Keresés

Részletes keresés

ácsilaci Creative Commons License 2018.06.26 0 0 4983

Üdv.A várható áradás miatt csak ott lehet több padot felállítani. 

Előzmény: BLAtti (4981)
BLAtti Creative Commons License 2018.06.26 0 0 4982

Valaki találkozott már ilyen anyaggal bárhol a parton?

Rengeteg van belőle Süttő környékén, és alig lehet tőle megtisztítani a hasznos anyagot.

Mágnesezhető, számomra valamiféle fém forgácsolási hulladék, illetve Króm-Vanádium, Karbid szerű ötvözet, vagy egyéb kompozit fém lehet.

Gyönyörűen csillog egyébiránt. A fiam odáig volt érte. Meg is kapta. :D

 

Jó lenne kideríteni!

 

https://youtu.be/H0ROOy0xXGk

 

BLAtti Creative Commons License 2018.06.26 0 0 4981

Azt hiszem, hogy ezzel a könnyűszerkezetes 50-essel fogok kilátogatni a partra szombaton.

Addig néhány apró módosításon fog átesni, de alapvetően nem fogom megváltoztatni.

Nem egy szépségipari remekmű, de könnyű és összecsukható, elfér a kis csomagtartóban is és nagyon könnyű felállítani.

Nem mellesleg szépen teszi a dolgát.

Itt még sok a víz rajta, meg nagyon fújt a szél, így aztán ment mindenfelé.

A dőlés is túl nagy a feltétekhez. A pad direkt más dőléssel fut a felétől, mielőtt valakinek ez szúrna szemet.

Én ezt prototípus padnak szántam, amire két féle fogófelület is feltehető.

 

https://youtu.be/wW0UD0puYRo

 

Nem értem miért nem jeleníti meg a videót, csak a linket...változott a linkelési módszer?

 

Egy méterrel magasabb lesz a víz, mint múlt héten. Néhány méternyivé zsugorodik a part.

A bemutató bent lesz azon a részen, ahol a drónos felvételek készültek, a mező túloldalán?

Ha igen, akkor "Bátraké a dicsőség!" alapon lehet csak kisebb autókkal megközelíteni. Félúton igen nagy sár volt múlt héten a mező előtti kanyarokban.

Az a kritikus rész!

 

 

 

BLAtti Creative Commons License 2018.06.20 0 0 4980

Teljesen véletlenül találtam meg a FB-on egy keresés közben, és bevallom meg is lepődtem, hogy nem tudunk róla, vagy hogy legalább itt nem lett megosztva,

hiszen kiindulva a 2014-es találkozóból, a nagyjából hatvan körüli embertömegből csaknem 45 érdeklődő volt(!), akik nem mostak még aranyat sosem,

csak érdekelte őket a dolog és szívesen vettek részt a közös happening-en.

Ez egy nagyon jó kezdeményezés! Nem csak azért, mert hagyományőrzés, illetve bemutató, hanem mert élőben is lehet beszélgetni,

így személyes benyomásokat szerezni, tanulni, ami valljuk be más körülmények között igen-igen nehéz. 

 

A Mag-ház fő szervezőjével tartom a kapcsolatot, és tájékoztatni fogom, illetve itt is megírom, hogy a FB csoportból hányan jelezték, hogy paddal, vagy pad nélkül, de részt vennének ezen a bemutatón.

Egyelőre 3 paddal, és 4 pad nélküli résztvevői visszajelzés van. De ez bizonyosan változni fog még.

 

Köszönjük!

:)

 

Előzmény: ácsilaci (4979)
ácsilaci Creative Commons License 2018.06.19 0 1 4979

Üdvözletem.Örülök,hogy látókörötökbe került ez a bemutató,remélem minél többen aktívan részt tudtok venni,illetve személyesen találkozhatok a nem lebecsült "hobbi"aranyászokkal.Kérem,hogy vagy a szervezőkkel,vagy velem /20-9757423/egyeztessetek szándékotokról.

Előzmény: BLAtti (4978)
BLAtti Creative Commons License 2018.06.15 0 1 4978

BLAtti Creative Commons License 2018.06.15 0 0 4977

Sziasztok!

Ezt most találtam!

Csatlakozunk?

BLAtti Creative Commons License 2018.06.15 0 1 4976

Sziasztok!

 

Egyfajta "Hogyan ne csalódj aranymosáskor?!" jellegű írást hoztam össze a blogon.

