Keresés

Részletes keresés

semfisher Creative Commons License 2020.10.20 0 0 57840

bocsanat h csak most valaszolok de az a hely ahova raktam volna be fuccsolt es nem lehet mar hasznalni 

Előzmény: Sziklatörő (56861)
_nyunyuka Creative Commons License 2020.10.12 0 0 57839

Helyes!

Előzmény: bunyesz71 (57838)
bunyesz71 Creative Commons License 2020.10.12 0 0 57838

Köszi a választ.

Akkor, csak a műszerekre hagyatkozhatom és marad a kísérletezés.

Előzmény: _nyunyuka (57837)
_nyunyuka Creative Commons License 2020.10.12 0 0 57837

Ha a talpponti csatlakozásokat jóval feljebb tolom, akkor, javul a helyzet, de a rezonancia frekvencia nagyobb lesz, mint amire ki van számolva az antenna. Egy 450MHz környékére méretezett antenna, a feljebb tolt kicsatolási pontokkal kb. 480MHz-en lesz jó.

Meg is válaszoltad magadnak a kérdést. A kalkulátorok se mindig teljesen pontosak, a jellemzők egymástól is függenek. Az antennaelemeket a kiszámoltnál kb. 20%-kal hosszabbra csinálod, megméred a rezonanciafrekvenciát, majd aránypárral kiszámolod a tényleges szükséges méretet és arra levágod az antenna elemeit.

Ugyanígy ráfaragtam a cubical quadra is, rézcsőből +10MHz-es lett, már szét nem szedem! :-)

Egy biztos: jó úton indultál el.

Előzmény: bunyesz71 (57836)
bunyesz71 Creative Commons License 2020.10.11 0 0 57836

Sziasztok!

J antenna készítésével próbálkozom, de nem világos néhány dolog. Pl. az, hogy a J antenna kalkulátorok által kiszámolt méretekkel miért nem jó az antenna. Számoltam már magam is a hullámhossz és a rövidülési tényező figyelembevételével, de kb. ugyanaz jön ki.

Az így méretezett antennák a műszes mérések szeint nem jók.

Aműszereim: nanovna, SWR és teljesítmény mérő, térerősség mérő.

Az SWR mérő és a térerősség mérő is azt az eredményt adja, mint a nanovna.

A nanovna szuperül mutatja, hogy a fent említett módon méretezett antennák, soha, semmilyen frekvencián nem érik el az 50 ohm-os talpponti impedanciát, így az SWR sem lesz jó.

Ha a talpponti csatlakozásokat jóval feljebb tolom, akkor, javul a helyzet, de a rezonancia frekvencia nagyobb lesz, mint amire ki van számolva az antenna. Egy 450MHz kötnyékére méretezett antenna, a feljebb tolt kicsatolási pontokkal kb. 480MHz-en lesz jó.

Kipróbáltam 1,5 vezetékből, 6-os és 10-es rézcsőből is, de mindíg ugyanarra jutottam. A csatlakozási pontokat a számolt 1,5cm helyett 3-4 cm-re kell tenni az antenna aljától. Nem értem miért van így.

Tudna valaki segíteni ebben?

megint itt vagyok Creative Commons License 2020.09.06 -1 0 57835

A Baofeng rádiók immár nem a tengeren utaznak, hanem a Kazahsztánban pakolják őket az Új selyemút vasútra, amely UK-ig vezet. Sajnos kínai-magyar smárolgatás ide vagy oda, az új selyemút vasút Magyarországot nem érinti. Valószínűleg Lengyelország lesz az átrakó hely.

https://www.uic.org/com/enews/531/article/kazakhstan-container-train-passes-through-dostyk-station-from-china-to-the-uk

boborjahn Creative Commons License 2020.09.05 0 0 57834

Megoldódott a javítás!

Nem én voltam ilyen ügyes :-D

Új gazdája némi kínlódás után rájött,hogy talán ugyanúgy kell vissza éleszteni,amivel elrontottam:

PTT-benyom folyamatosan>potméteres kapcsoló bekapcsol,>néhány másodperc után PTT-elenged >örül!

A neten találtam egy angol nyelvű oldalon valaki ugyanezzel a hibával szenvedett,de választ nem kapott.

Lehet hogy ez a módja a javításnak,de csak saját felelősségre!!!

Előzmény: boborjahn (57828)
boborjahn Creative Commons License 2020.09.04 0 0 57833

Na,jó, 107.2-akart az lenni! :-D

Előzmény: boborjahn (57832)
boborjahn Creative Commons License 2020.09.04 0 0 57832

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat'

Lajos88:

Nincs CTCSS bekapcsolva,csak az átjátszókon.

A hozzávaló programmal lett programozva,minden csatorna.
Átnéztem azért egyenként is a rádión.
De egyébként semmit nem írtam át eredetileg,csak az egyetlen átjátszó CTCSS-hangját a volt R3-nak,most gerecsei,170.2-re.
A többi változatlanul volt.
Néhány hónapja még működött minden.
Most csináltam egy QSO-t a gerecsei átjátszón,minden OK,csak az állomás úgy jött,hogy benyomtam a "MONI"-gombot.

