Keresés

Részletes keresés

dirtydoggy Creative Commons License 2021.07.03 0 1 157787

Valóban dicsekvésnek tűnik. 😁 Bocsi, csak viccelek. 😀 Én is ezt tenném. Mióta apa lettem, magam is azt gondolom, hogy az élet értelme a gyerek.

Valóban, a szüleink elsősorban a családjukért éltek, magukat általában a második, harmadik helyre tették. Mondjuk az én apám mindent elvett, amit az élet meg a lehetőség adott, ami nem jelenti azt, hogy nem tett volna meg mindent a családjáért. A mi generációnk de főleg a gyerekeink már sok mindent másképpen látnak. Például azt is, hogy az embernek jobban kell figyelnie, jobban kell vigyáznia magára, hiszen ez az egy életünk van. 

Egyetértek az előttem szólóval, büszke lehetsz a gyermekekre! Kellemes nyarat a gondolkozáshoz! 🙂

Előzmény: Törölt nick (157785)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2021.07.03 0 1 157786

Az élet értelme 42 :)

 

Úgy vélem, jól nevelted a gyermekeidet, s okod van arra, hogy jogos büszkeséggel gondolj reájuk. Gratulálok!

Előzmény: Törölt nick (157785)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.03 0 4 157785

 

azon, hogy az élet értelme a gyerek ( és elnézést, biztos, amikor nincs, akkor is meg kell találni, hogy mi az, de nekem szerencsére megadatott a csoda és már 22 évesen anya lehettem)   

 

édesanyám halálának 10-es évfordulója közeledik ( 62 volt, amikor elment, amióta nem találkozunk ), egyre inkább észlelem, hogy nagyon fiatalon halt meg és nem voltunk vele elég erélyesek, hogy bizony van, amit tenni kell az életért, és nem lehet csak áldozni mindenben, ránk a családra, másokra, magunkért is tenni kell  ....

 

és kva jó érzés, amikor eljön a fiam és ennek okán azt mondja, hogy beszéltem a nővéremmel anya, mit is szoktak mondani? hogy a gyerek az egy befektetés? akkor váltsd be ....már kamatozik.

 

sokat és tudatosan áldoztunk a gyerekeink tanulmányaira, a nyelvtudásukra, külföldi környezetbe járattuk iskolába és a többi.  .......és ma idejön és azt mondja : fejezd be a munkát és  csak sportolj, élj, járj étterembe, kirándulj, megteheted, mert innentől ezt már mi szeretnénk finanszírozni ... persze dolgozhatsz is, de mi lenne, ha csak az én cégemnek? 

 

elfogadhatod? nem fogadhatod? azt mondják azért sikeresek, mert egy kérdésen sokat nem tipródnak... a döntéseket gyorsan kell meghozni.  a nővére is bejelentkezett virtuálisan, hogy nos, anya? 

 

elnézést ha dicsekvésnek tűnik ez itt, talán az is.  

 

a döntésre a nyarat adták. meghozom. van min elgondolkodni...



dirtydoggy Creative Commons License 2021.07.03 0 0 157784

Unatkozás az élet megrontója. 😁

Előzmény: Dr.Mabuse (157783)
Dr.Mabuse Creative Commons License 2021.07.03 0 0 157783

azon, hogy borzasztóan rohan az idő.

Jó, az is igaz , hogy nincs időm unatkozásra.

a fene enné meg, kajálnom is kéne mert már éhes vagyok.

 

klmnfrnc Creative Commons License 2021.06.30 0 0 157782

Azon, hogy mi lenne, ha az embereknek majdhogynem síri csendben kellene élniük, létezniük? Vajon hogyan tudnák ezt megvalósítani?...

Dr.Mabuse Creative Commons License 2021.06.28 0 0 157781

aki korán kel nem mindig lel aranyat!

nav-hoz mentem kb. 13 óra körül értem oda.

az épület környéke kihalt , sehol senki , mi van , hazamentek ezek?

bementem , öt perc alatt végeztem, ezt már szeretem!

persze, az ügyintéző hölgy mondta:-délig telt ház, bolondok háza volt.

Rendszer.hiba Creative Commons License 2021.06.24 0 1 157780

Szerintem téves megközelítésekkel nincs értelme foglalkozni.

 

A bolygónk egy kődarab, ami évmilliárdok óta létezik, és előreláthatólag még vagy 5 milliárd évig létezni is fog. Az emberiség még igencsak fejletlen, gyenge ahhoz, hogy bárminemű bolygó elpusztításra képes legyen.

 

A bolygó élővilágának a pusztítása. No, ez kicsit érdekesebb dolog. Mi is az evolúció lényege? Az erős, a szaporodásra képes, az alkalmazkodóképes életben marad, akár más élőlények kárára is. Viszont mi történik azzal a fajjal, mely túlszaporodik? Az állatvilágban igen sok példát láthatunk erre is ...

