Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.10.20 0 0 189
Élünk mert nem tehetünk mást,értelme:hogy keressük a legjobb folytatást.
golgotavirág Creative Commons License 2009.02.27 0 0 188
Csak tudni, hogy VAGY ...
!Volimte! Creative Commons License 2008.12.26 0 0 187
Gyakran nevetni,és sokat,elnyerni értelmes emberek tiszteletét és a
gyermekek szeretetét,kiérdemelni a tisztességes kritikusok
megbecsülését és elviselni a hamis barátok árulását,méltányolni a
szépséget,meglátni másokban a legjobbat,egy kicsivel jobb állapotban
hagyni hátra a a világot úgy hogy tudni azt ,hogy akár egyetlen élet is
jobbá vált azáltal,hogy éltél.
Ez jelenti a sikert.

SIKER...

Egy jóbaráttól kaptam ezt az ídézetet, mert nyafogtam a karácsonyi gyülöletem miatt.Ez az értelmi kérdés olyasmi, mint az, vajh honnan jöttünk és miért, van-e
élet rajtunk kívűl is..,senki, soha, legalábbis nm mostanában adja meg a válaszokat, ha egyáltalán lesznek valamikor ésszerű válaszok.
Az ego kérdése, úgy vélem fontos, hisz az mi vagyunk és annak egyszeri és bíztos
elveszitése elfogadhatatlan az emberek többségének.
Mind tisztában vagyunk önnön kicsiségével, de mégis, mind fontosak vagyunk.
A barátság is érdek..,minden az, és végigkísér mindegyikőnket életünk során.
golgotavirág Creative Commons License 2008.12.26 0 0 186
Nem lehet, hogy az élet egyszerűbb, csak mi emberek tesszük/tettük bonyolulttá a világot, mert túl sokat agyalunk ...?
A szeretet, az öröm, a szépség -ezeknek nincs célja, az ész számára értéktelenek, a szív számára fontosak.
Az ego, az ész nem lett túlságosan meghatározó az életben?
El lehetne mélyülni és gondolkodni, abban , hogy egyáltalán melyik és milyen lehet a jó cselekedet, megértsük a lényegét.
Az ember szabad akaratot kapott a cselekvésben ... cselekedhet jót, kevésbé jót, de rosszat is. Lelket is kaptunk ajándékba, hogy észrevegyük, fel tudjuk fogni és meg tudjuk különböztetni a jót a rossztól.
De jót tenni valóban nem olyan könnyű ... nem lehet romboló hatása lélekre, anyagra, a világ fejlődésére sem.
Előzmény: Törölt nick (185)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.26 0 0 185
Egyet értek. Azért a "jót cselekedni" persze megütötte a fülemet, nemcsak mert "általánosság", hanem így a kifejtése nélkül szinte semmi "jó" nem jut róla az eszembe. Ha pl. annyit jelent, hogy másoknak adunk anyagi javakat, másoknak segítünk, és ezt hosszú távon gyakoroljuk, akkor érdekes módon, ahogy megismer bennünk a környezetünk, egy idő után az úgynevezett "rossz" embereket találjuk magunk körül, akik felismerték a lehetőséget, hogy bátran kérhetnek tőlünk, s mi örömmel adunk. Az még csak a kisebb baj lenne, hogy ilyenkor a kisujjunk nyújtása után szinte rögtön a karunk, majd annál is több kell nekik, de ráadásul a kapott javakat legtöbb esetben becstelen célokra használják fel, aminek köszönhetően gyakorlatilag már mi is ártottunk közvetve. Pedig csak "jók" akartunk lenni. Kár, hogy az élet nem egyszerűbb, hiszen talán lehetőség lenne valóban "jót" tenni.
Előzmény: golgotavirág (184)
golgotavirág Creative Commons License 2008.12.26 0 0 184
A Simon András idézettel nem állt szándékomban megválaszolni a topikkérdést, hiszen az nem válaszolható meg általánosságban.
Azt hiszem talán nem is szükséges tudnunk, vagy nem szabad? ... vagy a válaszok, magyarázatok mégis bennünk vannak, csak nem emlékszünk rá, de kellő időben előjönnek?
Mi emberek nem vagyunk tökéletesek, disszonáns az életünk ... A Föld számunkra egy tanulóbolygó, egyfajta iskola, amelyben mind felfedezők vagyunk ... Talán személyes életünk értelme maga a létezés megélése, végigmenni az úton, a tapasztalatszerzés, a tanulás, a fejlődés, ... a tökéletességre vágyás , jót cselekedni, jobbá válni , nem bántani másokat, örülni ennek az életnek nevezett Ajándéknak, megtanulni szeretetben élni.
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.25 0 0 183
A szeretet rengeteg fájdalommal is jár. A szeretett lény bármilyen bántódása, betegsége vagy vesztesége esetén borzasztó fájdalmak gyötrik a szerető félt, a szeretett lény elvesztése pedig olyan traumát okoz az őt szeretőnek, ami sok esetben örökre feldolgozhatatlan marad, és ráébreszti az ittmaradót az élet borzalmára és totális értelmetlenségére.
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.25 0 0 182
Amennyiben szeretünk és/vagy szeretnek bennünket, akkor szebb az életünk, de nem lesz több értelme. Nagyon sajnálom, de a szeretet nem ad választ az itteni fórumkérdésre: Mi az élet értelme. Csodálatos szövegeket olvashatunk itt és szinte végtelen mennyiségben rendelkezésre állnak legalább ennyire szép gondolatok bármelyik könyvtárban, a szerencsés emberekben pedig saját magukban is megszületnek hasonlóak. Szebben élhetjük le életünket szeretetben. De ugyanúgy meg kell halni a szerető és a szeretett embereknek is, mint akik alig tapasztalhatják meg a szeretet érzését. Az élet úgynevezett "értelme" - ha van ilyen -  talán örökre rejtve marad az emberi faj előtt.
golgotavirág Creative Commons License 2008.12.24 0 0 181
off.