Tökéletesen hallottam,csak ennek nem így kéne,ha leveszem "0"-ra,akkor se hallani semmit.

Csak ha kézzel vezérlem akkor OK!

megint itt vagyok
Igen,lényegében új,tavaly vettem.

Amire kellett,teljesen megfelelt,ha utaztam,ez volt a kézi rádióm,nem akartam értékesebbet hurcolni.
Nyugodtan megrendelheted,jó kis rádió ez,valamit én bénázhattam,előzőben írtam,attól akadt ki.

atika001 

Pár hónapja még semmi baja nem volt,most elővettem,és az egyetlen csatorna CTCSS-kód átírása után jött elő a hiba.
Előtte nem próbáltam,de biztos hogy szoftverhiba lesz.Billentyűhang van!

Egyébként működik rendesen,csak a zajzár lett manuális,"MONI"-gombbal

atika001 Creative Commons License 2020.09.04 0 0 57831

Szia!

Nekem Wouxun KG-UVD1P rádióm van, ott is jelentkezett egy olyan probléma, hogy CTCSS jel nélküli frekvencián sem szólalt meg, annak ellenére, hogy a CTCSS és a DTCSS "OFF" állásba volt a beállításokban. Igaz nálam esetlegesen jelentkezett, volt hogy minden rendben működött. Talán valami külföldi oldalon találtam meg a problémára a megoldást, ahol leírták, hogy ez egy ismeretlen eredetű szoftverhiba, és az okozza, ha a billentyűhang ki van kapcsolva. Nálam a billentyűhang bekapcsolásával valóban megszűnt a hiba, stabilan nyit-zár a zajzár.

Üdv.: Atis

megint itt vagyok Creative Commons License 2020.09.04 -1 0 57830

Ez egy új rádió? Azért kérdezem, mert én is rendeltem, pusztán a praktikussága miatt.

Lajos88 Creative Commons License 2020.09.04 0 0 57829

Szimplex csatornán is be lehet kapcsolva a CTCSS vagy DCS vételben.

A CTCSS és az átjátszós üzem egymástól független két külön dolog.

boborjahn Creative Commons License 2020.09.03 0 0 57828

Sziasztok!

Van egy Bafeng UV-5R rádióm.
Nem vesz semmit.
Pontosabban csak úgy nyit ki a zajzár,hogy a "MENÜ"-ben(bármelyik pontban) az "állítási" opcióba állítom a "le"-nyilat,

"MENÜ" megnyom ujra:akkor hallom a forgalmazást.

Már ha éppen valaki beszél.

A tévedés elkerülése miatt írom:szimplex csatornákon is ugyanez van,tehát nem a CTCSS- a ludas.
Nyilván arra gondoltam először,de az egész sávban így megy.

Természetesen a zajzár állítást próbáltam első körben,de "0"-ba levéve se nyit.

Az összes menüt végignéztem,semmi alapja nincs ennek a hibának,sőt,vissza állítottam a gyári beállítást akkor se.

Teljesítmény,frekvencia pontos.

Amikor először bekapcsoltam, át akartam a frekvencia/csatorna név opciót váltani,és egy másik kézi rádióm metódusát alkalmaztam:
"MENÜ"-gombot tartósan nyomva tartva kapcsolom be!

Annál a "Suicom"-rádiónál így kell!

Véletlenül az UV-5R-nél is elkövettem,véletlenül,ettől sértődött meg talán?

Jelenleg műsorvevőnek és villogónak még jó.  :-(

Találkozott már valaki efféle hibával?

Köszönöm előre is a választ!

Laci

atika001 Creative Commons License 2020.07.21 0 0 57827

:O Ámulok és bámulok! Akkor az szerintem nem ugyan az a kék színű, amit a topic-társ a kezében tart... Mert nekem is az a típus van, és azon sehol sem vélek felfedezni semmiféle gombot sem, pedig alaposan kitanulmányoztam, ugyanis a valahol olvasottak szerint kiugrasztottam a kék műanyag lakásából, kapott helyette egy ónozott műszerdobozt, és a nehezen beszerezhető, kevésbé szabványos (szokványos?) csatija helyett pedig egy BNC-t... Bocs' egyébként, hogy ide írtam nem éreztem ezt a témakört a másikba illőnek, nemakartam ott ezzel szétoffolni, itt kevésbé off, bár igazán témába illő a "Rádiózás másképpen..." rovatban lett volna... Köszönöm a válaszod!

Előzmény: Sikloernyos (57826)
Sikloernyos Creative Commons License 2020.07.21 0 0 57826

Az enyemen van egy gomb, ami sargara valtja a kek ledet a tetejen, es kapcsol egy oszcit. 110 megaval felkeveri a jelet, igy aztan 110 mega kornyeken latni a RH-t.

Előzmény: atika001 (57820)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.19 0 0 57825

Köszi a válaszokat !

