Keresés

Részletes keresés

BLAtti Creative Commons License 2024.04.02 0 0 5098

Szervusz!

 

Egyáltalán nem szabályos!

Mivel a készülék mozgatja az anyagot, az már nem kézi jellegű aranymosás kategória.

Sajnos ez van! A leírásod alapján egy dredge készülék, ami már gépesítésnek minősül, és képes megváltoztatni a partvonalat is.

Ezek a kvázi hivatalos dolgok.

Nyilván a tó magánterület, vagy legalábbis a tó tulajdonosa engedte, gondolom. Ha privátban csinálják, kutya nem veszi észre, de bányajogilag itt is érvényesek a szabályok. 

Előzmény: Nono170 (5097)
Nono170 Creative Commons License 2023.07.23 0 0 5097

Sziasztok!

Szeretnék infót kérni aranyat akarnak keresni horgászegyesületi bányatavon egy olyan technológiával,hogy egy 60-As csövön felszívják az iszapot és átmossák!

Menyire szabályos ez Magyarországon? milyen engedélyek beszerzésére van szükség?

Köszönöm a válaszokat!

Szép napot!

Norbi

Törölt nick Creative Commons License 2023.04.20 -1 0 5096

Igen Gyurcsányék még mindig mossák a pénzeket rendesen.

Előzmény: originalqszi (5093)
a bdsrstnt Creative Commons License 2023.04.20 0 0 5095

Hááááát.... Nem tombol a topic... :(

Előzmény: Álmos user (5094)
Álmos user Creative Commons License 2023.02.22 -1 0 5094

Nem bánnám ha lélegezne a csoport. GyőrSopron VÁRmegyeiek vannak itt?

originalqszi Creative Commons License 2022.12.14 0 0 5093

Inkább a pénzmosás dívik:DDDDD

AttilaBlade Creative Commons License 2022.11.15 0 0 5092

Szia! Por alakban valószínűleg sehol.

Be kell olvasztanod egy darabba. 

Utána pld. Golderado

Előzmény: Pék_Gábor (5091)
Pék_Gábor Creative Commons License 2022.11.02 0 0 5091

Sziasztok

 

Látom nem nagyon pörög az oldal. Lenne egy kérdésem, ezért teszek egy próbát, talán tudtok segíteni.

Hol tudok eladni aranyat? 31 gramm, apró szemcsés.

szajm Creative Commons License 2022.08.24 0 0 5090

Bocs! November óta.

szajm Creative Commons License 2022.08.24 0 0 5089

Sziasztok!

 

Végigolvastam mindent. Az lehet,hogy évek óta nem írt senki?

AttilaBlade Creative Commons License 2021.11.18 0 0 5088

Szervusz!

5 mm a rostaszövet, vagy lyukasztott lemez, de 4-6-ig amilyet az ember be tud szerezni általában megfelel.

Ha szőtt, akkor legalább 0,5mm vastag szálból szőtt legyen, én inkább javaslom a vastagabbat, mert lassabban megy tönkre, a lemeznél ugyanígy.

Szivattyúra nem igazán tudok javaslatot. ű

Én elektromosban utazom, egy (3500GPH-s bilge pump) amit használok, de PWM nélkül túl sok vizet tol.

Az előzővel jobban elvoltam, az egy általam átalakított 2000GPH-s volt, ami kb. a kettő közötti teljesítményre volt képes. 

Benzines megoldásnál a legkisebb 2T (két ütemű) is tudja a kellő mennyiséget, a 4T-sek halkabbak.

 

 

Előzmény: Zsozsesz81 (5087)
Zsozsesz81 Creative Commons License 2021.10.24 0 0 5087

Sziasztok.

Szeretném a tanácsotokat kérni.

Kettő kérdésem lenne.
Az egyik, hogy a rostán mekkora lyukméret az ideális?

A másik pedig a szivattyúra vonatkozik. Milyen típust ajánlotok?

 

A választ előre is köszönöm.

Szép napot kívánok.

 

AttilaBlade Creative Commons License 2021.02.19 0 0 5086

Szia!

