Keresés

Részletes keresés

hotblood Creative Commons License 2020.05.16 0 0 157667

Köszönöm 🤗

Előzmény: dirtydoggy (157666)
dirtydoggy Creative Commons License 2020.05.16 0 0 157666

Isten éltesse sokáig az anyukájával együtt! 🎂💕😘

Előzmény: hotblood (157665)
hotblood Creative Commons License 2020.05.16 0 0 157665

Most pont azon, hogy a hülye járvány hiszti miatt nem tudtak jönni a fiamék. Mindig augusztusban szoktak, de az unokám annyira jönni szeretett volna, hogy előbbre hozták. Most persze elbukták az összes matrica árát, a vonatjegyet az alagútban.. De az nem is érdekes.. Azt hittük, hogy együtt fogjuk tölteni a fiam szülinapját, ami ma van.. Sőt ebben a percben.. 



dirtydoggy Creative Commons License 2020.05.16 0 0 157664

Egészségedre Sissy! ;-)

 

Biztosan joggal vagy dühös, ha te ezt gondolod és látod, biztosan így is van. Nem is vitatni akarom amit írsz, csak picit árnyalni szeretném a képet, megmutatni némileg a másik oldalt is. ( Hiszen lehet tudni sokat dolgozol, legutóbb azon hűltem el, képes voltál még anyák napján is. ) 

Szóval home office. Én magam nem voltam a részese, hiszen a munkám nem teszi lehetővé, sokszor a frontvonalban is kellett ténykedni. Mégis elég pontos képem van róla, mert a párom egy nagy cég Hr-s vezetője. Őt az első percekben Ho-ba parancsolták, mert van pár alapbetegsége, amiért a vállalat első embere megtiltotta neki a benti munkavégzést. Nem nagyon örült neki, bent folyamatosan megy a furkálódás, és ő nem tudott ott lenni, a beosztottjai meg igen. Plusz ezek a betegségek elég jól kordában tarthatók pár gyógyszerrel. Állítom neked, többet dolgozott otthon, mint odabent, pedig nem ritka náluk a túlóra. Elkezdte a munkát akkor, mikor itthonról szokott indulni, és és amíg nem fogyott el a munka, nem állt le. Nem mindig esett egybe a munkaidő végével. Alapban is lelkiismeretes, de rá is lett volna szorítva hogy dolgozzon, mert van valami alkalmazás a gépén ami látja, mennyit dolgozik időben, mennyiségben. Tehát ilyen is, olyan is van. Lehet, a beosztásotokból is fakad, hogy nektek akkor is húzni kell, mikor mások lazítanak. Nyilván aki megtehette, nem szakadt bele a munkába. 

 

Most már vége talán, ne idegeld magad, árt a szépségednek. :D

Előzmény: missSissi (157663)
missSissi Creative Commons License 2020.05.16 0 0 157663

Az otthoni kenyérsütők országa lettünk, omlik rám a fb ismerőseim kifli,kenyér,cibatta képeinek sokasága, szinte érzem a ropogós kenyérhéjat a számban.

Februárban vettem 3 csomag instant élesztőt,abból kettő még megvan,a harmadikból egyszer pizza készült. Valahogy nem volt időm karanténosozni és otthon maradni,péknek kitanulni,alkotni és fotózni. Talán sosem dolgoztam ennyit a munkahelyemen,mint most. Persze tudom,hálásak nekünk, naponta elmondja a főnök a youtube-on....

 

Fáj,hogy amíg a csapat fele megfeszülve dolgozott,a másik fele otthon maradt,mert félt - egy olyan környezetben,ahol mindent elkövettek azért,hogy ne legyen és ne terjedjen a betegség. Nem is volt egy morzsányi vírusocska sem. Amíg mi dolgoztunk,ők betegállományban,szabadságon,néhányan fizetésnélkülin voltak/vannak,neadjisten hómoffiszban, amit én is pontosan tudom,mit jelent, 8 órából max 2 a munka,a többi minden másé. 

