Keresés

Részletes keresés

kabóca 1.12 Creative Commons License 2018.05.08 0 1 157484

Ahhoz nagyon sok személyi változás kéne. És a bizalmamat sem könnyű visszaszerezni. 

 

Na jó,akkor elmegyek téli álmot aludni, talán az is megoldás lenne :)

Előzmény: Rendszer.hiba (157482)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2018.05.08 0 0 157483

Ez nem népességpolitika, hanem (nép)nemzeti (ön)gyilkosság.

2010 óta így is több mint félmillióan hagyták el az országot, nem véletlenül,  és az elkövetkező években újabb félmillió-millió fiatal, képzett, okos, reproduktív korban lévő magyar tervezi a kivándorlást. A legnagyobb hazaárulás, BŰN és butaság az, ha nem megtartani akarnák az embereket, hanem idiótaságtól és rosszindulattól vezérelve még inkább elvadítani, elüldözni.

Tehát többek közt újra fokozottan illő lenne védeni törvényekkel és szabályozással a munkavállalókat a munkaadóktól, és nem csorbítani a dolgozók mindenféle jogait...

Előzmény: Törölt nick (157480)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2018.05.08 0 1 157482

Az a kérdés, hogy melyik a könnyebb út? A párodat meggyőzni arról, hogy kell egy harmadik gyermek, vagy keresni új munkahelyet. Szerintem ez utóbbi... :)))))))  :))))

De azért még ne add fel. Szerintem a mostani munkaerőhiányos időkben ha az asztalra csapsz, esélyes, hogy sokat megtesznek annak érdekében, hogy maradj!

Előzmény: kabóca 1.12 (157479)


kabóca 1.12 Creative Commons License 2018.05.08 0 0 157481

Most,hogy így mondod....inkább felturbózom az önéletrajzom,szül a fene ezeknek,még sikernek könyvelnék el :)

Előzmény: Törölt nick (157480)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.08 0 0 157480

Így kell népességpolitikát csinálni. Ha az így megy tovább, nem is csökken tovább a nemzet. Hajrá Magyarország, hajrá magyarok! Hajrá neked meg a párodnak is! :)

Előzmény: kabóca 1.12 (157479)
kabóca 1.12 Creative Commons License 2018.05.08 0 1 157479

Azon,hogy hogy sikerült a munkahelyemnek elérnie azt közel 3 hónap alatt,hogy a munkahelyi gondokból már csak úgy látok kiutat,ha ma este gyorsan teherbe ejtetem magam??? Kapják be. 

Rendszer.hiba Creative Commons License 2018.05.08 0 0 157478

Nem csak Darwin... :))

De ki a fene akar(na) örökké élni? Mondjuk úgy 5-600 évet talán... egy harminc éves testben... :)

Előzmény: hypocampus (157477)
hypocampus Creative Commons License 2018.05.08 0 1 157477

Darwin vizet ihatott! :))

Előzmény: Rendszer.hiba (157476)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2018.05.07 0 0 157476

A sok "Darwin-díjas" inkább magára veszélyes, nem másokra. :) De mi, életben maradottak komolyan vesszük őket. Komolyan kinevetjük... Hiszen az emberi butaság és az univerzum végtelen, bár ez utóbbi még nem nyert tudományos bizonyítást. :))

Előzmény: hypocampus (157475)
hypocampus Creative Commons License 2018.05.07 0 1 157475

A fogalom fogalma relatív, hacsak nem iszol vizet, mert meg fogsz halni. :)

Viszont a hülyeség csak másokra nézve szokott halálos lenni. :)

Az is csak abban az esetben, ha komolyan veszik. :)

Előzmény: Rendszer.hiba (157474)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2018.05.07 0 0 157474

"nincs egészséges ember, csak rosszul kivizsgált! :) (Mondja egy barátom, doktor)."

 

Valamint a víz mérgező, hiszen aki életében egyetlen egy kortyot is ivott, az mind meghalt!  :))

 

A betegség és az egészség fogalma relatív. Hiszen vannak olyan emberek, akik vidáman elélnek 70-80-90 éves korukig úgy, hogy már kvázi tucatnyi betegséget megállapítottak náluk az orvosok, más meg fiatalként ugyanezen betegségek bármelyikébe simán belehal.

