Keresés

Részletes keresés

BLAtti Creative Commons License 2020.06.29 0 0 5080

Amit átmosol, azt nem igazán tudod rendesen összegyűjteni és szeparálva lesz a kavics, meg a sűrűje. A beton minőségét nagyban befolyásolja, hogy milyen minőségű alapanyagot teszel bele. Értem, hogy azt gondolod, hogy nem fog belőle hiányozni semmi és ugyanolyan lesz a betonod, de sajnos a mérnöki szív ilyenkor mindig egy picit megszakad! :)

Előzmény: Törölt nick (5079)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.29 0 0 5079

Csak az a pár mikrogram aranyhiány nem lehet olyan probléma, a többi úgyis megy vissza a betonkeverőbe, annak meg mindegy.

Mennyi arany lehet a gazdagréti betonházakban... :)

Előzmény: BLAtti (5078)
BLAtti Creative Commons License 2020.06.29 0 0 5078

Érdekességként meg lehet nézni, hogy mi a helyzet vele, de ha átmossa az egyszeri aranymosó, akkor utána nehéz lesz belőle értelmes betont kikeverni! ;)

Előzmény: Törölt nick (5077)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.28 0 0 5077

Sziasztok!
Egy amatőr kérdésem lenne. Ha egy hobbiaranymosós házépítésnél sóderhalomba botlik, azt brahiból átmossa arany után? Főleg, ha az dunai, vagy egykoron dunamedri sóder, azaz homokos kavics amit leborítottak nála.

1966nap Creative Commons License 2020.06.24 0 0 5076

Üdvözlök mindenkit!

Eladom a 200X60 centis szétszedhető aranymosó padomat szivattyúval csövekkel rostával (csak a mikróbordás gumiszőnyeg nincs már meg).

Sok panom van: kicsi, nagy, zöld, kék ,fekete, eredeti vas.Pipetták aranytartó üvegek.

Legjobb lenne egészben eladni. Írjál ha érdekel, Esetleg küldök képeket. 

1966nap@gmail.com

prysmian Creative Commons License 2020.06.24 0 0 5075

Szia 

Elnézést a tolakodásért de néztem görögországi bejegyzéseket és megtaláltam a tiédet is .

Nagyon érdekes amit írtál a kicsi aranylemezkékről mert amikor mi nyaraltunk  Görögországban Marmarason mi is találtunk de nem tulajdonítottunk neki nagy jelentőséget a nyaralás miatt ,(négy gyerkőc stb)

Azt szeretném kérdezni hogy te is Marmarason nyaraltál ? vagy máshol ?  mert kíváncsi vagyok hogy az egész nyugati part tele van e vagy csak egy része. 

Ha esetleg leírnád a válaszban hogy hol voltál helyileg város stb .... akkor sokat segítenél a feltérképezéshez 

 

Válaszodat várva maradok tisztelettel: prysmian

Előzmény: Sarkany (73)
forgold Creative Commons License 2020.06.11 0 0 5074

Üdv.Talán a körösök jöhetnek szóba,de ez csak tipp.Én még új vagyok pont a közeljövőben szerettem volna megnézni az álltalad említett folyókat de ezek szerint kilőve. 

psaca Creative Commons License 2020.06.08 0 0 5073

Valaki esetleg tud K. Vagy ÉK-Magyarországon valami bevállt helyet ahol lehet is mosni egy kis aranyat? Telkibányán,Felső-Tiszán,Szamoson  próbáltam már de csak Telkibányán találtam nagyon keveset. Szivesen társulnák be , kocsi az van.

ácsilaci Creative Commons License 2020.06.05 0 0 5072

Üdv.Tanácsom az,hogy szerez be N/Nagy/László Endre dunai aranymosásról írt valamelyik könyvét/neten beszerezhető/,ezek segítségével el tudsz indulni a "rögös" úton.Ha végképp nem boldogulsz,a Fórum segít!!

Előzmény: emerich.w (5071)
emerich.w Creative Commons License 2020.05.27 0 0 5071

Sziasztok !! teljesen uj vagyok,annyira,hogy még nincs semmilyen eszközöm ami az arany mosáshoz kell. Itt tőletek szeretnék méltányos áron vásárolni.Szabadidőm sok van mert nyugdíjas vagyok és minden segítséget elfogadok. Két folyó is van a városomnál,az egyik Erdélyből jön, úgy tudom régen min a kettőben mostak aranyat.

