Keresés

Részletes keresés

thefilmmaker Creative Commons License 2005.10.21 0 0 175

A másik dolog. Volt egy párbeszéd Collin Farrel, meg a másik zsaru között:

 

-Miért pont a gyilkosságokat látják?

-Mert semmi sem szaggatja jobban az emberek között lévő metafizikai hálót, mint amikor ember embert ől.

 

Szóval ha öngyilkosság történt akkor azt a prekogok nem láthatják, mert az egy embernél zajlik, viszont Tom nem szakított át semmilyen hálót, mert nem ő húzta meg a ravaszt, ezért a prekogok nem láthatták volna ezt az egész eseményt, csak ha Tom gyilkos.

Lehet hogy véletlenűl húzta meg a ravaszt és az is gyilkosságnak számít, csak épp gondatlanságból fakadóan. Szóval van előre eltervezett gyilkosság (barna golyó), van hírtelen felindulásból (vörös golyó) és a vörösön belűl gondatlanságból elkövetett. Csak így úszhatja meg a film , azt is hogy valóban történt gyilkosság, és azt is hogy Tom ártatlan (Nehogymár gyilkost csináljanak a főhősből). Na jó nem mondom hogy ártatlan mert egy háló átszakadt, de mindenesetre nem akarta megtenni, csak eddig ilyen fajta gyilkosságról nem volt még szó.

Előzmény: Mr_Fusion (173)
thefilmmaker Creative Commons License 2005.10.21 0 0 174

Mondjuk amit a prekogok látnak abban az volt hogy Tom morcosan néz maga elé, tőle vagy két méterre áll a pasas, Tom pedig mondja hogy viszlát Crowe. Nem tudom talán rendezői hiba, de ha legelőszőr úgy mutatták volna, a látomásban, hogy mindketten fogják a fegyvert, csak épp más szögből láttuk volna, akkor nem lett volna tiszta hogy ki is lőtt. Viszot Tom így is, úgy is mondhatja hogy Viszlát Crowe ha le akarja lőni, vagy ha el akar sétálni onnan. Így viszont nem azt láttuk mint a prekogok, ez pedig hiba, mert a prekogok csak az eseményt látják, nem lehet hogy tévednek, ami megtörtént, megtörtént, ha nem ugyanúgy látjuk a dolgokat az már baki kéne hogy legyen. És szerintem az is.

 

Az hogy megrendezett, az senkit sem érdekel, "A prkogok nem a szándékot látják, csak a tényeket" Ez a mondat el is hangzik a filmben.

Előzmény: Professzor úr_ (172)
Mr_Fusion Creative Commons License 2005.10.21 0 0 173

Ha egy kicsit jobban figyelsz, egyértelmű, hogy Crow saját magát lőtte le dulakodás közben, valószínűleg szándékosan, hogy a családja megkapja a pénzt.

A "Viszlát, Crow." akkor hangzott el, mikor (Cruise) elfordul tőle, miután megtudta, hogy mi van, aztán Crow elkapja a pisztolyt tartó kezét, magához rántja, és a fegyver elsül; vagy valami ilyesmi, nem emlékszem rá 100%-osan, de nekem elég nyilvánvaló volt a jelenetből, hogy bár a fegyver (Cruise) kezében van, de effektíve nem ő lő vele.

Előzmény: Professzor úr_ (172)
Professzor úr_ Creative Commons License 2005.10.20 0 0 172
Én csak most láttam a filmet, de olyan dolgot nem értek, ami eddig nem került szóba. Cruise mégis megöli az ürgét a szállodában, annak ellenére, hogy az elmondja, csak szerepet játszott? Először úgy tűnik, hogy nem akarja, majd a jelenethez nem illően, teljesen váratlanul - a már előre vetített módon és kijelentés kíséretében ("Viszlát Crowe!") - lepuffantja. Később meg arról beszélnek, hogy ez megrendezett gyilkosság volt. Ha megrendezett volt, miért látták előre a vízilények? (Ez utóbbiról mondjuk már volt szó.)
break2 Creative Commons License 2003.05.07 0 0 171
Tegnap jelent meg a film magyar DVD valtozata:

