Keresés

Részletes keresés

Bingobacsi Creative Commons License 2020.10.25 0 0 975

Köszönöm szépen, megnyugodtam 😁

Előzmény: Evif (974)
Evif Creative Commons License 2020.10.19 0 0 974

Szia, szerintem semennyire, én is vágtam már le néhány leylandi Ciprusnak a tetejét. Majd egy frissen növő hajtás átveszi a csúcshajtás szerepét. Ne izgulj!

Előzmény: Bingobacsi (973)
Bingobacsi Creative Commons License 2020.10.17 0 0 973

Sziasztok! 
szeretnek tanácsot kérni... tavaly ultettunk leylandi Ciprust, kb most 180-190 magasak és elkövettem egy hibát idén nyáron 😕 a tetejüket levágtam nem csak oldalukon vágtam vissza 😢

Mennyire nagy a baj? 

Evif Creative Commons License 2020.09.18 0 0 972

Szia Kris, tanulhatnánk belőle, ha a fejleményeket megírnád. Hogy vannak a leylandik?

Előzmény: Windsurf Kris (942)
Evif Creative Commons License 2020.09.18 0 0 971

Szia, nekem is van leylandi sövényem, sokat olvastam a növénygondozásról, így azt biztosan tudom, hogy naponta locsolni nem szabad, megfulladnak a gyökerek és nem tud tápanyaghoz jutni, "éhezik, szomjazik" kiszárad. A tápoldatot pedig az ajánlott mennyiségben kell kijuttatni. Vakondtúrásokra is figyelni kell, mert az is tud gondot okozni a gyökérzetnél. Remélem nem mentek tönkre a növények!

Előzmény: Csikó77 (970)
Csikó77 Creative Commons License 2020.05.17 0 0 970

Sziasztok,segitséget kérnék,van egy 2 hónapja ültetett 90cm es leylandi sorom,elkedett sárgulni a levele,a sorbol egyenlőre csak 5 6 db sárgul,naponta öntözöm,kéthetente örökzöld tápoldatot kapnak,minden tanácsot megköszönök.

QQ Creative Commons License 2020.04.16 0 0 969

Kiderult mi okozta? ez a topik nem nagyon porog valami mas porgoseb kertes topikban kerdezz ra.

Előzmény: gero13 (968)
gero13 Creative Commons License 2020.04.12 0 0 968

Sziasztok. Leyland ciprus Gold rider sövényt ültettem tavaly ősszel. Elkezdtek sajnos teljesen kiszáradni a napokban, mi lehet a megoldás, és még menthető e? Nitrgoénhiány ?

QQ Creative Commons License 2020.04.09 0 0 964

Sziasztok. Leylandi 2001-el van tapasztalat? Azt irjak szabalyosabb kup alaku keskenyebb mint az alap tipus. Nekem 5 meter magas sovenynek kene, most 2 meteresek, 10 ezer forint darabja. 1 meterenkent eleg ultetni? 

unartis: Creative Commons License 2019.09.07 0 0 966

Ez így van, a kertet nem lehet magára hagyni és nem is kell. Azzal is egyet értek, hogy víz nélkül  nincs élet, még a kaktuszok is igénylik a vizet(még, ha sokan úgy tartják, hogy azoknak nincs szüksége vízre), azért még szerencse a klímánk nem Szaharaian száraz, de azért érdemes olyan növényeket nevelni a kertben, amelyek nem csak az a párásítást és az állandó öntözést igénylik. Mert, annyi más dolog is van a kertben, ami munkát ad, ezért a szárazságtűrőket favorizálom a kertben. Elég 1-2 olyan növényt nevelni ami több vizet igényel a kertben, mint az átlag, nem az egész kertet öntözni ha kell, ha nem!

Előzmény: robida (953)
bnorci71 Creative Commons License 2019.09.05 0 0 965

Üdv Mindenkinek!

Tavasszal meg lett metszve a Leylandim mint minden évben sőt tavaly 2x metszettem 3 éve ültettem és szerintem nagyon szépen fejlődött.

Most el lehetne kezdeni sövényvágózni vagy metszeni.

A kérdés, megcsinálhatom még most kora ősszel vagy már inkább hagyjam tavaszra?

dnmes Creative Commons License 2019.09.03 0 0 964

Sziasztok,

az volna a kérdésem, hogy milyen mélyen gyökerezik a leylandi? Olvastam olyat is, hogy mélyen, de olyat is, hogy sekélyen. Annyit tudok még, hogy "rossz" öntözéssel sekályen fog gyökerezni és kvázi kifújja a szél a helyéről, de ha az ember helyesen öntözi, akkor mi az a mélység amit a gyökerek el tudnak érni?

(+1: Feltételezésem szerint ha ez 10+ méterrre is meg tud nőni akkor elfelé is elég szépen nő, nem?)