BLAtti Creative Commons License 2020.05.06 0 0 5070

Kézi jellegű mosáshoz bizonyosan nem szükséges.

Hosszú távon gondolkodva az adott területre illetékes vízügyi hatóságtól engedélyt lehet kérni, de ez leginkább a horgászokkal, egyéb tudatlanokkal szemben tud fontos lenni.

Nagy általánosságban elkerülnek bennünket az emberek, néha kíváncsian be-bekérdeznek.

 

Előzmény: Cross1571 (5068)
BLAtti Creative Commons License 2020.05.06 0 0 5069

Ezt helye válogatja. Ahol minden évben, vagy akár havonta többször átmossák a fövenyt, ott az alsóbb rétegek is ritkábbak.

Vannak felkapottabb helyek, ahova "egyszer el kell menni", leginkább a tanulási időszakban, hogy egyáltalán legyen fogalma, hogy más terepen mihez viszonyítson és van, amit az ember megtalál magának.

Előzmény: Triondor (5067)
Cross1571 Creative Commons License 2020.05.03 0 0 5068

Üdv . szeretnem kérdezni tőletek hogy ha padon akarok mosni a Dunán ahoz kell e engedély . Elore is koszonom

Triondor Creative Commons License 2020.05.01 0 0 5067

Azért azt mellé kell tenni, hogy ahol van 0.5g/m3 dúsulás egy valamekkora területen, de csak 5 centi mélységig, ott nem feltétlenül lesz 0g/m3 az alatta levő rétegben. Ez fövenytől függ, de én többször találkoztam olyannal, hogy mintázásnál ahol 30-40 szem/liter volt a felső 10 centiből vett mintában, fél méteren vett minta is mutatott 10-20 szemet. 

Előzmény: BLAtti (5066)
BLAtti Creative Commons License 2020.04.29 0 0 5066

A lényeg, hogy csinálni kell! 0,5g/m3-es helyből van elég sok, főleg, ha a jó aranymosó nem lapátolja össze feleslegesen a nem dúsult fövenyt. Magyarul tisztán dolgozik. Erről kevés leírás van, s nem is igazán taglalja még N. László Endre sem, de leírja. Ez nem azt jelenti, hogy azt nem kell megmozgatni, csak azt, hogy nem kell átmosni. Magyarul, ha van 5cm dúsulásunk, 5cm mélyen, akkor nem 10cm-t kupacolunk fel, hanem 5-öt ledobálunk, és a többit kupacoljuk, amíg van dúsulás.

Tudom, talán badarságnak hangzik, de aki valaha is mosott így, az 0,5g-nál biztosan többet vitt haza 1m3 fövenyből, és így a kevésbé dús helyek, vékonyabb rétegek is könnyebben átmoshatóak. 

Többször is belefutottam olyan beszélgetőpartnerekbe, akik gyorsan, sokat szeretnének átmosni, még a hatásfok sem érdekes, úgyis marad annyi a padon, ami már megéri. Nos, lehet így is, de el lehet dönteni, hogy mi mellett voksol az ember. :) Ezért is tartom fontosnak  a mintázást. :)

 

Előzmény: Triondor (5065)
Triondor Creative Commons License 2020.04.22 0 0 5065

Hát ha 2.5 tonnának számoljuk m3-ét a fövenynek akkor az 0.25-0.5g/m3... Olyan föveny azért akad elég :) Főleg az alsó 0.25g/m3-es értékhez közelítve :D Csak tényleg lapátolni kell. 

Előzmény: BLAtti (5064)
BLAtti Creative Commons License 2020.04.12 0 0 5064

Ez csak csámcsogásra jó! ;)

Magyar embernek, jó aranymosónak már a tonnánként 1-2 tized grammnyi arany is rentábilisan kitermelhető mennyiség. Az egyetlen titka, hogy csinálni kell, álhatatosan, kitartóan. Ja, meg persze tanulni, meg me helyeket felkutatni.

Előzmény: dez1 (5063)
dez1 Creative Commons License 2020.03.27 0 0 5063

Mit szóltok hozzá Szerbiában valami brutális aranylelőhelyet találtak nem semmi....