 

Mindenképp azt a részt kell megnézni ami a kanyarulat belső fele első körben. Azonban az, hogy lapos, nem jelent feltétlenül jót, ugyanis iszapolódhat, stb. Van egy egészséges lejtése a partnak, amit egy idő után látni fogsz. A jó partok általánosságban magasparttal társulva lesznek igazán jól termő részek. Persze ezek nem vehetőek szentírásnak. Találtam már több száz szemes területet relatíve esélytelennek tűnő részen, mert ott a víz áramlási képletei lehettek optimálisak, nem az alapvető dolgok, mint belső kanyarulat, függőlees magas part, melynek falát vágja a víz, mikor magasan van stb. Mintázni kell. Mindig mondom, írom. Ja, és BLAtti vagyok, csak valamiért ez a fórummotor is kidobott és nem tudok visszalépni... :(

Előzmény: Norisz1 (5085)
Norisz1 Creative Commons License 2020.12.30 0 0 5085

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az elnyúlt lapos zátonyoknak melyik részét érdemes megnézni?

mivel pár ilyen zátonyt ismerek, de annak a felszínén nem nagyon van homok se vörös gránit..

Csak 2-3cm átmérőjű kavicsok.

Ácsra érdemes lenne elmenni mosni, vagy az áradás után meglepik az aranymosók a partot és ilyenkorra már minden föveny elfogyott😅?

Mr.panaj Creative Commons License 2020.09.15 0 0 5084

Sziasztok! Tervezem kiprobálni magam! Még csak az akarás van meg semmilyen eszközöm nincs. Hétvégén tervezek lemenni ácsra és kicsit probálkozni! Elfogadnám a hasznos tanácsokat vagy véleményeket esetleg egy kis útmutatást,praktikát.. illetve honnan szerezhetem be a mosáshoz szükséges eszközöket. Vagy saját magamnak kell készítenem? Köszönöm előre is a válaszokat! Üdv Panaj! 

peter.111 Creative Commons License 2020.07.12 0 0 5083

Szia!Értem,és köszönöm szépen a válaszod!Addig is ha valakinek volna kedve,egy tanonccal mosni,az kérem szóljon bátran,nagyra tudnám értékelni. :) Dél-Pesten lakom,de szívesen megyek akár messzebbre is. Jövő héten remélem,hogy elkészül a padom,de ahogy Laci bácsi tavalyi esetéből olvasom,a vízügyre is be kell sétálnom.Én is elektromos kütyüvel szeretnék mosni,a 3000gph-ás valódi chinai szivattyúm már megjött.

  Üdv p :)

Előzmény: BLAtti (5082)
BLAtti Creative Commons License 2020.07.12 0 0 5082

Szia! Először is köszönöm!

Másodszor, egyelőre nem úgy néz ki, hogy lesz. Ennek egyik oka, hogy nem jut időm szervezésre, másik, hogy eddig sem a járvány, sem az időjárás nem kecsegtetett sok jóval, a vízállásról nem is beszélve. Ennyire bizonytalan helyzetben elég nehéz lefixálni egy találkozót, de nem reménytelen persze.

Én talán az őszi időszakra tudnám elképzelni, de az is lehet, hogy idén elmarad ez a "hagyomány".

 

Előzmény: peter.111 (5081)
peter.111 Creative Commons License 2020.07.07 0 1 5081

Sziasztok!

 Azt szeretném kérdezni,hogy idén lesz-e aranyász találkozó?Illetve nagyon sok hasznos info van itt,és BLAtti oldalán is.

   Üdv p :)

BLAtti Creative Commons License 2020.06.29 0 0 5080

Amit átmosol, azt nem igazán tudod rendesen összegyűjteni és szeparálva lesz a kavics, meg a sűrűje. A beton minőségét nagyban befolyásolja, hogy milyen minőségű alapanyagot teszel bele. Értem, hogy azt gondolod, hogy nem fog belőle hiányozni semmi és ugyanolyan lesz a betonod, de sajnos a mérnöki szív ilyenkor mindig egy picit megszakad! :)

Előzmény: Törölt nick (5079)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.29 0 0 5079

Csak az a pár mikrogram aranyhiány nem lehet olyan probléma, a többi úgyis megy vissza a betonkeverőbe, annak meg mindegy.