Valamint a természet is teszi a maga dolgát, tucatnyi több mint 95 százalékos élővilág kipusztulásról tudnak a tudósok. Ám a bolygó illetve a rajta lévő élőlények (növény és állatvilág) nem hagyták magukat, s újra elszaporodtak az előzőnél még nagyobb változatosságban.

 

Evolúciós szükségszerűség az, hogy egy technológiával rendelkező faj képessé válik önmaga, és a körülötte lévő élőlények elpusztítására. Ha sikerül ezt elkerülnie, akkor a fejlődésében a "következő pályára léphet". S van hova lépnie-fejlődnie mentálisan-erkölcseiben-testében-technológiájában, mert az emberiség még igencsak zsenge korban lévő faj...

 

Ha nem sikerül nekünk, embereknek, akkor sem fog siránkozni Gaia, majd kitalál új "játékszert". Ideje bőven van... Néki egy-két millió évecske semmiség ... Ennyi idő eltelte után nem sok nyomunk maradna...

De reméljük, hogy mi leszünk az arra érdemes túlélők...

Előzmény: klmnfrnc (157776)
Amy Lee Creative Commons License 2021.06.24 0 0 157779

Köszönöm a választ!

Racionális megközelítésben biztosan igazad van. Csak épp jól esett kicsit "lelkizni". :)

Ha nincsenek észérvek, jönnek az idézetek:

 - Frank Shea: Te a jót látod.

 - Sy: Miért ne látnám?

 - Én nem látom.

Irigylem azokat, akik ilyen frappáns tőmondatokkal el tudják intézni a dolgokat.

Előzmény: dirtydoggy (157778)
dirtydoggy Creative Commons License 2021.06.24 0 0 157778

...meg azon gondolkodtam, hogy mennyi szar dolog történt azóta.

 

Meg jó is, nem? Ez a jópár év, amiről beszélsz, talán az ember életében a legintenzívebb, megkockáztatom a legjobb időszak.

Előzmény: Amy Lee (157777)
Amy Lee Creative Commons License 2021.06.24 0 0 157777

Egy saját régi hozzászólásomon. 2008-ban a közelgő érettségin görcsöltem. Fura, hogy már ilyen régen fórumozok...

...meg azon gondolkodtam, hogy mennyi szar dolog történt azóta.

klmnfrnc Creative Commons License 2021.06.19 0 0 157776

"Szerintem a természet félresikerült vadhajtása vagyunk és szép lassan elpusztítjuk ezt a bolygót és annak élővilágát, de akkor egyedül borongok ezzel a gondolatvilággal tovább."

 

Nem, ha ez számít valamit, nem vagy egyedül ezzel a gondolatvilággal. Valóban lassú halált okozunk a saját bolygónknak, ami persze meg is bosszulja magát, ennek hatásait tulajdonképpen már most is érezhetjük, gondolok itt pl. a szélsőséges időjárásra... a környezetszennyezés miatt elvékonyodott az ózonréteg, ami ugyebár megvéd(ene) minket a Nap káros sugaraitól, de így sajnos nem tudja maradéktalanul betölteni a szerepét.:( Erről eszembe jut a "The core" ("A mag") című film, habár ott a Föld magjának kihűlése miatt történtek a katasztrófák, de elképzelhető, hogy környezetszennyezés, a bolygónk pusztítása is valami hasonlót fog eredményezni... Viszont ezt mi, emberek csináltuk, tehát saját magunknak "köszönhetjük"!

 

Én pedig most azon gondolkodtam el, hogy egy bizonyos oldalra miért nem tudok bejelentkezni, miért nem enged be a rendszer...(fejvakarós smiley):)

Előzmény: waxgirl (157770)
Dr.Mabuse Creative Commons License 2021.06.18 0 2 157775

az utóbbi a helyes megfejtés!

Előzmény: szellemijáték (157760)
szellemijáték Creative Commons License 2021.06.15 0 0 157774

ez alapvetően igaz .. ;)

Előzmény: missSissi (157772)
missSissi Creative Commons License 2021.06.15 0 0 157773

Örök igazság:

 

A nehéz idők erős embereket szülnek.

Az erős emberek virágkort teremtenek.

A virágkor gyenge embereket szül.

A gyenge emberek nehéz időket teremtenek.

 

Ha így nézzük,lesz ez majd jobb. Azt reméltem,ez a pandémia hatással lesz annyira a világra, hogy ez legyen a nehéz idő, de alighanem még nem vagyunk ott. 

