Keresés

Részletes keresés

koszonom1 Creative Commons License 2021.10.22 0 1 4870

semmi nevetseges nincs ebben           beengedik     melozik illegalisan      kirugni nem tudjak es nem is nagyon akarjak mert a rabszolga az koser     hagy fizessen adot is a rabszolga

Előzmény: Törölt nick (4869)
Törölt nick Creative Commons License 2021.10.22 0 1 4869

As ridiculous as it sounds, the federal government requires that money acquired through illegal means be reported and taxed just like legitimate income. It's right there on the official IRS tax instructions: "Income from illegal activities, such as money from dealing illegal drugs, must be included in your income on Form 1040, line 21, or on Schedule C or Schedule C-EZ (Form 1040) if from your self-employment activity."

Előzmény: Camo_BDU (4866)
Törölt nick Creative Commons License 2021.10.19 0 0 4868

Adózáshoz csak ITIN kell. Idézet:  While undocumented individuals may not qualify to file and pay taxes with a social security number, they can obtain an Individual Taxpayer Identification Number (ITIN). An ITIN works like a social security number for the purpose of filing taxes only.””” ……… ””

 

An ITIN is required when a foreign visitor is being paid for services and is not eligible to apply for a Social Security Number because of his/her visa status (such as B1/B2 or WB/WT). ... To apply for an ITIN, the visitor should complete a Form W-7 (Application for IRS Individual Taxpayer Identification Number 

Előzmény: Camo_BDU (4866)
Törölt nick Creative Commons License 2021.10.14 0 0 4867

Elolvastam volna amit küldtél de európából nem lehet megtekinteni . Ezt irja ki az oldal  :

 

 

451: Unavailable due to legal reasons

We recognize you are attempting to access this website from a country belonging to the European Economic Area (EEA) including the EU which enforces the General Data Protection Regulation (GDPR) and therefore access cannot be granted at this time. For any issues, contact info@franklinnews.org or call (847) 497-5230.

Előzmény: Camo_BDU (4866)
Camo_BDU Creative Commons License 2021.10.13 0 0 4866

Az income tax-ot nem tudják fizetni illegálisok, mivel ahhoz dokumentumok kellenek. Tehát nem tudom hogy van ott az az 1 milliárd...

 

Amúgy brutálisan propagandacikk. Tehát azt fizetik amit nem tudnak elkerülni. Esetleg a cikk még beletehette volna a benzin után fizetett adót is, csak hogy még magasabbnak tűnjenek a számok. :D 

Illetve kéne hogy mutassanak valamit hogy mennyibe kerülnek az országnak. Pár évvel ezelőtthöz képest sokat romlott a helyzet, és már akkor 116 milliárdról volt szó.

 

https://www.thecentersquare.com/national/report-illegal-immigration-costs-taxpayers-116-billion-annually-californians-texans-floridians-pay-the-most/article_f942e522-c5b0-11e9-93e6-0ff213e44ae5.html

 

 

Előzmény: Törölt nick (4865)
Törölt nick Creative Commons License 2021.10.10 0 0 4865
Előzmény: Camo_BDU (4853)
koszonom1 Creative Commons License 2021.10.09 0 0 4864

11587 szeptember 29 a topic cime   amaerikai egyesult allamik   camo bud ELOBEN BESZEL

Előzmény: koszonom1 (4863)
koszonom1 Creative Commons License 2021.10.09 0 1 4863

azt hiszem a masik 1 vagy 2 amerikas topicban BESZELCAMO BuD A videojaban

Előzmény: koszonom1 (4862)
koszonom1 Creative Commons License 2021.10.09 0 2 4862

amugy ez nem igaz     itt tett be camo bud egy sajat videot ahol beszel is   ugyhogy o az egyetlen ember akit eloben hallottam beszelni itt a forumokon

Előzmény: koszonom1 (4860)
Morning Fricska Creative Commons License 2021.10.09 0 0 4861

El ne sülj az okosságtól.

Előzmény: koszonom1 (4860)
koszonom1 Creative Commons License 2021.10.09 0 1 4860

itt senki se jut szohoz               irashoz jut hozza mindenki

Előzmény: Camo_BDU (4859)
Camo_BDU Creative Commons License 2021.10.09 0 1 4859

Szóhoz sem jutok... 

Előzmény: Morning Fricska (4857)
pa pü la' pá donn Creative Commons License 2021.10.09 0 1 4858

USA. Minden és még valami.

