Keresés

Részletes keresés

parabel Creative Commons License 2002.06.29 0 0 52
Egészen pontosan a III/IV-ből. A katonai állambiztonságtól.
Előzmény: morczogó (51)
morczogó Creative Commons License 2002.06.29 0 0 51
na ez egy érdekes kérdés :-)

de attól tartok (?), hogy nem ezen fogunk csemegézni

Medgyessy a többi osztályból ígért érdekességeket a Naplóban

Előzmény: parabel (50)
parabel Creative Commons License 2002.06.29 0 0 50
És ha képviselő(k) az illető(k), csak azért, mert (tévesen) azt hitték, hogy az anyagaikat már régen megsemmisítették?!
Előzmény: morczogó (47)
rinpoce Creative Commons License 2002.06.29 0 0 49
majd csak találnak rá magyarázatot... mindkét fél.. :-(
Ha nem lesz semmi szankcio, oly mindegy...Tudod: magyar nép háta, meg a favágás.
Előzmény: morczogó (47)
arkanoid Creative Commons License 2002.06.29 0 0 48
Nekem meg az az érzésem, hogy itt főként a III/IV fog +lepiket okozni... És nem a hivatásos állomány, hanem a téglák. A katonatéglák...

Előzmény: morczogó (47)
morczogó Creative Commons License 2002.06.29 0 0 47
Na arra leszek kíváncsi, ha egy fideszes háttér emberről (nem képviselő, mert anak hülye lett volna menni) kiderűl, hogy III/III-as volt, akkor kijelenti, hogy a hazát szolgálja.

Azért nem kellene összemosni a dolgokat. Medgyessy III/II-s volt. Ha III/III-s lett volna, az SZDSZ másképp viszonyult volna a dologhoz. III/III-asokkal összedolgozni a Fidesz szokása a la Csurka.

Előzmény: rinpoce (46)
rinpoce Creative Commons License 2002.06.29 0 0 46
Én értelek, de a mostani törvény is nyilvánosságra hozná(nem hozta) a 3/3-at, de ugy látom nem sok erdeménnyel. Én helyeslem a nyilvánosságot, de ha csak ennyi, kár dolgozni... A delikvensek kijelentik, hogy a hazát szolgálták, és annyi....
Előzmény: morczogó (45)
morczogó Creative Commons License 2002.06.29 0 0 45
Talán azért, mer már tényleg megunta mind az MSZP, mind az SZDSZ, hogy azok csesztessék őket, akik maguk legalább annyira sárosak, ha nem jobban.
Előzmény: rinpoce (42)
arkanoid Creative Commons License 2002.06.29 0 0 44
Hogy minek? Megmondom: azért, mert az országnak jogában áll tudni, hogy nemcsak Torgyán és Csurka voltak érintve holmi borítékos dolgokban, hanem náluk nagyobb nevek is.

És azt is jogában áll megtudni, hogy a mostani jobboldalon legalább annyi ex-besúgó tevékenykedik, mint a balon. Sőt: nem is hivatásos tisztek, hanem genuine téglák voltak.

Medgyessyt folyamatosan cseszteti a jobboldal a tiszti múltja miatt. Majd meglátjuk, mit szólnak a P... bocs, szóval a polgári körök, ha kiderülnek további érdekességek a jobboldalról.

Szóval ezért kell a törvény. A tiszta víz esete a pohárral.

Előzmény: rinpoce (42)
rinpoce Creative Commons License 2002.06.29 0 0 43
Meg a hatalomhoz! De ahhoz nagyon!
rinpoce Creative Commons License 2002.06.29 0 0 42
Lehet.

Csak akkor minek? Arra a mostani is jo... A baloldal ragaszkodik a kémeihez...

morczogó Creative Commons License 2002.06.29 0 0 41
Pedig arról fog szólni. 12 év után már ne is szóljon másról. Nagyobb súlya valójában a ostani törvénynek sincs. Szankció szempontjából nem várható erősebb.
Előzmény: rinpoce (39)
deniboj Creative Commons License 2002.06.29 0 0 40
rinpoce,

az egyház egy adott állam törvényeinek megfelelően működik/működhet. A fizetésük egy részét is az állam adja a nagy közösből. Az 1%-os adófelajánlás pofáraesés volt, ha az egyházaknak abból kellene fenntartaniuk a palotákat, az infrastruktúrát és a sok tízezer papot, nagyon cinkes helyzetbe kerülnének.

A katolikus (fő)papok esetében a Vatikán és az adott állam közötti kétoldalú megállapodás előzi meg a kinevezéseket. Triviálisan megfogalmazva: az államnak vétójoga van ( amivel csak nagyon ritkán szokott élni ).

