Keresés

Részletes keresés

kiskecskegida Creative Commons License 2004.12.31 0 0 47
Azért látjátok, a Vámosi végül mégiscsak bekerült vezetőként az adóügyekbe.
Előzmény: kiskecskegida (3)
angyalhentes Creative Commons License 2002.06.04 0 0 44
Jaja, hat en se hiszek azert el mindent, amit a TV mond.

(Azt nem tudom, hogy ilyen emberek, mint mi, mit keresnek polforumokon? Semmi frocsoges meg hazaarulozas es fasisztazas, igy alig marad szorakozas, szinte egyetertunk minden kerdesben :))

Előzmény: keresetlenu (43)
keresetlenu Creative Commons License 2002.06.04 0 0 43
Ha erre adat lesz (a politikai szelektívitásra) akkor az súlyosan kifogásolható lesz. Addig ez csak gyanúsítgatás.
Előzmény: angyalhentes (42)
angyalhentes Creative Commons License 2002.06.04 0 0 42
Inkabb kifogasolhato az adoellenorzes politikai szelektivitasa, ha volt ilyen.

(Na, ez se egy konnyen bizonyithato allitas :))

Előzmény: keresetlenu (41)
keresetlenu Creative Commons License 2002.06.04 0 0 41
Arról azt gondolom, hogy érdemi ellenvéleményt Simicska múltjával kapcsolatban fogalmaztak meg az akkori ellenzék, meg a sajtó - sőt, még a kormánypártok szimpatizánsai is.
Az APEH elmúlt 4 évi munkáját komoly kifogás nem érte.

(Tudom, állandóan visszatérő vádak, hogy adatokat eltüntettek, erre eddig soha, senki, semmilyen erre tényszerűen utaló dolgot fel nem hozott. Most, ha az új vezetővel mondjuk 3 hónapon belül nem lesz valami erre vonatkozó konkrétum, akkor el kell majd fogadni, hogy vszinüleg nem történt adat eltüntetés és megmarad a vád, hogy durván politikai kinevezett volt Simicska)