Traktorovics Traktorov Creative Commons License 2003.01.12 0 0 170
Nem. Nekem a www.antikvarium.hu-ról sikerült az 52. Galaktikát megrendelni, abban van néhány K. Dick novella. A f451-en innen-onnan le lehet tölteni pár novit tőle.
Előzmény: kukonya (169)
kukonya Creative Commons License 2003.01.10 0 0 169
A Dark City nagy kedvencem. Amint visszakerül a szervizbol a videom, gyorsan meg is nezem. (feliratos!!) A Helyreigazito csoportot még nem olvastam. Fellelheto a neten valahol?
Előzmény: Traktorovics Traktorov (168)
Traktorovics Traktorov Creative Commons License 2003.01.09 0 0 168
Elfelejtettem, hogy volt egy film, a Dark City, ami meg eléggé hasonlít a Helyreigazító csoportra. Mondjuk Pohl Alagút a világ alattjára ugyanúgy.
kukonya Creative Commons License 2003.01.07 0 0 167
Elolvastam a Second Varietyt, és közben rájöttem, hogy láttam az Elhagyott bolygót pár éve TVben. Nem volt rossz. Elég szorosan követte a novellát, ha jól emlékszem. (ami se nem +, se nem -)
Előzmény: Traktorovics Traktorov (166)
Traktorovics Traktorov Creative Commons License 2003.01.02 0 0 166
A Second Variety-ből lett az Elhagyott bolygó a Robotzsarus Peter Weller fiúval. Jó a film légköre. Az Impostorból meg lett az Imposztor, Betolakodó Madeleine Stoweval és Gary Sinisszel.
Előzmény: kukonya (163)
break2 Creative Commons License 2003.01.02 0 0 165
Nincsen meg, de az amazon-nal ezek vannak extraknak feltuntetve:

"Minority Report: From Story to Screen": Steven Spielberg recounts his approach to the film's characters and storyline

"Deconstructing Minority Report": learn how Spielberg brought together a think tank of some of the world's most renowned minds and how this elite group conceived the near-future world of the film

"The Stunts of Minority Report": how the thrilling action sequences and stunts were created

"The Digital World of Minority Report": ILM explains the visual effects

"Final Report": a discussion with Steven Spielberg and Tom Cruise

Minority Report Archives: production concepts, storyboard sequences, production photographs, production notes, and bios

Előzmény: Strong Bad (164)
Strong Bad Creative Commons License 2003.01.02 0 0 164
DVD megvan mar valakinek? Milyen extrak vannak a lemezen?
kukonya Creative Commons License 2003.01.02 0 0 163
Ja, meg ő volt a lovag a Hetedik pecsétben. Ott nem gonoszt játszott, viszont jót sakkozott a Halállal. (Egyébként nagyon jó film, nem a szokásos kínlódós Bergman)
A Minority Report könyvet olvasom pár napja. A többi novellából is csináltak filmet? Én csak a címadót, meg a Total Recallt láttam. Lehet, hogy olvasás közben majd rájövök (még nem értem a végére, amit már elolvastam: Minority Report, War Game, We Can Remember it for You Wholesale, The Electric Ant)
Előzmény: Alhazred (149)
Androidus Creative Commons License 2002.11.09 0 0 160
Igen, határozottan muris volt :)
Előzmény: Pavlov (154)
dentro Creative Commons License 2002.11.06 0 0 159
Elég könnyű..valami fogósabbra számítottam. Egy hibám volt, hogy melyik filmben játszott korábban ez a szinész.
Előzmény: break2 (156)
BHackett Creative Commons License 2002.11.06 0 0 158
Gondolom Fidel megkínálta Spielberget egy szivarral, aztán levágott neki csuklóból egy 8 órás mini-beszédet.;-)))
Előzmény: break2 (157)
break2 Creative Commons License 2002.11.06 0 0 157
Spielberg nyolc órát töltött Havannában Castroval

november 5. 22:03
[MTI]

