Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.08 0 0 40
;-)) Egyszer a muncheni reputeren kerestek hangosbemondon keresztul Lovas es Vastag urakat. Padlot fogtam a rohogestol.
Előzmény: Törölt nick (31)
Tzp Creative Commons License 2002.06.08 0 0 39
"Mutass egy magyar szótárat, miben benne van ez a szó: "imázs""
Minek? A magyar szotarakban sok olyan szo nem szerepel amit hasznalnak. Pl: fajl.

"Ez a szó 4 éve keletkezett, valszeg az általam alább leírt módon."
Korabban is hasznaltak mar, azert is neveztek valszeg igy az OK-ot. (Bar lehet, hogy eroltetni kellet volna vmi magyarabbat, mert meg nem igazan van ra jo kifejezes az orszagimazsra)

"Nyugi, nincs ilyen szó,"
De van. Nem epp magyaros teljesen, de meg nem talatak ra arra a megfelelojere, ami igazan helyettesithetne.

"de azért ti fidesznyikok nyugodtan használhatjátok, a többi ember úgyse mindig érti, hogy miket hordtok össze."
Egyresz azt, hogy fideszes vagyok igy nem felel meg a valosagnak, masreszt nem tudom miert hasznalsz tobbes szamot.

Tzp

Előzmény: Törölt nick (38)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.08 0 0 38
Mutass egy magyar szótárat, miben benne van ez a szó: "imázs"
Ez a szó 4 éve keletkezett, valszeg az általam alább leírt módon. Nyugi, nincs ilyen szó, de azért ti fidesznyikok nyugodtan használhatjátok, a többi ember úgyse mindig érti, hogy miket hordtok össze.
Előzmény: Tzp (35)
Tzp Creative Commons License 2002.06.08 0 0 37
Amugy mi az uj orszagimazs kozpont neve? (Tobben emlegetteke itt, hogy ujraalakult)
Tzp Creative Commons License 2002.06.08 0 0 36
Orszagimazs kozpontra amugy szukseg van. Ha nem tetszik a jelenlegi kormanynak a mostani mukodese, akkor csinaljon ujat (bar mintha itt azt emlegetnek, hogy mar van is), de kell egy szervezet, aminek belfoldon es kulfoldon az orszagrol kialakult keppel foglalkozik.
Tzp Creative Commons License 2002.06.08 0 0 35
Az imázs szo resze a magyar koznyelvnek. Az imidzs szo csak az utobbi idokben jott be az angol terhoditasa miatt. Es az, hogy hogy elytik a franciak lenyegtelen, mivel a magyarban az imázst hasznaljuk.
Előzmény: Törölt nick (33)
puzdra Creative Commons License 2002.06.08 0 0 34
Nem, amiről ti beszéltek csak néhány napja alakult meg.
Előzmény: Törölt nick (30)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.08 0 0 33
Na jó.
1. Az image szó a reklámszakmában, az (amerikai) angolból került át a többi nyelvbe. Mindenütt imidzsnek mondják a szakmabeliek, mások pedig nem használják, mert egyrészt nem került ki a szakmából a köznyelvbe, másrészt nem szoktak intézményeket elnevezni így. Vagyis ez egy a reklámszakmához -- és csak ahhoz -- kapcsolódó kifejezés.
2. Ha valamilyen ismeretlen okból (tájékozatlanság? butaság? sznobéria?) "franciásan" szeretnénk mondani ezt a szót -- lásd Peter Sellers szinkronja és a "hrandöhr" -- akkor viszont emázs-nak kellene ejteni, rövid e-vel és zárt á-val.
3. De van rá megfelelő magyar szó, bár én nem használom, és tudtommal a reklámszakma más résztvevője sem. Ez a képzet. (Nekem nem jön be) Vagy az imagó, amit a latinból próbáltak gyökereztetni, de a rovartan már korábban lefoglalta -- és minek? Az imidzs tökéletesen megfelel, és a világon mindenütt megértik.
4. A most megszüntetett központ névadása úgy történhetett, hogy egy félművelt alak, aki biztosan nem reklámszakember, esetleg jogászféle, látta az image szót leírva, és rosszul (pl. a hommage francia szó mintájára) mondta ki, és olyan pozícióban volt, hogy nem lehetett kijavítani. Van is egy tippem, hogy ki lehetett ez a személy...
Előzmény: Törölt nick (31)
Vezek Elek Creative Commons License 2002.06.08 0 0 32
akiknek a nevuk Lovász volt, rendszeresen herr lofasznak

