Keresés

Részletes keresés

Dorien- Creative Commons License 2016.11.02 0 0 146

Köszi, már egy hete megrendeltem tőlük.

Meg 900Ft-ért egy keményfedeles Korbácsot is, az mindig jó ajándéknak. :)

Látom ez a borító nem csak szerintem nem méltó a könyvhöz...

 

Előzmény: 0101011 (145)
0101011 Creative Commons License 2016.10.31 0 0 145

A linken mind a négy rész rendelhető, méghozzá jelentős engedménnyel.

Igen, a 3. kötet is rendelhető.

Előzmény: Dorien- (144)
Dorien- Creative Commons License 2016.09.26 0 0 144

Frankó, most jutottam el odáig, hogy megvenném az Everville-t, de már a 3. rész nem kapható, csak a 4.

Nincs valakinek esetleg egy eladó példány belőle? Így magában nem akarom megrendelni a 4.-et sem...

 

https://www.szukits.hu/321-a-tudas-konyve

 

Köszi!

ÉnaBéla Creative Commons License 2015.10.01 -1 0 143

Tudom, hogy 4 éves a válasz, de dehogynem olvashatod. A korbácsot minden hónapban, a tudás első 2 könyvét félévente, az éjszaka gyermekeit évente.

Előzmény: clive. (140)
Dorien- Creative Commons License 2015.09.12 0 0 141
clive. Creative Commons License 2011.07.09 0 0 140

Sziasztok!

 

Tudja valaki, hogy a közeljövőben jönnek-e magyarul Clive Barker könyvek? Jó lenne, mert rengeteg könyve hiányzik a magyar piacról. Én minden művét megvenném. Ami megjelent azt szerencsére már beszereztem, de nem olvashatom mindig újra és újra ugyanazokat :)

Dohi Creative Commons License 2010.03.31 0 0 139
ja, mindket eddig megjelent kotetet kiadta a galaktika. reszemrol megvarom, amig barker befejezi, es csak utana esek neki.
Előzmény: Dorien (138)
Dorien Creative Commons License 2010.03.31 0 0 138
Azt kiadták magyarul?
Előzmény: krt19 (137)
krt19 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 137

Nem vagy egyedül! Ez a könyv meghatározó volt a 1990 években számomra.

Most elolvastam az Abaratot , hasonló nagyon laza egy kötet ha nem olvastad ajánlom figyelmedbe. Annyi a különbség hogy a Korbácsot huszonévesen olvastam az Abaratot meg negyvenesen....

Zippo81 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 136
Hmm. Én már vagy háromszor elolvastam ezt a könyvet, először 15 évvel ezelőtt, és óriási hatást gyakorolt rám, ami azóta sem akar szűnni... Azt vettem észre, hogy időről időre eszembe jut a történet. Ilyen apróságok például, mikor kimentem Ausztráliába és a zöldségesnél mindenféle furi gyümölcsöt találtam, egyből eszembe jutott a kerge körte, és módszeresen végigdézsmáltam a választékot és azon gondolkodtam, hogy vajon melyiknek az íze hasonlíthat a legjobban rá, vagy mikor nézem a galambok röptét az égen, mindig megfogalmazódik bennem egy kívánság, hogy hátha egyszer elvezetnek engem is a fúgához... Csak én vagyok ezzel így? Rengeteg könyvet olvastam már mindenféle kategóriában, még anno az indiános könyvekkel kezdtem, de egyik sem fogott meg annyira mint ez. Mindig mondogatom magamban, hogy ez is csak egy fantasy könyv, amit egy tehetséges író valahogy kipréselt az agyából és papírra vetett. De akkor mi a fenéért jut eszembe újra és újra? Folyton azon kapom magam, hogy azon gondolkodom a fúga létezik... Először nem akartam ide írni, de mit veszíthetek alapon úgy döntöttem mégis jobb ha kimondom: Valahogy folyamatosan azt érzem belül, hogy a fúga tényleg létezik, és nem csak kitaláció. Azt szeretném megtudni, hogy ezzel csak én vagyok így, vagy mások is?
nscattosokpontnulla Creative Commons License 2009.12.20 0 0 135
Átolvasva a hozzászólásokat, már megértem, hogyan csökkenhetett az átlagosan kiadott példányszám 2000-re. Háromezerről, ami egyébként sem volt sok, egy tízmilliós országban:( A beírók jelentős része sötét. Barker 1987-88-ban írta a könyvet, nálunk 1990-ben adták ki. Amikor megvettem, akkor annyira új stílusú volt, hogy semmihez nem hasonlított. Itt azt írják az agyhalottak, hogy a vámpíros szarokban is vannak ilyen elemek. Persze, csak a vámpírszarokat 20 évvel később írták... ki merített honnan?
A reklámjára, beharangozására is köpködnek páran. Egy 1988 környéki Galaktikában - emlékszik még rá valaki? - olvastam először Clive Barker nevét. Valami Stephen King nevű pali méltatta ezekkel a szavakkal: "Láttam a horror jövőjét. Úgy hívják, Clive Barker."
Talán többet nem is kell mondani... Elképesztően megdöbbentő fantázia, csodálatos történetszövés, a képzelet mély bugyrai és a lélek szárnyaló magaslatai. Kell ennél több?
GGabor1 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 134