Az állam nem szól bele az egyház magánügyeibe, csak azt fogja ( remélhetőleg) nyilvánosságra hozni, hogy egykoron ki dolgozott neki ( mármint az államnak ) besúgói minőségben.

Egy munkáltatónak mindig jogában áll elmondani, hogy ki dolgozott neki, nem? Ha - mondjuk - 1982 és 1989 között egy mai politikus vagy egyházi személy - mondjuk - a III/IV-nek vagy a III/III-nak dolgozott, és az állam - mint titokgazda - úgy dönt, hogy ezt a széles nyilvánosság elé tárja ( mert a nyilvánosság és a nemzet érdeke előbbrevaló az egyén érdekénél ugye ), és erről kötelező erővel bíró törvényt hoz, akkor ez meg fog történni.

A közvélemény ( ha úgy tetszik: a nemzet, a magyar emberek, a választópolgárok, a hívők, stb. ) meg majd eldönti, hogy érdekli-e őt ez az információ vagy nem.

Ha igen, az illetőket szépen elszigeteli és megvonja tőlük a bizalmát.

Ha pedig nem, akkor minden folytatódhat úgy, mint eddig. Az állam részéről maradhat az érintett személy politikus, főszerkesztő, gyalogpap vagy akár püspök.

db

Előzmény: rinpoce (36)
rinpoce Creative Commons License 2002.06.29 0 0 39
Még nincs törvény, de nem hiszem, hogy értelme lenne, ha csak arrol szolna, hogy ki kicsoda...
Előzmény: morczogó (37)
tajfuto1 Creative Commons License 2002.06.29 0 0 38
Azért érdekes világ ez. Az egy házon belül: Bölcskeiék nem támogatják, Hegedűsék támogatják az átvilágítást. Én is támogatom. Vagyis a komcsik Hegedűs meg én egy oldalon állunk, holott kb. 10% a halmazok metszete.
morczogó Creative Commons License 2002.06.29 0 0 37
Na de ki mondta, hogy az állam szankcionálni akar?

Egyszerűen csak nyilvánosságra hozza a nála erről rendelkezésre álló adatokat. Ennyi.

Előzmény: rinpoce (36)
rinpoce Creative Commons License 2002.06.29 0 0 36
országgyűlési képviselőket sem az "állam" választja meg, hanem te meg én meg mi, mindannyian. Őket sem kellene átvilágítani?

Nem megválasztja, az esküvel legitimálja. Tehát, ha van olyan törvény, amelyik elöirja, hogy nem lehetnek bármik, az állam meg tudja akadályozni. Ugyanez vonatkozik a " véleményformálo" szerkesztö, föszerkesztö, stb-re. A törvény rájuk is vonatkozhat.

Az egyházi emberek nem véleményformálo erök, hanem papok. Igy egyszerüen. Kinevezésüket a katolikusok esetében a püspökön keresztül a romai pápa legitimálja, más egyházaknál maga a közösség.

Kiváncsi vagyok, hogy szolhatna ebbe bele az állam?

Előzmény: deniboj (34)
morczogó Creative Commons License 2002.06.29 0 0 35
deniboj szépen elmondta, így csak arra válaszolnék, amit ő kihagyott

"Papokat átvilágitani ráadásul tök értelmetlen, hiszen nem lehet "leváltani" államilag."

Ahogy a képviselőket, minisztereket, miniszterelnököt sem stb.

Előzmény: rinpoce (33)
deniboj Creative Commons License 2002.06.29 0 0 34
rinpoce,

az egyházak tagjai "közvéleményformáló" erőt jelentenek, s mint ilyen, az átvilágítás - szerintem - teljesen jogos alanyai. Nem akarja őket leváltani az állam, mindössze azt szeretné ( s ebben jó páran támogatjuk is ), hogy a választók, a hívek legyenek képben, hogy kik (voltak) ők valójában.

Amúgy a sajtó kiemelt munkatársait ( főszerkesztőket, stb. ) sem az állam nevezi ki, de gondolom, egyetértesz (?) az átvilágításukkal.

Továbbmegyek: az országgyűlési képviselőket sem az "állam" választja meg, hanem te meg én meg mi, mindannyian. Őket sem kellene átvilágítani?

db

Előzmény: rinpoce (33)
rinpoce Creative Commons License 2002.06.29 0 0 33
Szerintem az egyházi személyek esetén azért nem lehet átvilágitás, mert nem az állam nevezi ki öket, ergo: nem töltenek be állami hivatalokat.

