Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.08 0 0 156

Múltkor jártam Litvániában (Kaunasban), erről egy kis beszámoló: http://halloffame.blog.hu/2018/03/31/euroliga-merkozes-litvaniaban

csaszy100 Creative Commons License 2017.08.23 0 0 155

Üdv

Érdeklődnék, hogy valki tud tanácsot adni Litvániában autóvásárlás biztonságáról?

gw Creative Commons License 2012.11.01 0 0 154

Egy kis Litvánia, egészen pontosan Skanzen Rumšiškesben. A belépődíj 10 Lt és óriási az egész, sok minden kihagyva is 2,5 órát töltöttünk ott:

 


sört Creative Commons License 2011.07.02 0 0 153

Sziasztok!

Olvassa valaki ezt a fórumot,aki mostanába járt Litvániába,vagy Vilniusba?

Eddinna Creative Commons License 2009.09.05 0 0 152
Sziasztok!


Köszönöm a segítséget. Közben én is megtaláltam ezt AZ éjszakai buszt. :)

Üdv.
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.02 0 0 151
Helló,

Krakkóból is megy busz Vilnius felé, kettőt találtam:
Eurolines Polska Krakkóból este 8-kor indulnak buszok 186 PLN ért
Ecolines Krakkóból 14.15kor indul 162 PLN ért

nem tudom szabad-e linkelnem, megpróbálom:
http://www.eurolinespolska.pl/et/start.php?profile=el_html&cnt=swr
http://www.eco-tickets.com/fillinfo.php?cityarr=6&citydep=593&s=1&srv=102855-0-6

azt nem néztem mely napokon közlekednek

mestska Creative Commons License 2009.09.02 0 0 150
A buszt a lengyel vasút üzemelteti, a menetrendjét megtalálod pl. a www.pkp.pl. oldalon.

(este 11kor indul, és helyi idő szerint kilenckor érkezik Vilniusba)

Ha esetleg nem akarsz gémberedni éjszaka a buszban, akkor vonattal is mehetsz nappal, Sestokai átszállással.

Warszawa Centralna 07:25 D 91001
Sestokai 14:48
Sestokai 15:03 194
Vilnius 17:50
Előzmény: Eddinna (149)
Eddinna Creative Commons License 2009.09.02 0 0 149
Kedves Szirmaik!

Írtad, hogy Varsó és Vilnius között közlekedik egy éjszakai buszjárat.
Érdekelne, hogy pontosan mikor és honnan indulnak ezek a buszok. Esetleg tudnál egy webes elérhetőséget, ahol ezt megtalálom. (már mindenhol kerestem, de nem sok sikerrel.)

Köszönettel:
Edina
Előzmény: szirmaik (137)
Agni79 Creative Commons License 2009.07.09 0 0 148

Köszönöm a gyors infót. Az eső nem lenne jó, mert népitáncolni megyünk, és szabadtéri ( utcai) fellépések lesznek. ( Europeade nevű rendezvény 4-5000 résztvevővel). Szóval a hűvös nem gond, csak eső ne!

 

Szép napot neked.

 

Ági

oldlady Creative Commons License 2009.07.09 0 0 147

Szia!

A konnektorhoz nem kell átalakító. Az időjárás változékony lehet, de hideg azért talán nem lesz. Mi augusztusban voltunk, akkor nagyrészt sütött a nap, és kellemes meleg volt, még aznap délelőtt sem kellett meleg holmi, csak esőkabát, amikor éppen esett, de mi nem vagyunk fázósak, azért aki az, annak elkelhet egy pulcsi néha.

Az árak akkor jóval alacsonyabbak voltak, mint itthon, de ez évekkel ezelőtt volt, azóta akár meg is szaladhatott az infláció. Talán van valaki, aki tud friss imformációkkal szolgálni.

Előzmény: Agni79 (146)
Agni79 Creative Commons License 2009.07.09 0 0 146

Sziasztok.

Én július 20.-án utazok Klaipédába,és lenne egy-két kérdésem ha olvassa valaki, és tudna segíteni jó lenne. Az első az lenne, hogy kell-e átalakító a konektorokhoz? A másik, hogy időjárásilag mire lehet számítani? Látom nincs gatyarohasztó meleg, am az én szempontból nem gond, csak hogy tényleg nagyon esős, meg szeles? Szóval inkább tavaszias ruházatot érdemes vinni esőkabáttal, mint nyáriasat?

A harmadk kérdéskör: árak. Mire lehet számítani?

 

Ha valaki tudna érdemleges válaszokat adni, nagyon megköszönöm.