(+2: Telket szeretnék vele körbeültetni, szomszéd ház falánál is, de nem tudom, hogy tud-e kárt tenni.)

Köszi!

borsosa Creative Commons License 2019.08.04 0 0 963

Sziasztok!

Leyland ciprusból szeretnék sövényt a kerítésem mellé, elég sok kellene és ezért arra gondoltam megpróbálkoznék dugványozással és így gazdaságosabban kijönne a dolog. Van valami trükkje a dolognak vagy amire különösen érdemes odafigyelni ? Most augusztusban jókor van ha megpróbálom?

Mamacita Creative Commons License 2019.08.03 0 0 962

Köszönöm, ez most 9 éves, egyszer volt vágva, most olyan 9 méter. Így is megnövi a maximális magasságát? Annyira sötét a szomszéd, mondtuk neki többször, hogy ha kell évente mi visszavagjuk olyan öt méteren de nem engedi. Úgyhogy már látom ritkul alul, ezen fogok segíteni, hogy rajojjön hiába takarja ki magától és tőlünk az eget ha pont az alján nem teljesíti a funkcióját. 

Előzmény: porondmester (961)
porondmester Creative Commons License 2019.08.01 0 0 961

Szia!

Ha nem nyírják simán lehet belőle 12-16m magas fenyőfa!

Ha szoliter, akkor nem gond, de ha sövényként van ültetve, akkor nem érdemes 3-4 méternél magasabbra engedni, mert nehezen karbantartható!

Ha levágod a vezérhajtást, akkor rövid idő múlva egy másikat növeszt és így tovább! 

Ha nagyon magas és széles, akkor tényleg megboríthatja egy erősebb vihar még ha csoportban áll, amikor ugye összekapaszkodnak, akkor is!

Nem biztos, hogy kidönti, de simán megbillenhet vmelyik irányba és utána meg már veszélyes és ki kell vágni!

Előzmény: Mamacita (960)
Mamacita Creative Commons License 2019.07.27 0 0 960

Sziasztok! A mi klímánkon kis kertben mekkora ennek a végső magassága és hány évig nő? Szomszéd fél méterre tette a délnyugati keritesunktol, hiába kérjük nem várja, már kilenc éves és nyolc méter körül van. Félünk, hogy a mai brutál viharokban egyszer baj lesz belőle. Öt db van egymás mellett, egyszer volt levagva mindössze a teteje. Meddig nő hol áll meg? Ha agvagoval a tetőről elcsippentem a tetejét akkor nem nő tovább? Azt szoktuk vágni ami hozzánk átét (ez a fél oldala gyakorlatilag), de hiába magyarázom neki, hogy ezekben a viharokban egy harminc méteres sekély gyökerű növény nem életbiztosítás. :(

ZsuR Creative Commons License 2019.06.21 0 1 959
Előzmény: Evif (958)
Evif Creative Commons License 2019.06.20 0 0 958

Szia, tudomásom szerint a LEYLANDI ciprusnak nincs termése! Üdv.: Évi

Előzmény: Eva Z (949)
robida Creative Commons License 2019.06.07 0 0 957

Jó régen írtad, de talán olvasod még: Először is ez nem tuja, hanem hamisciprus, amitől igenis elvárható volt, hogy ekkorára, sőt ekkorábbra is nőjön. Minden gond nélkül felnyírhatod, tehát addig csupaszítsd le a törzset, amit el tudtok menni alatta. Ne hagyj csapokat, közel a törzshöz vágj, és kezeld is le a sebeket.

Előzmény: vénkecsi (941)
ZsuR Creative Commons License 2019.06.06 0 0 956

Mit csinaltal?  Mire jutottal?

Előzmény: csjoco74 (930)
ZsuR Creative Commons License 2019.06.06 0 0 955

...hat... a kerdeseim... miert ultetted oket? 

Mi volt a celod?

Miert nem kezdted el metszeni oket mikor lattad, nagyon magasra nonek?

...regi a beirasod... jo lenne tudni mi tortent a ket ev alatt... lenyirtad oket, megmaradtak vagy elszardtak, vagy ... drotkeritesed van mar? :))

Előzmény: kopasz majom (928)
ZsuR Creative Commons License 2019.06.06 0 0 954

...csak egy kis kozbeszolas... a sekelyen gyokerezo novenyeket tobbszor kell keveset locsolni - altalaban nem szeretnek vizben allni.  Ilyen a rhododendron is.

A fu pl az ellenkezoje.  Az kepes es kell neki, hogy melyen gyokerezzen, ne szaradjon ki hamar, ezert a ritkabb es alaposabb ontozes kell neki, akkor a gyokerek jol fejlodnek, kepesek melyebbre menni - es nehezebben szaradnak ki miatta...