Előzmény: Morning Fricska (4857)
Morning Fricska Creative Commons License 2021.10.09 0 1 4857

Ha ezt lehet így, akkor miért nem lehet mondjuk heroinárusítás és egyéb más illegális tevékenységek után adózni?

 

Nevetni fogsz. Lehet.

 

As ridiculous as it sounds, the federal government requires that money acquired through illegal means be reported and taxed just like legitimate income. It's right there on the official IRS tax instructions: "Income from illegal activities, such as money from dealing illegal drugs, must be included in your income on Form 1040, line 21, or on Schedule C or Schedule C-EZ (Form 1040) if from your self-employment activity."

Előzmény: Camo_BDU (4856)
Camo_BDU Creative Commons License 2021.10.08 0 0 4856

"but this technically means the noncitizens are not “undocumented.”

Ez technically egy hazusgság az IRS részéről. Az hogy valaki nem polgár, attól még megkapja a rendes SSN számot/kártyát. Én az első pár hétben kiváltottam, de aki más, tartós vízummal van kint, az is kiválthatja. A "noncitizen"  miért lenne "undocumented"? Az IRS már arra utalgat hogy zöldkártyás-vízumos bevándorló = undocumented? 

"Undocumented workers have another option: the Individual Taxpayer Identification Number (ITIN). An ITIN can be used in place of an SSN. The IRS created it back in 1996 to encourage those ineligible for an SSN to file returns and pay taxes."

Kérdés. Ha ezt lehet így, akkor miért nem lehet mondjuk heroinárusítás és egyéb más illegális tevékenységek után adózni? Illegális dolgokat támogat az IRS... A törvények meg csak annyit érnek amennyire betartják (és betartatják) őket. 

 

Előzmény: Morning Fricska (4855)
Morning Fricska Creative Commons License 2021.10.07 0 0 4855

https://www.irs.gov/pub/irs-pdf/iw7.pdf

 

Filing Taxes Without a Social Security Number

The 2020 Form 1040 requires that a taxpayer enter their Social Security number (SSN) at the top of the tax return. This obviously poses a problem for undocumented workers who are required to file returns but are seemingly prohibited from doing so because they aren’t eligible for SSNs.  

Some noncitizens can apply for and receive Social Security numbers, however. Noncitizens might be temporarily authorized to work through Deferred Action for Childhood Arrivals (DACA)2 or temporary protected status (TPS).3

 

Noncitizens might also have access to work visas. 

These SSNs are only valid for a limited authorized time, but this technically means the noncitizens are not “undocumented.” 

What Are Individual Taxpayer Identification Numbers?

Undocumented workers have another option: the Individual Taxpayer Identification Number (ITIN). An ITIN can be used in place of an SSN. The IRS created the it back in 1996 to encourage those ineligible for an SSN to file returns and pay taxes.4

An ITIN is not an authorization to work in the United States, however. Receiving one doesn’t mean that you’re a documented alien or resident. It simply allows you to file a tax return and pay taxes. 

Előzmény: Camo_BDU (4853)
koszonom1 Creative Commons License 2021.10.04 0 1 4854

rettenetes kamion sofor hiany van       15 ezer $ sign on bonus       es ketszer annyit keresnek mint tavaly   fox tv

Előzmény: Camo_BDU (4853)
Camo_BDU Creative Commons License 2021.10.04 0 1 4853

Erre én is válaszolok.

 

Kaphatnak bizonyos fajtájú segélyeket. 

 

"Undocumented immigrants may be eligible for a handful of benefits that are deemed necessary to protect life or guarantee safety in dire situations, such as emergency Medicaid, access to treatment in hospital emergency rooms, or access to healthcare and nutrition programs under the Special Supplemental Nutrition Program for Women, Infants, and Children (WIC)."

 

"What is the protocol for “mixed-status families,” i.e., undocumented parents with citizen children?

 

Like any U.S.-born citizen, U.S. citizen children of undocumented parents can receive federal benefits if they meet eligibility requirements without penalty."

"ők is ugyanúgy fizetik az adót ( contractorokon/subcontractorokon keresztül adoznak mivel ez ott legális)"

Hogy? SSN szám kell hozzá, a kék kártya. Név, lakcím és minden személyes adat. SSN számot nem kaphat aki nem legális. Lakcímük "nincs", hiszen technikailag nincsenek az országban.

 

 

"akárcsak az amerikaiak"

 

Az amerikaiak fogják és áprilisban kitöltik az adópapírjaikat. Az SSN szám nélkül nem menne. Ezt kizárt hogy illegálisok tegyék, mivel nekik olyan nincs.