Előzmény: Venyerin (39)
Harpoon Creative Commons License 2002.06.04 0 0 40
Miert is allt volna fel!?
A kezdetektol folyamatosan ott volt minden kormany alatt.
(Azok az MSZP-sek meg kinyalhatjak...;-)
Előzmény: keresetlenu (38)
Venyerin Creative Commons License 2002.06.03 0 0 39
És a szövegem folytatásáról mit gondolsz?
Előzmény: keresetlenu (37)
keresetlenu Creative Commons License 2002.06.03 0 0 38
Gondolom olvastad, a múlt héten, amikor a leváltás híre megjelent, hogy valószínű az új jelölt Vámosi, de hozzátették, hogy MSzP-n belül egyesek nehezményezik, hogy nem állt fel az előző vezetés alatt székéből.
Előzmény: eztEgyed (36)
keresetlenu Creative Commons License 2002.06.03 0 0 37
Persze, hogy elfogadom, (28) alatt írtam: "Semmi gond, ha az új kormány leváltja az APEH elnökét."
Előzmény: Venyerin (33)
eztEgyed Creative Commons License 2002.06.03 0 0 36
Ezt hogy érted?
Előzmény: keresetlenu (35)
keresetlenu Creative Commons License 2002.06.03 0 0 35
Az előző vezető szakmai alkalmasságáról eltér a véleményünk, amivel nem akarom azt mondani, hogy én örültem az ő kinevezésének.
Egyébként meg azt nehezményezem, hogy Vámosi-Nagy ra vonatkozó terveik megszellőztetésével végül belegyalogoltak egy mindenki által elismerten jó szakemberbe.
Előzmény: eztEgyed (31)
Harpoon Creative Commons License 2002.06.03 0 0 34
Vámosi-Nagy soha nem fogja elvallani az elnokseget.
Nem lesz hulye a bebetonozott, jol jovedelmezo alelnoki poziciot feladni egy politikai statuszert ahonnet barmikor felmentheto lenne.
Van esze.
Es nem azert nem neveztek ki mert rosszul viselkedett korabban, hanem mert o nem akarja.
Venyerin Creative Commons License 2002.06.03 0 0 33
Azt elfogadod, gondolom, hogy az APEH elnök bizalmi állás. Innentől igenis számítanak az olyan "apróságok" is, hogy ki mikor hallgat mint kaki a fűben és mikor kiabál... A szakmaiság egy fontos szempont, de közelt sem az egyetlen.
Előzmény: keresetlenu (30)
angyalhentes Creative Commons License 2002.06.03 0 0 32
Huhh, hat szerintem nem is a vezetok alkalmassaga amugy itt a kerdes. Sokkal inkabb a befolyasolhatosaga. Meg az, hogy a kormany mennyire akarja ezt kis is hasznalni. Mert az APEH eros fegyver, nagy a kisertes, hiszen alig talalkozunk olyan vallalattal hazankban, aki torvenyesen viselkedne (es itt kezdodhet a sor a sok kenyszervallalkozoval), mert olyan a ceg- es az adotorvenyunk, amilyen.
Bar attol fugg, ezt tekinthetjuk akar az alkalmassag egy fontos kriteriumanak is.
Előzmény: eztEgyed (31)
eztEgyed Creative Commons License 2002.06.03 0 0 31
OK rendben, de azt azért ezek szerint elimered, hogy az előző vezető sem a legalkalmasabb volt. Ilyenkor az embernek nincs erkölcsi alapja azt a hibát számonkérni valakin, amit ő maga is elkövetett.
Előzmény: keresetlenu (30)
keresetlenu Creative Commons License 2002.06.03 0 0 30
Bocsi, ha elolvastad, én nem azt mondtam, hogy szemét azért mert nem nevezte ki, én az indoklást tartom (ami közszájon forog, olvasd el a különböző lapokat a múlt hétről, beleértve a Népszabit) mondjuk úgy, hogy szemétségnek.
Előzmény: eztEgyed (29)
eztEgyed Creative Commons License 2002.06.03 0 0 29
Ez mókás... A jobbosok szerint azért szemét a MSZP, mert nem Vámosit nevezte ki. Ha ez így van, akkor a FIDESZ is szemét, hiszen ők sem nevezték ki. (valamint ezzel elismeritek, hogy az eddigi vezető sem az eszéért volt ott)
Előzmény: keresetlenu (28)
keresetlenu Creative Commons License 2002.06.03 0 0 28
Én finomabban fogalmaznék, de a lényeg ugyanaz, mint amit te mondasz: Semmi gond, ha az új kormány leváltja az APEH elnökét. APEH elnökkel egyetlen gond van: a Vámosi-Nagy Szabolcsot akit a szakma egyöntetűen a legalkalmasabbnak tartott és tart csak azért nem nevezték ki, mert nem hagyta ott az APEH-et az előző ciklusban. De ezzel együtt ez még csak egy morgási téma.

Ami azonban a Közigazgatási Hivatal vezetőjének pályázat nélküli kinevezésével történik az ...

Előzmény: angyalhentes (27)
angyalhentes Creative Commons License 2002.06.03 0 0 27
Madreszrol egy APEH-elnok kirugasaban nem latok semmi kivetnivalot. Minden kormany ezt tette es magabol a valtasbol soha nem szarmazott kar. Na persze, attol fugg, hogy kit ultetnek a helyere. Ha peldaul egy olyat, aki az anyja meggyilkolasaval vadol engem, akkor az Isten irgalmazzon nekem :)
angyalhentes Creative Commons License 2002.06.03 0 0 26
Na ja, ekes bizonyitek ez arra, hogy a palyazat onmagaban nem biztosit semmit. Kulonosen akkor nem, ha ugy ertelmezik, ahogy a Fidesz ertelmezte. Lattam egy, s mast a Szechenyi-terv elbiralasabol, hat...

Mindazonaltal ez senkit nem jogosit fel arra, hogy mellozze a palyaztatast. Ha tisztan palyaztatnak, amugy sem fordulhat elo, hogy a Fidesz csekely ertelmu talpnyaloja nyeri el a posztot, egyszeruen a szakmai alkalmatlansag mian. A gondot az okozna a kormanynak ugye, ha egy jo szakember jelentkezne, akirol felidoben kiderul, hogy "jobbra huz"
Na de ki vart csodat ettol a kormanytol?

