Keresés

Részletes keresés

kis pimasz Creative Commons License 2002.07.24 0 0 15
A magam 40+ évével azért zöldfülűnek már talán nem vagyok nevezhető.
A CIA-uralom a magyar titkosszolgálatok felett közelíti azt a szintet, amit a KGB-uralom jelentett anno.
Csak legfeljebb ezt nem pont most fogjuk nagydobra verni.
Vagy Te hiszel MO abszolút függetlenségében?
Nem hiszem, hogy ennyire naiv lennél, hacsak nem a csápolók közé tartozol.
Előzmény: Távolba Tekintő (12)
kis pimasz Creative Commons License 2002.07.24 0 0 14
tompykaa!
Tudod, egy demokráciában az a tény, hogy valaki nem volt a rendszer ellensége, nem jelenti a választhatóság jogától történő megfoszttatást. Ha a magyar választópolgárok többsége úgy látja jónak, akár egy többszörös gyilkost is megválaszthatnak akár köztársasági elnöknek is.
Csakhogy ennek hál' istennek kicsi a valószínűsége.
Előzmény: tompykaa (4)
Első Polgár Creative Commons License 2002.06.21 0 0 13
MADL elvtars
KOVER elvtars
ORBAN GYOZO elvtars
CSURKA elvtars
JO ELVTARS!
Távolba Tekintő Creative Commons License 2002.06.21 0 0 12
Nagyon kezdő vagy még a közéleti kérdésekben. Dől belőled a hülyeség.

"Orbán és Kövér alatt is igen széles besúgóhálózat működött."
"most Amerika a felettünk álló hatalom"

Na, ez az a pont, ahol már megáll a tudomány. De ha akarod, szívesen versenyzek veled: ki tud nagyobbat mondani?

Előzmény: kis pimasz (-)
tompykaa Creative Commons License 2002.06.21 0 0 11
Ariel!

Vszleg félreértettük egymást, de remélem most már minden a helyére került!

Nem kerülte el a figyelmemet semmi, söt az életem jelentös része szinte ezzel telt. Édesapám 56 után börtönben töltött egy bizonyos idöt, majd utána megpróbálták rábeszélni bizonyos tevékenységekre. Nem sokkal szabadulása után születtem meg én és az öcsém, igy lett volna miért "dolgoznia". Vegyészmérnök végzettsége létére segédmunkásként dolgozott nagyon sokáig, de utána sem lett belöle igazánból senki. A maga módján viszont biztosította a jövönket, igy egyikünknek sincs most oka panaszra.

Ezért gondolom azt, hogy inkább öt tekintem példaképemnek, mintsem olyan embertársaimat akik vélt-, vagy valós elönyök megszerzése céljából önbecsülésük ellen cselekednek, legyenek azok akár a jobb-, vagy akár a bal oldal politikusai.

Erröl beszélek kedves Tata!

Előzmény: Ariel (9)
tata Creative Commons License 2002.06.21 0 0 10
"Semmi sem kötelezö, amit az ember nem akar. Sem most, sem pedig a szocializmus idején nem volt az."

Ha mindent elnyomó diktatúrának tartod a 89 előtti időket, akkor hogy gondolod azt, hogy semmi sem volt kötelező? Ha nem, akkor meg miről is beszélünk?

Előzmény: tompykaa (8)
Ariel Creative Commons License 2002.06.21 0 0 9
tompykaa!

en csak azert irtam amit irtam, mert te a baloldalnak tulajdonitottad az osszes besugot. pedig...

mas.
vszinu elkerulte a figyelmedet az osszes ugynokokrol szolo politikai vita. ugyanis a tobbseg nem elment spiclinek, hanem ilyen-olyan uruggyel megzsaroltak oket. ami tettuket nem mentesiti, de a tenyekhez hozzatartozik.

Előzmény: tompykaa (8)
tompykaa Creative Commons License 2002.06.21 0 0 8
Kedves GameBoy!

Semmi sem kötelezö, amit az ember nem akar. Sem most, sem pedig a szocializmus idején nem volt az. Vannak emberek, (politikai hovatartozástól függetlenü) akik az önbecsülésüket többre tartják, mint az esetlegesen felkínált poziciót és az ezzel járó "kötelezettségeket". Ez érvényes akár bal-, akár jobboldali kormány esetén is. Mindenki tegye a dolgát saját belátása szerint!

Kedves Ariel!

Nem tudom, miröl tudósít a "demokratya", én csupán önmagamat ismételném: "aki elmegy spiclinek (a kiszolgált hatalomtól függetlenül), az önmagát minösíti". Amennyiben a jelenleg jobboldalon álló politikusok is érintettek ilyen ügyekben, nem lehet és nem is kell különbséget tenni közöttük.

Előzmény: Ariel (7)
Ariel Creative Commons License 2002.06.21 0 0 7
ugyanma' tompika...

biztos nem tudositott rola a demokratya, de pl. keresztes sandor kdnp tisztb. elnok is 3/3-as volt.
es nem o volt az egyetlen aki "jobboldali" politikus.

a papokat ugye nem is merik atvilagitani...pedig ok ebben a kampanyban nagyon jobbra huztak.

viszont most majd borulhat a bili es osszedol a szepen felepitett "balodali=besugo, jobboldali=hattyufeherseg.