 

Szép napot neketek!

 

oldlady Creative Commons License 2009.06.24 0 0 145

Amikor mi voltunk a vonatpótló buszok este 11-kor indultak, a varsói pályaudvar mellől, jegyet is a pályaudvaron vettünk, mi Krakkóban, de elvileg ugye Varsóban is lehet, csak akkor éppen elfogyott, ezért volt hasznos, hogy mi 2 nappal előtte megvettük.Itthon sajnos nem adtak jegyet erre a buszra, de megpróbálhatod, hátha most adnak a nemzetközi pénztárakban.

A komfort, hát az hagy némi kívánnivalót maga után, azért nem luxusbuszok ezek.Azért kibírható, de kényelmesnek nem mondható.

A csomagok elfértek, de nem árt, ha elsők között pakolsz be, akkor tuti lesz helyed nekik, és dobálni sem fogják.

Arra sajnos nem emlékszem mennyibe került, de nem volt egy egetverő összeg. Mi bankkártyával fizettük.

Előzmény: kulist (143)
kulist Creative Commons License 2009.06.23 0 0 144
Mennyibe kerül a busz Varsóból Vilniusba?
kulist Creative Commons License 2009.06.23 0 0 143
Köszi a segítséget. A busz hogy közlekedik és hol tudok rá jegyet venni? Mennyire komfortos? Hosszabb időre megyek, így elég sok csomagom is lesz.
Normálisan tudom őket vinni a buszon? A csomagtérbe nem dobálják be és ki őket ?
oldlady Creative Commons License 2009.06.23 0 0 142
Vonattal, már ha járnak. Amikor mi voltunk éppen a vonatok helyett is buszok  mentek. Kibírható éppen, de nem kényelmes, egész éjjel ment. Még valami, ha megint buszok mennek, akkor érdemes lehet előre beszerezni a jegyet, mi előtte Krakkóban is voltunk, és még ott megvettük a jegyeket, szerencsére, mert Varsóban már nem kaptunk volna.
Előzmény: kulist (141)
kulist Creative Commons License 2009.06.22 0 0 141
Sziasztok! Július végén szeretnék kimenni Vilniusba. Mit tudtok a közlekedésről mondani? Varsóból mivel érdemes átmenni Vilniusba - vonattal vagy busszal -?
szirmaik Creative Commons License 2009.02.21 0 0 140
Valóban, a flyLAL nemrég jelentett csődöt :( A fapados.hu-n keresgéltem, hogy milyen olcsó lehetőségek vannak még, beleértve a Bécsből vagy Pozsonyból való indulást, de nem sok eredménnyel. Elképzelhető viszont, hogy esetlegesen egy londoni átszállással olcsóbban megoldható az utazás (repül oda a ryanair, és a sok Angliában élő litván miatt gondolom elég sűrűn járnak London és Vilnius között a repülők).
Ez azért is égető probléma számomra (is), mert idén augusztusban visszamegyek :) ezúttal egy hónapra, Vilniusban fogok lakni.
Egyébként tényleg a vonat + busz kombináció a legolcsóbb, viszont baromi sok időbe telik az utazás (én múlt nyáron voltam kint, reggel 8 körül indult Budapestről a vonat, Krakkón keresztül ment Varsóig, viszont nagy kerülőt kellett tennie Miskolc felé, gondolom a hegyek miatt. Éppen ezért este fél 9 környékén érkeztem Varsóba, ahol a vasútállomáson lehetett jegyet venni a Vilniusba tartó éjszakai buszokra. A busz a vasútállomás elől indul, nem nehéz megtalálni :) Reggel 9 felé érkezik Vilniusba. Ha emellett döntesz, egyégként ajánlom, hogy egy-két napot szánjál rá Varsóra, főleg, ha érdekel a 20. századi történelem :)
Ha bármi kérdésed van egyébként, írj bátran, olvasom a fórumot :)
Előzmény: Yvainne (138)
mestska Creative Commons License 2009.01.24 0 0 139
Varsóig vonat, onnan busz.
Előzmény: Yvainne (138)
Yvainne Creative Commons License 2009.01.24 0 0 138

Sziasztok!

Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra. Én most nyárra terveztem egy litván utat, és októberben nagyon örültem, hogy végre van közvetlen légi összeköttetés Bp és Vilnius között. Viszont egyik nap kíváncsigból felmentem a flylal oldalára, hogy most milyenek a repjegy árak, és sajnálattal láttam, hogy a társaság már nem üzemel (gondolom a válság miatt, de annyira nem jó az angolom). Szóval, ha bárki tudna segíteni, hogy a legegyszerűbb kijutni, azt megköszönném!