 

És posztolják a kenyereket, a sétatájképeket és azt,hogy maradj otthon. A kurvaéletbe,szívesen dolgoztam helyettük,mert megtehettem, ahogy közülük sokan megtehették volna. Fenntartottuk a céget, aki a fizetést adja és megtartottuk az ügyfeleket, hogy nekik továbbra is legyen majd fizetésük,biztos munkahelyük. 

 

Köszönöm,hogy kiírhattam magamból. 

 

Vajon jogos a dühöm?

 

 

 

 

dromio Creative Commons License 2020.05.10 0 0 157662

Feladatorientált volt.

Előzmény: Rendszer.hiba (157661)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2020.05.09 0 0 157661

Noé miért nem csapta le azt a két szúnyogot?

dirtydoggy Creative Commons License 2020.05.09 0 0 157660

Köszönjük, igazán kedves vagy! 😘

Előzmény: hotblood (157659)
hotblood Creative Commons License 2020.05.08 0 1 157659

Isten éltessen őt! 🥂💗

Előzmény: dirtydoggy (157658)
dirtydoggy Creative Commons License 2020.05.08 0 3 157658

Húsz év. Az idő végtelen tengerében semmi, még egy légypiszok sem. Egy ember életében viszont nem kevés. Valakinek csak kettő, három jut belőle, legjobb esetben is maximum öt. Ma húsz éve kapott igazi értelmet az életem. Egy igazi csoda kezdete volt az a nap. Szerelem volt első látásra, ami a mai napig tart. Azon a vasárnapi napon, mikor először a karjaimban tartottam, attól féltem összetöröm. Azelőtt azt hittem, soha nem leszek alkalmas, hogy felelősséggel felvállaljak egy ilyen kapcsolatot. Ma tisztán látom, akkor már készen álltam. Köszönök neki minden jót és szépet. Megváltoztatott, tudom, tőle jobb ember lettem. Őszintén remélem, vissza tudtam adni neki valamit abból a rengeteg élményből, amivel megajándékozott. A legjobb és legfontosabb dolog az életemben, hogy Ő van nekem. IMÁDOM! Hálás vagyok a sorsnak az elmúlt két évtizedért. Köszönöm kis(nagy)lányomat!

Shangri-La Creative Commons License 2020.04.29 0 1 157657

Pedig így működnek pl. a "szurkolók". Egyszer a metrón ült a szemközti ülésen kicsit távolabb egy srác. Aztán felszállt 3-4 fradista, kicsit hőzöngtek, hangoskodtak. Erre a srác elővesz egy dózsás sálat a zsebéből, és a nyakába teszi. Az egyik fradista észreveszi, odamegy hozzá, leköcsögözi, felpofozza és elveszi tőle a sálat. Mondjuk a dolog előre sejthető volt, nem kellett volna provokálni őket...

Előzmény: missSissi (157650)
missSissi Creative Commons License 2020.04.28 0 0 157656

köszönöm :-*

Előzmény: Törölt nick (157655)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.27 0 1 157655

Nincs mit, szívesen.

Előzmény: missSissi (157654)
missSissi Creative Commons License 2020.04.27 0 0 157654

egyszóval nem valami könnyű,feszültséglevezető,esteágybanolvasós romantikus sztori :) 

 

Felveszem a listámra,amit majd egyszer,valamikor.... :)

Előzmény: Törölt nick (157653)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.27 0 0 157653

...azért, mert  ez egy pszichológiai  modell, (megpróbál) magyarázatot ad(ni) arra, hogy milyen forgatókönyv szerint éljünk az életünket,
és ebben milyen/mennyire meghatározó a szülő.

Előzmény: missSissi (157652)
missSissi Creative Commons License 2020.04.27 0 0 157652

Nem ismerem. Miért kérded?

Előzmény: Törölt nick (157651)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.27 0 0 157651

Ismered Eric Berne Sorskönyvét?

