Keresés

Részletes keresés

Jamie25 Creative Commons License 2006.04.07 0 0 7254
Hátha valaki tud segíteni: lépcső korlátot- inkább kapaszkodó, mivel mindkét oldalon fal van - kötélből szeretnénk megcsinálni a házunkban, ehhez szeretnék venni tartó karikákat, amiket a falba lehet rögzíteni, lehetőleg kovácsolt vas vagy fekete porfestett kivitelben! Minden ötletet-tippet köszönettel fogadok, főleg beszerzési hely érdekelne, lehetőleg Tatabánya-Győr környékén.
startmalac Creative Commons License 2006.04.07 0 0 7253

a Feromix csapjaihoz csak annyit, hogy én is kinéztem egyet tőlük, a fürdőszobaszalonban meg fintorgott az eladó, hogy tudom-e, hogy ez kínai gyártmány, a Giulietta és egy másik kivételével (nem emlékszem) mind kínai, csak ez a kettő olasz.

 

nos, a kínaiak nagyok a dizájn kopizásban, de a technológiai másoláshoz mintha tényleg annyira nem értenének...

domi_nick Creative Commons License 2006.04.07 0 0 7252
Előzmény: Gömbtatu (7248)
domi_nick Creative Commons License 2006.04.07 0 0 7251

Széttördelte:(

A kép hozzá:

 

kép
Előzmény: domi_nick (7250)
domi_nick Creative Commons License 2006.04.07 0 0 7250
Lady család

Bronz

934 mosdó csaptelep

24200 Ft

944 bidet csaptelep

24800 Ft

902 kádtöltő csaptelep

39800 Ft

948 zuhany csaptelep

17200 Ft

26900 Ft

952 fali mosogató csaptelep

18000 Ft

951 álló mosogató csaptelep

18200 Ft

 

Ehhez mit szólsz?

 

Előzmény: Gömbtatu (7248)
timlim Creative Commons License 2006.04.07 0 0 7249

Amit a katalógusban láttam, az valóban nem ez a típus volt, inkább az Anais típushoz hasonló (vagy pont az). Hétvégén ismét menni készülök a "kedvenc" fürdőszoba üzletbe. Majd megkérdezem a hiper-szuper segítőkész (tegnap több, mint 4 órán keresztül voltunk ott, ebből kb. 3 és fél órán át velünk foglalkozott) eladó hölgyet, hátha tud valamit ajánlani.

Előzmény: Gömbtatu (7248)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.04.07 0 0 7248

Aha, next néven fut, amit keresek, de nekik sincs belőle bronz. Úgy látszik ezzel a formával bronzban vad álmokat kergetek, talán rajtam kívül még senkinek nem jutott eszébe.

 

Szomorú vagyok.

Előzmény: timlim (7242)
tündérlala Creative Commons License 2006.04.07 0 0 7247

Azért a méretek ebben a segédletben tényleg valamilyen régebbi, lakótelepi minimum elvárásokat képviselnek. :)

Saját tapasztalat: nálam az asztal 2 m hosszú és 90 cm széles - pont elfér 8 ember.

Előzmény: VKOrsi (7246)
VKOrsi Creative Commons License 2006.04.06 0 0 7246
az 140x80nál ha a végén ül, akkor az zsúfolt :)
de teljesen jó egyébként amit mutattál :)
mert ezen kívül minden jó volt a papíron :D már a szobák felét beméreteztem :) nem is látok már a kockás papírtól :D

szóval tényleg jó volt a link.
Előzmény: t3v3d3s (7245)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.04.06 0 0 7245
a két végén nem ül senki?
(én a minikonyhámmal inkább nem ugatok....)
szóval építész / lakber honlapjáról van, gondoltam, nem rak fel hülyeséget. de szerintem ezek a minimum méretek lehetnek, kiindulásnak biztos jó azért.
Előzmény: VKOrsi (7244)
VKOrsi Creative Commons License 2006.04.06 0 0 7244
köszi :)
csak abból indultam én is ki, hogy a mostanink összecsukva 140x80as és ez 4 főre kényelmes, 6nak már sűrű :)
de köszi a méreteket, így már ki tudom számolni, hogy mekkora étkező kell :D
Előzmény: monyesz (7243)
monyesz Creative Commons License 2006.04.06 0 0 7243
Személyenként 60 centit számolj, azaz egy 140x80-as asztal 4 személyes. Körbejárni 80-90 cm helyet kell számolni, de ha oda kell vinni a meleg levest, akkor inkább 100-at...
Előzmény: VKOrsi (7241)
timlim Creative Commons License 2006.04.06 0 0 7242

Bronz csaptelep ügyben nézd meg a Feromix márkát. Ma láttam a 2006-os katalógust, és láttam benne bronz színűt. Az árát nem tudom, de a nem bronzok ára eléggé barátságos, gondolom a bronz is versenyképes lehet. (van honlapjuk is: www.feromix.hu , de ott nem biztos, hogy rajta van, mert úgy láttam, mintha nem lenne frissítve a 2006-os, új termékekkel)

Előzmény: Gömbtatu (7214)
VKOrsi Creative Commons License 2006.04.06 0 0 7241
ilyet kerestem.... csak ebben nem jók szerintem a méretek.
140x80as asztal mellé 6 embert leültetni elég macerás :( :(

de azért tényleg köszi :) egyéb részeit tudom használni.

meg megtaláltam a méretezés könyvet kemény 750 forintért :D megrendeltem :)