 

 

"Állami segélyt csak az kaphat akinek vannak papirjai és legálisan tartózkodik az országba."

Lásd a fentit. Kaphat.

Gondoljunk más dolgokra is. Az iskolarendszer polgároknak és legális bevándorlóknak van. Mégis odajárnak az illegálisok gyerekei is, azok a gyerekek is akiket átráncigáltak a szüleik a határon. Bajuk van, kórházba kerülnek, lelépnek. Hogy találja meg őket a kórház? Sehogy. Ráterhelik az illegálisok számláját a következő betere aki polgár vagy zöldkártyás.

 

Előzmény: Törölt nick (4848)
Morning Fricska Creative Commons License 2021.10.04 0 0 4852

Össze mosod az illegálist az adófizetéssel. Aki cégnek dolgozik attól a cég köteles visszatartani az adót. Nem fizet adót az aki takarít, kertészkedik, építkezésen dolgozik...

 

hogy  kaphatna benefitet ?

 

Igazad van rossz szót használtam. De a gyereke iskolába járhat, issza a vizet, használja az utakat, s ha eltöri a kezét a korházban ellátják. És akkor nem beszéltem a milliónyi charitable org.-ról ahol segítik öket (pénzel, lakással, élelemmel...).

 

Azt hiszem te kevered a brit helyzetet az USA-val. Az elöbbit nem ismerem.

 

U.i. a magyar viszonyokat sem.

 

Előzmény: Törölt nick (4848)
Morning Fricska Creative Commons License 2021.10.04 0 1 4851

Kólcsönös. Amsterdamban belépéskor van az EU-s sor és a nem EU-s sor. Amerikai útlevéllel a 80-as években szinte megállás nélkül lehetett az EU-ba belépni. Ma ez sokkal cifrább.

Előzmény: Törölt nick (4847)
Morning Fricska Creative Commons License 2021.10.04 0 1 4850

Nem tudom miröl beszélsz. Az 56-osoknak erröl - szerintem - más a véleménye. Rokon aki 56 dec. 10-én hagyta el BP-et  január 5-én már NYC-ben volt. Nekem késöbb 3 hónapig tartott.

Előzmény: Törölt nick (4846)
koszonom1 Creative Commons License 2021.10.04 0 1 4849

az usa nem egyseges     50 allam     mindegyik maskent szabalyozza az illegalisok ugyeit    ahany allam annyi fele jogszabaly    50 kulonbozo jogszabaly ugyanarra a bunre szabalysertesre kihagasra    gondoj csak arra hogy ugyanazert floridaban halalbuntetest kapsz amiert tucatnyi masik allamban mcsak bortonbuntetest

Előzmény: Törölt nick (4848)
Törölt nick Creative Commons License 2021.10.04 0 0 4848

Nem, pont ez az hogy az illegálisok nem feketén dolgoznak hanem ők is ugyanúgy fizetik az adót ( contractorokon/subcontractorokon keresztül adoznak mivel ez ott legális ,) akárcsak az amerikaiak.  Én megmondom őszintén ezért nem is igazán értem ezt az egészet . A britek is kelet europaiakra fognak mindent  állandóan ellenünk háborognak és kb az is nyilt titok hogy miattunk léptek ki az eu ból is . Idézek abból amit irtál:  "" illegálisok többsége feketén dolgozik, nem fizet adót, de minden benefitért sorba áll .""  Ezt azért egy kicsit gondold át újra : Egy olyan személy aki "illegális"  ráadásul még " feketén " is dolgozik az őszintén hogy  kaphatna benefitet ?  Állami segélyt csak az kaphat akinek vannak papirjai és legálisan tartózkodik az országba .  Kb úgy mint magyarországon bár magyarország szempontjából erősen vitatható ez a téma ugyanis PL: én aki magyarországon születtem a saját hazámban ,ha munkanélkülivé vagy segélyre szorulóvá válok hiába vagyok magyar állampolgár hiába születtem magyarországon" a  fidesz jelenlegi szociális törvényei alapján " nem vagyok " alanyi jogon " jogosolt sem a munkanélküli ellátásra sem pedig szociális segélyre . Magyarországon a fidesz szociális segélyezéssel kapcsolatos törvénye valahogy úgy szól hogy: Semmi sem " jár "  maximum csak " adható " .Szóval hiába "fizikiailag " rászoruló egy magyarországon élő  magyar papirokkal rendelkező törvényesen magyar állampolgár , akkor sem jár neki havonta a 22800Ft os támogatás (ami egyébként hozzáteszem valójában 31500Ft volt a Gyurcsányék idejébe csak 2010 be az orbánék még ehhez is hozzányultak és lecsökkentették a segély összegét úgy hogy abból is elloptak maguknak belőle 10ezer forintot)   hanem csak adható ha netán úgy döntenek róla.

