Keresés

Részletes keresés

gabesz919_II Creative Commons License 2023.10.14 0 0 125

Nem vagyok benne biztos, de valamelyik nap, amikor a Sport TV-re kapcsoltam, mintha őt hallottam volna egy NBA-meccsen közvetíteni.

Előzmény: HERLI 007 (119)
mikkamakka73 Creative Commons License 2023.09.18 0 1 124

Nem hiányzik. Makáék jobbak.

Előzmény: Eddie Caplan (123)
Eddie Caplan Creative Commons License 2023.09.17 -2 0 123

Hiányzik az NFL közvetítésekből - Kunék buták.

DanGer88 Creative Commons License 2023.09.16 0 0 122

Ma este olasz meccset fog közvetíteni a Sport TV-n, csak szólok.

NB2 Creative Commons License 2023.09.16 0 0 121

Egyáltalán igaz?

Bendeguz 2.0. Creative Commons License 2023.09.16 0 0 120

Az RTL helyében leigazolnám őt. (vagy  az amerikai futball dömping miatt a network4)

Előzmény: HERLI 007 (119)
HERLI 007 Creative Commons License 2023.09.15 0 0 119

Ricsi közvetít még? Úgy tudtam, hogy lapátra lett téve, mert csak.

Sevin Creative Commons License 2021.03.06 -2 1 118

Csak hogy tudd, egy totálisan szubjektív témáról állítod, hogy te mondod a frankót... :) 

Előzmény: dzsekk 77 (117)
dzsekk 77 Creative Commons License 2021.03.06 -1 1 117

Húúúú, ekkora nagy mellényt ritkán olvasni, de a ricsi gyerek attól még hülyén közvetít, csak, hogy tud

Előzmény: Blicckrieg (108)
Heizenberg Creative Commons License 2019.11.23 -2 1 116

Figyú öcsisajt,

mi lenne, ha anyáddal foglalkoznál és azt basztatnád, és nem a nick társadat:-(

Előzmény: Blicckrieg (108)
Blicckrieg Creative Commons License 2018.08.14 -1 3 108

Miután Farkas Norbit a múltkor lerománoztad, tehát az erdélyi magyarokat nem tekinted magyarnak, így minden jogodat elvesztetted arra hogy itt kiselőadásokat tarts a magyar nyelvhasználatról. Meg ahogy wouters is írja: nincs itt szükség nyelvtan-nácikra, főleg hogy értelmes hozzászólásod még nem volt a Sportmédia témájában. 

Előzmény: Törölt nick (106)
wouters Creative Commons License 2018.08.14 -1 0 107

Változik a nyelv, ahogy minden. Tájegységenként más a hangsúlyozás, hanghordozás, más a tartósan külföldön élő magyarok beszéde, más a romáké, ők például a dalaikban és teljesen másképp hangsúlyoznak. Engem ez mind nem zavar, nem kell nyelvtan-náciskodni.

Előzmény: Törölt nick (106)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.14 0 2 106

Kénytelen vagyok még egyszer szólni a magyar nyelvhasználat fontosságáról, ha van rá igény, ha nincs, és nemcsak Faragó Ricsi szúrja a szememet, hanem a műsorvezetők, kommentátorok helytelen dolgaik is.

 

Szerintem nincs épeszű néző, aki szerint ne lenne fontos, hogy az emberek, különösen pedig a gyerekek megtanulják, hogyan tudják igényesen kifejezni magukat, és minél alaposabban megérteni másokat.

Ezt kellene figyelembe venni az uraknak is.

Azt is  fontosnak tartom, hogy mindenki minél pontosabban meg tudja különböztetni a különböző regisztereket, stílusrétegeket, és aktívan tudja őket alkalmazni a megfelelő szituációban.

Ennek szellemében meg kell követelni a profi nyelvhasználatot a gyerekeink és a többi nézőink érdekében.

Ne hülyén nőjünk fel, hanem kulturáltan és jól használva a magyar nyelvet.

Előzmény: wouters (105)
wouters Creative Commons License 2018.04.29 0 1 105

Ricsi negyed százada közvetít. Jó, hogy észrevetted.

Előzmény: Törölt nick (104)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.28 -2 0 104

Ricsi barátom, a mai -most megy még- reál meccs végét nem is tudtam megvárni, annyira fájt a szöveghordozásod,

és félő, a gyerekeim is eltanulják ezt a helytelen hanghordozást, úgyhogy letiltottam nekik a nézést, ha te és  a

Farkas Norbi közvetít.

Nem akarom, hogy beszédhibásak legyenek, és ezt a logopédus is megerősítette.

Lécci nézd vissza magad egy beszédtanár társaságában, és ne árts a közvetítéssel, mert a helytelenség ragadós.

Kuce Creative Commons License 2017.01.08 -1 1 103

Én csak Amerikai focinál szoktam hallani , simát annyira nem nézek.