Fidel Castro kubai elnök nyolc órát töltött együtt - helyi idő szerint hétfő estétől kedd hajnalig - a Havannában tartózkodó Steven Spielberg amerikai filmrendezővel. Az AP tudósítása szerint a fogadással kezdődő és vacsorával folytatódó találkozón Castro és Spielberg a kulturális cserekapcsolatokról, történelemről, politikáról, környezeti kérdésekről, valamint sok egyéb témáról cserélt eszmét. A világhírű filmművész az amerikai kormány hozzájárulásával szakmai célú látogatást tesz a szigetországban. Keddi programja keretében részt vett legújabb filmje, a Különvélemény (Minority Report) kubai premierjén.

break2 Creative Commons License 2002.11.05 0 0 156
A linket elszurtam az elobb. Hatha most sikerul:

http://www.candleshoe.org/minorityreport/quiz.shtml

Előzmény: break2 (155)
break2 Creative Commons License 2002.11.05 0 0 155
Rejtveny (angolul) a filmrol. 10 kerdessel.
Androidus Creative Commons License 2002.11.03 0 0 153
Valószínűleg még nagyon kevés filmjét láttad.
Előzmény: Alhazred (152)
Alhazred Creative Commons License 2002.11.03 0 0 152
bbasszus éni az öreg max-ra gondoltam, csak nem gondoltam h él még... hatalmas pofa...

a needful things- ben láttam utoljára abban teccett nagyon... van egy arckifejezése...
nem sok pozitiv szerep jutott neki eddig:-))

amanibhavam Creative Commons License 2002.11.03 0 0 151
Max von Sydow
Előzmény: Alhazred (149)
alcyone Creative Commons License 2002.11.03 0 0 150
Hi, én is láttam a filmet nemrég. Az első harmada tök unalmas, de a többi kárpótol! Egy dolog van, ami nekem nagyon nem illett bele: az a rész, amikor Tom Krúz a kocsik tetején ugrál...hogy az minek kellet...???
Alhazred Creative Commons License 2002.11.03 0 0 149
ja. csak ugy mellesleg. ki játssza az öreg rosszfiút? baromi ismerős a képe, már láttam valahol. segítseteK!!! kösssz.
Alhazred Creative Commons License 2002.11.02 0 0 148
basszus, a nyelvtudás hiányának átka... én meg itt nyitok uj topikot a témáról, nemtudván az eredeti cimet... na most meg olvashatok... üdv amugy mindenkinek!
Androidus Creative Commons License 2002.10.30 0 0 145
Elég gyalázatos a kiadás színvonala, de Dick száraz stílusánál annyira nem zavaró a felületes fordítás. Szerintem megéri.
Előzmény: Pavlov (144)
Androidus Creative Commons License 2002.10.30 0 0 143
1490 forint, de hogy kapható-e, azt nem tudom.
Előzmény: Pavlov (142)
Androidus Creative Commons License 2002.10.17 0 0 141
Azt mondod, nem túl irodalmi a stílusa? Huh, micsoda megkönnyebbülés :) Ha azt érzem, hogy az eredeti is csikorog, akkor lehet, hogy nem a nyelvtudásommal van a gond?
Előzmény: TuneFish (140)
TuneFish Creative Commons License 2002.10.17 0 0 140
Ezzel egyetertek. Az amugysem tul irodalmi stilusban iro Dick-et megjobban elbarbarizalja az ilyen forditas.
Megoldas: meg kell szerezni eredetiben.
Előzmény: Androidus (138)
Traktorovics Traktorov Creative Commons License 2002.10.17 0 0 139
Üdv emberek!

Sikerült nekem is megvennem a könyvet a neten a Könyvkeresőn keresztül, ha valakit érdekel a legkönnyebb beszerzési út. Jók vannak benne, a Szárnyas fejvadászon kívül az összes film eredeti novellája benne van.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!