Keresés

Részletes keresés

ZZsuska Creative Commons License 2002.07.16 0 0 64
Nem vagyok biztos benne, hogy un. közszolgálati tv-re szükség van, de igenis szükség lenne egy olyan színvonalas tv-re, mint a TV3 volt. Remek hírműsorok, színvonalas sorozatok (érdekes, hogy a MASH-t egyik kereskedelmi adó sem adja, pedig nagyon jó), jó ismeretterjesztő műsorok. Svsz közszolgálatibb volt, mint az m1, m2.
Boxster Creative Commons License 2002.07.16 0 0 63
Semelyik országban sem néznék jó szemmel, ha az egész média külföldi tulajdonba kerülne. Márpedig közszolgálati TV nélkül ez könnyen megeshetne bárhol.

Gondolod, hogy Németországban ugrálnának örömükbe, ha Berlusconi, Murdoch, stb., felvásárolná a SAT1-t, RTL-t, PRO7-t és még állami TV se lenne?

Az USA-ban is csak azért müxik a dolog, mert a pénz náluk van és ilyen veszély nem fenyegeti öket.

Előzmény: Derek (59)
Derek Creative Commons License 2002.07.16 0 0 62
"Viszont olyan van, ahol nincsen országos ker.TV. Tölünk közvetlenül nyugatra. És az nagyon is jól müködik."

Csak nem az osztrak TV-re gondolsz, az egyik legunalmasabb es legvacakabb TV egesz Europaban, a hatvanas evekben csak azert volt erdekes,mert ott lattuk Puskast a Real Madriddal jatszani,meg Papp Lacit bunyozni a Stadthallebol,meg a Zeit im Bildben olyasmit amit nalunk nem mutattak, ja es a Clint Eastwood filmeket nemet szinkronnal: Du machte mein Tag,de a hetvenes evek vegere amikor mar ugyanazt adta a magyar es az osztrak TV szinte kiderult,hogy egy igencsak gyenguska kis TV az osztrak.

Előzmény: Boxster (57)
Boxster Creative Commons License 2002.07.16 0 0 61
Arra gondoltam, nem tudtam.
Előzmény: Probatbicol (58)
Probatbicol Creative Commons License 2002.07.16 0 0 60
Nyomtatott és elektronikus sajtó = két külön világ. A The New York Times-nak alig van több olvasója, mint ahány nézője a Dáridónak.

Nálunk is a legxarabb tévéműsort is többen nézik, ahány olvasója van mondjuk a Magyar Nemzetnek.

A televizió fokozott felelőssége éppen ebben, a fokozott közönséghatásban van.

Előzmény: Derek (55)
Derek Creative Commons License 2002.07.16 0 0 59
"Melyik európai országban nincs közszolgálati média?

És vajon mi lehet az oka, hogy mindenütt van? Ilyen idióták lennének az európaiak, úgy cuzammen? "

Olyan szarok is egytol egyig kivetel nelkul Svedorszagtol Olaszorszagig. Beleertve a BBC-t is,unalmasak es nezhetetlenek.
Hagyjuk mar ezt ki hogy kozszolgalati . mondjuk ugy allami es az allam altal felugyelt ez szamomra az erdekes, ilyen ne legyen.
Masreszt,hogy ilyen van az egyszeruen van az az itteni politikusok mindig is allamcentrikus gondolkodasa miatt van es a mas tortenelmi mult miatt, europaban mindig az eros allamot es allami felugyeletet tartottak fontosnak a jobboldalon es baloldalon is kiveve a szedelgo liberalisokat.

Előzmény: Probatbicol (56)
Probatbicol Creative Commons License 2002.07.16 0 0 58
Most már ott is engedélyezték, ha Ausztriára gondolsz.
Előzmény: Boxster (57)
Boxster Creative Commons License 2002.07.16 0 0 57
Viszont olyan van, ahol nincsen országos ker.TV. Tölünk közvetlenül nyugatra. És az nagyon is jól müködik.
Előzmény: Probatbicol (56)
Probatbicol Creative Commons License 2002.07.16 0 0 56
Melyik európai országban nincs közszolgálati média?

És vajon mi lehet az oka, hogy mindenütt van? Ilyen idióták lennének az európaiak, úgy cuzammen?