BLAtti Creative Commons License 2020.03.17 0 0 5062

Az ezekben a szivattyúkban felhasznált motorok feszültség görbéje szerint 13-14 V feszültségen jobb áramfelvétellel rendelkeznek ugyanazon vízszállítási mennyiséget figyelembe véve. A motorok a feszültségre kevésbé érzékenyek, mint az áramfelvételre. Az áramfelvétel megugrása, túl nagy terhelés, elégtelen hűtés miatt égnek le.

Rengeteget keresgéltem ezeket az adatokat. Nem túl sok helyen publikusak. Sőt, általánosságban elmondható, hogy ezeket nem hozzák nyilvánosságra. 

 

Nem is ez a lényeg. Viszont nagyobb feszültségen a motorok nagyobb sebességet tudnak elérni, ami bár a szállítási magasságot kevésbé befolyásolja, azonban a meglévő átlag szállítási magasságon, ahol használjuk képes nagyobb vízszállításra. Nem azt mondom, hogy mindenki kövesse az én példámat, hiszen biztosan bele lehet futni még az átlagnál is rosszabb kínai termékekbe, de én csak a tapasztalataimat írtam le.

 

Az bizonyos, hogy amikor tehetem mindenképp ezt a csendes módját fogom választani a vízszállításnak.

 

A PWM, vagy booster elektronika vízmentesítése nem szükséges, max fröccsenő víz elleni védelem, hiszen a víztől távol elhelyezhető, ahol az akku is.

Előzmény: Triondor (5061)
Triondor Creative Commons License 2020.02.19 0 0 5061

Hali! 

 

Köszönöm a válaszod. Step up boostert én nem feltétlenül használnék - egyrészt azért mert maszatos munka lenne vízhatlanná tenni, másrészt a legtöbb ilyen booster 13.5-14V-ra fellövi a feszültséget, az pedig nem tudom mennyire egészséges egy szivattyúnak aminek a motorja kétes minőségű. Inkább viszek nagyobb akksit, aminél tovább tart mire a feszültség annyit esik használat közben. 

 

A sors fintora, hogy amíg szívtam a fogam, hogy rendeljek-e egyet a cégtől közvetlenül, addig további 20 euróval drágult. 

Előzmény: BLAtti (5060)
BLAtti Creative Commons License 2020.02.17 0 0 5060

Szia!

 

Ha tényleg felveszi a jelzett 12-13A-t, akkor van benne elég erő, hogy tolja a vizet. Azt kevésbé tudom elképzelni, hogy a flow rate csak ilyen keveset esik, de ezt a márkát nem ismerem. Amiket 2000 GPH-snak árulnak, a legtöbb jó, ha 5-6A vesz fel és a szállítás kb. 0 méteren a csutorán közvetlenül kiömölve is max a felét tudja. Ezért kezdtem anno kísérletezgetni. Azonban a tekercselésük biztosan nem a 2000GPH-nak megfelelő a "khan hön szijóu" típusúaknak. :) Vagy más motort tesznek bele eleve.  Én nevenincsből magasabb , 3000-3500 GPH jelzésűt vennék, ha vennék. Azok még átalakítás nélkül is tudják kb a 1500-2000-et. De tudni kell, hogy akkuról 12-13A-t nem lehet sokáig biztosítani, még munka akkuval is csak néhány óra. A feszültségesést pedig kompenzálni kell, ha állandó vízárammal akarunk mosni. Valamint nem szabad túlmeríteni az akkut. 

A sajátom jó esetben 6 órát tud, de 4-et szoktam engedni neki, aztán töltöm. 

Sajnos Egyelőre mosni nem tudtam eddig, pedig jó volt az idő! Az életnek furcsa humora van, na, ez a helyzet. 

 

 

Előzmény: Triondor (5059)
Triondor Creative Commons License 2020.02.06 0 0 5059

Valószínűleg sokan közületek most még élvezték a nem túl kemény telet és az alacsony vízállást :) 

 

Elsősorban BLAttihoz intézném a kérdést, de ha bárkinek van véleménye szívesen meghallgatom. 12 Voltos szivattyúkat néztem és találtam egy eléggé érdekeset ( [url]https://items.marco.it/en/products/pumps/submersible-pumps-452/up2000-submersible-pump-126-l-min.html[/url] ), ami 1 méter magasságnál is hozza az ábrák alapján a névleges teljesítményét. Leginkább az érdekelne, hogy ez mennyire lehet valós? Illetve a saját weboldalukon a jelenlegi listaár (be kell jelentkezni) 120-130 euró környékén van, magyar viszonteladó pedig elvileg 32000-ért vesztegeti. Talán korábban olcsóbban vették és aszerint árazta a kereskedő, vagy lehetséges, hogy valamilyen koppintást forgalmaznak nálunk? 

