Keresés

Részletes keresés

saafi Creative Commons License 2002.05.30 0 0 77
azert elkepzelem...

a derek, ropogos husu, rakosra szolizott, vekony szemuvegkeretes fidesz-yuppiek fitneszcenterezes utan (legvaloszinubb eletkep: szkvas; fulledt erotikaju szaunazas a fidesz yuppie-cicakkal, enyhe tapizassal megspekelve; a feszitett viztukru kismedencenel szol a tuc-tuc; a ferfiak mozizzak a legujabb felhozatalt: "azt nezd meg, bazd meg! de megheggesztenem! most kerult a kicsike az osztalyra!"; a kihelyezett teveken a viva+ megy, jo kedv mindenhol, amerre csak a magyar szem ellat; a ferfiak "gazdasagi targyalasokat" folytatnak ceguk legujabb allami megrendeleserol, a fidesz-macak a nyari nyaralasokrol es a gyerekek amerikai tanultatasarol csacsognak), immar uden, Audi8-asukon eppen egy milleniumi zaszlovivesre sietnek Makkoshotykara. ott, a szentmise megtekintese es a tiszteletukre rendezett okorsutes utan unnepi beszedet tartanak: karvalytokeznek, vorosbarosoznak, arrol beszelnek, hogy nem engedhetjuk meg, hogy annyit probalt nepunk atvegye a nyugati multik rank eroltetni probalt eletmintait, ahol is minden csak a luxus korul forog, "de, kedves magyar testvereim, bizony, es ezt uzenjuk a masik oldalon alloknak, nincsen abban lelek semmi, ahogy azt mar Szent Agoston is megmondta! van nekunk sajat - igaz egyszeru! - hagyomanyunk, de ezt egyesek el akarjak venni tolunk! mi azonban nem engedjuk! mi azonban, kedves honfitarsaim, mi, akik nem szegyelljuk a haza szot hasznalni, vallaljuk, hogy szerenyen elunk - ha ez azt jelenti, hogy magyarok merunk lenni e hazaban!", majd zaraskent, a Szekely-himnusz kozos eleneklese alatt, gondterhelt arcot eroltetve magukra (olyat, amilyet az ember akkor vag, amikor eppen a haza sorsa felett aggodonak szeretne lattatni magat), szemuk sarkaban elmorzsolnak egy konnycseppet. az unneples utan a testorok sorfala mellet gyorsan a fulleksztras Audijukba vagjak magukat ("vegre vege! bassza meg, azt hittem, sosem lesz ennek a baromsagnak vege! a gyereket is el kell meg hoznom a teniszeddzesrol! bassza meg!", es Pestre hajtatnak...

Előzmény: Xlen (-)
Propertius Creative Commons License 2002.05.30 0 0 76
Eltespednek? Jaj, ne ... Hogy fogom így erőt sugárzó, hűvös leheletüket a tarkómon érezni?
halacs Creative Commons License 2002.05.30 0 0 75
Ismerek olyan színmagyar céget, ahol a dolgozók (a takarítón?k is!!!) fitneszbérletet kapnak. Orvosi diagnosztikai cikkeket gyártanak, termékeik nagyobbik része a világpiacon talál vev?re.
Előzmény: Hy (60)
Hy Creative Commons License 2002.05.30 0 0 74
Gyanítom, nem lesz túl sok nagy ügy, csak csípi a szemünket, és megállapítják, etikátlan, de törvényes...

Még 96-ban hangzott el az azóta elfeledett olajügyekkel kapcsolatban, az azelőtti években hozott törvények kapcsán és néhány félig-meddig lezárt ügy miatt:
"Erkölcsileg elítélendő, de törvény betűje szerint nem megfogható..."
Tehát a törvények jók, csak erkölcstelenek!
Tehát a törvénykezés erkölcstelen!

Azóta nem hiszek igazán ezekben a dolgokban!
Látva a lebukottak nagypofáját, érzésem most is ezt sugalja!
Vagy csak az új hatalmat, és az egyész országot nézik hülyének?

Előzmény: lenolaj (73)
lenolaj Creative Commons License 2002.05.30 0 0 73
lufi alatt azt ertem, hogy volt ra keret, nem tiltja a torveny (nem magarol a berlet leterol beszeltem..)

es kezdjunk az xxxx es xx-szel..azok nekem speciel jobban fajnak...

