Keresés

Részletes keresés

polites Creative Commons License 2002.06.05 0 0 200
"olykor meg is botlik"

olykor?
:)))

Előzmény: RobUr (199)
RobUr Creative Commons License 2002.06.05 0 0 199
Nem akarom Badiny Jos tekintelyet csokkenteni egy kis anekdotaval, mert nincs tevedhetetlen ember, tudos, politikus vagy akarmi. Meg a Papa sem az. Csak mulatsagosnak talaltam, amikor Mindszenti elhagyta Mo.-t, Badiny Jos lelkesen udvozolte ot es "ZaszlosUram, NagyUram" cimmel illetve, felkerte, alljon a "Magyar Hit" elere es szakadjunk el Romatol, egy magyar vallast alakitva.
Talalkozasat Mindszentivel megakadalyoztak bizonyos korok.
Mindszenti talan nem is tudott rola.
Ezek utan Badiny Jos, kisse kesernyesen, le "Pehm Jozsef plebanos"-ozta Mindszentit.
Mas alkalommal, amikor Koestler Arthur konyve a "Tizenharmadik Torzs" megjelent, attol felt, hogy a zsidosag egy masodik Izraelt probal csinalni Mo.-bol, tortenelmi jogon.
Ettol fuggetlenul, en becsulom munkassagat, megha olykor meg is botlik.
barkasarja Creative Commons License 2002.06.05 0 0 198
Az ural-altâji nyelvek között - ůgy tudom - elčggč szoros nyelvi rokonsŕg mutathatň ki čs bizonyětott is. Rčgebben ezt a kčt nyelvet mčg együtt is kezeltčk, de aztŕn mčgis szčtvŕlasztottŕk öket.
A rossznyelvek azt beszčlik, ezt azčrt tettčk, mert ezzel a hůzŕssal le tudtak vŕlasztani bennünket az altŕji csoporttňl. Nem tudom, lehet, hogy igaz...
Mindenesetre a nyelčszek egy rčsze mŕig is ŕllětja, hogy az az ůn. alapszň kęszlet, ami a legföbb bizonyětčk a finnugor rokonsŕgunk mellett, az altŕji nyelvekböl is levezethetö...

Szňval akad itt mčg elčg sok gubanc čs "problčma"... :))

Előzmény: alfredoo (196)
Bard Creative Commons License 2002.06.04 0 0 197
A kínaiak sincsenek kihagyva... :-))))

Mind nyelvi elméletek vannak, mind a mandzsu népek kapcsán fajtabelileg is mondják, hogy a kínaiak nagyrésze turáni, tehát rokon nép...

Most csak azért nem írok be listát, mert az fárasztó, de a magyaroknak a világ minden táján találtak már rokonokat. Viszont a dologban van rendszer, csak kicsit jobban ismerni kellene az elméleteket...

Előzmény: alfredoo (196)
alfredoo Creative Commons License 2002.06.04 0 0 196
barka

te meeg nem hulyeztel le neked valaszolok...

nekem semmilyen problemat nem jelent hogy a magyar es a finn antropologiailag hasonlit vagy nem hasonlit.

viszont itt mondtak hogy a nyelvi rokonsag ok es nagyjabol vagy kisebbjebol bizonyithato viszont az antropoligiai tavolsag fennall.

ha jol tudom a finn es az urali/altaji (osztjak, vogul, cseremis) nyelvek kozott a rokonsag inkabb nagyjabol mint kisebbjebol bizonyiott. ha ok is elternek antropoligiailag akkor a magyar finn elteres IS indokolhato. persze nem indoklando. ezert kerdeztem.

egyebkent nagyon orulok hogy a magyar japan es a japan sumer rokonsagnak IS vannak hivei. hogy nem egyedul vagyok.

azt nem ertem hogy a kinaiakat miert hagyjuk ki ebbol a jopofa dologbol. a hatar szerintem a csillagos eg. ufo - magyar - japan - sumer - kinai kapcsolatok es rokonsagok. tenyleg erdekes a vilag. es meg engem neveztek hulyenek... de ez nem bah....

a csehszlovakok nem rokonaink? esetleg? vagy a jugoszlavok? vagy a svajciak?

Előzmény: barkasarja (193)
RobUr Creative Commons License 2002.06.04 0 0 194
Igy van ez.
Amig M.G. az altalanosan elfogadott hatarok kozott mozgott, addig elismertek munkassagat.
Mihelyt valami eredeti gondolatot fejlesztett ki, amire biztos volt inditeka, de nem illet bele a "kepbe", azonnal a kora es neme volt az ok.
Apropopo, az Isten miert him nemu?
Talan mert E'lo" Him neven szerepel a Bibliaban?
Es tobben voltak?
Előzmény: Törölt nick (186)
barkasarja Creative Commons License 2002.06.04 0 0 193
Alfredoo,

olyan, hogy finn, meg magyar tipus nincs. Ezek nčpnevek. Viszont minden nčpnek vannan fajtajellgű tipusjegyei. Ezekkel foglalkozik az antropolňgia tudomŕnya.