ácsilaci Creative Commons License 2019.11.16 0 2 5058

Üdv.Mivel megszólíttattam,hát reagálok,mert látom a jobbító szándékot.Alényeg,hogy a rostán átmenő anyag tökéletes átmosása meglegyen,véleményem szerint le kell mondani a csúszórostáról,borító rostával kell dolgozni.Ami pedig a lépcsős rostát illeti a gondolat nem rossz,de én le is rajzoltam.Akit érdekel az elképzelés,tegye ezt,és mindjárt kiviláglik a gyenge pontja/i/.Dőlésszög,lépcső mérete,kavics koptató hatása a lépcsők élénél/lemezelvékonyodás/,tisztíthatóság.Amúgy régóta küzdök a veszteségek csökkentéséért és minden jó ötletet szívesen fogadok.A tel.számomat ismerhetitek....

Előzmény: BLAtti (5057)
BLAtti Creative Commons License 2019.11.07 0 1 5057

Megosztok veletek egy ötletet újfent, bár már régen kísérleteztem. Első sorban Lacibá padján tudom biztosan, hogy ki lehetne próbálni, de minden olyan padon jó lehet, ahol alapvetően perforált csúszó rosta van. Ugye ennek a megoldásnak egy hátránya van, hogy a víz áthidalja a lyukakat és megúszik a felületen a homok, arany egyaránt. Mindenki a szívére teheti a kezét, aki szétrugdosta már a mosott kupacot, hogy annak közepe-alja bizony igen homokos, nem tiszta kavics. És arany is van benne. 

 

Nem ragozom tovább, egy Volán buszon láttam meg a számomra ideális megoldásnak tűnő perforált lemezt, ugyanis ez egy ferdén lépcsőzetesre hajtott, perforált lemez volt. Ha ilyen lemez van a sima lemez helyén, akkor a függőleges falakon a víz le tud fűződni természeténél fogva már a legfelső 5cm-en, hiszen ott kezdődik az első lépcső. A kavicsok ugyanúgy le tudnak gurulni, hiszen a dőlésszög nem változik, csak apró lépcsők lennének.

Azt gondolom, hogy így jóval tisztább kavicsot kapunk végtermékként, s több hasznos anyag jut a fogófelületre is.

 

AttilaBlade Creative Commons License 2019.08.21 0 1 5056

Peter Rybár-ral elég sokat leveleztem az elmúlt hetekben, így született egy blogbejegyzés a polifoam-os fogófelületről. Vannak még kérdések, de hátha vitaindítónak jó lesz!

Azt kell tudni elöljáróban, hogy egy csallóközaranyosi, bizonyos Szabó Attila padján látta meg először, aki 2017-ben szerepelt is a Komárom Kollégium Antológiájában, mint hagyományőrző, aranyász.

Tőle tanulta meg a használatát is, s mutatta meg nekünk Komáromban, néhány héttel ezelőtt.

 

https://aranymosasitthon.blogspot.com/2019/08/a-polifoam-piramisok-aranyos-arnyekaban.html

 

 

AttilaBlade Creative Commons License 2019.08.12 0 1 5055

Viszont, mielőtt elindul a mindenre kiterjedő, és boncolgató beszélgetés/vita, hogy akkor mit lehet, mit nem. 

Mivel senki sem törvényhozó közülünk, én javaslom, hogy hagyjuk meg ezt nekik.

Sosem fogják annyira fontosnak tartani ezt a kérdést, hogy megváltoztassák, ha nem lesz precedens értékű ügy, beadvány, petíció, aláírások, stb.

 

Nem vagyunk közösség, a maga nemesebbik nevében, azaz nem vagyunk jogi személy például egyesület, nonprofit szerveződés tagdíjjal stb.

Így kezdeményezni is nehezebb.

Viszont bele kell gondolni, hogy nem csak a mi előnyünkre változtathatják meg ezt a törvényt, s ahogy régebben is, úgy a jelenkor aranymosóit is sújthatják szankciókkal.