Hihetetlen mennyit rinyál. "Jaaaj ez túl durva" , "úúú és lent maradt!!!!! Ne legyen semmi baja!" ( Általában ilyenkor egy ezredmásodperccel később már kell is fel a delikvens) " Ez már szánalmas amit a csapat csinál " és az új kedvencem " Ennyi ideig nem lehet magadnál tartani a labdát" ( de igen lehet, csak kurvára nem azt nézed és kommentálod amit kéne).

Halvány fingja sincs az esetek nagy részében hogy mi és miért történik a pályán. Kb 1 év alatt megtanultam a játékszabályokat és tudom mi miért történik, ő meg ki tudja hány éve közvetít és teljesen fogalmatlan. És akkor még a szexuális aberrációját a Kansas City felé meg sem említem. 

Kiborít ez fazon , értem én sokszor a jó szándékát de totálisan figyelmetlen és puhapöcs.

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.18 0 0 102

Ez a beírásom még ma is érvényes, úgy látszik nem olvassa a saját lapját:

 

"Okoskodó és szétdumálja a meccset. Akkor karattyol, amikor nem kellene.

Nagyon fárasztó a szóvégi elnyújtása:--> szögleeet, kirúgááááás-->, felrugtaaaaa-->

és hasonlók.

Miért kell a néző fülét kifárasztani, úgy is eléggé fárasztó vagy Ricsike.

Sajnos vagy elkapcsollak, vagy leveszem a hangod, annyira rossz vagy kismókus."

rghyi Creative Commons License 2015.11.09 0 0 101

saját szem előtt és díszes ő mozgás örömmel argantua nagyon jól aki ekkor felajánlotta neki az ország összes heleme a folyó oire addig belül két Liga a nagy erdő ort uaulx ő szerzetes kért argantua hogy ő szerzetesrend ellentétes minden mások első akkor azt mondta argantua Önnek kell nem falat építeni a kolostor a más apátságok erősen fallal körülvett és mured a ee a szerzetes azt mondta nem látta a fal és a Mura jelenti de egy és ugyanaz a dolog ahol mur előtt és a Mura mögött ott a boltban a zörej irigység és a kölcsönös összeesküvés oreover látta vannak bizonyos kolostorok a világ hiteléül ok nélkül a szokás ha minden nő bejön olyan tiszta és őszinte nők azok azonnal söpörni a földre ahol ők már taposta ezért volt hogy elrendelte hogy ha férfi vagy nő lépett  az új apátság amelyen keresztül volt át  http://www.ysegjvrv.com/nők-dzseki-c-25.html

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.06 0 0 100

Okoskodó és szétdumálja a meccset. Akkor karattyol, amikor nem kellene.

Nagyon fárasztó a szóvégi elnyújtása:--> szögleeet, kirúgááááás-->, felrugtaaaaa-->

és hasonlók.

Miért kell a néző fülét kifárasztani, úgy is eléggé fárasztó vagy Ricsike.

Sajnos vagy elkapcsollak, vagy leveszem a hangod, annyira rossz vagy kismókus.

jobbhorog Creative Commons License 2010.07.07 0 0 99
Ezen azb elven a szar a legjbb dolog. Az a sok légy hogy tévedhetne?
Előzmény: Isti08 (98)
Isti08 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 98
Ezt most miért mondtad? Őt a többség kedveli, nem csak én. Nem csoda hogy ő lett az év riportere.
Előzmény: jobbhorog (97)
jobbhorog Creative Commons License 2010.07.07 0 0 97
Szia Richárd!
Előzmény: Isti08 (94)
Green Army Creative Commons License 2010.07.07 0 0 96
"De amikor ez a kizárólag falusi disznóvágások hajnalán hallható, legkevésbé sem lefojtott visítozás felcsendült"

ettől a legjobb?

mehehe
Előzmény: Isti08 (94)
jobbhorog Creative Commons License 2010.07.07 0 0 95

Egy hozzászólásom egy másik topicból:

 

Na, jó kis meccs volt, az én falum kocsmájának is ez volt a véleménye, amin az sem változtatott, hogy egy holland szurkoló idétlen csörgősipkában és narancssárga szerelésben jelent meg, szüntelenül idegesítve a többnyire Uruguay-nak szurkoló társaságot.

Egy kis tapasztalat-összefoglalás, hogy feldobjuk a meglevő (lincs)hangulatot … :)

Látom, kedves topictársak, már megy ezerrel a bírózás, a hollandozás, meg az európaizás.

Uruguay nagyon szimpatikusan küzdött, ezt belátom. Forlán góljánál én voltam az első, aki tapsviharban törtem ki, örültem, hogy van remény egy hosszabbításos futballestre. Voltak, lehettek bírói tévedések. Az első gól előtt van Bommel kétségtelenül – minimum – gyanúsan szerelt. (Más szóval jól odab@szott a szegény uruguay-i játékosnak, amit a magyarhoz hasonló üzbég játékvezető figyelemre sem méltatott… / ----> Minden jót Kassainak holnap… )

A második holland gól határeset volt, ami a lest illeti. Örülök, hogy Uruguay bronzmeccset játszhat. Számomra minden idők legszimpatikusabb Uruguay-a volt.

