Keresés

Részletes keresés

Dead Soul Tribe Creative Commons License 2024.02.03 0 0 655

Montevideóban és környékén vagy BA-ben volt valamelyőtök a közelmúltban?

Van egy álmom Creative Commons License 2024.01.22 0 0 654

Köszönöm!

Előzmény: bckm. (653)
bckm. Creative Commons License 2024.01.22 0 0 653

Hali!

Nézd meg a töltőd v. más kütyüd amit használni szeretnél, ált. rá van nyomtatva nagyon apró betűkkel hogy milyen feszültség intervallumban használható. Ha az van rajt hogy 110-250V akkor csak sima átalakító kell a dugaljhoz. Nagyon sok új készülék ilyen. Ha nem ezt találod akkor feszültség átalakít is kell!

 

Előzmény: Van egy álmom (650)
Van egy álmom Creative Commons License 2024.01.22 -1 0 652

Átalakítóm van, de az csak egy passzív elem. Azt nem tudóm hogy a  teló (meg a többi kütyü) mire megy a 110 volttal?

Előzmény: Dead Soul Tribe (651)
Dead Soul Tribe Creative Commons License 2024.01.21 -1 0 651

Ha jól emlékszem, ott az USA/Japán dugasz van. Átalakítót vigyél, a telefont fel lehet tölteni, csak tovább tart.

Előzmény: Van egy álmom (650)
Van egy álmom Creative Commons License 2024.01.21 -1 0 650

Üdv!

Mi most készülünk Punta Canára, öt csillagos szállodába. Van esély rá hogy 220-as hálózat van vagy mindenhol csak 110 V-os van? Az itthoni kütyük hogy viszonyulnak a 110 Volthoz?

Köszi ha valaki tudna segíteni.  

Dead Soul Tribe Creative Commons License 2024.01.19 -1 1 649

Nem szigetek, egy db sziget.

Előzmény: amaszat (636)
pannn Creative Commons License 2023.06.18 0 0 648

Mi a United-al mentunk New York-i atszallassal. Teljesen rendben volt. Ha most mennek akkor Turkish johetne szoba. Ket ultra low cost (mint a wizzair csak fenyevnyi kulonbseggel) a Jetsmart es a Flybondi. Mindkettovel utaztunk es mindketto tokeletes volt.

Előzmény: kaxy73 (647)
kaxy73 Creative Commons License 2023.06.18 0 0 647

Azt szeretném kérdezni,hogy Buenos Airesbe melyik légitársaságal mentetek,illetve Argentinán belül milyen fapadosok vannak?

Előzmény: pannn (635)
amaszat Creative Commons License 2023.06.05 -1 0 646

Ha a búvárkodás illetve sznorizás a prioritás, akkor a melegebb/nedvesebb decembertől májusig tervezném a helyedben.

 

Itt hónapra lebontva láthatod nagyjából mire számíthatsz:

https://adventuresmithexplorations.com/trips/galapagos/when-to-travel-best-month/

 

Bár ennek némiképp ellentmond.....mi márciusban voltunk, a víz hőmérséklete és minden egyéb tökéletes volt, egy szintén búvár páros akik előző évben áprilisban jártak ott, nekik már nagyon hideg volt a víz.

 

 

 

Előzmény: Travellove (645)
Travellove Creative Commons License 2023.05.16 0 0 645

Galapagosra melyik hónapban a legjobb menni?

Esetleg búvárkodásról van valakinek infója?

pannn Creative Commons License 2023.02.13 -3 0 644

A szulákra gondoltam.

Előzmény: W.L. (643)
W.L. Creative Commons License 2023.02.13 0 0 643

Mar bocs, de azt mondani, hogy a Galapagpson levo madarakat lehet latni mashol is, finoman fogalmazva is hatlamas "tajekozatlansag". Nemelyiket persze lehet, de pont a legerdekesebbek csak ott lathatok.

 

Szerintem Galapagoshoz foghato hely a vilagon sehol nincs, es az allatvilag irant kicsit is erdeklodok szamara kihagyhatatlan.

En sem mentem tobbnapos hajoutra ott, szervezetten csak egy egynapos hajouton es egy felnapos vulkanturan voltam, de igy is nagyon megerte. 

Ha jol emlexem kb 10 napot voltam a 3 lakott szigeten, es a kormoranok kivetelevel minden engem igazan erdeklo allatfajt lathattam. Oriasteknosok es tengeri leguanok dogivel, szabadban, egyedul, mas turistaktol tavol, pingvinek tucatjai par meterrol vizben es a sziklakon, fokak sokasaga karnyujtasnyira, a hires Darwin pintyek szamos faja... stb, stb. Es persze az egesz kornyezet semmi mashoz nem foghato.