Előzmény: Derek (49)
Derek Creative Commons License 2002.07.16 0 0 55
"A közszolgálati TV a kultúra legnagyobb közvetítöje, terjesztöje kellene hogy legyen. Miért pont azt nem kell akkor támogatni? "

De nem az sehol sem a vilagon. Mert nem az a celja. A napilapoknak se. A napilapoknak is van vasarnapi.vagy szombati kulturalis melleklete, de nem a melleklet miatt tartjak fenn a lapot.
Ugyhogy a kultarakozvetito TV az fikcio es nem letezik. Es ezert fenntartani egy TV-t allami penzen tok felesleges. Adjak oda ezt a penzt azoknak akik a kulkturat valoban muvelik, a zeneszeknek, videki zeneiskolaknak egyetmi szinjatszocsoportoknak, videki kulturalis egyesuleteknek akim majd megszervezik ebbol a helyi kulturalis eletet, lehivnak eloadokat,ahova elmennek a helybeliek A TV semmifele kulturat nem kozvetit.Sehol a vilagon ez egy egyszeru hazugsag. TV-ben csak az hallgat meg komolyzeneu hangversenyt akinek egyebkent is van hangversenyberlete, es akinek meg van az nem a TV-ben hallgatja meg ,hanem vagy elmegy ra,vagy megveszi lemezen.

Előzmény: Boxster (53)
Nem tudom. Creative Commons License 2002.07.16 0 0 54
Egyebkent Amerikaban is van radio es TV ami reszben allami tamogatasbol tartja fenn magat (NPR, PBS). Es az kulonbozteti meg oket a kereskedelmi radio es TV-tol, hogy neha akad rajta nezheto/hallgathato musor is. N t.
Előzmény: Derek (51)
Boxster Creative Commons License 2002.07.16 0 0 53
Nem értem a logikádat.
A közszolgálati TV a kultúra legnagyobb közvetítöje, terjesztöje kellene hogy legyen. Miért pont azt nem kell akkor támogatni?

Üdv., Boxster

Előzmény: Derek (51)
Boxster Creative Commons License 2002.07.16 0 0 52
Ezt Te komolyan gondolod?

Ezen kívül pedig szüntesse meg az állam a színházak ill. általában a kultúra teljes támogatását?

Előzmény: Derek (47)
Derek Creative Commons License 2002.07.16 0 0 51
Hagyjuk mar ezt a bullshitelest TV es kultura, a magyar kultura gyonyoruen viragzott a TV elotti idoszakban is , amikor nem volt TV,mi koze van a kulturanak a televiziohoz , az egy iparag es nem kultura.
Tamogasson az allam ha mar annyira akar kulturat szponzoralni, szinhazakat, videki konyvtarhalozatokat , videki kulturhazakat, tanccsoportokat , kulturalis csoportokat, amator tancegyutteseket, es filharmonikusokat, festoket ,szobraszokat, vagyis elo kulturat, de ne TV-ket.
Előzmény: Munchausen (50)
Munchausen Creative Commons License 2002.07.16 0 0 50
Kedves Derek!

Valamikor anno én is azon a véleményen voltam, hogy köztévé csak akkor kell, ha elbírja tartani önmagát. Mára annyiban változott a véleményem, hogy a Magyar kultúra védelmében nem szabad sajnálni az intézménytől némi apanázst, de igen szigorúan meg kellene akadályozni, hogy zsebpénzre költség az állami támogatást. Duplán szégyenletesnek tartom ezért a honi jobboldal szemhunyását afelett, hogy szemérmetlen lopások és lenyúlások zajlanak arrafelé, ráadásul a Magyar kultúra sem kapja meg az őt megillető helyet, sem az M1-en, sem az M2-ön, max. a Dunán vannak néha nemcsak piár elszabott álmagyarkultúra műsorok...