_nyunyuka Creative Commons License 2020.07.19 0 0 57824

Sőt abba billentyűzetről is könnyű fölvinni.

Előzmény: oregbela (57822)
schlumberger Creative Commons License 2020.07.19 0 0 57823

A chirpet töltsd le, Bélánál kimaradt egy R betű.

Előzmény: oregbela (57822)
oregbela Creative Commons License 2020.07.19 0 0 57822

Szerezz egy kábelt, letöltöd a chip-et és megcsinálod magadnak!

Nem kell hozzá diploma, sőt talán még érettségi sem!

Én gyulai vagyok, járok is néha arra, de általában munkaidőben és lóhalálában!

Előzmény: Törölt nick (57821)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.19 0 0 57821

" Sziasztok! 

Baofeng UV-5R felprogramozását Békés megyében Szeghalom környékén vállalja valaki? " 

Mivel a kérdésemre nem kaptam érdemi választ, ezért újra érdeklödöm valaki tudna e érdemben segíteni, - (nyilván nem ingyen kérem), -  a fentebb leírt eszköz programozásában.

Köszönöm! 

atika001 Creative Commons License 2020.07.18 0 0 57820

Az SDR sticket hogyan sikerült RH-n működésre bírnod? Ugyan ez a típus van Neked is?

Előzmény: Sikloernyos (57817)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.30 0 0 57819

Ott kiirta a francia csoda, hogy "pillanatnyilag nem áll rendelkezésre", na akkor kellett pucolni...

Előzmény: _nyunyuka (57811)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.30 0 0 57818

Sziasztok! 

Baofeng UV-5R felprogramozását Békés megyében Szeghalom környékén vállalja valaki?

Sikloernyos Creative Commons License 2020.06.23 0 0 57817

Biztos, hogy kinottuk? °_° Latni fura szerzeteket magas pozicioban mostansag is.

Nekem az osszes hobbim illegalis, a Balcsin nem lehet atkajakozni, a sikloernyozest ugy nezik, mintha valami hulligan banda lennenk, a radiozassal is figyelni kell, a dronozasrol nem is beszelve, mindenki azt hiszi, hogy dronnal csak kukkolni lehet, mert nehany kettyos ilyen videot tesz fel a YT-ra... Erdekes, azert meg nem szoltak, hogy fent volt a kajakon a GoPro :D De ami kesik, nem mulik....

Visszaterve a temara, nem feltetlenul kell ahhoz ezer Watt, hogy a zember 50-80 km-ekre radiozzon. Valamelyik heten hallgattam osztrak amatoroket 438,950en, asszem, ez egy atjatszo lejovoje itt, na ok NANO Wattokkal kiserleteztek, addig tekertek le a teljesitmenyt, amig nem hallottak egymast, es valami 1 nW-nal jott el az a pillanat, amikor mar semmit nem hallottak egymasbol:) Meg a HackRF is tud ennyit, mondjuk egy faca Yagival, osszeforditva, 2,4GHz-en, SSB-ben:D

Előzmény: Maketheworldabetterplace (57816)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2020.06.23 0 0 57816

Ja, sos kut, elefantlab ala, agyu ele kotozik, soval dorzsolik be a sebet, elve elasssak, stb.

Szerencsere mar kinottuk ezeket.;-)

Előzmény: Sikloernyos (57815)
Sikloernyos Creative Commons License 2020.06.19 0 0 57815

2 Wattal pmrezesert Westinghousolast szokott kiosztani a biro:)

Előzmény: Maketheworldabetterplace (57814)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2020.06.14 -1 1 57814

Felakasztas kozben lonek szitava mikozben atjarja tested a nagyfeszultsegu aram.:-)

Pmr frekin senkit nem erdekel 2W. Hasznalat kozben ne vezess jarmuvet, ne rabolj bankot, ne igyal whiskey-t elotte, stb.

Előzmény: Gyurka3300 (57804)
XANTIi Creative Commons License 2020.06.13 -1 0 57813

Általában a helyszínen nem "ítélkeznek". Elveszi, átvételit ad róla. Utána az NMHH szakvéleménye dönt, hogy indít-e szabálysértési eljárást a lakhely szerinti hatóság. A vizsgálatok után mindenképp visszaadják a cuccost.

Elméletben. Van pár hely, ahová semmiképp nem érdemes magaddal vinni. Ha a közelben nagyfejű genyó lakik, nyaral.

Előzmény: Doky586 (57810)
Desert Rat Creative Commons License 2020.06.12 0 1 57812

A röndér fejből ismeri a rádió paramétereit, hiszen civilben neki is Baofengje van. De nem valószinű hogy egy falubelivel kötekedne ilyesmi miatt - "élni és élni hagyni" ... mondják.

_nyunyuka Creative Commons License 2020.06.12 -1 0 57811

Kicsit pontosítva: ha megijedsz és elrohansz, vagy bármii gyanúsat csinálsz. Amúgy nem foglalkoznak vele.

(Ugyanígy volt sok bukta a végtelenített telefonkártyák idejében is.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!