Keresés

Részletes keresés

sallustius Creative Commons License 2002.06.25 0 0 37
Felélesztem a topikot, mert jó és kár lenne, ha elsüllyedne.

Nekem semmi bajom nincs a jobboldallal. Elismerem az értékeiket, és bizonyos szempontból egyet is értek velük. Ugyanakkor elvárnám ezek után, hogy ők is elfogadják a baloldali értékeket, és kultúrált vitát bírjunk folytatni. Ez nem mindig megy.

Amit elítélek mindkét oldalon: pouplizmus, demagógia és a manapság oly divatos szó, a gyűlöletbeszéd (ami nem csak a jobboldalon van - és ezt szereti az MSZP elfelejteni, hanem a baloldalon is, mert ők is csinálják). Én azt látom, hogy a jobboldali pártok nem jobboldaliak, a baloldali pártok pedig nem baloldaliak. Teljesen összekeveredtek az értékek. A baloldal védi a piacot, a jobboldal meg a "nagytőke uralmáról" beszél.

Nacionalizmus. Ahogy Szasa mondta már korábban, a baloldaliság és a nacionalizmus nem zárja ki egymást. Én is nacionalista vagyok. De azt hiszem (és itt van az a bizonyos kutya elásva), hogy a jelenlegi jobboldali politika arra próbál hajazni, hogy ők "magyarabbak", mint a baloldali politikusok. Ez szvsz hülyeség. Ettől a "magyarkodástól" falnak megyek.

Röviden ennyi. Örülnék, ha egy kicsit lecsillapodnának az indulatok mindkét oldalon, és kultúrált vita lenne. Mindig megfogadom, hogy nem jövök többet a polfórumra, de soha nem tartom be :)). Reménykedni lehet :))).

AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.06.17 0 0 36
"Kiváncsi vagyok, van-e olyan apro mozzanat, tény gesztus, ami a baloldalnak tetszene."

Én inkább arra lennék kiváncsi, hogy "lenne-e" olyan stb amit a kérdésedben felvetsz.

Nos, sajnos a van-e részre nemigen tudok pozitívan reagálni, mert én pont azok ellen szavaztam, amik VOLTAK. Hogy mi lenne az, amit pozitívan fogadnék, arra könnyebb a válaszom.

Mondjuk pl az, hogy elismerik, tudomásul veszik, hogy - ha kis többséggel is - de nem ők nyertek, és nem úgy viselkednének, mintha ők győztek volna - azaz nem úgy CSELEKEDNÉNEK - mintha M.o. felének még mindig ők lennének a vezetői.

Mondjuk az, hogy ezentúl ha mindenféle sejtgyűlések polgári gyűlések stb alatt nem a magyar zászlót - (megbocsáss, de ez az ÉN zászlóm is) látnám, hanem a fidesz zászlót. Vagy kreáljatok magatoknak egy új zászlót, ami a polgári sejtek zászlója.

Ha nem azonosítanátok Kún Bélát az 1994-98-ig regnáló Horn-Kuncze kormánnyal, mert ez már nevetséges.

Ha... és itt sorolhatnám, és majd folytatom is, de ismervén a netezők szokásait, tudom, hogy túl hosszú szöveget úgysem olvasnak el, no meg már késő is van.

Amúgy gratulálok a topchoz, ha rajtam múlik, nem hagyom elsüllyedni, hacsak nem fordul át anyázásba, mert azt már UNOM.

FikaNick Creative Commons License 2002.06.16 0 0 35
Azt nem tudom megitélni, Megyóék mit akarnak (erre térjünk vissza pár év múlva).
De abban biztos vagyok, hogy Orbán annak ellenére, hogy állandóan Szent Istvánra és a koronára hivatkozik, valójában a Koppányi elveket vallja.
Az első forduló után világossá vált, hogy a frászt akar ő Európához tartozni. A Balkán sokkal jobban fekszik neki. Ott nem kell betartani az íratlan és írott szabályokat. Ebben is hasonlít Meciarra (a természetes szövetségesre). Ez önmagában még nem baj, csak az, hogy nem meri nyíltan felvállalni a szavazói előtt.
Előzmény: rinpoce (34)
rinpoce Creative Commons License 2002.06.14 0 0 34
Azt kell mondjam az én szivemhez biztos, hogy Koppány áll közelebb, de az eszem azt mondja, hogy István azt tette, amit tennie kellett, és jol tette.

Csak nem akarsz párhuzamot vonni a mai valos helyzettel?
Azt akarod mondani, hogy Kovács-Medgyessy teszi, amit tennie kell?