(Neem Soros 🙂)

Előzmény: missSissi (157649)
missSissi Creative Commons License 2020.04.27 0 0 157650

Az a baj,hogy a tolerancia csökkenésével arányosan nő az idióták száma. A tettei alapján ítéljünk meg másokat,ne azért,mert akármilyen nemzetiségűnek,vallásúnak,neműnek született. Kb mintha minden audist utálnom kéne azért,mert egy audis leszorított az útról. Vagy minden kereskedő lop,mert egyszer az egyik átvágott. Mekkora hülyeség,nem? 

Előzmény: jedi1 (157648)
missSissi Creative Commons License 2020.04.27 0 1 157649

egy család vagyunk,hallják,miről beszélgetünk,hallanak híreket, látják maguk körül ez embereket,itt élnek, és elég érzékenyek ők is.Nem egyszer beszélgettünk itthon,hová kéne költözni,és azt is,hogy miért,és azt is,hogy végül miért nem. Csendes gyerekek,de nagyon alapos megfigyelők (a fiam szelektív hallása csakis a nemszeretem feladatokat képes kívül tartani,minden másra nagyon éles szenzorai vannak ;) ). 

A fiam elég önálló már ovis kora óta, határozott elképzelései voltak és ki is állt mellettük,tőle nem furcsa,hogy lázad és változtatni akar és végig is viszi azt - de a lányom most először mondta,hogy külföld. Benne bíztam,hogy nem akar elmenni,és szerintem nem is fog, de az utazás, világjárás iránti vágya csak erősödik. 

Nekem az a fontos,hogy boldogok,elégedettek legyenek,ha itthon,akkor itt,ha máshol,akkor ott. A döntés mindig is az övék volt olyan dolgokban,amik velük kapcsolatos,persze alaposan felvázolva pro és kontra dolgokat. Én mindig is büszke leszek rájuk és nem gondolom,hogy rossz döntést hoznának,nem olyanok ők. Az igazságérzetük hatalmas és ahogy írtam,elég érzékenyek arra,hogy mi történik nemcsak a közvetlen környezetükben,hanem másokkal. Nevelem,terelgetem,támogatom őket,de nem irányítom. Nem katonák meg rendőrök ;) 

Előzmény: Törölt nick (157647)
jedi1 Creative Commons License 2020.04.27 0 1 157648

Egy pillanatig sem vettem semmit magamra. Csak úgy gondolom, ha pl. a cigányokkal kapcsolatban nem tisztességes általánosítani, akkor a magyarokkal szemben sem.

Idióták meg mindig voltak és lesznek. Sőt szerintem külföldön is. :-)

 

Előzmény: missSissi (157646)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.27 0 0 157647

Tőled ezt nagyon sokszor olvastam már. Te, mint az édesanyjuk hogyan kezeled a helyzetet?

Egyáltalán

Miért és hogyan fogalmazódik meg bennük ez a szomorú (mert valójában az) elhatározás? Hiszen gyerekek még...mit tudnak arról, hogy milyen máshol élni? 

Támogatod őket? 

 

 

Előzmény: missSissi (157646)
missSissi Creative Commons License 2020.04.27 0 0 157646

Tudnék,de nem akarok. Az országos szintet úgy értettem,hogy kb minden megyében,városban,településen van,nem egy bizonyos területre értendő. Nem azt mondtam,hogy mindenki. Sajnálom,ha félreértetted. 

Van egy szép magyar mondás,akinek nem inge,ne vegye magára.

Előzmény: jedi1 (157645)
jedi1 Creative Commons License 2020.04.27 0 0 157645

Országosnak mondható mentalitás? Köszi szépen, ezek szerint tudnál még több, napi szintű esetet ide hozni? Esetleg az ország minden pontjáról?

Vagy csak pár sötét barom miatt lehúzunk mindenkit a klotyón?