 

A Husvet-sziget mellett szamomra ez volt az a szigetcsoport, ami Del-Amerikaban kihagyhatatlan volt.

Galapagost azzal leirni, hogy ami ott van az lathato mashol is olcsobban kb az mint azt mondani, hogy a Husvet-szigetre felesleges menni, mert koszobrok mashol is lathatok sokkal olcsobban.

Előzmény: pannn (642)
pannn Creative Commons License 2023.02.12 -2 0 642

Buszok mindenfele mentek. Ket ok miatt hagytuk ki a Galapagost. Egyreszt mert az ott levo madarakat lehet latni Isla de la Platan, a masik a tulszabalyzott maszkalas (vagy inkabb annak hianya). Annyit meg nem ert hogy az iguanak miatt menjunk. Most mar azt hiszen a Husvet szigeten is csak guide-al lehet bemenni a Moaikhoz. A vilag egyre csak szarabb lesz.

Előzmény: amaszat (641)
amaszat Creative Commons License 2023.02.12 -3 1 641

Nicaragua nekünk is nagyon tetszett, az eddig bejárt országok közül egyértelműen a kedvencünk lett abban a régióban, pedig mi pont akkor érkeztünk, amikor kirobbant a lövöldözős felkelés 2018-ban.

 

Köszi az Ecuador tippeket.

Cotopaxi mászást kihagynánk, eddig ami szóba került Mindo, Yasuni, Isla de la Plata és Chimborazo, plusz még hozzáírok párat amit írtál. Buszok mindenfele jártak?

Galapagos a legnagyobb álmom, de a többnapos hajózás sajnos megfizethetetlen, egyénileg pedig a lakott szigeteken kívül nemigazán engednek sehova (érthető okokból) Így nem tudom ér-e annyit, főleg, hogy 1-2 éve még jobban beszabályozták a lakott szigeteken való önálló kirándulgatást is. Ti hasonló okokból hagytátok ki?

Sajnálom egyébként, hogy korábban nem vágtunk bele, pl. anno sok-sok éve Kolumbiában láttunk egy még épp megfizethető 'csomagot', de az idő rövidsége miatt más irányba indultunk.   

Előzmény: pannn (640)
pannn Creative Commons License 2023.02.12 -2 1 640

Igen, 3 orszagot erintett, Nikaragua (ez lett az egyk kedvenc LATAM orszagom, es nagyon tudom ajanlani), Hondurasz es El Salvador. Sajnos nem jartuk be Honduraszt sem ugy ahogy kellene, Moszkitia kimaradt (meg).

 

Ecuadorban mi augusztus-szeptember-ben voltunk, az orszag tetszett de vannak erdekesebb orszagok arrafele. Ahol voltunk: Puerto Lopez, innen tour megy Isla de la Plata-re, ez minden percet megeri, kihagyhatatlan, hacsak nem mentek Galapagoszra. Mindo: koderdok, madarak. Ibarra: megmasztuk az Imbamburat. Majd Coca es Nuevo Rockafuerte, innen 3 napos guided tour a Yasuni-ba, mashogy nem megy. Amugy nagyon jo volt.de sajnos nem lattunk tapirt sem (kb fel oraval elottunk mehetett el) es persze jaguart sem. Majd Puyo-Latacunga es ket napos trek a Quilotoa tohoz. Majd Cotopaxi megmaszasa (lett volna de magashegyi betegseg miatt vissza keleltt fordulnom). Majd Riobamba es vegul Cuenca.

Előzmény: amaszat (638)
pannn Creative Commons License 2023.02.06 -2 0 639

Ja, nem arra gondoltam hogy a te véleményed, csak úgy általánosságba írtam. Amúgy  a szobrok is jók de maga a körülöttük lévő táj is nagyon passzol hozzájuk. pl ahogy a sziget szélén az óceán partján állnak az nagyon összhangban van a tájjal. 

Előzmény: amaszat (638)
amaszat Creative Commons License 2023.02.06 -2 0 638

Ja ez nem az én véleményem! Biztos több van benne mint szimpla kőszobrok.

Előzmény: pannn (637)
pannn Creative Commons License 2023.02.06 -1 0 637

Hát h azt nézed a Maya romvárosok, Angkor, Bagan stb is mind kő. Nekünk nagyon bejött a sziget, a hangulata, a kőszobrok, a misztikum, az egész úgy ahogy van. Én biztosan nem hagynám ki. Nekem egy életreszóló élmény volt.

Előzmény: amaszat (636)
amaszat Creative Commons License 2023.02.05 -4 0 636

Köszönöm szépen!

Hűha, 65 nappal azért rendesen bele lehet merülni. Megnézem térképen majd pontosan, hogy mi hol s merre...

