Keresés

Részletes keresés

_AiRMAN_ Creative Commons License 2005.03.23 0 0 14
Na majd én válaszolok.... :) Lejátszás módba kell tenni a kamerát, és a kimenetre kell dugni a bemenetet, mivel ugye nincs külön bemenet. Ekkor meg kell jelennie az lcd-n a képnek. Ha nem, akkor valami olyasmit asszem át kell állítani a menüben, hogy Display->V-out/LCD-t LCD-re. Ekkor látszania kell már a képnek. Gondolom van a szalagkezelő gombok között rec gomb, ezzel lehet elindítani a felvételt, vagy a távval. Erre voltál kíváncsi?
Előzmény: Sangyilingyi (11)
_AiRMAN_ Creative Commons License 2005.03.23 0 0 13
Nem veszed észre, hogy az egy 3 éves hozzászólás!?!? Nem túl pörgős ez a topik... :)
Előzmény: Sangyilingyi (12)
Sangyilingyi Creative Commons License 2005.03.21 0 0 12
a westendben a pana boltban 699 a mini dv szalag(6o perces) és 1500 a 80 perces ami 120 perc lp ben
Előzmény: Andreas (3)
Sangyilingyi Creative Commons License 2005.03.21 0 0 11

Szia

egy kérdésem lenne

olvastam, hogy Te már vettél fel filmet analóg bemenetes kamerával nekem Sony trv 33am van ami analóg bemenetes de nincs hozzá használati utasításom.

le tudnád írni, hogy hogy kell rögzíteni tv műsort?

nekem a munkámhaz nagy szükségem lenne rá.

köszi szia

 

Előzmény: Andreas (7)
_AiRMAN_ Creative Commons License 2005.02.21 0 0 10
másik kérdésed: Összedugod a videót a dvd felvevővel, és megnyomod a megfelelő gombokat!
Vannak cégek, akik ilyennel foglalkoznak, plusz zsetonért vágnak is.
vagy PC-be dugod a videót
Előzmény: rijir (8)
_AiRMAN_ Creative Commons License 2005.02.21 0 0 9
Szerintem a D8 tartósabb, mert az egész mechanika nagyobb, mint a mDV. Viszont ha neked nem jó, hogy nagy, akkor meg inkább mDV. Ahhoz meg többféle dolog is van, mert elterjedtebb, és nagyobb a típusválaszték a kamerák között is.
Előzmény: rijir (8)
rijir Creative Commons License 2004.11.15 0 0 8

Sziasztok!

A topiclakók segítségét szeretném kérni: Gondolom, 127-szer kérdezték már, akkor bocs, de digitális kamera vásárlása esetén Digital8 vagy mini DV rendszert javasoltok-e? Illetve, röviden melyiknek mia hátránya - előnye?

Másik kérdésem: a meglévő analóg kazikat hogyan lehet átmenteni DVD-re?

Köszönöm a segítséget!

Andreas Creative Commons License 2004.08.08 0 0 7
Analóg bemenettel rendelkező miniDV kamerával megoldható a dolog. Tévéadást én is vettem így fel, de szerintem egy "gyári" VHS vagy DVD filmmel gondok lehetnek. (Macrovision és egyéb másolásvédelmek)
Előzmény: HagaNRG (6)
HagaNRG Creative Commons License 2004.07.16 0 0 6

Sziasztok!

Azt szeretnmé megkérdezni, hogy megoldható-e valahogyan, hogy egy mini DV kazettára DVD-ről, vagy TV-ről, filemt vegyek fel?
Persze nem kamerával felvett minőségre gondolok, hanem, kábelről átjátszott képre.(videokameráról szeretnék autóban házimozizni, erősítőre kivitt hanggal,kamera  LCD képpel:)
Köszönöm előre is!

:)

Petko Creative Commons License 2004.07.04 0 0 5
sziasztok!

Nézegettem a Canon MVX3i camcordert. Sajnos nem vagyok otthon a témában, így lenne néhány kérdésem... :)
Mennyibe kerül ez a gép? Milyen kategória? (kezdő, amatőr, profi..?) Aki ezt a típust használja, meg van elégedve vele?

üdv.
vpe Creative Commons License 2002.12.26 0 0 4

kb 150 e ért kapsz JVC mini DV kamerát.
0.8 mpixeles asszem
Andreas Creative Commons License 2002.06.24 0 0 3
Én a kamerával együtt vettem Panasonic mini DV kazettát 1600 Ft-ért (60 perces). Egyébként nagyjából 2x árkülönbség van a Hi8 és a DV szalagok között.
A Sony Digital8-akkal az a gáz hogy csak automata fehéregyensúly és fókusz van rajtuk, valamint az írisz és a zársebesség sem állítható külön-külön csak 8 előre letárolt program szerint. Előnyük viszont hogy nagyon jó az elektronikus kézremegés kompenzáció.
Előzmény: Fefe_2108 (1)
zsuri Creative Commons License 2002.06.21 0 0 2
Fefe_2108 Creative Commons License 2002.06.10 0 0 1
Kösz a tippet, én is gondoltam erre. Mennyiért futnak manapság a MiniDV és mennyiért a 8-as szalagok?
Tényleg mozgóképre kell, fotózásra ott a Praktica, mégiscsak igényesebb. Mozgókép esetén viszont nincs sok esélyem kikerülni a CCD használatát.
Egyéb szempontoknak jól megfelel a Sony? (optika minősége, az egész szerkezet tartóssága, stb.)
Előzmény: MAJTee (0)
MAJTee Creative Commons License 2002.06.10 0 0 0
Digital8-as camcordert vegyél, ahhoz olcsón kapsz szalagot...feltéve, ha tényleg mozgókép rögzítésére akarod majd használni, nem fényképezésre...
Előzmény: Fefe_2108 (-)
Fefe_2108 Creative Commons License 2002.06.09 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Remélem, nem vagyok túl offtopic itt ezzel a témával, ill. hogy nincs még ilyen topic (én nem találtam). Ha már van, akkor bocs.

Egy Praktica MTL 3-mal szoktam néha hobbifotózgatni, de most belém bújt a kisördög: mozgóképet akarok :) Viszont, ha már úgyis CCD, legyen digitális. Nagyobb cégek weblapjait nézegettem, ott persze mindegyik szép és jó és mindent tud :) De ha valaki megosztaná velem a tapasztalatait a témában, nagyon megköszönném.
PC-re is le szeretném menteni a cuccot, úgyhogy az ehhez szükséges kiegészítők is kellenek. Memóriakártya támogatására viszont valószínűleg nem nagyon lesz szükségem, ha úgyis le tudom menteni az egészet a szalagról. Nagyon könnyűnek/miniatűrnek nem kell lennie, viszont jó lenne, ha viszonylag masszív lenne (nem leesős, nem lötyögős tekerentyűk, stb.). Meg persze az optika minősége sem mindegy. Eddig Panasonic NV-DS 30-at láttam élőben, meg neten néztem még Canonokat meg Sony Digital8-asokat, de más típus is érdekel, ha jó. Az áttöltéshez szükséges cuccokkal együtt szeretném lehetőleg 250 ezer körül megúszni. Esetleg még szivargyújtós akksitöltő is jó lenne hozzá.
Mindenféle hasznos tippet, tanácsot köszönettel veszek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!