 

 

Előzmény: missSissi (157644)
missSissi Creative Commons License 2020.04.26 0 1 157644

Ez borzasztó :((( nem is értem,ennyi gyűlölettel hogyan lehet élni, napi szinten mérgezi vele a lelkét,a testét. 

 

Többek között az ilyen,sajnos országosnak mondható mentalitás miatt mondják a gyerekeim,hogy ők nem Magyarországon akarnak élni. :(((

Előzmény: dirtydoggy (157643)
dirtydoggy Creative Commons License 2020.04.26 0 0 157643

Azon gondolkoztam el éppen, milyen gyorsan, percről percre változó világban élünk. Egyszer jót, kedveset kapsz az élettől vagy az emberektől, a másik pillanatban pofán vág a valóság, a rosszindulat, a gonoszság, a primitívség.

Boltban jártam. Már a kasszánál vártam a soromra. Előttem cifra, nagy virágmintás szoknyájú asszonyokból, és nagy karimájú bajszos férfiakból álló négytagú család. Romániai cigányok. Látásból ismerem őket, tisztességes kereskedők, vásárokban, piacokon szoktak árulni. Kb. a rendszerváltás magasságában jöttek át, itt letelepedtek, ha jól tudom két gyerekük van. Elsősorban a helyi piacon vannak jelen, ha valakinek esetleg gondja van, vissza lehet vinni az árut. Lényeg az, már éppen fizettek, amikor egy másik sorból két férfi minden előzmény nélkül szidni, káromolni kezdte őket, nyomdafestéket nem tűrő szavakkal. A vége az volt, hogy a koronavírusról is ők tehetnek, mert a fajtájuk terjeszti. ( Zárójelben jegyzem meg, mind a négy emberen volt maszk. ) Nem vagyok naiv, én is olvasok híreket, tudom hogy a rasszizmus létező dolog. Csak úgy mellbe vágott az egész atrocitás durvasága. Szemtől-szembe még találkoztam hasonlóval, pedig elmondhatom, hogy láttam már ezt-azt. Azok az emberek se koszosak, sem büdösek, ( mondom, ott álltam mögöttük ) a viselkedésükkel sem tűntek ki a többi vásárlók közül. Igaz az öltözékük rájuk jellemző volt, és a magyar mellett időnként beszéltek a saját nyelvükön is. Az jutott eszembe, milyen büszkék vagyunk a határon túli magyarságra, hogy meg tudták őrizni az identitásukat. Ezek az emberek miért ne őrizhetnék a nyelvüket, a kultúrájukat, ( urambocsá büszkék legyenek rá ) amíg betartják az itteni együttélés szabályait? Nem vagyok szemellenzős, látom én is, hogy nem egy gazember van a cigányok között is. De könyörgöm, az egyes embert nézzük, ne általánosítsunk! Nem csak én, sokan megdöbbentek. Szerencsére a bolti alkalmazottak elég jól kezelték a helyzetet, az őr kivezette a két embert, a feldühödött roma férfit pedig a családja csitította le.

Végtelen szomorúság öntött el. 2020, Magyarország, és még mindig itt tartunk. Nem akarok politikát ide keverni, mert ez mégis csak a HUSZ, de a felelős politikusaink, felelőtlen megnyilatkozások helyett jobb lenne, ha legalább a meglévő ellentéteket, ellenszenvet nem szítanák tovább. 

 

hotblood Creative Commons License 2020.04.23 0 1 157642

Legutóbb azon, hogy mit ér az a maszk, ami csak a szájat takarja el az embernek.. Hogy mit ér az a maszk, ami fel van akasztva a belső visszapillantó tükörre, és amikor "kell" napjában többször fel-leveszik..

Vajon mennyire frankó az a gumikesztyű, amiben tocsog az izzadság, és mennyit ér, mikor akkora lyuk van rajta, mint a fejem..