Húsvét-szigetek tényleg akkora szám?? Tőled olvasom ezt először, többnyire azt a véleményt hallottam, hogy a kőszobrokon kívül nincs ott semmi érdekes.

 

Előzmény: pannn (635)
pannn Creative Commons License 2023.02.05 -3 1 635

Osszesen 65 napot voltunk es ez harom krszagon osztozott, a legtobbet Boliviaban toltottuk de most nem igy csinalnam, inkabb tobbet Argentinaban es Chileben.

BA-be erkeztunk es me tunk si fel Iguazu-hoz, mindket oldal (szerintem mindketto kotelezo). Majd busz Corrientes-be aztan Mercedes es vegul Col Carlos Pelelgrini, vissza Mercedes - Corrientes majd ejszakai busz Salta. Aztan Tilcara, itt sokat maszkaltunk. Innen mentunk at Boliviaba..... a vegen Uyuni-bol mentunk Chile-be, San Pedro de Atacama-ba. Majd Calama innen repulo Santiagoba. Innen Husvet sziget. Ez mindent vitt, utazasaim egyik legjobb helye. Ha ott vagytok ezt ne hagyjatok ki, barmit ki lehet hagyni de ezt nem szabad. Vissza Santiago es Pucon. Innen Puerto Mont. Majd repulo Punta Arenas. Majd Puerto Natales. Innen mentunk vissza Argentinaba, El Calafate-ba es tovabb El Chalten-ba. Inenn turazgattunk. Majd vissza El Calafate. Innen Perito Moreno gleccser. Majd vissza Puerto Natales-Punta Arenas. Vegul repulovel vissza Santiago es haza. Ezekbol en semmit nem hagynek ki de mindenhol meg tobb idot toltenek, foleg a Husvet szigeten es Patagoniaban. A repulesek a fapadosokkal teljesen jol mukodnek, relative olcsok es nem szivatjak az utasokat, pontosak, kenyelmesek.

Előzmény: amaszat (634)
amaszat Creative Commons License 2023.02.05 -2 0 634

Ok, írtam pár sort.

Megtennéd, hogy Te is felvázolod honnan hova mentetek és mi az ami kihagyhatatlan? 

Előzmény: pannn (633)
pannn Creative Commons License 2023.02.04 -1 0 633

Koszi. Ha ezetleg atjonnel oda es leirnad az utiterveteket es foleg azt mi erte meg es mit hagynal ki ha most mennel, azt megkoszonnem.

Előzmény: amaszat (632)
amaszat Creative Commons License 2023.02.04 -2 0 632

Szívesen. 

Amúgy van külön Madagaszkár fórum, ha lenne bármi kérdésed. Igaz mi utoljára 2013-ban jártunk ott és eléggé megkoptak már az emlékek, de hátha tudok válaszolni.

 

Előzmény: pannn (631)
pannn Creative Commons License 2023.02.04 -2 0 631

Koszi.

Előzmény: amaszat (630)
amaszat Creative Commons License 2023.02.04 -3 0 630

Bozóttaxival közlekedtünk szinte végig :)  A Tsingyhez kellett 4x4 és akkoriban csak sofőrrel lehetett kocsit bérelni, úgyhogy 3 napig így mentünk, valamint 1-1 alkalommal repültünk is.

Előzmény: pannn (629)
pannn Creative Commons License 2023.02.04 -1 0 629

Nekunk is mindig az idovel van a bajunk.

A szigettel kapcsolatban akartam mar kerdezni hogy ott is autot bereltetek vagy taxi broussie volt?

Előzmény: amaszat (628)
amaszat Creative Commons License 2023.02.04 -2 0 628

Azt hittem ennél jobban be van szabályozva : ) Kedv az bőven van, idő kevésbé...

 

Állatvilág szempontjából az egyik legkülönlegesebb helyre mentek.

Előzmény: pannn (627)
pannn Creative Commons License 2023.02.03 -3 1 627

Az argentin Patagónia az a "vadon", ott nincs olyan ember aki ne engedne be. Úg ykezdődik a dolog hogy a busz bevisz a látogatóközpontba, ott elmondják hogy ésszel, aztán mész amerre látsz. Nézd meg a Huemuel circuit-ot, hátha kedvet kapsz és nektek sikerül.

Május végén megyünk Madagaszkárra, ugye az egyedi állatvilág.

Előzmény: amaszat (626)
amaszat Creative Commons License 2023.02.03 -1 0 626

Túrázásra gondoltam, igen. Arra, hogy hátha limitálva van 1-1 hely egy időbeni látogatottsága és x fő után nem engednek be.

Előzmény: pannn (624)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!