Sziasztok!

 

Van két feleslegessé vált C. Barker-könyvem (Hírvivő 1-2) tökéletes állapotban. Ha esetleg valakit érdekelnének, írjon a következő e-mail címre:

 

gabe33@freemail.hu

 

Köszi, üdv.: Gábor

 

Master of Kung Fu Creative Commons License 2009.06.13 0 0 133
http://ponyva.blog.hu/2009/06/13/pokolkelto
kisszanto Creative Commons License 2008.10.29 0 0 132

tudtommal a pokolkelto es a ejszaka gyermekei kivetelevel megvan az osszes Barker konyv, amit magyarul kiadtak, kerdezem en van-e elfekvoben valakinek az iment emlitett ket kotetbol?

 

mellesleg most tervezem ujraolvasni az osszes konyvemet ^^ x-jere.

 

Amugy barmelyik forumban feljon Barker neve mindig es kizarolag a Korbacsot emlegetik fel. A Karhozattal miujsag? Szerintem szorosan a 2. legjobb irasa magyarul, ha nem ugyanolyan.. :)

 

felolem nyugodtan ujraeledhetne a topik

madikar Creative Commons License 2008.07.13 0 0 131

Szia!

Nekem van egy, és eladó...

Ha még érdekel, küldj egy privit!

Előzmény: ArmaGedeon (128)
Dorien Creative Commons License 2008.07.10 0 0 130
Hát a kormányprogram az tutira inkább sci-fi meg fantasy, mint a Korbács! :)
Előzmény: Törölt nick (129)
ArmaGedeon Creative Commons License 2008.06.28 0 0 128

Keresem a Korbács 2001-es, keményfedelű változatát.

A Szukits adta ki, és az 1990-es puhakötésű borítójához hasonlóan a "szarvas-koponya" van rajta, tehát nem a legújabb verzióra, a csajszi meg a galandféreg-féle förmedvényre gondolok! :)

Aki tud erről a kiadásról, az sikíccson!

Köszi!

denever333 Creative Commons License 2005.12.21 0 0 127
Bocs de beteg vagy! Miért olvas az ember olyan stílusú könyvet amit nem szeret.
Aki járts az ilyen stílusú történetekben írókban mind azt mondja, hogy Clive Barker a ma élő egyik legnagyobb Dark-Horror Fantasy író!
Előzmény: Fülöp János (126)
Fülöp János Creative Commons License 2005.12.21 0 0 126
Én csak azt röhögöm, hogy már megint megjelent, valami más kiadásban és borítóval ez szvsz sz*r könyv.
Nekem megvolt, elolvastam, és simán elvittem egy antikváriumba.
Még az első ajtókopogtató forma szörny borítós volt.

Dohi Creative Commons License 2005.12.20 0 0 125
clive barker - the dark fantastic (autobiography douglas winter tollabol) vadi uj konyv mindossze 2250-ert a bookstationben!