Előzmény: Morning Fricska (4842)
Törölt nick Creative Commons License 2021.10.04 0 1 4847

Szomorú ügy .Már a repülőgépen leadják a drótot a  u.s légiforgalmi irányitásának hogy hány kelet europai van a gépen ami az usa ba tart . Külön " row "  sor várja a reptéren az eu ból az államokba érkezőket ahová átterelik majd ezt követően  atomjaira szedik öket a holmijaikkal eggyütt ez van sajnos. 

Előzmény: Camo_BDU (4845)
Törölt nick Creative Commons License 2021.10.04 0 0 4846

 

Mexikóiakat én is kedvelem időnként jártam hozzájuk hétvégenként látogatóba ha meghívtak ebédre.Ettől függetlenül nekem az a meglátásom az europai tapasztalataim alapján hogy  europa lassan még inkább  az usa segítségére szorul . És akik a leginkább korlátozva vannak az usa bevándorlási törvényei szempontjából azok igazából szerintem nem is annyira a mexikóiak haitiak , kolumbiaiak , latinok , kubaiak ,indiaiak, kínaiak stbk ,hanem legfőképpen az európaiak .Elég megnézni az usa nak az európai migráció ellen irányuló törvényi szankcióit az elmúlt 100évből .Europa még mindig " issza a levét " ezeknek a bevándorlási szigorításoknak amiket anno az usa vezetett be az európaiakkal, főleg a kelet európaiakkal szembe például a  "  per centum limit act 1921 "  " johnson reed act 1924 "   

Előzmény: Morning Fricska (4844)
Camo_BDU Creative Commons License 2021.10.04 0 1 4845

Én csak sima fekete ruhában voltam.

 

A gépen voltak gyanús románok, romák akikről kiderült hogy vízumuk sem volt, arabok, stb. Őket nem állították meg. A legjobb ahogy kipakoltatták velünk a táskáinkat és feltúrták az egészet, majd pár nappal később észrevettem hogy a reptéri őrök ellopták az egyik DVD-met. 

Előzmény: -= Big Boss =- (4841)
Morning Fricska Creative Commons License 2021.10.03 0 0 4844

Nem kell csökkenteni, hanem törvényessé kell(ene) tenni. Szükség van munkaeröre. S a mexikóiak szorgalmas keresztény nép. Láttam, hogy hogyan élnek ott, föleg vidéken, s látom, hogy itt hogyn dolgoznak. Az ö érdekük is az, hogy legálisn jöhesszenek dolgozni.

 

Amikor én ide jöttem - szerencsés voltam - mert csak 3 hónapot kellett várnom  a bevándorló vízumra. Voltak akik másfél éve vártak. Az illegális bevándorló olyan mint aki a mozi pénztáránál nem áll sorba. Nem a benntlévöket sérti, hanem a becsületesen sorban állókat.

Előzmény: koszonom1 (4843)
koszonom1 Creative Commons License 2021.10.03 0 0 4843

talan clinton egyik kormanytagjarol derult ki hogy illegalissal takarittat      amig igeny lesz olcso munkasra   enm lehet vegleg megoldani   csokkenteni lehet a szamukat         

Előzmény: Morning Fricska (4842)
Morning Fricska Creative Commons License 2021.10.03 0 1 4842

Kétségtelen, hogy az USA-nak szüksége van az olcsó "undocumented" munkaeröre. A demokraták most arra veszik az irányt, hogy az illegálisok is olyan jogokkal rendelkezzenek mint a legálisak. Csak éppen arról feledkeznek meg, hogy az illegálisok többsége feketén dolgozik, nem fizet adót, de minden benefitért sorba áll.

A Kongresszus feleadata lenne a kérdés végleges megoldása.

 

https://portal.ct.gov/-/media/OCPD/Child_Protection/Training/Day3/ImmigrationCheatSheetbySNHforGALAMCclasspdf.pdf

Előzmény: Törölt nick (4838)
-= Big Boss =- Creative Commons License 2021.10.03 -1 0 4841

Lehet hogy valami provokativ felirat volt a sapkádon vagy a pólódon?

Előzmény: Camo_BDU (4829)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!