" Az öröm atmoszférája a lélek zenéje." - ( Szepes Mária szerint )
Ezért sok-sok örömet kívánok az Ünnepre is, szeretettel.
golgotavirág Creative Commons License 2008.12.24 0 0 180
Úgy gondoltam megosztom veletek ezeket a gondolatokat , mert "aktuális" ...



Az életnek addig van értelme, amíg az ember szeretetet tud adni, és ami annál is sokszor nehezebb: képes szeretetet elfogadni is.
Van, amikor a szeretet apró kis gesztusaink elfogadása nagyobb tett, mint önzetlenül adni.
Amikor szeretetet adunk, akkor - mint kezdeményezők - az erő pozíciójában érezzük magunkat, s gyakran nem teszünk mást, mint szolid öntudatossággal nyugtázzuk lelki nagyságunkat.
Akkor viszont, amikor a telítettségnek ebben az emelkedett állapotában valaki hangtalanul hozzánk simul, és rongyos kis tarisznyájából szeretetmorzsákkal kínál, meghökkenünk. Hirtelen kiesünk a nagyság szerepéből, és zavartan szembesülünk az új helyzettel: nem tündökölhetünk egyedül a szeretet ingyen konyhájának konyhafőnöki szerepében. Most minket is étellel kínálnak. De hát erre nekünk semmi szükségünk sincsen! - zsörtölődünk a valaki morzsáit lefitymálva. Hiszen mi praktikusan, megszervezetten, hatékony nagyüzemi módon osztjuk a szeretetet a rászorulóknak. S lám, most a sor megakad, a sorban állók türelmetlenkednek.
De valaki nem tágít.
Csak áll, és már-már könyörögve kínálja felénk elfogadásra apró kis szeretetmorzsáit. S akkor meg kell látnunk, hogy szeretet nem elsősorban nekünk szól. Az életben maradáshoz neki van szüksége arra, hogy adjon, mert léte ebben az elfogadottságban nyeri el értelmét.
Valakitől szeretetet elfogadni annyit jelen, mint megerősíteni őt élete értelmében.
/ Simon András : Szeretetközelben /
geza22 Creative Commons License 2008.12.19 0 0 179
Ez szép.
Előzmény: golgotavirág (177)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.19 0 0 178
Naja. Ez szebb.
Előzmény: golgotavirág (177)
golgotavirág Creative Commons License 2008.12.18 0 0 177
Ez a "megidézett gondolat" és zene talán kifejezi azt, amit számomra jelent ...