http://www.bookstation.hu/index.php?op=item&id=24560
Dohi Creative Commons License 2005.07.17 0 0 124
en is szeretem a fantasticfiction-t, de ime meg 2 barkerrel foglalkozo oldal:
http://www.clivebarker.com (eleg egyertelmu)
http://www.clivebarker.info (ez naprakeszebb)

amennyire tudom, nem fog barker megjelenni a kozeljovoben magyarul. az agave tervezte a books of bloodot, de aszontak, ossze-vissza vannak a jogok, ugyhogy inkabb nem vagnak bele. kar :(

egyebkent a listadban van 1-2 'folosleges' darab. nem kotozkodes, csak info :) az imajica - 5th dominion es az imajica - reconciliation az imajica elso es masodik fele, csak mivel szep hosszu, a paperback kiadast kettevagtak (nem, nem 200 oldalnal, ahogy a magyar kiadok szoktak...). aztan az omnibus kiadasokat sem erdemes beszerezni, ha megvannak kulon (es forditva), illetve az essential clive barker reszleteket tartalmaz korabbi regenyeibol, igy szerintem az is csak hardcore rajongoknak es/vagy sok folos penzzel rendelkezoknek erdekes. es vegulis a ket, szindarabokat tartalmazo kotet is hasonlo kategoria asszem :)
Előzmény: ArmaGedeon (123)
ArmaGedeon Creative Commons License 2005.07.17 0 0 123
Nekem megvan a Tudás könyve, 2 részben, ami, ugye csak 1, legalábbis a Szukits által kiadott első könyv. A Fantasticfictiont szoktam bogarászni (jellemző, h. nincs ilyen hihetetlen gazdag magyar oldal!), ott ez található: http://www.fantasticfiction.co.uk/authors/Clive_Barker.htm

Book of The Art:
1. The Great and Secret Show (1989)
2. Everville (1994)
Az Everville nincs még magyarul, ahogy sok más sem...

Imajica:
1. The Fifth Dominion (1995)
2. The Reconciliation (1995)

Abarat:
1. Abarat: The First Book of Hours (2002)
2. Days of Magic, Nights of War (2004)

Az Abarat-ról már olvastam, igazán fantasztikus mese lehet, ahogy a kritikában olvastam!

Tudtommal ezek pedig szintén nem jöttek ki (AAARRRGGGHHH!!!):
Imajica (1991)
Sacrament (1995)
Galilee (1998)
Cold Heart Canyon (2001)

A kollekciókról nem is beszélve:

Books of Blood Volume 1 (1981)
Books of Blood Volume 2 (1984)
Books of Blood Volume 3 (1984)
Books of Blood Volume 5 (1985)
Books of Blood Volume 4 (1985)
Books of Blood Volume 6 (1985)
The Inhuman Condition (1986)
In the Flesh (1986)
Books of Blood Omnibus 1 Vols 1-3 (omnibus) (1988)
Books of Blood Omnibus 2 Vols 4-6 (omnibus) (1988)
Lord of Illusions (1995)
Incarnations: Three Plays (1995)
Forms of Heaven: Three Plays (1996)
The Essential Clive Barker (1997)
Books of Blood: Volumes One to Three (1998)
Clive Barker's Tapping the Vein (2002)
The Scarlet Gospels (2005)

Lehet, h. ezzel semmi újat nem közöltem, de hátha valaki hallott olyan infót, miszerint a közeljövőben vmelyik értelmes kiadó előrukkolna egy újabb kötettel. Arról már nem is beszélek, h. az Osiris és az Agave kiadókon kívül szinte mindegyik az eredetinél sokkal gagyibb borítót használ. Miért nem lehet az eredetit, amikor az 100x igényesebb! Na, jó, Gaiman "Amerikai Istenek" c. könyve, meg a "Da Vinci-kód" az eredeti borítóval készült.
Kérdés: tud vki kiadásra szánt új Barkerről?
Dorien Creative Commons License 2005.07.16 0 0 122
Covenant-nak hívják a családot a Clive Barker-féle Undying játékban.