Tudom, hogy sokan feleslegesnek tartják ezt a dolgot majd, azonban annyiszor szembejött az utóbbi években, hogy úgy éreztem szükséges egy ilyesmi összefoglaló.

https://www.google.com/url?q=https://aranymosasitthon.blogspot.com/2018/06/ne-verd-at-magad.html&sa=D&source=hangouts&ust=1529143498457000&usg=AFQjCNFTFliC_Y1jBofyzT9VHgjPvJe8Ug

 

Véleményeket szívesen fogadok! Persze minden bejegyzéshez úgy általában.

 

 

dez1 Creative Commons License 2018.06.06 0 1 4975

Egyet mostam át, sajna csak kb. 2 órám volt, de szép kis szemcsék voltak benne:)  Még mindig nincs tisztító gépem:(  Csak tállal szoktam tisztitgatni:(   De 2 hét múlva 1 hét szabira megyek, akkor megcsinálom a gépet + mosni is megyek valahova a közelbe.

 

 

Előzmény: BLAtti (4974)
BLAtti Creative Commons License 2018.06.06 0 0 4974

Át is mostad őket Dezső?!

 

Készítettél képeket a fövenyről, vagy a mintákról?

Előzmény: dez1 (4972)
dez1 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 4973

A témát ismerjük, de akor is jó írás:)

 

http://pangea.blog.hu/2018/04/11/5_perc_geologia_a_borzsony_aranya

dez1 Creative Commons License 2018.06.05 0 0 4972

Gödön én tavaly találtam elég jó fövenyeket.

Előzmény: Bm84 (4957)
BLAtti Creative Commons License 2018.06.04 0 1 4971

Szombaton volt egy kis időm, és kimentem volna mosni, de sajnos az akkut a munkahelyemen felejtettem, nagy padot nem akartam kivinni, így maradt egy szedett-vetett polikarbonát padocska, amihez még rostát sem találtam sarogja kiváltás céljából. Szóval ott álltam a raktárban és gondolkodtam, hogy mi legyen. Anno az első csepeli talin kipróbáltuk, hogy mi lenne, ha az etető után közvetlenül egy bordás gumi lenne a posztó felvezetője és szépen sárgállott a próbafutás után. Gondoltam egy merészet és egy alacsony, háromszög profilú gumilemezt kivittem magammal a partra, meg egy kisebb darab simát is. Felkaptam mellé a meringülőt, lesz, ami lesz. A parton egy ideig próbáltam megtalálni az ideális beállításait ennek a szerkezetnek, végül a bordás gumit visszahajtottam a tetejénél, erre fektettem rá a sima gumilemezt, így létrejött egy vályú, amit legfölül csipeszekkel stabilizáltam. Egy modernizált "cigány mosópad" lett belőle. Nem vártam sokat tőle, hiszen a régi leírásokból tudjuk, hogy ezek a rovátkolt falapok, melyeken se sarogja, se egyéb borítás nem volt, nagyon rossz hatékonysággal bírtak, de ha már kimentem a partra, akkor elkezdtem vele mosogatni, és meglepően jól fogott a gumilemez így is, bár igencsak alacsony dőlést kellett adni neki ehhez. Hozzá tartozik még a történethez, hogy a gumilemez nem volt beavatva. Ezt a vályús ötletet pedig a Miskolci egyetemen kiállított egyik ősi mosópad, vályús etetőjéről vettem. 

Töltöttem fel néhány fotót az indára, meg egy rövidebb videót a youtube-ra erről a próbálkozásról.

http://indafoto.hu/bladeattila/aranypor

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=CuM40VLhT2M

 

Senki nem volt aktív mostanában? Jó lenne új képeket látni a szezonban használandó padokról, meg fogásokról!!!

BLAtti Creative Commons License 2018.05.30 0 1 4970

Ahogy ígértem, összevágtam egy rövid videót az első "Honeybeast" névre keresztelt dúsítóról.

Az első videón még lassú a víz és kicsi a dőlésszög, majd fokozatosan jobb és jobb lett.

Sajnos etető/csúszó lemezt (sleek plate), az adagolási részre nem tettem, így ott, mivel még nem alakul ki a végleges áramlási kép,

sok anyag halmozódik fel hirtelen, amikor felteszem a kiskanállal az anyagot.

Azonban az optimalizálást követően igen szépen feltisztul a pad és az arany nem vándorol le.

Ami a videón látszik, hogy az etetési "hiba" miatt nincs elég fogófelület, így továbbáll az arany egy lentebb eső sorba,

azonban a felső 1/5-1/6-od részben marad az arany 95%-a és csak alig-alig van elvétve szem lefelé.

A videó végén látszik a rengeteg ezüst, ami jellemzi ezt az adag mintát.

https://youtu.be/THKr7XifRoE

Előzmény: BLAtti (4968)
Bm84 Creative Commons License 2018.05.28 0 0 4969

Köszönöm! :)

 

Előzmény: BLAtti (4967)
BLAtti Creative Commons License 2018.05.28 0 1 4968

Tudom, ma már senki nem mos kézzel aranyat a Dunából, azonban van amikor ez is egy jó kis elfoglaltság tud lenni.