Előzmény: Derek (49)
Derek Creative Commons License 2002.07.16 0 0 49
"Ez néhány száz ponton lenne csak ellentétes az EU-normákkal. Ne keverd az amerika viszonyokkal."
'
Tevedsz, az EU normak azt irjak elo ,hogy milyen legyen a kozszolgalati TV, de azt nem irja elo ,hogy kotelezo is legyen lennie allami tulajdonu koztevenek, csak azt,hogy ha van akkor milyen legyen annak a mukodtetese, a felugyelete stb stb, de arra egy kormanyt sem kenyszerithetnek,hogyha nincs kedve es penze ilyesmire akkor fenn is tartson ilyet.
Előzmény: Probatbicol (48)
Probatbicol Creative Commons License 2002.07.16 0 0 48
Ez néhány száz ponton lenne csak ellentétes az EU-normákkal. Ne keverd az amerika viszonyokkal.
Előzmény: Derek (47)
Derek Creative Commons License 2002.07.16 0 0 47
Ne jojjon senki utana,meg kell szuntetni az allami tulajdonu mediakokat azonnal ,vagy eladni az elsonek aki hajlando fizetni ezert a csodtomegert/ Egy fillert se ilyenre a koltsegvetesbol se radiokra se TV adokra, nem az allam dolga ilyesmit fenntartani
selymes lombormányos Creative Commons License 2002.07.16 0 0 46
Ne dőlj be, senki nem akarja,hogy Ő legyen az MTv elnöke!
Előzmény: Probatbicol (44)
Munchausen Creative Commons License 2002.07.16 0 0 45
Már Kerényi egyszer elköhögte csak nem figyeltetek. ;-)) Gyárfás...
Probatbicol Creative Commons License 2002.07.16 0 0 44
Ajánlatod megtisztelő rá nézve.
Előzmény: sti (42)
devereaux Creative Commons License 2002.07.16 0 0 43
-off-
Elvégre BAKOT bárhol lehet lőni, nem csupán Súron. Budapest is jó hely. :)
-on-

Ui.: Sajnos, nem bírtam kihagyni! :)

Előzmény: sti (42)
sti Creative Commons License 2002.07.16 0 0 42
Probatbicol!

Hát Juszt elvtárs? Szerintem legyen ő, megérdemli, nem?

Előzmény: Probatbicol (41)
Probatbicol Creative Commons License 2002.07.16 0 0 41
Szerintem is.
Előzmény: stewe (40)
stewe Creative Commons License 2002.07.16 0 0 40
Maffiózó, bután agresszív Gyárfás??Neee! Gerinctelen Baló??azt se! Fridi jöhet!
Előzmény: mammamija (39)
mammamija Creative Commons License 2002.07.16 0 0 39
Dr.Friderikusz Sándor, Baló György, Gyárfás Tamás és Rudi Zoltán eddig az esélyes jelöltek.
kolhozmenedzser Creative Commons License 2002.07.16 0 0 38
jaja, bárdos kiesett. tv2 egyébként is nagyon erősít hírfronton, jó dolgok lesznek ott ősztől.

simon andrás, hardy mihály nevét hallom emlegetni m1-hez. hardy híradófőszerknek, műsorvezetőnek is ász dolog volna. hír3-mal kurva jó volt, és ráadásul onnan baromira nem jöttem rá, milyen pártállású, végül volt egy sejtelmem, aminek homlokegyenest az ellenkezője derült ki számomra nemrég.

simon andris nemtom, hírfőszerkesztőnek kicsit fiatal, bár ez nem jelent semmit, de én keveset hallottam róla eddig.

kolhozmenedzser

Előzmény: Poci76 (35)
stewe Creative Commons License 2002.07.16 0 0 37
Tökmindegy. A pártharcosnál csak jobb lehet...
Photo Shop Creative Commons License 2002.07.16 0 0 36
Juszt Lacit, Aczél Bandit nem akarjátok??
Poci76 Creative Commons License 2002.07.16 0 0 35
Ami Bárdos Andrást illeti, tegnap olvastam valahol (tán itt az Indexen, nem emlékszem), hogy a TV2-höz megy, és Pálffy István helyett a Jó estét, Magyarország! szerkesztője lesz, és műsort is fog ott vezetni (Pálffy Gróf Úr is marad).

Ami pedig az Irisz TV-t illeti: anno minden parlamenti párt megszavazta, hogy a TV2 és az RTL Klub nyerjen az Irisszel szemben, kivéve az SzDSz-t. Vagyis:

MSzP, Fidesz, KDNP, MDF, MDNP, FKgP: igen
SzDSz: tartózkodott

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!