Arra születtem, hogy kisgyermek legyek,
s anyám mellett lassan játsszam az életet,
arra születtem, hogy felnőtt is legyek,
s megértsem a szóból azt, amit lehet,
s végül arra jöttem én a világra,
hogy elhiggyem azt, hogy nem vagyok hiába.


Arra születtem, hogy megszeressenek,
s megszeressem én is azt, akit lehet,
arra születtem, hogy boldog is legyek
s továbbadjam egyszer az életemet,
s végül arra jöttem én a világra,
hogy belehaljak abba, hogy éltem a világban.
/ Adamis Anna: Arra születtem /
Arra születtem ...
!Volimte! Creative Commons License 2008.12.18 0 0 176
Nm vita céljából írtam a hsz-ra!
Előzmény: Törölt nick (175)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.16 0 0 175
Nincs kedvem egy véget nem érő vitába kezdeni, de szerintem az említett idézetben a "gyengeség" annyit jelent, hogy az élet tudatos befejezéséhez hiányzik az erő, a "véletlen" pedig nem a "biztos" ellentéte, hiszen nyilvánvaló, hogy a halál biztos, de attól még véletlen az időpontja és a mikéntje. Kivéve persze az öngyilkosságot, de itt jön be az említett "gyengeség". Tehát ebből a szempontból éppen az általad említett "erős" a leggyengébb...
Előzmény: !Volimte! (174)
!Volimte! Creative Commons License 2008.12.11 0 0 174
Jó a hozzászólásod!Sartre idézetével annyiból nm értek egyet,hogy az erős bírja ki az élet nehézségeit és a halál mindig biztos..,sohasem véletlen!
Dés azt mondta:
-Az élet értelme nm más,minthogy élek.
Előzmény: Törölt nick (171)
Galamblelkű matador Creative Commons License 2008.12.11 0 0 173
megélni
golgotavirág Creative Commons License 2008.12.06 0 0 172
Számomra nem vagy "fárasztó" ... köszönöm, hogy elmondtad.
Előzmény: Törölt nick (171)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.06 0 0 171
Az életnek nincs értelme. Meg egyáltalán mi az hogy értelem? Az amit értünk? Hát az életet nem értjük. Nem tudjuk megmondani, hogy mi. Nem tudjuk az okát sem, hogy miért jött létre. Vagy hogy mi a célja. Szó szerint értve persze tudhatjuk, ha a cél alatt a végét értjük, hiszen a futópályán is a végén van a célszalag. Ebben az értelemben a halál a cél. Na de hogy a természetnek mi a célja az élettel? Ezt nem tudhatjuk, de megkockáztatom hogy itt már a kérdés is ugyanolyan értelmetlen, mint maga az élet. Nem folytatom, mert fárasztó vagyok, ezt már közölték velem egy másik topicban (az öngyilkosság témakörével foglalkozóban). Inkább befejezem, és idéznék egy nálam okosabb embert (Jean-Paul Sartre): "Minden létező ok nélkül születik, gyengeségből él tovább, és véletlenül hal meg."
golgotavirág Creative Commons License 2008.12.03 0 0 170