Akik ott voltak a "zöld lábtörlő" címmel fémjelzett kis bemutatón Komáromban, azoknak ajánlom a következő videót.

A metódus hasonló, csak jóval kevesebb meddőt fog meg pluszban ez a szerkezet, ami nem más, mint egy műlép.

 

Már régóta kísérletezem vele, még egy dúsítót is összeraktam belőle és igen jól működött, de még nem tudtam publikálni, időhiány miatt.

Majd hamarosan!

 

Álljon itt ez a kis ízelítő:

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=FA4G59Q3ybQ

 

BLAtti Creative Commons License 2018.05.23 0 0 4967

Szép gyűjtemény! :)

 

A tálban gránátok vannak.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Gr%C3%A1n%C3%A1tcsoport

 

Előzmény: Bm84 (4966)
Bm84 Creative Commons License 2018.05.17 0 0 4966

Kedves BLAtti, 

 

kimentem nézelődni Pesten, és Pest közelébe egy kicsit (sajnos ezúttal csak egyedül). Itt van pár fotó. Érdekességként lefotóztam két másik helyről talált aranyat is a dunai mellett. Ahogy sejthető, minél messzebb megyünk az arany forrásától annál kisebb lesz az átlagos szemcseméret. A harmadik képen azok szerinted mik lehetnek? Nekem van egy sejtésem, hogy esetleg üveghulladék amit ilyenre formált a Duna (Kaliforniában láttam egyszer hasonlót a "glass beach"-en, bár ott mindenféle színű üveg "gyöngyök" voltak és ezeknél jóval nagyobbak voltak. 


Első Magyarországi nézelődés eredménye... :


Bal oldalon: "gleccser arany" észak svájci kicsi patakból
Középen: dunai arany Magyarországról
Jobb oldalt: "alpesi" arany közép Svájcból

 


Ez szerintetek mik lehetnek?

 

 

 

Előzmény: BLAtti (4961)
ácsilaci Creative Commons License 2018.05.15 0 1 4965

A frissen fúrt,bélelt kutat legalább egy hétig folyamatosan szivatni kell.Ahomokban található "fém"szemcséket különböző próbákkal lehetne (hevítés,savazás,stb)valamennyire azonosítani.

Előzmény: paragramma (4963)
trisicjohn Creative Commons License 2018.05.14 -1 0 4964

Udvozlok mindenkit!

Mar tobb mint 9 eve foglalkozom aranymosassal Szlovakiaban es Szerbiaban.Jovore szeretnek egy egesz szezont kintlenni tavasztol oszig.Utoljara 4 eve voltam kint,mint szerb allampolgar,vannak hivatalos engedelyeim.Talaltam egy arannyal dus helyet ahol egy egesz szezonra valo foveny var atmosasra.Egy befektetot keresek aki befektetne ebbe a vallalkozasba.

Tovabbi reszletek emailen: trisicjohn@gmail.com

paragramma Creative Commons License 2018.05.13 0 0 4963

Sziasztok! Nem idevág, de talán ti tudnátok segíteni. Fúrattam kutat. 60 méter mély lett, amiből 30 méter homok volt. Sárga homok. A szivattyúm több tízezer liter víz után sem hoz fel tiszta vizet, nem tisztult ki tökéletesen, így szűrnöm kell. A szűrőben a nagyon apró homokszemcsék közt, folyamatosan hoz fel fényes, ezüstösen csillogó fém szemcséket. Olyan finomságú az egész, mint pl a sütőpor. Még a finomsónál is finomabb szemcseméret.  Biztosan láttatok már ilyet. Mi ez a csillogó anyag, ami a homokkal együtt a felszínre kerül nálam?

Bm84 Creative Commons License 2018.05.11 0 0 4962

Köszönöm a tanácsokat, mindenképpen kinézünk aztán ha találunk is valamit, akkor csinálok képeket! :) 

Előzmény: BLAtti (4961)
BLAtti Creative Commons License 2018.05.11 0 0 4961

Nézelődni! szinte bárhol lehet, ahol van némi sóderes part, és persze belső ív, vagy zátony. Én a ti helyetekben a Szentendrei szigetnél messzebb biztosan nem mennék.