 

Előzmény: AttilaBlade (5054)
AttilaBlade Creative Commons License 2019.08.12 0 1 5054

 

Üdvözlet mindenkinek!

 

Lacibá' a találkozón a gondjaimra bízott egy fénymásolatot az ő engedélyéről.

Természetesen a nevén kívül, amit jól ismerünk, minden adatot leredukáltam.

 

El lehet olvasni, hogy a komáromi szakaszon mit lehet, mit nem lehet csinálni. Mivel a vízügy a vagyonkezelője is a területnek, így más hatóságnak itt túl sok beleszólása nincs a történetbe, ahogy én látom.

Ezzel az ácsi önkormányzati tisztségviselők okoskodása is felesleges, a pénz begyűjtése okmánybélyegben pedig egyszerű lehúzás!!!

 

Szóval, aki ezt megszerzi, az moshat aranyat. Bár, a törvények szerint amire ezt kiadják, az a tevékenység NEM engedélyköteles.

Mégis, az előzőekben megismert történetek miatt nem árt, ha van. Nem megterhelő megkérni, azt hiszem.

Minden jót!

BLAtti

AttilaBlade Creative Commons License 2019.08.07 0 1 5053

Megjelent egy cikk a kisalföld.hu oldalon, a komáromi szekciónál: 

https://www.kisalfold.hu/komarom/maganyos_foglalkozas_az_aranymosas_aparol_fiura_szall_a_tudas_-_fotok/2605174/?fbclid=IwAR2yNSe8EOPOt_eNkB3vOo0_Kjcb6oyi7ThhDD2gNafmWijuIXT8jdV9NyQ

 

Szabó János neve javítva lesz, már szóltam érte a hölgynek.

AttilaBlade Creative Commons License 2019.08.07 0 0 5052

Aki tegnap már nem maradt fent azért, hogy megnézze az aranymosásról készült kis villanást az M2-n, annak itt a link, és 33:37-től kezdődik. Nem egy nagy durranás, de egészen jól összevágták a képeket 5 percben.

Megszólalnak benne: ácsilaci, TrotorC és jómagam BLAtti

Sajnos az infók 10% sem volt úgy látszik érdekes a műsor készítőknek, vagy leginkább a producernek, de legalább van, csak kár, hogy a hagyományőrzés nem kapott helyet a beszámolóban! :(


https://www.mediaklikk.hu/…/en-vagyok-itt-2019-08-06-i-adas/

Ja, 33:37-től kezdődik a Dagobertes résszel. :)

BLAtti Creative Commons License 2019.08.04 0 1 5051

Jó volt veletek újra találkozni!!! Nagyon jól éreztem magam, nagyon remélem, hogy ti is, akik ott voltatok velünk Koppánymonostornál.

 

Lacibá, csak nem csináltuk meg azt a közös fotót hármasban! Majd, legközelebb! 

 

Akinek vannak képei, töltse fel ide, vagy e-mail-ben küldje el nekem az attila.blade"kukac"gmail.com címre!

Köszi!

 

Megpróbálom beilleszteni az indáról az albumomat négy képpel, de nem vagyok biztos, hogy sikerül telefonról...

ect codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" classid="clsid:d27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000" align="middle" height="330" width="90"><param name="movie" value="https://static.indafoto.hu/swf/photo_stream.swf"><param name="quality" value="best"><param name="bgcolor" value="#000000"><param name="allowScriptAccess" value="always"><param name="FlashVars" value="atomURL=https%3A%2F%2Ffeed.indafoto.hu%2Fbladeattila%2Faranypor%2Ffeed&sourceURL=https%3A%2F%2Findafoto.hu%2Fbladeattila%2Faranypor&bgColor=000000&titleColor=FFFFFF&imageSize=xs&orientation=vertical&target=blank&streamAlign=front"><embed src="https://static.indafoto.hu/swf/photo_stream.swf" quality="best" bgcolor="#000000" allowscriptaccess="always" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" flashvars="atomURL=https%3A%2F%2Ffeed.indafoto.hu%2Fbladeattila%2Faranypor%2Ffeed&sourceURL=https%3A%2F%2Findafoto.hu%2Fbladeattila%2Faranypor&bgColor=000000&titleColor=FFFFFF&imageSize=xs&orientation=vertical&target=blank&streamAlign=front" type="application/x-shockwave-flash" align="middle" height="330" width="90"></embed></object>

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!