Előzmény: tompykaa (4)
GameBoy Creative Commons License 2002.06.21 0 0 6
Bizonyára értesültél már arról, hogyha valaki feljutott értelmi képességeinél fogva a ranglétrán, akkor annak előbb-utóbb kötelező volt valamilyen szerepet betöltenie a rendszerben, mert ott elvileg nem ész szerint lehetett előre jutni. Tehát, ha valaki okos, adjunk neki címet, és használjuk az eszét. A másik dolog pedig az, hogyha már úgyis államtitkokkal kell dolgoznia, mert ő ért hozzá, szerintem igenis megvédheti azt. (Tudod, nemzetközi valutaalap. Az oroszok nem örültek volna ennek...) Egyébként ritka volt az elmúlt négy évben is az, hogy valaki az esze miatt került volna egy cég élére. Akkor most hogy is van ez...
Előzmény: tompykaa (4)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.21 0 0 5
Eszembe jutott a Toldi egy átírt és aktualizálható változata:

...Mint a gimszarvas, kit seggbelőtt az ÁRMÁNY
fut Orbán a rónán át....

A többit elfelejtettem.:-(

Előzmény: GaborPista (3)
tompykaa Creative Commons License 2002.06.21 0 0 4
Kedves Pimaszka!

Aki felnöttként élt a múlt rendszerben és esetleg hátránya származott bizonyos emberek tevékenysége következtében, az érti a most kialakult bizalmatlansági helyzetet. Talán nem nehéz belátnod, hogy ezen emberek közül keveset találsz ma a baloldalon. Ez természetesen nem Orbán érdeme, hanem az elözö rendszer szégyene. Az olyan karriert befutott káderek, mint Medgyessy (a konkrét személytöl függetlenül) nagy valószínüséggel nem a rendszer ellen, hanem annak szolgálatában tevékenykedtek. Nekik elsösorban önmagukkal kell elszámolniuk (ha van miért) és ennek tükrében vállalniuk a közszereplést.

Szvsz, aki elmegy spiclinek (a kiszolgált hatalomtól függetlenül) önmagát minösíti, ezért felesleges az "én spiclim vs. ti spiclitek" véleményalkotás eröltetett sulykolása.

Előzmény: kis pimasz (2)
GaborPista Creative Commons License 2002.06.21 0 0 3
Dehogy. Minden ármánykodás megéri valakinek. Ha nem így lenne, nem lenne ármány.
Előzmény: kis pimasz (2)
kis pimasz Creative Commons License 2002.06.21 0 0 2
A kérdésem arra vonatkozott, hogy a "mi kommunistánk jó kommunista, a tietek meg rossz kommunista" elvet a Fidesz és a jobboldal a spiclikre is kiterjesztette -e, mert ha igen, akkor ez kettős mérce, és innentől fogva nulla értelme van a Fidesz ármánykodásának ("a mi spiclink jó spicli, mert nekünk nyal, a ti spiclitek meg rossz spicli, mert nektek").
Ariel Creative Commons License 2002.06.21 0 0 1
mar parszor leirtam, orbaneknak volt egy nagyon favorizalt szt. emberuk a foldi lacika, akinek spionkodasat milliokkal jutalmaztak (kozpenzbol).
Előzmény: kis pimasz (-)
személyzetis Creative Commons License 2002.06.21 0 0 0
0.
Bravó, kispimaszovics elvtárs!
Előzmény: kis pimasz (-)
kis pimasz Creative Commons License 2002.06.21 0 0 topiknyitó
Nagy a botrány!
Ha már Medgyessyre nem lehet ráhúzni, hogy besúgó volt, hát legyen idegen (KGBs) kém, de valamit mindenképpen rá kéne már bizonyítani, ugye?
Elgondolkodtak e már t. "jobbos" topiktársaim arról, hogy Orbán és Kövér alatt is igen széles besúgóhálózat működött, és mivel az ország fele ellenségként volt "nyilvántartva" a Fidesz (és Kövér) hivatalos politikája szerint, nagy valószínűséggel sokunk ellen folyt spicliskedés az elmúlt 4 évben közpénzből.
Ezek a spiclik vajon mitől "jó" spiclik?
Az előző rendszerben dolgozók meg mitől "rossz" spiclik?
Ha valaki az előző rendszerben nem besúgó, hanem mondjuk kémelhárító volt, arra miért fogják rá, hogy "akkorisspicli", hiszen idegen hatalmat szolgált (?), nem pedig magyar érdekeket.
Az Orbánék alatt működő kémelhárítók (akikre másokkal együtt éppen most szándékozik ráborítani a bilit a túlbuzgó politika) ezen logika alapján pedig feltehetően CIA ügynökök, mivel most Amerika a felettünk álló hatalom.
Tessék mondani: akkor a mostani kémelhárítók idegen hatalom ügynökei, tehát egyben spiclik is, vagyis népnyúzó élvezkedő idegenlelkű hazaárulók?
Jobbosok, hogy is van ez?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!