 

DE:

Hollandia ma jobb volt, illik elismerni. Éppen egy góllal, de jobb. Sokkal esélyesebb, hogy a másik ágat megállítsa és ezzel egy jó döntőt láthassunk. Ezzel mindenképpen izgalmasabb vasárnap este várhat ránk, mint amit a másik ág egy esetleges véletlenszerű győzelmet arató Uruguay elleni döntője jelentett volna.

Most jönne a lényeg: 

Ezen az sem változtat, hogy a híres magyar riportercsoda (FR) a hosszabbítás második percében artikulátlan hangon üvölti, hogy „kéz(!), és ezt a szabadrúgást meg kellett volna adni Uruguay-nak és akkor kedvező helyzetből rúghattak volna szabadot és ki tudja mi lett volna, ahhhhh!!”. Ezt az embert, ha van egy normális szerkesztő a televízióban, örökre el kellene tiltani részrehajló közvetítésért, mert az nem járja, hogy valaki egyéni szimpátiájától felvértezve elképesztő rikácsolással károsítsa a magyar tv-nézők hallószervét és eme velőtrázó hangfolyamnak köszönhetően az ország jó része hetekig altatót szedjen, ha pihenni szeretne. Az nem megy, hogy egy ilyen fejhangon üvöltő minidiktátor befolyásolja az egyébként viszonylag normálisan ítélkező futballdrukkerek hangulatát. A mai szórakozásomat egy Faragó Richárd nevű egyed rontotta el. Én is drukkoltam Uruguaynak, főleg akkor, amikor láttam, hogy akár eredményre is vezethet kétségtelenül meglevő határtalan küzdőszellemük. De amikor ez a kizárólag falusi disznóvágások hajnalán hallható, legkevésbé sem lefojtott visítozás felcsendült a – valószínűleg döntőt is közvetítő – riporter-üdvöske részéről, az ember már azt kívánta, nyerjenek a hollandok, legyen már mindennek vége minél előbb. Örültem, hogy vége volt tehát a meccsnek és nem kellett tovább hallgatni ezt a beszédhibás vonyítást.

Holnap tehát kiderül, mi lesz a döntő. Akármi is lesz, EURÓPA VILÁGBAJNOK EURÓPÁN KÍVÜL!!! (És leírom, bár tudom, hogy ezért kapni fogok: örülök ennek nagyon!)
Isti08 Creative Commons License 2010.07.04 0 0 94
Az ország legjobb kommentátora.

Gratula neki. Remélem lesz még rengeteg közvetítése.
Előzmény: Törölt nick (91)
Green Army Creative Commons License 2010.07.04 0 0 93
lehet a lenti hozzászólások nem voltak feltétlenül stilizáltak,de utólag ricsi barátunk is elismerte hogy nem megfelelő hangnemben közvetített és elnézést is kért.
Előzmény: Isti08 (90)
Green Army Creative Commons License 2010.07.04 0 0 92
jaj szegény magyar sportújságírók.
nevetséges.
Előzmény: Törölt nick (91)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.02 0 0 91
Faragó Richard az év sportújságírója

A Magyar Labdarúgó Szövetség ma adta át Telkiben a legutóbbi bajnoki szezon legjobbjait megillető díjakat.

Az év sportújságírójának Faragó Richardot, a SPORT TV műsorvezető-kommentátorát választották, munkáját Molnár Dániel-díjjal jutalmazták.

Faragó Richard 2004 októberétől a SPORT TV munkatársa, évek óta ő közvetíti az amerikai futballt, a SuperBowlt, a különböző labdarúgó bajnokságokat, emellett a Zuhanyhíradó egyik műsorvezetője.

Grat Richárdnak!
Isti08 Creative Commons License 2010.04.28 0 0 90
pesti fiú te egy nagyon értelmes remek ember lehetsz ha képes voltál ennyi energiádat, idődet, és dühödet rászánni egy ilyen jelentéktelen ügyre.

Faragó az ország legjobb kommentátora. Nem láttam a meccset de kizárt dolognak tartom hogy elfogult lett volna vagy szidta volna a Fradit. Ahhoz meg joga van hogy kifejtse a véleményét.
Isti2008 Creative Commons License 2010.04.28 0 0 89
pesti fiú te egy nagyon értelmes remek ember lehetsz ha képes voltál ennyi energiádat, idődet, és dühödet rászánni egy ilyen jelentéktelen ügyre.

Faragó az ország legjobb kommentátora. Nem láttam a meccset de kizárt dolognak tartom hogy elfogult lett volna vagy szidta volna a Fradit. Ahhoz meg joga van hogy kifejtse a véleményét.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!