Keresés

Részletes keresés

polites Creative Commons License 2003.12.20 0 0 29
A Szonda és a Medián nyert.
Meglepő? :)

Népszabadság:
--------------

Hárman nyertek, a Gallup fellebbez

A Gallup megtámadta a közbeszerzési döntőbizottságnál a kormányzati kommunikációhoz kapcsolódó közvélemény-kutatásokra kiírt pályázatok eredményét. Braun Róbert, a kancellária helyettes államtitkára csütörtökön jelentette be, hogy a telefonos megkérdezésen alapuló kérdőíves kutatást a Szonda Ipsos, a fókuszcsoportos kutatást a Medián, a lakossági nagymintás felmérést pedig a GfK Hungária nyerte meg; az úgynevezett omnibuszkutatásokra kiírt pályázatot viszont érvénytelenítették. Információnk szerint a Gallup – mely az előző kormányzat időszakában számos vizsgálatot végzett a Miniszterelnöki Hivatal, illetve annak Országimázs Központja megrendelésére – a kétfordulós, tárgyalásos közbeszerzés végén négyből két kategóriában első helyen végzett. A megrendelő Miniszterelnöki Hivatal azonban a Gallup szerint méltányolható ok nélkül még két pályázati fordulót tartott, melynek végén megváltozott az eredmény, s a Gallup nem kapott kormányzati megbízatást. (Munkatársunktól)

wizes Creative Commons License 2002.06.01 0 0 28
Gallup még mindég tojo, vagy hím?
Ha fr. mekktudják!
Lesz nemnuláss má!
Nem volt elég?
wizes.
Előzmény: Józan Polgár (8)
Andy Capp Creative Commons License 2002.06.01 0 0 27
Az ehhez hasonló személyeskedő beszólásokat szerintem nyugodtan lehetne mellőzni.
Ha picit szamoltal wolna, nem irtad wolna ezt a csacsisagot. (Persze eleg lett wolna, ha az emoticont felismered:)
Előzmény: Józan Polgár (25)
Józan Polgár Creative Commons License 2002.06.01 0 0 26
(Kivételt képez az, ha valaki nem ismeri el a választópolgárok döntését.)
Előzmény: Józan Polgár (25)
Józan Polgár Creative Commons License 2002.06.01 0 0 25
Az ehhez hasonló személyeskedő beszólásokat szerintem nyugodtan lehetne mellőzni.
Előzmény: Andy Capp (24)
Andy Capp Creative Commons License 2002.06.01 0 0 24
Értelmiségiként
A (szokasos:) Bayesian logika alaplyan pici waloszinuseggel wagy ertelmisegi:))))
Előzmény: Athlay (17)
nulladik Creative Commons License 2002.06.01 0 0 23
A "számmottevö súly" csak viszonylagos: az SZDSZ a felsöfokú végzettségüek között sem érte el a Fidesz-MDF eredményének 1/5-ét sem. Más csoportokban viszont ennél is lényegesen kisebb az SZDSZ aránya, ezért nevezték a felsöfokú végzettségüek között elért 9%-ot számottevönek.
Előzmény: Konrad (16)
Józan Polgár Creative Commons License 2002.06.01 0 0 22
Ne légy hülye. Ez itt nem a Pannon Rádió és nem is a Magyar Fórum.
Előzmény: originalqszi (20)
originalqszi Creative Commons License 2002.06.01 0 0 21
De csaltak, az tutti:((((((((((( A FIDESZ meg benyalta:((((((
Előzmény: originalqszi (20)
originalqszi Creative Commons License 2002.06.01 0 0 20
Mindig mondtam, hogy valami nem stimmelt a választásokon!:((((((( De, hogy hogyan csaltak, azt nem tudom:(((((
Előzmény: Józan Polgár (-)
rinpoce Creative Commons License 2002.06.01 0 0 19
:-((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
Előzmény: Athlay (17)
Józan Polgár Creative Commons License 2002.05.31 0 0 18
Az én baráti körömben szinte csak ilyenek vannak.
Előzmény: Athlay (17)
Athlay Creative Commons License 2002.05.31 0 0 17
Értelmiségiként bocsánatot kérek Magyarországtól a többi balfék nevében is, akik a fideszre szavaztak/szavaznának.
Konrad Creative Commons License 2002.05.31 0 0 16
"annak ellenére, hogy az SZDSZ egyedül a felsőfokú végzettségűek között képvisel számottevő súlyt."
Előzmény: nulladik (15)
nulladik Creative Commons License 2002.05.31 0 0 15
Sokféle oka lehet. Egy lehetöség: Akinek van esze, az a jobboldalra szavaz. :-)
Előzmény: Józan Polgár (14)
Józan Polgár Creative Commons License 2002.05.31 0 0 14
Mi lehet ennek az oka?
Előzmény: nulladik (13)
nulladik Creative Commons License 2002.05.31 0 0 13
Egy érdekesség az iskolai végzettség és a pártválasztás kapcsolatáról a Gallup felméréséböl:

"Iskolázottság szerint azt tapasztaljuk, hogy a kifejezetten alacsony iskolai végzettségű - többnyire idős emberekből álló - rétegben a legerősebb az MSZP. Az ennél magasabb iskolai végzettségűek között (az MSZP-t és az SZDSZ-t együtt számolva) nagyjából kiegyenlítettek az erőviszonyok, míg a felsőfokú végzettségűek között kifejezett jobboldali túlsúly figyelhető meg - annak ellenére, hogy az SZDSZ egyedül a felsőfokú végzettségűek között képvisel számottevő súlyt."

nulladik Creative Commons License 2002.05.31 0 0 12
" A májusi kérdőíveinkben - mivel még számos, a választásokra visszatekintő kérdés szerepelt a kérdőívekben - együtt kérdeztük a választásokon közös listával induló két pártot. Júniustól kezdődően terveink szerint a Fidesz, illetve az MDF ismét két külön pártként fognak szerepelni a Gallup kérdőíveiben."

Előzmény: Józan Polgár (8)
Konrad Creative Commons License 2002.05.31 0 0 11
Talán mert náluk még tart a "jövő" :-)
Előzmény: Józan Polgár (8)
minderbinder Creative Commons License 2002.05.31 0 0 10
Na, ha ez a Gallup adata, akkor az MSzP qrvara vezethet. Emlekeztetoul: az elso fordulo elott vagy 10 % FIDESZ-MDF elonyt josoltak. -:))
Előzmény: Józan Polgár (8)
Józan Polgár Creative Commons License 2002.05.31 0 0 9
Bocs, elírtam, a Centrum is 2
Előzmény: Józan Polgár (8)
Józan Polgár Creative Commons License 2002.05.31 0 0 8
Mai Gallup:
Fidesz-MDF 41
MSZP 38
SZDSZ 2
Centrum 3
MIÉP 2
MUNKÁSPÁRT 1

(Megjegyzésem: nem értem hogy a Fideszt és az MDF-et miért számolják még mindig egybe a Gallupnál.)

Józan Polgár Creative Commons License 2002.05.30 0 0 7
Miért gondolja mindenki azt, hogy a Centrum szavazói jobbra húznak? A közvéleménykutatók szerint akik a Centrumra szavaztak, azoknak 80 százaléka baloldal szimpatizáns. Tehát, a Centrum szavazói egész biztos hogy nem csalódtak.
Előzmény: NagyAnd (6)
NagyAnd Creative Commons License 2002.05.30 0 0 6
Csodálkozom, hogy még 1% hisz a Centrumnak ;-)
szigetelőszalag Creative Commons License 2002.05.30 0 0 5
De lagalább egyfelé tendálnak az adatok. Ez mindenképpen jó. (Nem az mszp vezetésére gondolok, hanem, hogy közel hasonlóak az eredmények.)
Előzmény: Józan Polgár (1)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.05.30 0 0 4
Hát én már csak úgy vagyok vele, hogy a tapasztalatok alapjánán csak a Mediánnak hiszek!
Józan Polgár Creative Commons License 2002.05.30 0 0 3
Polgártárs, ne komolytalankodjon!
Előzmény: Első Polgár (2)
Első Polgár Creative Commons License 2002.05.30 0 0 2
es itt van az en kozvelemenykutatasom:
MSZP= 42+Int (Rnd(0) * 8)
Fidesz = 95 - MSZP
Szdsz =2 + Int(Rnd(0) *3)
MIEP= 5 - Szdsz

hohohoho :))))

Előzmény: Józan Polgár (1)
Józan Polgár Creative Commons License 2002.05.30 0 0 1
Nos, akkor a nagy sikerre való tekintettel itt van a tegnapi Medián is:
Előzmény: Első Polgár (0)
Első Polgár Creative Commons License 2002.05.30 0 0 0
Kozvelemenykutatas???
Nyihahahahahahahaha :)))))
0
Előzmény: Józan Polgár (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!