Papokat átvilágitani ráadásul tök értelmetlen, hiszen nem lehet "leváltani" államilag.

arkanoid Creative Commons License 2002.06.29 0 0 32
Magam előtt látom, amint az ötvenes években beszélget az elhárító a beszervezésre kiszemelt pappal:

Elh.: Na, atyám, és milyen fedőnevet választ magának?
Pap: Hát, fiam, én az Iskarióti-ra gondoltam...
Elh.: ( miközben lázasan lapozgat a noteszében)Sajnálom atyám, de ezt a fedőnevet már negyvenkilencen választották...

Salétrom Creative Commons License 2002.06.29 0 0 31
Csodálkozik valaki a katolikus egyház viselkedésén? Én nem.
Előzmény: deniboj (30)
deniboj Creative Commons License 2002.06.28 0 0 30
parabel,

egy kis kiegészítés:

" Az egyházak szeretnék, s talán el is várhatják, hogy az őket érintő törvények megalkotásakor a törvényhozók konzultáljanak az illetékes szervezetükkel - közölte a Magyarországi Evangélikus Egyház országos irodájának igazgatója pénteken a távirati irodával. Tordai Péter, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetségének elnöke úgy vélekedett, hogy a módosítás társadalmi megbékélést eredményezhet, megnyugtathatja az emberek igazságérzetét, s azután megindulhat az aktív építkezés. A katolikus egyház vezetői egyelőre nem reagáltak.

db

Előzmény: parabel (24)
morczogó Creative Commons License 2002.06.28 0 0 29
Én spec örülnék, ha igaz lenne. De azért még kételkedem.
Előzmény: parabel (24)
Ilja Iljics Creative Commons License 2002.06.28 0 0 28
A pedofil papok is csak akkor lettek problémásak nekik, amikor már az egész világsajtó azolról cikkezett. Egy-két besúgó ide vagy oda igazán nem számít.
Előzmény: touareg (27)
touareg Creative Commons License 2002.06.28 0 0 27
Szinte kizártnak tartom, hogy a Vatikán ezzel nincs tisztában évtizedek óta, de hajlandó együtt élni ezzel a helyzettel.
Mindenesetre kiváncsi vagyok a végkifejletre, eddig mindíg kimaradtak, pedig elég jelentős közvélemény formáló erő.
Előzmény: parabel (26)
parabel Creative Commons License 2002.06.28 0 0 26
A pápa érdeke sem lehet az, hogy a katolikus egyházban továbbra is hemzsegjenek a téglák.
Előzmény: touareg (25)
touareg Creative Commons License 2002.06.28 0 0 25
Hát ráncolódhatnak is, van rá okuk.
Csak közben MP még hivatalos a pápához, úgyhogy....,,,
Előzmény: parabel (24)
parabel Creative Commons License 2002.06.28 0 0 24
Mai hír:

" Sürgős és kivételes eljárást kérve, az igazságügy-miniszter a kormány nevében a nap folyamán a parlament elé terjeszti a közéleti szerepet betöltő személyek állambiztonsági múltjának nyilvánosságra hozataláról szóló törvényjavaslatot – jelentette be a kormányszóvivő a kabinet pénteki ülését követő sajtótájékoztatón, Budapesten. Jelezte, hogy a kormánypártok korábban már benyújtották a javaslatot, azonban azt különböző pontosítások miatt visszavonták.

– A teljes nyilvánosságot a közéleti szereplőkre kell érvényesíteni – mondta Gál J. Zoltán, megjegyezve: pontosították az érintettek körét. Eszerint a teljes nyilvánosságnak ki kell terjednie az Országgyűlés és a köztársasági elnök előtt esküt tett személyekre, a polgármesterekre – és a pontosítás értelmében – az országos egyházak vezetőire, valamint a közvélemény befolyásolására alkalmas médiumok főszerkesztőire és főszerkesztő-helyetteseire is.

Na, ráncolódnak ám a homlokok az egyházak vezetői körében...

Lefty Wright Creative Commons License 2002.06.26 0 0 23
"Szvsz nagyon naív az MSZP és az szdsz, ha azt hiszik, hogy ezáltal megváltozik majd a papok gondolkodása a baloldalról és a liberálisokról."

:))

Dehogy hiszik. Viszont tudják hogy ha egyházüldözés gyanújába keverednek, arra még nyugaton is felkapnák néhányan a fejüket...
De rosszul értelmezed a dolgot, ha azt hiszed hogy ezzel kegyet gyakorolnak. Amíg így van, addig vannak zsarolható emberek az egyházakban.
Egyébként meg ismerve a baloldal és a libarálisok véleményét az egyházról, talán csodálod hogy a papok sem szeretik őket?

Előzmény: szigetelőszalag (10)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!