Előzmény: Hy (72)
Hy Creative Commons License 2002.05.30 0 0 72
Nem lufi, tény, el is ismerték!

(Nem dakota mondás!)

-Sok kocsi sokra megy!
-Kicsivel kezdi, nagyon végzi!

x.itness-bérlet,
xx.Mocsolád,
X.Alcsút,
XX.Országimázs,
XXX.Autópálya...

Előzmény: lenolaj (71)
lenolaj Creative Commons License 2002.05.30 0 0 71
"foleg ilyesmivel, ami lufi is lehet. annyi egyeb ugy van"

az egesz mondandomat olvasd pliiz, ne ragadj ki 2 szot...velemenyem szerint akkor, mikor sokkal nagyobb volumenu es sokkal ketesebb ugyletek varnak tisztazasra, ez a tema csak felesleges hangulatkeltes.
addig, amig a kaya/schlecht/heppiendless ugyek tisztazodtak es nincs jobb dolgunk, nezzuk meg a fitness berleteket....bar elismetlem es utoljara..szvsz nem a berletek tenye lehet az aggalyos, hanem a szolgaltato kivalasztasanak modja

Előzmény: Hy (69)
lenolaj Creative Commons License 2002.05.30 0 0 70
(Tudom ez áll tőled legtávolabb!)

ezt nemtom honnan veszed...talan nezd vissza nehany hozzaszolasomat, ketlem, hogy nagyon ellentetes oldalon lennenk..:-))

de az, hogy en altalaban veve nem szeretem az elmult negy ev torteneseit, nem jelenti azt, hogy nem probalok objektiv lenni (mar amennyire ez lehetseges)

Előzmény: Hy (68)
Hy Creative Commons License 2002.05.30 0 0 69
"...hogy felesleges hangulatot kelteni..."

Ez viszont már nem igaz!
Csak 1 (neked) parányi tény!
Minimálbéreseknek 500 évi,
Nejemnek 260,
nekem 120 évi jövedelmem.
(Netto, mert csak azt a jövedelem, amiből kenyeret vehetek, az nem, amit elrekvirálnak tőlem, az a miniszteri zsebekbe vándorol, meg az alcsúti focicsapathoz sok-sok más Ft-vel együtt!

Hangulatkeltés az egykori lehallgatási-, olajügy, meg sok más volt!

Előzmény: lenolaj (67)
Hy Creative Commons License 2002.05.30 0 0 68
Valahogy közeledsz az én gondolatomhoz.
(Tudom ez áll tőled legtávolabb!)

Kettő között óriási a különbség!
A multi csak, és kizárólag a megtermelt nyereségéből csurgat vissza a valóban nagy nyereséget hozó dolgozóinak, míg a közök közpénzt herdálnak, melyeket a minimálbérből lopnak le!
Olyanoknak mint a levelező, és társai!

Előzmény: lenolaj (62)
lenolaj Creative Commons License 2002.05.30 0 0 67
nem beszelunk el, tokeletesen ertelek es megertelek :-)

erre mondtam, hogy a hir demagog fogas, hisz egy ilyen hir arra jo, hogy felbosszantson es irritaljon teged, holott elkepzelheto (nem mondom hogy igy van, hisz nem tudok konkretumokat) hogy totalisan normalis es esszeru lepes volt.

de 20 milla? fitnesszre? mikor mashol nincs segely stb stb? persze, hogy ez a termeszetes reakcio.

en viszont azt mondom, hogy felesleges hangulatot kelteni, foleg ilyesmivel, ami lufi is lehet. annyi egyeb ugy van, ami ennel sokkal komolyabb mind osszegben mind pedig etikai/buntetojogi szempontbol. nem kene elaprozodni..ha mindennap hallunk egy ilyen fitnessz sztorit, egy honapon belul a kutyat sem fogja erdekeln az n+1-dik ilyen...