Ha valaki meg akarja tanulni, ott is fog annyi szemet látni, amennyitől boldog lesz, de ugyanígy a Árpád híd pesti hídfőnél is megtaníthatod. :)

Persze, ha autentikus mosóhelyeket szeretnél mutatni, akkor felfelé is el lehet indulni... meg lefelé is... Csepel-sziget és környező települések, Érd, Paks etc-etc-etc, vagy

Győr, Gönyü, Ács, Koppánymonostor, Komárom, Almásfüzitő, Neszmély, Süttő, Nyergesújfalu, de mindnek más a megközelíthetősége autóval. 

Meg nem mindegy mikor megy az ember vízállásügyileg.

 

Kellemes időtöltést!

 

Ha sikerül megtanítani, néhány "első próbás" képet szívesen vennénk! :)

 

 

Előzmény: Bm84 (4960)
Bm84 Creative Commons License 2018.05.11 0 0 4960

Akkor igyekszünk a napokban kimenni. Pesthez közelebb hol érdemes nézelődni? Göd? Vagy van annál jobb hely? 

Előzmény: BLAtti (4958)
BLAtti Creative Commons License 2018.05.11 0 1 4959

Találtam egy régi videót abból az időből, amikor a fórum sokkal aktívabb volt, nekem meg több időm volt kísérleti eszközökkel babrálni. :)

Egy érdekes forgatható tálat készítettem, amelynek a működéséről csináltam anno egy videót, meg most írtam hozzá némi magyarázatot magyarul.

Kíváncsi vagyok, hogy mit szóltok hozzá!

https://aranymosasitthon.blogspot.hu/2018/05/spiralis-aranyszeparalo-szerke.html

 

Van ott még szó, egy saját készítésű elektromos szivattyúról is, ami két méteren 5,76 M3/h-t tud.

Nem tudom bárki érdeklődik-e még rajtam kívül a hangtalan aranymosás iránt...

BLAtti Creative Commons License 2018.05.11 0 0 4958

Akkor most, vagy még pár napig menjetek ki a partra, mert aztán hirtelen megugrik a vízszint.

Az említett, hosszú szakaszon biztosan lesz olyan hely, ahol meg tudod tanítani a fogásokra. :)

Mondjuk én nem feltétlenül mennék el Ácsig, ha csak ez a cél.

 

 

 

Előzmény: Bm84 (4957)
Bm84 Creative Commons License 2018.05.11 0 0 4957

Most héten-jövő héten vagyok itt. Valahova kimennénk sétálni és egy fél-1 órát "lapátpróbázni" (2 pan van nálam, szeretném megtanítani a barátnőmet a használatára). Gödön gondolkodom ami közel van Pesthez, hazaúton meg esetleg egy rövid Ács-i megálláson.  Vagy most annyira magas a Duna, hogy esélyünk nincs találni valami használható területet?

Előzmény: BLAtti (4956)
BLAtti Creative Commons License 2018.05.10 0 0 4956

Nem tudom mikor jön/jössz haza, de elég magas lesz a víz mostanság... :(

Előzmény: Bm84 (4955)
Bm84 Creative Commons License 2018.05.07 0 0 4955

Tisztelt Fórumozók, 
Svájcban élek, és itt tanulom az aranyásás-mosást egy helyi öregtől aki már több mint 30 éve mossa a patakokat a hegyekben, és most átadja a tudását nekem mint lelkes fiatalnak. :) 
Hazalátogatok pár napra Magyarországra Anyukámékhoz, és szeretném elvinni a barátnőmet egy fél napos aranyászásra valamerre a Duna parton (vagy máshova is akár, max 1-2 órás kocsiútnyira BP-től). Hátizsákos felszerelést is viszek haza (2 mosótálat meg egy kis ásót). Az lenne a kérdésem, hogy esetleg tudna e javasolni valaki valamilyen helyet-partszakaszt, ahova érdemes lenne kimennünk sétálni egyet és mosni 1-2 órát. Természetesen tudom, hogy a jó helyeket mindenki féltve őrzi, nem is ilyen "címet" kérek, hanem csak ötletet, hogy hova tudnánk egy kicsit kimenni. Ha találunk pár "színt" akkor már boldogok leszünk. (Itt svájcban sok esetben csak pár apró aranypor szemet találunk 2-3 órás ásással, tehát nem a mennyiség a lényeg...) :)

Budapestről indulnánk majd kocsival, szóval nagyjából mobilisak leszünk. Ha tudna valaki ajánlani olyan partszakaszokat ahol érdemes egyet sétálni, meg-megállni 1-1 ásónyi föld átmosására, azt nagyon megköszönném.

Üdvözlettel: BM84

dez1 Creative Commons License 2018.04.27 0 0 4954

A hosszú 7végén mindenképpen kimegyek vlahová 1 fél napra.  Komárom - Visegrád között valahol.... bár az van messzebb...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!