Kčptelen kčrdčsedre, miszerint "miert problema, hogy a magyar nem finnes", visszakčrdeznčk: miböl gondolod, hogy ez "problčma" lenne čs ha az, kinek?

Előzmény: alfredoo (182)
Bard Creative Commons License 2002.06.04 0 0 192
alfredoo!

Miért szólsz bele olyan témába, amihez annyira nem értessz, hogy az már másnak fáj? :-)

Japán-magyar rokonság: Ennek is nagyon sok követője van és sok az átfedés a sumer/magyar és a japán/magyar hivők között. Legutoljára a nemrég meghalt Kazár Lajos foglalkozott a témával nyelvészeti szempontból. Szóval spanyol viaszt feltaláltad. ;-)

uráli, finn, ugor stb.: Az uráli az két dolgot jelent. Egyrészt nyelvészeti kategória, aminek alcsoportjai a finnségi nyelvek, meg az ugor nyelvek (ebbe van a magyar is), ezek összessége a finnugor, plusz a szamojéd nyelvek. Másrészt antropológiai, ami a jelenleg Urál hegység környékén található népekre jellemző antropológiai jellegzetességekre vonatkozik. (Nem vagyok biztos, de asszem főleg az obi-ugorok és a szamojédekre jellemző)

A finnek szintén antropológiai meggondolásból, hozzánk hasonlóan, már hátrálnak ki a finnugor elméletből. Antropológiailag sokkal inkább skandinávoknak tartják magukat. Tehát az uráli nyelvcsoportba sorolt népek legalább három eléggé eltérő antropológiai csoportba sorolhatóak.

Dubois Creative Commons License 2002.06.04 0 0 191
"most már sohasem fogjuk megtudni, mit csinálnak egy ornamentalista kongresszuson"

Nézd, mit találtam neked:

http://muse.jhu.edu/journals/journal_of_colonialism_and_colonial_history/toc/cch3.1.html

"Journal of Colonialism and Colonial History 3.1, Spring 2002
SPECIAL ISSUE - From Orientalism to Ornamentalism: Empire and Difference in History
Tony Ballantyne, Guest Editor"

:)))

Előzmény: Törölt nick (138)
alfredoo Creative Commons License 2002.06.04 0 0 188
rp

tudsz valamit az urali es a finn antropoligiai egyezesekrol es kulonbozosegekrol?

ugy tudom/velem hogy a finn urali nyelvi egyezes bizonyitott. tehat a volgul, osztjak, mansi stb stb.

ha ott nem problema az esetleges antropoligiai kulonbozoseg akkor a magyaroknal sokkal hosszabb vandorlasi uttal miert poblema? fene egyszer rosszul irtam le a poblemat.

Előzmény: rinpoce (185)
alfredoo Creative Commons License 2002.06.04 0 0 187
macskakorom

nagy hulyeseget mondok hogyha nekem az jon at hogy az osszes regesz lokott? a kivetel meg erositi a szabalyt?

Előzmény: Törölt nick (186)
rinpoce Creative Commons License 2002.06.03 0 0 185
Az egy nagy kultura sok vérrel.. Tölem is idegen. De az urali rokonság meg primitiv. Itt többek szerint ezért fordultunk inkább a finnek felé. SZVSZ ez nagyon álságos megközelités.
Előzmény: alfredoo (184)
alfredoo Creative Commons License 2002.06.03 0 0 184
rp

egy esetben tetszene jobban... ha te hoztad volna ossze...

a shogun ota odavagyok a japanokert. sajnos ok nincsenek oda ertem. amikor foztek a misszionarusokat az tok jo volt. es meg lattam es te is lattad a harakirit. borzaszto volt.

Előzmény: rinpoce (183)
rinpoce Creative Commons License 2002.06.03 0 0 183
Alfrédo!

Ez a legujabb müved vázlata?

Előzmény: alfredoo (181)
alfredoo Creative Commons License 2002.06.03 0 0 182
bard

de nem tudom mi az urali.

az erdekel hogy a finn es az urali.

ha a finn nem urali akkor a bizonyitottan kapcsolt vogul osztjak miert nem finnes. akkor miert poblema hogy a magyar nem finnes.

persze lehet hogy tenyleg hulyeseg es az urali az egy az egyben finn.