(es egy apro pontositas...a kozpenzek nem egy nagy kalap...fel vannak osztva. es ha valahol marad valami, azert nem olyan egyszeru atcsoportositani..(marmint torvenyesen) tehat az "ugyanez a keret" az nem ugyanez, csak mert kozpenz, kozpenz..:-)

Előzmény: zorki (65)
zorki Creative Commons License 2002.05.30 0 0 66
Bocsi, de mentem alunni.
zorki Creative Commons License 2002.05.30 0 0 65
Na jól van, már elbeszélünk egymás mellett.)))
Engem felbosszantott mikor hallottam, és azért, mert erre mifelénk egy-egy faluban a tanítónak, jegyzőnek épp hogy ki tudja fizetni a törvényben előírt pénzt az önkormányzat.
Mikor megkapja egy önkormányzat a költségvetést már rég elköltötte. És mikor valakinek segély kellene a terven felül, akkor már nem tud adni.
Nem látom be, hogy míg így van, addig másoknak miért jutna ugyanebből a keretből fitneszre is?

Másrészt, az is elég egyértelmű, hogy a Fidesz ezzel államapparátust akarja megnyerni magának.
Ugyanakkor, Pokorni mondta, hogy MSZP 19500 forintért akarta megvenni nyugdíjasokat.
Csak hogy azok 90 százaléka nem fitneszre fogja költeni azt a pénzt.

Előzmény: lenolaj (58)
Avantgard Creative Commons License 2002.05.30 0 0 64
Bocsánat de megyek aludni. Jó éjszakát!
Előzmény: Xlen (59)
Xlen Creative Commons License 2002.05.30 0 0 63
Avantgard:
Nem értek veled egyet abszolúte.
Előzmény: Avantgard (61)
lenolaj Creative Commons License 2002.05.30 0 0 62
Hy,
magyar multi...passz...

de azert gondolj bele 1 dologba...a kozintezmenyek a munkaeropiacon versenyeznek a jo szagemberekert, ahol ha tetszik, ha nem, jelen vannak a "nagy" multik is, nem is kevesen...ergo, a munkaeroert veluk versengenek elsosorban. ha neked jo munkaero kell, akkor attraktiv ajanlatot teszel..es az ajanlatod nem lesz eleg jo, ha egy xxx.Hu ceghez mered, foleg akkor, mikor itt vannak az xxx.com cegek es elszippantjak a jokat...

Előzmény: Hy (60)
Avantgard Creative Commons License 2002.05.30 0 0 61
Engem semmi. De antal és horn alat sem. De nem szerettem látni az orbánc gyüléseken a lendülö karokat és a viktor viktorozást! Sem a szent misét orbáncnak és korona mániáját sem a kis törpének.
Előzmény: Xlen (59)
Hy Creative Commons License 2002.05.30 0 0 60
A francba!
Lenolajnak adott válaszom elszállt valahová...
Valszeg az én hibám!!!

Magyar-multit nem tudtok példaként említeni?
Mert amelyeket említetek nem xxx.Hu cégek, a minisztériumok pedig iden, méghozzá olyan magyarok zsebéből kirekivirált pénzből, akiknek évtizedes meló után a "Nemzet Napszámosa"-ként ali van a fizetése a minimálbér fölött!!!

Az általatok említett cégek pedig nem herdáló-multiellenességet fennen szajkózók, hanem szétosztható nemzeti jövedelmet termelő vállalkozások!

Előzmény: gilo (26)
Xlen Creative Commons License 2002.05.30 0 0 59
Avantgarde:
Jó. De mitől náci diktatúra?
Nem józ látni ezt a gyűlöletet ami benned van.
Azért érdekelne, hogy személy szerint téged milyen hátrány ért az elmúlt 4 év alatt?
Előzmény: Avantgard (56)
lenolaj Creative Commons License 2002.05.30 0 0 58
nem igazan ezt akartam hallani...most mar erdekel a vonatkozo torveny, csak lusta vagyok megnezni es mivel te hivatkoztal ra, egyszerubbnek tunt teged ravenni egy kis kutatasra..:-)))

az, hogy ezt nem helyesled, a szived joga, nem akarlak meggyozni az ellenkezojerol..de azert gondolom, te is szereted a velemenyedet tenyekre alapozni nem pedig feltetelezesre (ti: mi van benne a koltsegvetesi torvenyben...). masreszt meg egy dolog..szted ha egy miniszterium nem hasznalja fel a tartalekait, akkor azt atcsoportositjak mas hianyos teruletekre? a budzse tudomasom szerint nem igy muxik...