Előzmény: keresetlenu (25)
keresetlenu Creative Commons License 2002.06.03 0 0 25
Mi a Király? Hogy most már a jogszabályok sem számítanak? A Grespik borzalmas volt - annak ellenére, hogy a jogszabály betartásával, pályázaton választották ki!
Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.03 0 0 23
Kiraly :))
Tub Creative Commons License 2002.06.03 0 0 22
Ez minden bizonnyal a demokráciacsomag része.
Előzmény: keresetlenu (21)
keresetlenu Creative Commons License 2002.06.03 0 0 21
Ehhez azt hiszem nem kellett pályázat - jogszabályi előírásról legalábbis nem tudok.

Viszont Vámosi-Nagy Szabolcs mellőzése, egyedül azért, mert korábban nem gyalázta főnökét bizonyára sokak jóizlését sérti.

Jogszabály írja viszont elő, hogy a Közigazgatási HIvatal vezetőjét pályázat után kell kinevezni. Nem ez történt!
Lásd:
"Pályázat Medgyessynek megint smafu!" topic.

Előzmény: Tub (20)
Tub Creative Commons License 2002.06.03 0 0 20
Király László György az APEH elnöke
2002. június 3. 14:39

MTI

Király László Györgyöt nevezték ki az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) elnökévé június 3-i hatállyal - jelentette be László Csaba pénzügyminiszter hétfőn.

keresetlenu Creative Commons License 2002.06.01 0 0 19
Igy igaz! Akkor még aláírta, hogy megfelelő ember. Ez még szerintem beleférne, váltani akarnak, de az, hogy Vámosi-Nagy Szabolcs csak azért nem jó mert, nem lázadt dr Vida ellen? Borzasztó!!!!
Előzmény: SanyaX (18)
SanyaX Creative Commons License 2002.06.01 0 0 18
Olyasmit olvastam, hogy Vidát még az előző kormány idején vitték az APEH-ba vezetőnek, állítólag még László Csabi tette oda. Erről tud valaki konkrétumot?
keresetlenu Creative Commons License 2002.06.01 0 0 17
Ha nemzetközi ismeret kell, akkor előbb-utóbb Erős úrból csinálnak APEH elnököt.
Előzmény: kiskecskegida (16)
kiskecskegida Creative Commons License 2002.06.01 0 0 16
Szvsz Vámosi jobb lenne, de nem őt szorítják háttérbe, csak Királyt jobb szakembernek tartják, meg talán jobbak a nemzetközi ismeretei, ami az EU köszöbén még jól jöhet.
Előzmény: keresetlenu (15)
keresetlenu Creative Commons License 2002.06.01 0 0 15
Pixy,

lehet, hogy tévedünk? Már az is bűn - vagy ami több hiba - ha valaki nem köpködte a Fidesz kormány által kinevezett főnökét?

"Új APEH-elnök Kecskemétről?

NSZ • 2002. június 1. • Szerző: Munkatársainktól

Király László György 45 éves kecskeméti közgazdász az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) elnöki tisztének várományosa – értesült tudósítónk. Az erről szóló hivatalos döntést várhatóan hétfőn hozzák nyilvánosságra.

Király László György a rendszerváltás idején a KSH Bács-Kiskun megyei igazgatója volt, majd a magánszektorban dolgozott, és 1996. február 1-jén – pályázat útján – nyerte el az APEH Bács-Kiskun Megyei Igazgatósága vezetői posztját. Irányításával a megyei adóhivatalban számos olyan újítást dolgoztak ki – például az adózók hatékony ellenőrzésre való kiválasztásának módszerét –, amely országos példaként szolgált. A pénzügyi szakembert az Orbán-kormány idején sem mozdították el, és ebben az időszakban hívta meg tanulmányútra az amerikai kormány is. A technokrata szemléletű, pragmatikusan gondolkodó Király magát a legszívesebben „közigazgatási menedzsernek” nevezi.

Mint arról beszámoltunk, korábban Vámosi-Nagy Szabolcsot, az adóhatóság jelenlegi elnökhelyettesét kérték meg, hogy töltse be a hivatal június 3-án megüresedő elnöki tisztét. Vámosi mellett szólt a szakmai múltja – több évtizede dolgozik az adóigazgatásban –, ám ellene hozták fel, hogy akkor is az APEH főtiszti karában maradt, amikor a hivatal irányítása fideszes kézbe került. Rajta kívül az APEH két volt elnökhelyettesét, Bokor Pált és Monostori Lajosnét tartották esélyesnek a vezetői poszt elnyerésére."

Előzmény: Törölt nick (12)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!