Mivel a készülék mozgatja az anyagot, az már nem kézi jellegű aranymosás kategória.
Sajnos ez van! A leírásod alapján egy dredge készülék, ami már gépesítésnek minősül, és képes megváltoztatni a partvonalat is.
Ezek a kvázi hivatalos dolgok.
Nyilván a tó magánterület, vagy legalábbis a tó tulajdonosa engedte, gondolom. Ha privátban csinálják, kutya nem veszi észre, de bányajogilag itt is érvényesek a szabályok.
Szeretnék infót kérni aranyat akarnak keresni horgászegyesületi bányatavon egy olyan technológiával,hogy egy 60-As csövön felszívják az iszapot és átmossák!
Menyire szabályos ez Magyarországon? milyen engedélyek beszerzésére van szükség?
Mindenképp azt a részt kell megnézni ami a kanyarulat belső fele első körben. Azonban az, hogy lapos, nem jelent feltétlenül jót, ugyanis iszapolódhat, stb. Van egy egészséges lejtése a partnak, amit egy idő után látni fogsz. A jó partok általánosságban magasparttal társulva lesznek igazán jól termő részek. Persze ezek nem vehetőek szentírásnak. Találtam már több száz szemes területet relatíve esélytelennek tűnő részen, mert ott a víz áramlási képletei lehettek optimálisak, nem az alapvető dolgok, mint belső kanyarulat, függőlees magas part, melynek falát vágja a víz, mikor magasan van stb. Mintázni kell. Mindig mondom, írom. Ja, és BLAtti vagyok, csak valamiért ez a fórummotor is kidobott és nem tudok visszalépni... :(
Sziasztok! Tervezem kiprobálni magam! Még csak az akarás van meg semmilyen eszközöm nincs. Hétvégén tervezek lemenni ácsra és kicsit probálkozni! Elfogadnám a hasznos tanácsokat vagy véleményeket esetleg egy kis útmutatást,praktikát.. illetve honnan szerezhetem be a mosáshoz szükséges eszközöket. Vagy saját magamnak kell készítenem? Köszönöm előre is a válaszokat! Üdv Panaj!
Szia!Értem,és köszönöm szépen a válaszod!Addig is ha valakinek volna kedve,egy tanonccal mosni,az kérem szóljon bátran,nagyra tudnám értékelni. :) Dél-Pesten lakom,de szívesen megyek akár messzebbre is. Jövő héten remélem,hogy elkészül a padom,de ahogy Laci bácsi tavalyi esetéből olvasom,a vízügyre is be kell sétálnom.Én is elektromos kütyüvel szeretnék mosni,a 3000gph-ás valódi chinai szivattyúm már megjött.
Másodszor, egyelőre nem úgy néz ki, hogy lesz. Ennek egyik oka, hogy nem jut időm szervezésre, másik, hogy eddig sem a járvány, sem az időjárás nem kecsegtetett sok jóval, a vízállásról nem is beszélve. Ennyire bizonytalan helyzetben elég nehéz lefixálni egy találkozót, de nem reménytelen persze.
Én talán az őszi időszakra tudnám elképzelni, de az is lehet, hogy idén elmarad ez a "hagyomány".
Amit átmosol, azt nem igazán tudod rendesen összegyűjteni és szeparálva lesz a kavics, meg a sűrűje. A beton minőségét nagyban befolyásolja, hogy milyen minőségű alapanyagot teszel bele. Értem, hogy azt gondolod, hogy nem fog belőle hiányozni semmi és ugyanolyan lesz a betonod, de sajnos a mérnöki szív ilyenkor mindig egy picit megszakad! :)
Érdekességként meg lehet nézni, hogy mi a helyzet vele, de ha átmossa az egyszeri aranymosó, akkor utána nehéz lesz belőle értelmes betont kikeverni! ;)
Sziasztok! Egy amatőr kérdésem lenne. Ha egy hobbiaranymosós házépítésnél sóderhalomba botlik, azt brahiból átmossa arany után? Főleg, ha az dunai, vagy egykoron dunamedri sóder, azaz homokos kavics amit leborítottak nála.
Elnézést a tolakodásért de néztem görögországi bejegyzéseket és megtaláltam a tiédet is .
Nagyon érdekes amit írtál a kicsi aranylemezkékről mert amikor mi nyaraltunk Görögországban Marmarason mi is találtunk de nem tulajdonítottunk neki nagy jelentőséget a nyaralás miatt ,(négy gyerkőc stb)
Azt szeretném kérdezni hogy te is Marmarason nyaraltál ? vagy máshol ? mert kíváncsi vagyok hogy az egész nyugati part tele van e vagy csak egy része.
Ha esetleg leírnád a válaszban hogy hol voltál helyileg város stb .... akkor sokat segítenél a feltérképezéshez
Üdv.Talán a körösök jöhetnek szóba,de ez csak tipp.Én még új vagyok pont a közeljövőben szerettem volna megnézni az álltalad említett folyókat de ezek szerint kilőve.
Valaki esetleg tud K. Vagy ÉK-Magyarországon valami bevállt helyet ahol lehet is mosni egy kis aranyat? Telkibányán,Felső-Tiszán,Szamoson próbáltam már de csak Telkibányán találtam nagyon keveset. Szivesen társulnák be , kocsi az van.
Üdv.Tanácsom az,hogy szerez be N/Nagy/László Endre dunai aranymosásról írt valamelyik könyvét/neten beszerezhető/,ezek segítségével el tudsz indulni a "rögös" úton.Ha végképp nem boldogulsz,a Fórum segít!!
Sziasztok !! teljesen uj vagyok,annyira,hogy még nincs semmilyen eszközöm ami az arany mosáshoz kell. Itt tőletek szeretnék méltányos áron vásárolni.Szabadidőm sok van mert nyugdíjas vagyok és minden segítséget elfogadok. Két folyó is van a városomnál,az egyik Erdélyből jön, úgy tudom régen min a kettőben mostak aranyat.
Hosszú távon gondolkodva az adott területre illetékes vízügyi hatóságtól engedélyt lehet kérni, de ez leginkább a horgászokkal, egyéb tudatlanokkal szemben tud fontos lenni.
Nagy általánosságban elkerülnek bennünket az emberek, néha kíváncsian be-bekérdeznek.
Ezt helye válogatja. Ahol minden évben, vagy akár havonta többször átmossák a fövenyt, ott az alsóbb rétegek is ritkábbak.
Vannak felkapottabb helyek, ahova "egyszer el kell menni", leginkább a tanulási időszakban, hogy egyáltalán legyen fogalma, hogy más terepen mihez viszonyítson és van, amit az ember megtalál magának.