License 2002.06.25 0 0 52
Számos rendőr ismerőssel rendelkezem. Még ma is jelentést kell írniuk mindenről. Ettől még nem ügynökök. Azt hiszem formailag ez így van nekik meghatározva. Hogy a 3/3-as rendőröket hogy hívták arról fogalmam sincs.
Előzmény: pityim palko (47)
PuPu Creative Commons License 2002.06.25 0 0 51
Talán először fogalmilag kellene rendet tenni, - anélkül csak a duma megy.
Ügynöknek azokat szokták nevezni errefelé, akik nem hivatásos állományú rendőrök vagy katonák, hanem olyan civilek, akik valamilyen oknál fogva együttműködnek a titkosszolgálatokkal és részükre információkat szolgáltatnak.
A hivatásos állományú titkosszolgálati alkalmazottakat nem nevezzük ügynöknek, - őket a beosztásuk szerint szoktuk megnevezni: pl területtartó felderítő tiszt vagy SZT elhárítótiszt.
Más országokban, - pl. USA az FBI vagy a CIA hivatásos állományát nevezik ügynöknek, - de hát ugye ahány ház, annyi szokás...
Nem az a vízválasztó, hogy ír jelentést valaki, vagy nem. Pl a hírszerzésnél a magas rangú beszervezettektől származó információk a legritkább esetben öltenek írásos formát, - legalábbis nem saját kezű íromány formájában, - de ettől számtalan esetben eltekintenek a szolgálatok, - végtére is információt akarnak gyüjteni, nem pedig grafologiai vizsgálatokhoz anyagot...
:O)))
Előzmény: pityim palko (47)
rinpoce Creative Commons License 2002.06.25 0 0 50
Alizka igazad van. Franko egy rencer voot!

Párttagok, mint páriák. Én szokás szerint össze-vissza beszéltem, de szokás szerint senkit sem érdekelt.... :-)

Igy utolag visszagondolva, érdekes, hogy egy grofgyerek egyetemre mehetett. Mert a foci, az oké...

Nagy kár lett volna, ha nem megy, ebben igaza volt E. papának...

Előzmény: AliceCsodaországban (45)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!