Előzmény: FikaNick (33)
FikaNick Creative Commons License 2002.06.14 0 0 33
A kérdés jó, tessék rá válaszolni :)
De most komolyan : ez egy eldöntendő kérdés. Eldöntendő, hisz annak idején is eldöntötték.
Ha azt kérdeztem volna Széchenyi v.Kossuth, biztosan válaszoltál volna. Ha nem érzed az analógiát, akkor bocs.
Előzmény: rinpoce (30)
mokka12 Creative Commons License 2002.06.13 0 0 31
bocs! Nem akartam semmit beled magyarazni...
csak azt gondoltam, hogy ha kivonjuk a nacionalizmusbol az amit nem szeretunk benne (magamutogatas, hangoskodas, bezarkozas) akkor marad a patriotizmus. Raadasul ez a szo nem is annyira elcsepelt.
Előzmény: Törölt nick (29)
rinpoce Creative Commons License 2002.06.13 0 0 30
A kérdés rossz. Mindkettö. Minden ami multunk része. Tudod.. Melengeti a szivet...
Előzmény: FikaNick (27)
mokka12 Creative Commons License 2002.06.13 0 0 28
szerintem amire te gondolsz az inkabb patriotizmus. bar lehet, hogy ez csak jatek a szavakkal...
Előzmény: Törölt nick (21)
FikaNick Creative Commons License 2002.06.13 0 0 27
Oké, akkor megkérdezem direktbe: Koppány vagy Szent István áll a mai Magyar jobboldalhoz közelebb szerinted ?
Előzmény: rinpoce (26)
rinpoce Creative Commons License 2002.06.13 0 0 26
Vedd le a szemüveged amit feltettél, vagy rádraktak.
Előzmény: Avantgard (22)
rinpoce Creative Commons License 2002.06.13 0 0 25
Szasa!

Már ezért érdemes volt megnyitni a topikot. Soha sehol baloldali le nem irta volna, hogy a nacionalizmusnak vannak számunkra fontos részei is. PEDIG VANNAK. Ami összetart bennünket. Ez minden oldalon ott van, csak nincs kimondva.

Előzmény: Törölt nick (21)
Doug_the_Head Creative Commons License 2002.06.13 0 0 24
Szép lenne! De a mai világ nem ilyen és azt hiszem, egy jó darabig nem is lesz. :-(((
Előzmény: rinpoce (20)
Avantgard Creative Commons License 2002.06.13 0 0 23
bocs: változhat
Előzmény: Avantgard (22)
Avantgard Creative Commons License 2002.06.13 0 0 22
Egyszer nyitottam egy ilyen topickot, kudarcba fulladt. Semmi jót nem látok jelenleg a jobboldalon, csak szennyet! Persze ez váltothat.
Előzmény: rinpoce (-)
rinpoce Creative Commons License 2002.06.13 0 0 20
:)

Lehet, hogy az egész politikai életet le kéne váltani tokkal, vonoval?

Minden oldalrol olyan kellene, akinek nem "ciki" a multja, és a jövöbe néz? Eléggé megcsocsáltuk mára multat, feledni kellene az adok kapokat... De a modszereket is.

Előzmény: Doug_the_Head (17)
Alexander the Great Creative Commons License 2002.06.13 0 0 19

Figyelj egyszer mondta azt tudom.De azóta sem tesz mást mit arénázik.Hogy kiütötték a kezükből a hatalmat,meg újra kell számolni mindent,meg különbenis,mi az hogy nem az ő programjukat csinálják.STB.
Előzmény: eervin (10)
FikaNick Creative Commons License 2002.06.13 0 0 18
Ezt nem Koppány vezér mondta anno ? Szerintem a kettő összefügg. Egyenlőre úgy tűnik, hogy a Balkánhoz jobban húz a szive.
Előzmény: rinpoce (14)
Doug_the_Head Creative Commons License 2002.06.13 0 0 17
Az égvilágon semmi bajunk nincs veletek. Ugyanolyan, jóravaló, becsületes magyar polgárok vagytok mint mi. Például ezeket a szavakat szeretném hallani a jobboldal "vezetőitől".
Előzmény: rinpoce (-)
Monsieur Danflou Creative Commons License 2002.06.13 0 0 16
Hát ha már így nekem szegezed a kérdést, nem gondolom.
Magyar civilizáció nincs. Van magyar kultúra, amely a nyugati civilizáció része. Amennyiben részben nem az, az csak a lábszag miatt van, amit helyes lenne kiszellőztetni.
Előzmény: rinpoce (14)
vrobee Creative Commons License 2002.06.13 0 0 15
Juszt: tájékozott, okos ember, de: szvsz sunyi és gátlástalan
Tájékozott, de hogy okos volna?
Amióta az elözö kormány (tény mi tény, elég durván) kivágta, azóta elvakultan utálja öket...
Szerintem nem gátlástalan, csak egy sértett, nem túl okos ember, ezért viselkedik igy.