Ez lyó! Herr Lófasz István! Pityúúúúúúú, itt b@szt@t téged a cipo! :-)))

Előzmény: Törölt nick (31)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.08 0 0 31
Rengeteg olyan szo van, ami angolban es franciaban is letezik ugyanazzal a jelentessel, sot ugyanazzal az alakkal.
Egy francia az image szot imázs-nak ejti, akkor is ha angol, akkor is, ha francia. Egyebkent franciaul kep a jelentese.
Jokai Mor azert utalta a franciakat, mert a jokai szo franciasan ejtve "zsoké". Es igy is hivtak a franciak.
Pedig a Jokai az magyar nev Franciaorszagban is.
A nemetek azokat a magyar uzletfeleiket, akiknek a nevuk Lovász volt, rendszeresen herr lofasznak szolitottak....
Az anyanyelvi kiejtes... :))
Előzmény: sz (24)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.08 0 0 30
Na látod, ezt az undorító tolvaj képződményt szoktuk országblamázs központnak hívni, de most végre megszünt! megszünt! megszünt! megszünt!
Előzmény: puzdra (29)
puzdra Creative Commons License 2002.06.08 0 0 29
Azt az Ország-Imázs Központtól.
Előzmény: Birka vagyok BEEE (28)
Birka vagyok BEEE Creative Commons License 2002.06.08 0 0 28
Csak tudnám, hogy a fidesz vezérkart szentté avató országjáró c. papírhulladékot mégis kitől kaptuk, ha csak egy hete jöttek létre...

BEEE :-D

Előzmény: puzdra (27)
puzdra Creative Commons License 2002.06.08 0 0 27
Tévedsz Birka!

A Blamázs Központ csak most egy hete indult.

puzdra

Előzmény: Birka vagyok BEEE (-)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.08 0 0 26
...apropó, nem a mázsa szó volt az értelme? Mármint a mázsányi pénz, amit kizsebeltek ezzel?

Ország i mázs

...netán mázs volt a képeken valóság helyett, némi "tájszólással" ???

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.08 0 0 25
...hoppá bocsánat: fransziák :-))))))))
Előzmény: Törölt nick (23)
sz Creative Commons License 2002.06.08 0 0 24
háát, ő azt írta, hogy "az angol image szót..."
kispajtás, az angol az angol. még franciaországban is :D
Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.08 0 0 23
...nekem pl. teljesen mid1, hogy ellllytik a franciák, nekem rosszul esett az elmúlt években...
Előzmény: Törölt nick (21)
peacemaker Creative Commons License 2002.06.08 0 0 22

Egy-két napon belül befejeződik az iratlefoglalás az Országimázs Központ-ügyben

Budapest, 2002. június 7. (MTI) - A rendőrség várhatóan egy-két nap múlva befejezi a nyomozáshoz szükséges iratok lefoglalását az országimázs-pénzek kapcsán elkövetett hűtlen kezelés bűntette alapos gyanújával, ismeretlen tettesek ellen indított eljárásban - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság szervezett bűnözés elleni igazgatóságának gazdaságvédelmi főosztályvezetője az MTI érdeklődésére pénteken.