Előzmény: barkasarja (180)
alfredoo Creative Commons License 2002.06.03 0 0 181
barka

lehet hogy igy hulyeseget irtam. de lenne ertelme...

legalabb annyit hogy akkor a japan sumer kapcsolatot is kidolgozni. es akkor a rokonsag is hihetobb lenne.

a tobbi (segely, turizmus) meg jonne magatol. a japanok is boldogok lennenek egy sumer rokonsagtol. nyelvileg egy nudli kimutatni a kapcsolatot.

persze ha azt SIKERULNE hogy a japanok az elsok a sumerok csak atvettek az meeg tokosebb lenne.

Előzmény: barkasarja (175)
barkasarja Creative Commons License 2002.06.03 0 0 180
Na jó, még ezt az egyet... :)

Úgy viszonyul, hogy lényegesen több van bennük az urali tipusból, mint a magyarokban.

Na jóéjt, most már tényleg mennem kell, mert kikapok a mamámtól... :))

Előzmény: alfredoo (174)
alfredoo Creative Commons License 2002.06.03 0 0 179
barka

azert nem ANNYIRA konnyu elmenni.

mond meg hamar akkor miert nem...

miert nem egy japan rokonsagot asunk ki. tok jo lenne. es kernenk egy kis zsozsot a rokonoktol. meg johetnenek ide kirandulni. a rokonokhoz. EUROPABA. ennek legalabb ertelme lenne. a sumeroknak nincs penze es kirandulni sem jonnek.

mi meg tokos japanok vagyunk. nyelvileg, alkatilag (persze sajnos csak eredetileg de ehhez asatasi eredmenyt minden tovabbi nelkul lehetne produkalni), neplelkileg (errol meg sokat lehetne irni). es mi is a csaszaristenben hiszunk. es a mi koronank is a parlamentben van. es utaljuk az amerikaiakat es a kinaiakat. tiszta japanok vagyunk. szerintem siman benyalnak...

Előzmény: barkasarja (175)
RobUr Creative Commons License 2002.06.03 0 0 178
A tablakon nem ekiras van. Kepiras.
Meg a tablak sem "sumer" tablak, mert nem arrol a foldreszrol valok.
Persze csak "kotozkodok". :-)
Mi lett Torma Zsofia gyujtemenyevel? Valaki atvizsgalta, hatha lehet tovabbi jeleket talalni?
Marija Gimbutas foglalkozott reszletesen azzal a kulturkorrel, ami 6-7 ezer eve a Balkan es Mo. teruleten dulott. Belefoglalva Erdelyt is.
Lehetseges, e nep vandorlasa Mezopotamiaba?
Habar sokan Belso-Azsiat gondoljak a "sumerek" eredeti "hazajanak".
Előzmény: Törölt nick (166)
alfredoo Creative Commons License 2002.06.03 0 0 176
macskakorom

1800-ig vegigragtam magam. meg irtam is bele. siker ott is elmaradt. egy ido utan az embernek kell valami sikerelmeny.

de hasonlo volt mint mindenutt. az ulespont meghatarozta az allaspontot.

Előzmény: Törölt nick (171)
barkasarja Creative Commons License 2002.06.03 0 0 175
Ahogy itt olvasgatom a dolgokat, úgy látom, mintha alakulna a „Sumér2“ topic… :))

Na, további jó vitát, nekem sajnos takarodó van.

alfredoo Creative Commons License 2002.06.03 0 0 174
barka

az urali hogy viszonyul a finnhez? mint fajtajelleg?

Előzmény: barkasarja (172)
rinpoce Creative Commons License 2002.06.03 0 0 173
Köszönöm Barka!

erre utaltam, csak nem emlékeztem pontosan. :-)))))))))))

Előzmény: barkasarja (172)
barkasarja Creative Commons License 2002.06.03 0 0 172
Alfredoo!

A Treffort-féle intézkedés igaz. Dokumentálva van, utána lehet nézni. Nekem megan valahol, de egyelőre nem találom. Ha rábukkanok bemásolom. Azt hiszem, hogy itt a fórumon is szerepelt már az idézet, valószínűleg a suméros topicban, de nincs kedvem keresgélni.