Előzmény: hypocampus (157470)
hypocampus Creative Commons License 2018.05.07 0 0 157473

Minden eset egyedi, bármilyen problémáról, betegségről legyen is szó. Meg kell ismerni a közös jellemzőit, a szindrómát. - Viszont a megoldásban már az egyéni sajátosságokat kell szem előtt tartani. - Legtöbbet az empátia segít, de tudatosítani kell, hogy senkit nem lehet saját akarata ellenére "megmenteni". (Megmentlek, ha beledöglesz is! - Mert tényleg bele fog).

Jó ha előbb érkezik a belátása a problémának, amíg nem visszafordíthatatlan az egészségkárosodás.

Tegyünk meg mindent, együtt! :)

Előzmény: Magdolnna (157472)
Magdolnna Creative Commons License 2018.05.07 0 0 157472

A kezdeti akarás biztosan jobban jelen van - ez talán nem kérdés, amikor kínlódik valaki valamitől, még ígérni is képes, akár magának, akár a környezetének is -, de eljön az idő, amikor tenni is kell a változás érdekében, mozgósítani, előszedni belső erőforrásokat.

Előzmény: hypocampus (157470)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.06 0 0 157471

Igazán köszönöm a hozzáállásodat, amint érdemben tudok mondani valamit jelentkezem. Jó tudni, hogy még vannak ilyenen emberek!

Előzmény: hypocampus (157469)
hypocampus Creative Commons License 2018.05.06 -1 0 157470

Csak úgy elgondolkodtatóilag. - Van egy intézmény, ahol az első kérdés, nem az, hogy hol fáj? 

- Hanem az, hogy akarsz-e meggyógyulni?

Úgy gondolom, hogy minden betegnek fel kéne tenni ezt a kérdést.

Vonatkozása az ügynek, hogy nincs egészséges ember, csak rosszul kivizsgált! :) (Mondja egy barátom, doktor).

Előzmény: hypocampus (157469)
hypocampus Creative Commons License 2018.05.04 0 0 157469

Léteznek rehab intézmények és önsegélyző  vagy másképpen támogató csoportok (NA--->narcotics anonymus). - Mindezek a kórházi addiktológia mellett működnek.

Az a tapasztalat, hogy amíg az ember maga nem vállalja a rehabilitációt, addig csak kényszer gyógykezelések vannak, amelyeket folytatni kell egyéb rehabokon és az említett csoportokban. Van a Kékkereszt egyesület, amely pastoral terápiával igyekszik segíteni a függőségben szenvedőkön. Leginkább alkoholisták választják, de szinte bárkit fogadnak, ugyanis beutalóval lehet gyógyító alkalmakra bejutni. - Ha további info kell, akkor e-mailben javaslom. - Az enyém nem titkos, a hypocampus névre kattintva lehet küldeni. - Ha sikertelen, mivel régen regisztráltam, akkor szóljál! :)

Siker minden esetben csak akkor van, ha az illető maga is akarja! 

Előzmény: Törölt nick (157468)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.04 0 0 157468

Tegnap láttam egy ismerősömet, ( nem túl közeli ) bódult állapotban. Nem is köszönt vissza. Tudom, régebben gondjai voltak a kábítószerrel. Egy nagyon csinos, fiatal nő, valószínűleg ezért sem ment férjhez, pedig most már benne jár az időben. Azelőtt jó ideig tiszta volt. Valószínűleg visszaesett. Azóta azon gondolkozom, hogyan tudnék neki segíteni.

Egy nagyon kedves, értékes emberke. Nem tudom a megoldást. Valakinek ötlete? A szívem szakad meg érte. :(

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.03 0 1 157467

na kérem szépen az illetékeseket elgondolkodni. alig találtam már meg ezt a topikot - nem lenne min? :P

atoll11 Creative Commons License 2018.04.02 0 0 157466

azon,hogy az ember vágyná már a napsütést .a kellemes hőmérsékletet. a jó időt.

de nem!

jobbára felhős az ég .és ha nem süt nap bizony kellemetlenül hűvös,már-már hideg van.

bezzeg.nyáron amikor hétágra süt a nap és rekkenő tikkasztó hőség van, akkor nem jönnek a felüdülést jelentő felhők.

hypocampus Creative Commons License 2018.03.16 0 0 157465

Kéne vagy 2-3 jó magas szoba, hogy a kedvenc könyvek elférjenek. - Megaztán úgy alakult az életem, hogy csak a nagy városokat számolva 7-ben éltem, ehhez elég nagy buxa kellett volna, hogy hurcibáljam a könyveket.