Németh László ezredes elmondta: a nyomozáshoz szükséges dokumentumok begyűjtését az Országimázs Központ számára megrendeléseket teljesítő Happy End és Ezüsthajó Kft. budapesti irodájában kezdte meg a rendőrség a múlt héten, hétfőn pedig Csévharaszton folytatták, ahová a két vállalkozás könyvelője vitte magával az iratokat.
Az ezredes tájékoztatása szerint a budapesti irodában tartott házkutatás során számítógépeket foglaltak le, amelyek többségét már visszaszállították. Németh László közlése szerint a könyvelőnél, Csévharaszton lévő dokumentumok mindegyikét lefoglalják a rendőrség munkatársai.
Az ezredes tájékoztatása szerint a Budapestre szállított iratokat a rendőrség szakemberei értékelik, rendszerezik, majd valószínűleg könyvszakértőt kérnek fel vizsgálatukra.
Németh László nem tudta megmondani, hogy a dokumentumok vizsgálata mennyi időt vesz igénybe. Az ezredes jelezte: ezúttal is olyan hatalmas mennyiségű iratot kell feldolgozniuk, mint korábban a Globex-ügyben.

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.08 0 0 21
Franciaorszagban "imidzs" kiejtes? :))
Neked nem kell nekifutni, jobarat!
Előzmény: Törölt nick (17)
inci-finci Creative Commons License 2002.06.08 0 0 20
Még jó hogy Magyarországon tulajdonképpen Törvény szabályozza (előterjesztő Dávid Ibolya/Hende Csaba ) az idegen szavak,nevek használatát.
Mondjuk ezidáig sem a Wermer féle sem a Káel féle cégekre nem vonatkozott.
Ja a "T"error féle házat is egyszerűen a Törvény értelmében át lehet nevezni.
(terror az latin szó)
Schmidt Máriát & CO(én csak kancssal marcsának hívom)ez valószínűleg anyagilag kissé érdekelné , de szerintem az
56-os Intézet a pénzfelét megérdemelné.
üdv:
soltika + Finci Kutya
Ps:
Ha a KISZES Vitykáék egy Balás Piri Lászlót vezényelnek akkor valahogy rossz imázs úton tipegnek

Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.08 0 0 19
Off:
gedeonbacs! levél ment. Hawkeye
On:
Előzmény: gedeonbacsi (18)
gedeonbacsi Creative Commons License 2002.06.08 0 0 18
Bocsi de van ilyen szó franciául és a magyar is átvette, de a reklámszakam használja az angol és a francia változatot is ! A többivel egyetértek !
Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.08 0 0 17
Szedd össze magad kispajtás, és légy erős, nincs ilyen francia szó, amit imázsnak ejtenének. Ez van, szar ügy.
Aki ezt kitalálta: "Országimázs", az olyan hülye helyből, mint más nekifutásból.
A reklámszakma egyébként az egész világon, így Franciaországban és Magyarországon is az image angol szót "imidzs"-nek ejti. Te persze, meg a Fidesz többi droidja, mondhatjátok akárhogy.
Ki nem szarja le?
Előzmény: verz (12)
wizes Creative Commons License 2002.06.07 0 0 16
lyé? nem is gonduttam!
Hinye de fura!
Imágó
ja az más.
w.
Előzmény: verz (12)
Skandi Creative Commons License 2002.06.07 0 0 15
a francia kapcsolat

micsoda összefonodások vannak

:o)

bormester Creative Commons License 2002.06.07 0 0 14
Ez a szó franciából került a magyarba, és még csak nem is mostanában. Szóval írva is, ejtve is helyes az imázs.
Előzmény: Törölt nick (5)
wizes Creative Commons License 2002.06.07 0 0 13
Hun?
Ottmár nincs hellem!
Dittmárnáj?
wizes.
Előzmény: Wic (10)
verz Creative Commons License 2002.06.07 0 0 12
Ki kell ábrándítsalak, van ilyen szó, h "imázs", ui. franciául is image a kép...
Előzmény: Törölt nick (5)
wizes Creative Commons License 2002.06.07 0 0 11
Volt?
Amper?
.
Mirű marattam je!?
wizes.
Előzmény: Birka vagyok BEEE (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!