Nem nekem szólt a fajtákkal kapcsolatos válaszod, de azt hiszem félreérted...
Szóval, ha emberfajtákról beszélünk, akkor nem kell mindjárt és feltétlenül rosszra gondolni. Az hogy annakidején a nácik visszaéltek egy tudománnyal, attól az még tudomány marad. Az embertan módszereivel meg lehet állapítani, hogy a vizsgált személy milyen fajtajellegekkel rendelkezik és – ezt hangsúlyoznám – nem kell azonnal rosszindulatúlag értelmezni.
Van pl. keletbalti, dinári, pamiri, turanid, előázsiai, török, mongoloid stb. tipus. Ezt onnan tudom, hogy gyermekkorromban a mi falunkban is végeztek ilyen embertani vizsgálatokat és a családomban – a szüleimet és a nagyszüleimet vizsgálták - az előázsiai, a török és a mongoloid fajtajegyek fordultak elő, ezek voltak a fő jellemzők.
Henkey Gyulának egyébként van egy jó könyve, amelyben az eredményeit közli. Az ő mérései alapján a magyarság kb. 1/3-a turanid tipus, 1/3-a kevert, de a meghatározható fajtajellemzők erős turanid jelleget mutatnak, a visszamaradó rész megoszlik a többi fajta között. Érdekességként megemlíthető, hogy az obi-ugorokra (vogul, osztyák) jellemző uráli tipus a magyarság körében csak 0.1%-ban mutatható ki. Ez azt jelenti, hogy jóllehet az obi-ugorok a legközelebbi nyelvrokonaink, embertanilag viszont semmi közünk egymáshoz…

Előzmény: alfredoo (99)
rinpoce Creative Commons License 2002.06.03 0 0 170
Szivesen nekiveselkednék, csak legalább egy kicsit értenék hozzá...

Inkább kimaradok, és nem jártatom a számat, mert megjárom.. :-)

Előzmény: alfredoo (167)
RobUr Creative Commons License 2002.06.03 0 0 169
Feltetelezem, Badin kozsegben szuletett mint Jos Ferenc.
Ehhez hozzacsapta a Badin-i elonevet, jelezve,hogy onnan valo.
Ehhez az "elokelo" -y-t hasznaltak regebben.
Elkerulve a teves olvasast, ami -ny-t eredmenyez, valtottam -ni-re. Engedelye nelkul.
Remelem, neve nincs "Copyright"-olva.
Olvasd J.M.Allegro alant idezett konyvet.
Majd meglatod, mi mindent lehet a sumer szavakkal muvelni.
Előzmény: sicmac (155)
alfredoo Creative Commons License 2002.06.03 0 0 168
macskakorom

nekem szornyu gyanum van. lehet hogy ha itt vagy a kozelben valaki kitalal valamit akkor eloszor es masodszor es harmadszor nem azt probalja maganak koruljarni hogy miert lehet hulyeseg amit kitalalt, mi mond ellene hanem csak egyszeruen hanyag eleganciaval bedobja a koztudatba.

mindenki ugy csinalja es gondolkodik ahogy en? dehat nekem semmi kozom a tudomanyhoz. csak hulyeskedek?

a gellert hegyi legenda sem igaz egyebkent. csak en talaltam ki. nincsenek is ott energiak.

Előzmény: Törölt nick (166)
alfredoo Creative Commons License 2002.06.03 0 0 167
rinpoce

mi lenne ha eloszor annak veselkednenk neki hogy a magyarok milyenek. es kik bizonyitottan magyarok. es hol es kivel keveredtek. mert meg a finn fizikai rokonsag is lehet letezo valami. a lappok, osztyakok hogyan neznek ki. nagyon finnul? vagy maskeppen?

en a legjobban azt SZERETNEM ha az ufoktol szarmaznank. mi egyedul magyarok. es allitolag volt is magyar aki parosodott ufoval.

de a nyelvi rokonsag allitolag teny. ebbol ki lehet indulni. egyebkent a finnek kozott is vannak alacsonyak. sot fekete hajuak is. just for information.

amit a multkor irtal azon tobben gondolkodnak.

Előzmény: rinpoce (162)
alfredoo Creative Commons License 2002.06.03 0 0 165
robur

ezt irod:

"Az, hogy feltetelez egy foldonkivuli beavatkozast, meg nem osztalyozza ot az orultek koze, mert akkor az osszes, vallasokban hivok, oda tartoznanak. "

szerinted ez a mondatod nagyon nagy okorseg? szerintem nem is olyan nagy butasag.

Előzmény: RobUr (153)
alfredoo Creative Commons License 2002.06.03 0 0 164
robur

az nagy marhasag megkerdezni hogy sumerul az apa az anya a papa meg a mama mit jelent?

lehet hogy viz. tuz. gez. es gaz?

mert akkor furcsa a helyzet.

van egy fatherhez hasonlito sumer szo amit fensobbseget jelent. es van egy apat JELENTO sumer szo amit ugy mondanak hgoy viz. akkor hol keressuk az igazunkat?

Előzmény: RobUr (144)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!