Előzmény: FantasyLandia (899)
robida Creative Commons License 2019.06.06 0 0 953

Én mindig is azon a véleményen voltam, hogy a kert az nem a természet. Akárhogy is akarjuk utánozni, mégsem az. Tehát ha kertet akarunk, akkor tudomásul kell vennünk, hogy azzal munka van. Ebbe elsődlegesen tartozik bele az öntözés, mert víz nélkül egyik növény sem él meg. Kártevője is van minden növénynek, ezt is tudomásul kell vennünk. Egy valamit nem lehet tenni, magára hagyni a kertet...vagyis lehet, csak akkor számolni kell a következményekkel. 

Előzmény: unartis: (952)
unartis: Creative Commons License 2019.06.05 0 0 952

Más véleményem vagyok, mint kedves Robida!

Véleményem szerint a tuja nem a mi klímánkra való növény, mert szemfényvesztés az amit a legtöbb kertészet csinál, leszaporítják a sokféle szépséges tuját, mert valóban szépek, hogy annyi fajtája és formája van, pláne egy kertbe beültetve. A nyugati tuják érzékenyebbek, mert az északi esőerdők növényei, a mi szárazabb kontinentális klímánkon senyvednek, majd néhány év múlva megbetegszenek és pusztulnak! Ha megrögzötten akar valaki tuját akkor tudjon neki párás környezetet biztosítani, északi fekvésben talán még telepíthető, nekem smaragd tujáim voltak így, szépen megéltek egy fal élszaki árnyékában, a leylandi is egy tuja x ciprus hibrid, amint látszik érintik a tuja nyavajái, sajnos. Én amúgy pálmákkal és mediterrán növényekkel csinálom azt, amit itt sokan tujákkal, mert azok sem a mi klímánkra való növények, de ki ezzel, ki meg mással kísérletezik :)

Előzmény: hatton (943)
BigFic Creative Commons License 2019.06.05 0 0 951

Nekem azt mondták, hogy gomba, amikor ilyen volt a színe. Aztán felszívódó és kontakt gombaölővel permetezzem. Azóta 3-szor megtörtént. Javulás nem szembetűnő :), de rosszabb nem lett.

robida Creative Commons License 2019.06.05 0 0 950

Szégyen ide vagy oda, én meg nem mondom, hogy ezek mik, ne haragudj. Viszont hogy nagyon rossz állapotban vannak, az tuti. Ha jól látom, ezek itt valami teraszféle mellett lennének...de a leylandik alapból 30 méteres fák, ennyire keskenyen egyszerűen képtelen lennél ám tartani, nem ilyen helyre valók.

Előzmény: Eva Z (949)
Eva Z Creative Commons License 2019.06.04 0 0 949

szia feltöltöttem őket megint, remélem most átmegy. köszi a segitséget

Előzmény: robida (948)
robida Creative Commons License 2019.06.04 0 0 948

Nem jött át kép, próbáld meg újra. Ha van számlád, akkor igenis tudsz reklamálni, de majd a kép után többet lehet mondani.

Előzmény: Eva Z (946)
robida Creative Commons License 2019.06.04 0 0 947

Mit mondjak erre....van mind a kettő, nálam pl. a leylandi a beteg, de azért megtartom. Igaz, csak 1 db. Most kezdenek ám rájönni, hogy ennek a fának is van betegsége, ugyanúgy lehet látni egész sövénysorokat száradni.

Az a helyzet, hogy a tartós szárazságot egyik sem bírja. Én az alföldön is látok szép tujákat öntözött kertekben. De nem fogok dönteni helyetted:)

Előzmény: hatton (945)
Eva Z Creative Commons License 2019.06.03 0 0 946

Sziasztok, van egy kis problémám:

3 évvel ezelőtt vettünk 160 db Leyland ciprust. Sajnos azóta ha 20 cm-t nőttek, pedig metszettük őket 2x egy évben.

Most megnézettem 3 kertésszel aki azt mondja, hogy ez nem is leyland. Ilyenkor mit tudok tenni? A 160 db valamit az a kertész hozatta aki nálunk a füvesitést és locsolorendszert is csinálta. Sajnos mivel nem biztuk meg őt a havi karbantartással igy nehezel ránk és nem valami jó a kapcsolatunk. Irtam neki, hogy megnézettem a zöldeket de 3 kertész állitja, hogy nem leylandi, mire ő: de az kell legyen meg egyébként is aki hozta neki az már nem nála dolgozik igy nem tud mit csinálni. Megjegyzem, hogy számla van róla melyben ez áll: 160 db Leylandi leszállitása megrendelő részére. Ilyenkor mit tudunk csinálni? A zöld valami egyszerűen nem nő - 3 év után is csak 60-80 cm-es és most megnézettem még tetves is. Van valami ötletetek? A képek aalapján láttok valamit? köszi szépen, szép napot.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!