További szép napot!

szirmaik Creative Commons License 2009.01.08 0 0 137
A flyLAL 126 ezer? :o Én most néztem a honlapjukat és egy irányba 110 euró a repjegy. Nem fapados ár, ahogyan a flyLAL sem fapados légitársaság, de nem is túl drága.
Én múlt nyáron voltam ott körülbelül két hétig, hogy felfedezzem magamnak ezt a csodálatos kis országot, és nem csalódtam. Ugyan voltam egy napot Lettországban is (csak hogy megnézzem, hogy mi van a határ túloldalán :D), de alapvetően az volt a célom, hogy Litvániában minél több, számomra érdekes dolgot felderítsek. Úgyhogy ha valakit érdekel ez az ország, akkor tudok róla mesélni. ;)
Egyébként, amikor kint voltam, akkor kb. 25 ezer forintból oldottam meg az oda-vissza utazást (Bp-Varsó oda-vissza 14000 Ft volt, Varsó és Vilnius között (Kaunas érintésével) pedig közlekedik egy éjszakai buszjárat, amire 5-6000 Ft körül lehet jegyet kapni irányonként).
Pandus Creative Commons License 2008.11.16 0 0 136
ebből a repjegyárból kijött kettőnknek egy 16 napos Balti körút - erről van szó. Tényleg nem tudom, hogy képzelik. Lehet, hogy van havonta 1 üzletember, akinek a cége kifizeti, ha tárgyalásra megy. De "normál" turista nem fog ennyit adni egy jegyért.
Előzmény: oldlady (135)
oldlady Creative Commons License 2008.11.15 0 0 135
Hát nem, ebből a repjegyárból kijött kettőnknek egy 16 napos Balti körút. Vonattal mentünk Krakkón át Varsóba, onnan busszal Vilniusba.Ott 3 napot voltunk, tovább megint vonattal mentünk Rigába, 3 és fél napot Lettországban is eltöltöttünk, aztán busszal mentünk Tallinnba, 3 napot Tallinban, kettőt Saaremaa szigetén töltöttünk, Tallinnból repülővel (fapados) Stockholmba utaztunk, ott csak  egy napig maradtunk, és szintén fapadossal jöttünk haza.
Előzmény: Pandus (134)
Pandus Creative Commons License 2008.11.15 0 0 134
bye the way, hogy voltatok? nyilván nem ezzel a légitársasággal.
Előzmény: Pandus (133)
Pandus Creative Commons License 2008.11.15 0 0 133
természetesen a 250 ezer ft-os repjegyár tart vissza. ezért Brazíliát megjárom, és egyheti szállás meg kaja is benne van.
Előzmény: oldlady (132)
oldlady Creative Commons License 2008.11.15 0 0 132
Érdekes, hogy milyen sokan nem szeretik a kaprot. Mi igen, így nem volt gond ott sem az ételekkel. De van ám ott magyar Csárda is, ne ez tartson vissza :)))
Előzmény: Pandus (131)
Pandus Creative Commons License 2008.11.15 0 0 131
nagyon kedvelik a kapros dolgokat - még egy okkal több, hogy ne menjek oda...:-))))
Előzmény: oldlady (130)
oldlady Creative Commons License 2008.11.15 0 0 130
Kaja bizony :) Hasonlít ahhoz, amit mi húsgombóc kapormártásbannak hívnánk, csak a húsgombócnak olyan formája van, mint a valamikori léghajónak, valószínűleg azért a neve. Amúgyis nagyon kedvelik a kapros dolgokat, evett a fiam valami krumplikolbászt, ahhoz is kapros mártást adtak.
Előzmény: Pandus (128)
Pandus Creative Commons License 2008.11.15 0 0 129
megnéztem a honlapjukat, ott is cheap flightnak hirdetik magukat, meg amikor itt behrangozták, akkor is ez volt a szlogen, ezért gondoltam fapadosnak. A legolcsóbb járat 126 ezer Ft, egy út. Annyiba kerül, mint Vietnamba, Koreába, stb. ami azért egy kicsit messzebb van, és az sem fapados. Akkor Litvánia kilőve.
Előzmény: mestska (124)
Pandus Creative Commons License 2008.11.15 0 0 128
a zeppelin kaja? mesélj...
Előzmény: oldlady (126)
Pandus Creative Commons License 2008.11.15 0 0 127
nem fapados? kár...mentem volna.
Előzmény: mestska (124)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!