Mennyi arany lehet a gazdagréti betonházakban... :)

Előzmény: BLAtti (5078)
BLAtti Creative Commons License 2020.06.29 0 0 5078

Érdekességként meg lehet nézni, hogy mi a helyzet vele, de ha átmossa az egyszeri aranymosó, akkor utána nehéz lesz belőle értelmes betont kikeverni! ;)

Előzmény: Törölt nick (5077)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.28 0 0 5077

Sziasztok!
Egy amatőr kérdésem lenne. Ha egy hobbiaranymosós házépítésnél sóderhalomba botlik, azt brahiból átmossa arany után? Főleg, ha az dunai, vagy egykoron dunamedri sóder, azaz homokos kavics amit leborítottak nála.

1966nap Creative Commons License 2020.06.24 0 0 5076

Üdvözlök mindenkit!

Eladom a 200X60 centis szétszedhető aranymosó padomat szivattyúval csövekkel rostával (csak a mikróbordás gumiszőnyeg nincs már meg).

Sok panom van: kicsi, nagy, zöld, kék ,fekete, eredeti vas.Pipetták aranytartó üvegek.

Legjobb lenne egészben eladni. Írjál ha érdekel, Esetleg küldök képeket. 

1966nap@gmail.com

prysmian Creative Commons License 2020.06.24 0 0 5075

Szia 

Elnézést a tolakodásért de néztem görögországi bejegyzéseket és megtaláltam a tiédet is .

Nagyon érdekes amit írtál a kicsi aranylemezkékről mert amikor mi nyaraltunk  Görögországban Marmarason mi is találtunk de nem tulajdonítottunk neki nagy jelentőséget a nyaralás miatt ,(négy gyerkőc stb)

Azt szeretném kérdezni hogy te is Marmarason nyaraltál ? vagy máshol ?  mert kíváncsi vagyok hogy az egész nyugati part tele van e vagy csak egy része. 

Ha esetleg leírnád a válaszban hogy hol voltál helyileg város stb .... akkor sokat segítenél a feltérképezéshez 

 

Válaszodat várva maradok tisztelettel: prysmian

Előzmény: Sarkany (73)
forgold Creative Commons License 2020.06.11 0 0 5074

Üdv.Talán a körösök jöhetnek szóba,de ez csak tipp.Én még új vagyok pont a közeljövőben szerettem volna megnézni az álltalad említett folyókat de ezek szerint kilőve. 

psaca Creative Commons License 2020.06.08 0 0 5073

Valaki esetleg tud K. Vagy ÉK-Magyarországon valami bevállt helyet ahol lehet is mosni egy kis aranyat? Telkibányán,Felső-Tiszán,Szamoson  próbáltam már de csak Telkibányán találtam nagyon keveset. Szivesen társulnák be , kocsi az van.

ácsilaci Creative Commons License 2020.06.05 0 0 5072

Üdv.Tanácsom az,hogy szerez be N/Nagy/László Endre dunai aranymosásról írt valamelyik könyvét/neten beszerezhető/,ezek segítségével el tudsz indulni a "rögös" úton.Ha végképp nem boldogulsz,a Fórum segít!!

Előzmény: emerich.w (5071)
emerich.w Creative Commons License 2020.05.27 0 0 5071

Sziasztok !! teljesen uj vagyok,annyira,hogy még nincs semmilyen eszközöm ami az arany mosáshoz kell. Itt tőletek szeretnék méltányos áron vásárolni.Szabadidőm sok van mert nyugdíjas vagyok és minden segítséget elfogadok. Két folyó is van a városomnál,az egyik Erdélyből jön, úgy tudom régen min a kettőben mostak aranyat.

BLAtti Creative Commons License 2020.05.06 0 0 5070

Kézi jellegű mosáshoz bizonyosan nem szükséges.

Hosszú távon gondolkodva az adott területre illetékes vízügyi hatóságtól engedélyt lehet kérni, de ez leginkább a horgászokkal, egyéb tudatlanokkal szemben tud fontos lenni.

Nagy általánosságban elkerülnek bennünket az emberek, néha kíváncsian be-bekérdeznek.

 

Előzmény: Cross1571 (5068)
BLAtti Creative Commons License 2020.05.06 0 0 5069

Ezt helye válogatja. Ahol minden évben, vagy akár havonta többször átmossák a fövenyt, ott az alsóbb rétegek is ritkábbak.

Vannak felkapottabb helyek, ahova "egyszer el kell menni", leginkább a tanulási időszakban, hogy egyáltalán legyen fogalma, hogy más terepen mihez viszonyítson és van, amit az ember megtalál magának.

Előzmény: Triondor (5067)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!