Az ember pislogott. "Mi a célja mindezeknek?" - kérdezte udvariasan.
"Mindennek célja kell hogy legyen?" - kérdé az Úr.
"Hát persze" - felelte az ember.
"Akkor reád bízom, találj valami célt ennek az egésznek" - mondá az Úr. És odébbállt.
/ Kurt Vonnegut: Macskabölcső /
!Volimte! Creative Commons License 2008.12.03 0 0 169
Egy kicsit nm értelek, de ezért ne orrolj meg rám, kérlek!Valóban nm sok értelmét látom az életnek, kiváltképp a magaménak, de aztán egy picit jobban belemélyedek a témába, rá kell jöjjek, hogy túldimenzionálom ezt a létkérdést.Örülni kéne annak, ami megadatott, és nm örökké másra vágyni, hisz lehetne sokkal rosszabbat adna a Sors attól, amiben most éldegél az ember.
Előzmény: Törölt nick (167)
!Volimte! Creative Commons License 2008.12.03 0 0 168
Túlzásnak és tolakodásnak veszed, ugye!?)Nm baj..,szeretettel gondolok rád!:-)

Így jobb?)
Előzmény: FN1REK (166)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.02 0 0 167

Az élet értelme ilyen hozzászólások írása:

 

"Az életnek nm sok értelmét látom.Csupán köztes állapot két semmi közt,és mi emberek ebben a sehonnan jövő,sehova vívő utazásban képesek vagyunk harcolni,hogy még több pénzt harácsoljunk össze,irigykedünk,ha a másiknak valamiből is több van.Aztán az egésznek az a vége,hogy a halál elvisz mindannyónkat."

Előzmény: !Volimte! (160)
FN1REK Creative Commons License 2008.11.30 0 0 166
Sok szeretettel puszilsz? :) Oooh! :) Nem semmi! :)
Előzmény: !Volimte! (165)
!Volimte! Creative Commons License 2008.11.28 0 0 165
Remélem, megjelenik a kép, mert nagyon édes..,mindenesetre, sok szeretettel puszillak!:-)
Előzmény: FN1REK (164)
FN1REK Creative Commons License 2008.11.27 0 0 164
Lehet hogy igazad van,de akkor se szabad elkeseredni! Oké?
Kérek egy mosolyt! :) vagy puszit! :)))
Előzmény: !Volimte! (162)
Santuzza Creative Commons License 2008.11.27 0 0 163
"csupa szépség közt és gyönyörben járván
mégis csak arra fogsz gondolni gyáván:
ez a sok szépség mind mire való?
mégis arra fogsz gondolni árván:
minek a selymes víz, a tarka márvány?
minek az est, e szárnyas takaró?
miért a dombok és miért a lombok
s a tenger, melybe nem vet magvető?
minek az árok, minek az apályok
s a felhők, e bús Danaida-lányok
s a nap, ez égő szizifuszi kő?
miért az emlékek, miért a multak?
miért a lámpák és miért a holdak?
miért a végét nem lelő idő?
vagy vedd példának a piciny füszálat:
miért nő a fü, hogyha majd leszárad?
miért szárad le, hogyha újra nő?"


Babits Mihály
!Volimte! Creative Commons License 2008.11.27 0 0 162
Most azt ne mond, hogy nincs egy kicsit igazam!?
Előzmény: FN1REK (161)
FN1REK Creative Commons License 2008.11.25 0 0 161
Ejnye! :(
Előzmény: !Volimte! (160)
!Volimte! Creative Commons License 2008.10.24 0 0 160
Az életnek nm sok értelmét látom.Csupán köztes állapot két semmi közt,és mi emberek ebben a sehonnan jövő,sehova vívő utazásban képesek vagyunk harcolni,hogy még több pénzt harácsoljunk össze,irigykedünk,ha a másiknak valamiből is több van.Aztán az egésznek az a vége,hogy a halál elvisz mindannyónkat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!