a multik akar vesztesegesen is fitnesszbe kuldenek..mert egy dolog, ha x embert elbocsajtanak, mert nem eri meg nekik es egy masik dolog, hogy a jo embereiket meg KELL tartaniuk. vezeto ceg ma mar nem engedheti meg, hogy legalabb policy szinten (belatom, gyakorlatban vannak hianyossagok) ne probalja megtartani a jo vezetoit...rovid tavon koltseget csokkenthet ugyan, hosszabb tavon nagyot bukhat ilyen mentalitassal.

Előzmény: zorki (52)
Avantgard Creative Commons License 2002.05.30 0 0 57
Sommás és kultúrált orbán seggnyaló vélemény! Gratula!
Előzmény: kakktusz (55)
Avantgard Creative Commons License 2002.05.30 0 0 56
Engem nem vigasztal ha elörelépek egy diktatúrában és egy orbáni személyikultuszban, mert a hányingerem tölük ettöl nem csökken!
Előzmény: Avantgard (50)
kakktusz Creative Commons License 2002.05.30 0 0 55
"Én is fiatal vagyok és nem csipem ha egy fideszes rezsim a demokrácia álruhájában be akarja lopni a náci diktatúrát!"

Hogy fiatal vagy az megbocsátható, de hogy hülye is az már nem. Úgyhogy vitatkozzon veled MGP.

Előzmény: Avantgard (50)
Avantgard Creative Commons License 2002.05.30 0 0 54
Engem nem érdekel, hogy ki kinek az inasa. Én négy évig azt láttam, hogy az orbáni banda kacsingat a horthy rezsim felé. Nos én ezt nem akarom, hogy megismétlödjön!
Előzmény: kakktusz (51)
Xlen Creative Commons License 2002.05.30 0 0 53
Avantgard:
Hát..ezt valahogyan alá kellene támasztanod.
Az elmúlt 4 év alatt jobbak lettek az életkörülményeid vagy rosszabbak? Előrébb jutottál-e vagy visszaléptél?
Előzmény: Avantgard (50)
zorki Creative Commons License 2002.05.30 0 0 52
Ha azt akarod hallani, hogy nem tudom az erre vonatkozó pontos paragrafust, akkor elismerem: nem.
Akkor sem tartom helyesnek, hogy a minisztérium a tartalékait -mert abban biztos vagyok, hogy ez nem volt benne a költségvetési törvényben-, maradékait ilyenre használja, miközben ezer más helyen vannak hiányok az országban.

Gondolod Te, hogy Nokia vagy Unilever vagy bárki fitneszbe küldözgetne, miközben folyamatosan veszteséges?
Hát nem, itt környékünkön Flextronics alig építette meg gyárát, és a 800 dolgozó felét elküldte, mert közbe összeomlott az elektronikai piac. Most éppen fejleszt, majd jönnek ide Sárvárról is dolgozni.
Láttál Te már ilyet közigazgatásban?
Nagyon jól tod, hogy nem.

Előzmény: lenolaj (46)
kakktusz Creative Commons License 2002.05.30 0 0 51
Ők csak kis inasok voltak az elvtársakhoz képest.
Most visszajöttek mert van még lóvé a kasszában.
A Párt most ezt követeli tőlük és ők hejjjt fognak állni.
Előzmény: Avantgard (49)
Avantgard Creative Commons License 2002.05.30 0 0 50
Én is fiatal vagyok és nem csipem ha egy fideszes rezsim a demokrácia álruhájában be akarja lopni a náci diktatúrát!
Előzmény: Xlen (47)
Avantgard Creative Commons License 2002.05.30 0 0 49
Ennek nincs köze a kommunizmushoz, ennek csak orbán és bandájának a rablásához van köze amitöl most megszabadultunk!
Előzmény: kakktusz (48)
kakktusz Creative Commons License 2002.05.30 0 0 48
"Most volt az igazi rendszerváltás egy fityeszes nacionalista diktaturából egy demokratikus emberi rendszerre! "

Ez azé nem semmi. Csak nem a Kommunista Kiáltványban olvastad?

Előzmény: Avantgard (40)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!