Ha valakinek van "Barker: Végső felvonás - A Tudás második könyve" c. kötete, vevő lennék rá. Emellett keresem a komplett Sötét Mersant trilógiát is Raoul Renier-től.
Steve the Great Creative Commons License 2005.07.16 0 0 121
A Covenant krónikák (2 trilógia ill. az tolsó krónika első kötete) Stephen R. Donaldson művei, határozottan jó könyvek (bár term. igen más, mint Barker). Egyébként erről is van egy topik ebben a fórumban...
Előzmény: ArmaGedeon (119)
Dohi Creative Commons License 2005.07.16 0 0 120
a covenant nem barker. a tudas konyve ket kotetben jott ki sajna. ezeken kivul meg 2 novella volt tudtommal (egy az ejszakai sikolyokban, egy a holnap tortentben).
Előzmény: ArmaGedeon (119)
ArmaGedeon Creative Commons License 2005.07.16 0 0 119
Korbács, Kárhozat, Pokolkeltő, Éjszaka Gyermekei, Az öröklét tolvaja, Tudás Könyve. Tudtommal ezek jelentek meg ekis hazában - sajnos. Sőt, a legtöbbet már nem is lehet megvásárolni, legf. antikváriumban! Amúgy meg tudná nekem súgni valaki, h. mit hagytam ki? Ja, volt valami Covenant, nemde? Arról még nem hallottam... Jó?
ArmaGedeon Creative Commons License 2005.07.16 0 0 118
Nekem a puhafedelű Korbács van meg, de mivel vagyok annyira "sznob", érdekelne a keményfedeles verzió! Ha valakinek jó vagy inkább újszerű állapotban meg van, írjon egy mailt! (Gondolom, nem egy Barker-fanatikus lesz az! :-))
pumpkinhead@freemail.hu
orcinus-orca Creative Commons License 2005.05.10 0 0 117
Mi is a kifogás: Szex és erőszak.

Nos. A fikciós irodalomban vannak tematikák: ilyen pl. a fantasy, a horror vagy a krimi, stb. A Korbács a fantasyt vegyíti horrorral.. A horrorisztikus elemek tehát a tematika választásából adódnak. Ezen fennakadni egyszerűen értelmetlen: olyan, mintha egy krimiben fennakadnánk a bűncselekményen.
A szex a mindennapi élet része. Ha megnézem mondjuk, hogy kb mi az átlag, és mondjuk a Korbács hány hónapot, évet ölel fel, szerintem még rendkívül visszafogottnak is minősíthetjük. A szex-ábrázolás másik része a horrorral van összefüggésben: mi lehet elborzasztóbb, mint amikor egy félig boszorkány - félig gonosz szellem "megerőszakol"?! Megintcsak a tematikánál vagyunk. A horror márcsak ilyen. Ezért hívják horrornak.

Ha megnézzük a modern irodalmat, a szex és az erőszak ábrázolása mára bevett és elfogadott dolog: mindkettő az életünk része. Barker a Korbács esetében a fantasy részeket azzal erősítette fel, hogy egyébként egy reális közegbe, a való világunkba ágyazta be. Az pedig Barker jellegzetessége, hogy több-kevesebb horrorisztikus elemt tesz a műveibe. Meglehetősen zsigerieket: ezzel is szembesítve az embert önnön sötét felével.

A kérdés tehát nem az, hogy lehet-e egy műben szex és erőszak, ezt a (szép)irodalom már régen eldöntötte.

Általában véve a tematika azt is megmutatja, hogy melyikből mennyi az ildomos.

A kérdés inkább az, hogy az író ezeket az elemeket milyen érzékkel alkalmazza, illetve hogy az általános színvonal, írói képesség milyen.

Nos, Barker ebben jól teljesít: meglehetősen mértéktartóan és a helyén kezeli az elemeket (tehát jó, sőt, sokak szerint nagyon jó horror/fantasy író), valamint az általános írói képessége is rendben van (bár irodalmi Nobel-díjat nem fog kapni, természetesen).
denever333 Creative Commons License 2005.05.10 0 0 116
De ne már ilyen stilusban, amúgy bocs ,de én ha nem szretek egy műfajt vagy nem szeretek egy stilust akkor nem olvasom el nem küzdöm végig rajta. Márpedig miért ne lenne nagyon sok horrorkalsszikusnak alapeleme a szex és végre egy olyan író aki nem álszent módon akarja ezt megmutani, hanem a történet vagy rész stilusához igazodva.
Százszónak isegy a vége én nem verek meg egy írot, mert olyat ír ami nem tetszik akkor inkább nem olvasom el.
S ha mondjuk én megnézek egy filmet ami nem tetszik pedig jókathllotam róla akkor rögtön szidjam is, hogy milyen szar. Pl én nekem nagyon sok álművészkedős könyvtől, filmtől és borsodzik a hátam. Mikor meghallom, hogy azért nem fogadják el a rendezőt a nagy többség mert művészileg megnem értet akkor én már röhögök! De ne mverném meg szegényt az csak az én zegénységi bizonyitványom lenne!
Előzmény: Törölt nick (114)
Dorien Creative Commons License 2005.05.10 0 0 115
Ez is egy vélemény. Hadd mondja el.
Előzmény: denever333 (113)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!