Bayer: egyetértek. És szerintem ö gátlástalan, de hát ez az elfogultság :-)))

a témához: Tudok tisztelni egy csomó konzervativ értéket: család, vallás, stb.
Ugyanakkor a véleményem az, hogy az államnak csak a feltételeket kell megteremtenie, közvetlenül belenyúlni nem szabad.

ötvenhatos megemlékezésen ne koszoruzzon Horn Gyula.
Egyetértek. De Mécs hadd koszorúzzon.
És Medgyessy is akár, mert ö semmilyen módon nem köthetö az 56-os megtorlásokhoz.

Előzmény: rinpoce (9)
rinpoce Creative Commons License 2002.06.13 0 0 14
Szvsz a magyar jobb oldalnak nem annyira a nyugati, hanem inkább a magyar civilizácio védelmét kellene hangoztatni, nem gondolod? A kettö nem mindig esik egybe...
Előzmény: Monsieur Danflou (11)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.13 0 0 13
Ja, különben gratula a topicért! Szerintem nagyon jó téma. :) Kíváncsi vagyok, mi lesz belőle.
Előzmény: rinpoce (-)
FikaNick Creative Commons License 2002.06.13 0 0 12
Hmm... Szerénység . Fair Play . Méltóság (főleg a csapások-vereségek elviselésében). Humorérzék.
Monsieur Danflou Creative Commons License 2002.06.13 0 0 11
Nagyon tudnám értékelni a magyar jobboldalban, ha -- jobboldali lenne :)
Például ha olyan vehemenciával védelmezné a piacgazdaságot, mint a nyugati jobboldal. Ha legalább elvileg ugyanúgy isszonyodna az adófizetők pénzének hetilap, website gründolására, klientúraépítésre, baráti cégek felfuttatására való elherdálásától, mint a nyugati jobboldal. Ha ugyanolyan fontosnak tartaná a nyugati civilizáció védelmét, mint a nyugati jobboldal.
Hát ilyeneket tudnék értékelni.
Előzmény: rinpoce (-)
eervin Creative Commons License 2002.06.13 0 0 10
Orbán bevalotta hogy hibázott, legközelebb figyelj jobban
Előzmény: Alexander the Great (6)
rinpoce Creative Commons License 2002.06.13 0 0 9
Juszt: tájékozott, okos ember, de: szvsz sunyi és gátlástalan

Bayer: Iroi vénával megáldott, szintén okos ember, de: egysikuan gondolkodik, ellenséget lát ott is, ahol nincs.

A holokausztrol nincs vita. Magyarországon minden embernek, családnak megvan a maga sérelme, keresztje. Annyi minden zajlott alig több, mint hatvan év alatt, hogy már az is öröm, hogy csak a polforum, és némely gyülés durva. Talán az lenne a jo, ha egy kicsit disztingválnánk. A holokauszt megemlékezésen nincs helye más(MIÉP) hangoknak, az ötvenhatos megemlékezésen ne koszoruzzon Horn Gyula. A Trianon megemlékezések, ha békében zajlanak ne zavarjanak senkit. Nem olyan bonyolult.

Az, hogy ki anyáz, kultura kérdése, de szerintem néha csak provokácio, mindenki fellelkesedik, és elkezd "mérgelödni". Mire mennénk itt a polforumon nélküle?

Előzmény: qncogi (2)
qncogi Creative Commons License 2002.06.13 0 0 8
4. szeretném, ha tényeket mondok, akkor elismernék a másik oldalról, hogy igazam van, mint ahogy én is megtettem már sokszor
5. szeretném ha elismernék, hogy szeretem a hazámat és ezt nem kérdőjeleznék meg lépten-nyomon
6. szeretném ha mindneki legalább annyira tényszerűen vitatkozna, mint mondjuk wic
7, szeretném, ha válaszolna valaki
--------
magyar melós szeretném elérni a 2000-t és most már tényleg kiszálltam - szia
Előzmény: rinpoce (0)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.13 0 0 7
Most zavarba jöttem, hogy a kérdésed az itteni jobbos fórumlakókra vonatkozik, vagy a nagypolitikára?

Én szurkolok nagyon az MDF-nek. Örülnék, ha a négy év alatt megerősödnének. (Pillanatnyilag) bennük látom a tisztességes és mértéktartó konzervatív-jobboldali politizálás lehetőségét.

Előzmény: rinpoce (0)
Alexander the Great Creative Commons License 2002.06.13 0 0 6

Talán ha egyszer bevallanák,hogy ők is hibáztak és lehet,hogy az ellenfél megérdemelten kerekedett ideiglenesen föléjük.Ennyi.

magyar melós Creative Commons License 2002.06.13 0 0 5

...ellenségkeresésen kivül...
Inkább helyette. Többre mennének.
Előzmény: rinpoce (3)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!