A válaszaim is megvannak, de azt nem írom ide 

dirtydoggy Creative Commons License 2020.04.23 0 1 157641

Sokszor gondolok arra, milyen elvadult, gonosz, kegyetlen világban élünk. Nem is kell messzire menni, elég ha az ember kicsit körülnéz a fórumon. Egy csomó tokikban megy a trollkodás, gonoszkodás, beszólogatás, gáncsoskodás. Vajon egyik-másik felhasználó minek jár ide? Nem is értem az egészet. Aztán a való élet szerencsére sokszor rácáfol a virtuális létre. Ma munka közben sikeresen elhagytam az irattárcámat. Minden fontos iratom, plusz a bankkártyám is benne voltak. Ráadásul észre sem vettem, hogy nincsenek meg. Hazaértem, még javában vacsiztam, mikor csengettek. Egy hölgy és egy úr jött, hozták az egész pakkot. A lakcímkártya alapján találtak meg, és rögtön autóba ültek, hozták utánam. Annyira meglepődtem és megilletődtem, hogy még a nevüket is elfelejtettem megkérdezni. Azért mégis vannak rendes és jó emberek! Teljesen önzetlenül képesek voltak időt, energiát nem sajnálva utánam jönni a város másik felére. Annyira hálás vagyok nekik. Mennyi kellemetlenségtől, utánjárástól szabadítottak meg. Most újra aktiválom a facebook fiókomat és megpróbálom megtalálni őket. Remélem sikerül valamelyik csatornán, és méltóképpen meg tudom nekik köszönni. Olyan jó, hogy a való világ sokkal élhetőbb hely mint a virtuális tér. Nekem az csak eszköz. Ma visszanyertem a hitem az emberi jóságban. 

missSissi Creative Commons License 2020.04.11 0 1 157640

Sajnálom :((( mielőbbi gyógyulást és sok erőt nekik,nektek.

 

Nem tesztelnek,naná, nem pocsékolnak tesztet, és így a statisztika is sokkal szebb. nem is értem,a kérdezőkkel miért bohóckodnak,ha a válasszal semmit sem kezdenek. Kirakatország, ez pontosan látszik.  

Előzmény: Törölt nick (157638)
mafi mushkila Creative Commons License 2020.04.11 0 1 157639

Uh, rettentően sajnálom! Ez nehéz lehet benne nagyon, hogy nem elég az elkerülhetetlen kockázat, még azt is végig kell izgulni/dühöngeni, hogy amit el lehetne kerülni, abban hogyan tétlenkednek. Kemény idők...

Előzmény: Törölt nick (157638)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.11 0 0 157638

máshol nem nagyon akarok erről beszélni, de nekünk van már családi érintettségünk. sőt, mindannyian láthattátok keresztanyám, akivel prezentálják bizonyos kórház jól működő intenzívjét. a baj csak az, ( azontúl, amin) hogy  szerencsétlenségére egy kis epeműtétre várt és az epe nem tudta, hogy ha már évtizedekig jól működött, ne most romoljon el.. ergo a kezelő orvos megfertőzte. na most miután  az epét  kezelő orvos úgy gondolta, hogy ennyi kis kezelés elég, amit nyújtott,  mert ugye beláthatja, hogy most a koronás időszakban, nem érnek rá foglalkozni semmi mással- hazaküldte- ahonnan ugye vissza és egyből az intenzív. Keresztapámon semmi

tesztet nem végeznek. ugyanakkor rendőrök járnak hozzá, felderíteni hogy kivel érintkeztek az utóbbi időben. elmondta. viszont akikről beszélt, azokat nem keresték fel. tovább megyek, körfolyosós ház,lift használat, idősek révén - korlátfogdosás. de a házban lévőket sem keresték fel. szóval igy vagyunk mi egy halom potenciális fertőzött szomszédai, vevői, ügyfelei, és a többi. csak ennyit arról, hogy miért is maradj otthon.  mert igy nehezebben töröd el a lábad is- amivel szintén nem tanácsos ma kórházba kerülni... és az epétekre is vigyázni, meg a májatokra meg mindenre -mert ma a vírus az egyik legkevesebb..... :( 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!