(kertépítés ügyben hol találok segítséget?)
Előzmény: VKOrsi (7240)
VKOrsi Creative Commons License 2006.04.06 0 0 7240
Köszönöm kedves FőzőTárs :D
pont ezt kerestem :)
Előzmény: t3v3d3s (7239)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.04.06 0 0 7239
ja, már látom, megtaláltad :-)
akkor lássuk, melyik topikban jársz először....

bútorozási segédlet
Előzmény: VKOrsi (7238)
VKOrsi Creative Commons License 2006.04.06 0 0 7238
Sziasztok,
tudtok abban nekem segíteni, hogy hol találok a _neten_ méretezéshez segítséget?
pl. mennyi hely kell, ha 10 személyt le akarok ültetni asztal mellé... stb... stb.
régen volt egy valami méretezés c. könyv, de azt már nem tudom felhajtani.

köszönöm.
babi1 Creative Commons License 2006.04.05 0 0 7237
Azt elhiszem! A Hansa Pinto, mind minőségben, mind árban, mind design-ben nagyon jó! Csak gratulálni tudok, nálam az üzletben ilyen van kirakva, és nagyon viszik, hál istennek!
Előzmény: ARic (7234)
ARic Creative Commons License 2006.04.05 0 0 7236

dehogy vagy nehéz eset, hiszen találtál már kedvedre valót! :)

 

nálunk átfolyós kazán van, a fűtés is arról megy, semmi gond a melegvízzel :)

émmeg abba őszülnék bele, mire a két keverőt ide-oda csavargatva (közben a kertészkedős kezemmel jól elintézve) összehoznám a megfelelő arányt és mennyiséget :)

Előzmény: Gömbtatu (7235)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.04.05 0 0 7235
Ja, úgy könnyű, ha hiszel az egykarú csodában. Én alig várom, hogy megszabaduljak tőle. A gázbojler és az egykarú nem jóbarátok, beleőszülök, mire normális vízhőmérsekletet csinálok ezzel a bóvlival. Meg nem is tetszik. Hát, köszi, te mindent megtettél, de én nagyon nehéz eset vagyok.
Előzmény: ARic (7234)
ARic Creative Commons License 2006.04.05 0 0 7234

ó, én is válogatós vagyok ám :))

 

a stile-nél nekem mondjuk a resp club vagy mellik tetszik, abból is van bronz :) de látom te ilyen retro-csapot keresel :)

mi nemrégiben vettünk hansapinto csapokat, teljesen le vagyok nyűgözve tőlük :)

Előzmény: Gömbtatu (7230)
startmalac Creative Commons License 2006.04.05 0 0 7233

ez nagyon bíztató, hogy akár 3 centit is be tudtak falazni!

nagyon felvillanyozódtam!

 

kösz mindenkinek a válaszokat!

Előzmény: Törölt nick (7232)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.04 0 0 7232

Nekünk is bevésték az akril kádat mert 3 centivel kisebb volt a hely. És szépen leburkolták, nem látszik semmi. Viszont így befért a 160 cm-es aszimetrikus sarokkád, nem kellett beérnünk a 150-essel ami igazából csak 146 lett volna.

Ne vágj belőle, véssetek falat.

Előzmény: startmalac (7229)
babi1 Creative Commons License 2006.04.04 0 0 7231

konkrétan...az acryl anyag "könnyen" vágható...a probléma, hogy a vágás HA látszik nem egykönnyen szépíthető.

Az acryl SZÉLE szilánkosan kitörik igaz apró méretekben mindez akkor lényeges HA látszik a  vágás. HA nem akkor mint írják a feltámasztás a lényeges. A kád a benne lévő víz súlyától IS alakváltozást "szenved" és ha passzentosan burkolta építette, szorította a kád anyagát BE akkor az folyamatosan feszültséget generál ami előbb utóbb...valahol valamilyen formában jelentkezik mint kijavítandó hiba.

Starck

Előzmény: startmalac (7224)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.04.04 0 0 7230

Fene a pofámat, de bevallom, nekem egyik sem tetszik. A siklóékat én is megtaláltam, meg is kérdeztem a lédit, a kádhoz való 55ezer, a mosdóhoz csak 42. Végső esetben marad ez, legalább a formáját szeretem.

 

 

Előzmény: ARic (7220)
startmalac Creative Commons License 2006.04.04 0 0 7229

köszönöm, a falba bevésetést ajánlotta másvalaki is.

az az érzésem, hogy a mi lakásfelújításunkban MINDEN 1-2 centin múlik!

:o)

mouser Creative Commons License 2006.04.04 0 0 7228
jaaabocsánat. én csak egy amatőr vagyok. :-)
Előzmény: monyesz (7226)
monyesz Creative Commons License 2006.04.04 0 0 7227
És ha levágsz a hajlatból, akkor milyen módon lesz az előtétfal megoldva ? Oda nyilván falazat lesz, amire majdnem ráér a kád széle (a kis rés meg szilóval kitömítve), de ha le van vágva...
Előzmény: startmalac (7224)
monyesz Creative Commons License 2006.04.04 0 0 7226
Akrilt nem nagyon szabad "felültetni" úgy mint a zománcost, mert akrilnál fontos a felfogatás milyensége (ha van akkor gyári szettel), később problémák lehetnek ha rosszul van megcsinálva.
Előzmény: mouser (7225)
mouser Creative Commons License 2006.04.04 0 0 7225
vágásról nem tudok, viszont be lehet vésni a falba a kád szélét. szülői házban így lett bepasszintva a zománcoskád a fürdőszobába.
Előzmény: startmalac (7224)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!