Előzmény: waxgirl (157770)
missSissi Creative Commons License 2021.06.15 0 1 157772

Ne ítélj,hogy ne ítéltess ;) 

Előzmény: szellemijáték (157768)
szellemijáték Creative Commons License 2021.06.15 -1 0 157771

Ha a természet félresikerült vadhajtása vagyunk ugyanaz és az evolúció ki fogja javítani a "hibát", hisz mi az pár év amióta az ember pusztítja a környezetét a föld több milliárd éves történetében?  

Előzmény: waxgirl (157770)
waxgirl Creative Commons License 2021.06.15 -1 1 157770

Ohh, akkor nagyon a saját gondolataim hallottam a tieid helyett, és kihallatszott a szuperpesszimista világképem, szorri!!! :))

Szerintem a természet félresikerült vadhajtása vagyunk és szép lassan elpusztítjuk ezt a bolygót és annak élővilágát, de akkor egyedül borongok ezzel a gondolatvilággal tovább. 

Előzmény: szellemijáték (157766)
hotblood Creative Commons License 2021.06.15 0 0 157769

:) 

Előzmény: szellemijáték (157768)
szellemijáték Creative Commons License 2021.06.15 0 0 157768

Talán ez a legelképesztőbb. Hogy lehet minden nap és hétvégén is percenként nyomni a sok baromságot munkahely család mellett? Ok, soknak biztos nincs családja, de valamiféle munkája csak van. Ez itt a legtöbbnek full time job, tehát sok minden másra nem jut idő ..

Én szeretek mindenféle témában vitatkozni, nem kell mindenben egy véleményen lenni a másikkal, de itt nincs vita kultúra .. minden egyes válasznál pofán kéne nyomjam a másikat, tehát hagyom 😂.

Előzmény: hotblood (157767)
hotblood Creative Commons License 2021.06.15 0 0 157767

;)

Én is

És mennyire igazad van... Éppen ezek miatt tartom távol magam, max felbukkanok a kérdezősben. Azon kívül mindenütt az megy, amit megfogalmazás. És ami még szomorú, hogy nálunk ezért fizetnek(zömmel munkaidőben nyomják..) 

Előzmény: szellemijáték (157765)
szellemijáték Creative Commons License 2021.06.15 -2 0 157766

A HUSZ-ra értettem, mert mivel politikáról, vallásról, pénzről nem érdemes vitázni és a többi témában sem folyik érdemi vita nagyrész ide nézek be. Itt legalább vannak pucér nők 😂 ...

Viccet félre téve, nekem az emberek nagy többségének a társasága nem okoz semmiféle örömöt vagy kikapcsolódást ... ez így van a valóságban és itt is ... viszont egyik fél sem tehet róla ..

Sajnos vagy ki tudja, de egyelőre a "teremtés" csúcsa vagyunk, hisz annak ellenére, hogy kb. 100 ezer éve még több emberfajta élt, a homo sapiens túlélte (vagy kiirtotta) mindet. A következő mutációig vagy egy mesterséges intelligencia kifejlődéséig még várni kell ..

Addig a mennyire fontosban az emberek anyázzák egymást napokon, heteken, hónapokon keresztül, anélkül hogy megunnák azt és mások a földön kúszva, nyáladzva próbálnak a közeledbe férkőzni a fotóid láttán 😂 ..

Előzmény: waxgirl (157763)
szellemijáték Creative Commons License 2021.06.15 0 0 157765

megnyugodtam ;)

Előzmény: hotblood (157761)
hotblood Creative Commons License 2021.06.15 0 0 157764

Szerinted nem úgy értette, hogy a HUSZ ban? 

Előzmény: waxgirl (157763)
waxgirl Creative Commons License 2021.06.15 -1 1 157763

én azt gondolom, h ez nem feltétlenül csak 2020-ra igaz, és az emberek többsége nem a teremtés csúcsa. jobb hely lenne ez a bolygó, ha testületileg gyorsan kihalna az egész fajunk. 

Előzmény: szellemijáték (157760)
Telós!. Creative Commons License 2021.06.14 0 0 157762

2002-ben is volt valakinek netje? És már akkor itt merengett? 

hotblood Creative Commons License 2021.06.14 0 0 157761

A gondolattal nem vagy egyedül... 

Előzmény: szellemijáték (157760)
szellemijáték Creative Commons License 2021.06.14 -3 1 157760

Azon, hogy a 20-ban az emberek többségének jó nagy löket vagy a fejében (hogy ne mondjam beteg) vagy én vagyok a hülye a sok normális közt?

Happycandy Creative Commons License 2021.06.12 0 3 157759

Azon gondolkodtam el hogy hányszor csaptak már be,mennyi hazugságot elhittem  ,de szép az élet innen a padlóról is ....

manci19 Creative Commons License 2021.06.12 0 1 157758

világmegváltó gondolat

Előzmény: Toldi Miki (157757)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!