Jungot találom hitelesnek, ennyi a magyarázata a dolognak. - Meg a nem negatív dolgokkal foglalkozó pszichológiát. - Nem is sorolom. :)

 

A színház belülről nem annyira szórakoztató, mondjuk én eléggé ragaszkodom a klasszikusokhoz, legalábbis dramaturgiában. Volt előadás, amit vagy 20x láttam kiskoromban. :)

Előzmény: Rendszer.hiba (157464)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2018.03.16 -1 0 157464

Ne kerüld a magyar kifejezéseket... Nem magyarkodásból mondom, inkább tapasztalatból, hogy ellenszenvet válthat ki a sok idegen kifejezés, szó még azokból is, akik értik őket...

 

Szerencsés gyerekkorod volt. Sajnos mást jelentett a színház 30-50 éve, mint amit mostanság. Más szórakozási-szórakoztatási minőséget nyújtott, mint napjainkban.

Az elmúlt 10 évben igen sok előadást hagytam ott az előadás vége előtt. Nem szeretem az öncélú ripacskodást, a vacak rendezést, a rossz párbeszédeket és monológokat.

 

Jungról meg... mindenkinek más és más okoz szellemi örömöket. Nékem ő semmiféleképp. Ha olvasok, akkor szórakozni, lazulni, álmodozni vágyok. Az emberi természet és jellem tanulmányozását meghagyom az érdeklődő szakembereknek és az amatőr lelkeseknek... A feleségem Skóciában élő pszichológus nővére valószínűleg jobb társaság lenne egy Jungról való beszélgetésnek, mint én... :) 

 

Könyvet utoljára gyerekkoromban kölcsönöztem. Ha valamit egyszer elolvastam, s tetszett (ha nem, akkor is), akkor azt a könyvespolcomon szeretem tudni, hogy bármikor kézbe vehessem. Az ünnepi könyvhét is olyan esemény, amin ha tehetem, ott vagyok!

Ha netán elhagyjuk Magyarországot, akkor a könyveimet tuti, hogy vinni fogom! :)

Előzmény: hypocampus (157463)
hypocampus Creative Commons License 2018.03.16 0 0 157463

A Vörös Oroszlánt , azért kölcsönöztem, mert dramatizálták és játsszák a Vígben. Az biztosnak látszik, hogy ezért nem megyek Pestre, de kíváncsi vagyok mit lehet kihozni. - Családi, örökségbeli ártalom, mert színházi óvodás és iskolás voltam. Ott tároltak szüleim, míg ment a próba vagy a darab. 

Jungtól, amit lehet magyarul elolvastam, ő beszél az egyén anima és animusz oldaláról, mégpedig elég érthetően, ennyiből érdekel a szexuális orientáció manifesztációja. - Már hogy kerüljem a magyar kifejezéseket. :)) 

Előzmény: Rendszer.hiba (157462)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2018.03.16 0 1 157462

Szepes Mária igen érdekes író. Egész jó gyerekkönyvei voltak, és már akkor ezoterikus-misztikus témákkal foglalkozott, amikor nem is volt "úgymond" divat. Ennek ellenére, vagy tán éppen ezért nem könnyű olvasmány az ilyetén témájú könyveinek egyike sem. A Vörös Oroszlán mégis olvasmányosra sikeredett, nem is tudom, hogy véletlenül-e, avagy netán a bölcsek kövéhez hozzáért a könyv megírása előtt... :)))

Esetemben a három könyvből mindig egy, de van, hogy kettő, fantasztikus irodalom.

Egy könyv volt, ami majdnem egy évig benne volt a háromban, Az értelem dicsérete. :) Háááááát bizony, a kézbe vétele után mindig remekül el tudtam aludni, így inkább álmatlan estékre hozott enyhülést... :)) De azért átküzdöttem rajta magam.

 

A melegekről. Elfogadom őket úgy, ahogyan vannak. Elfogadom azt, hogy igenis léteznek olyan emberek, akik a saját neműk iránt vonzódnak, és így érzik jól magukat a bőrükben. Legyenek boldogok, éljék az életüket úgy, ahogyan az nékik jól esik.  Nekem nem tisztem ítélkezni felettük, nincs is hozzá semminemű jogom, s nem is teszem.  

 

Előzmény: hypocampus (157461)
hypocampus Creative Commons License 2018.03.16 0 0 157461

Van biza egy két "harcos" , aki a Honfoglalón tölti az életét. Egy parti, a hosszúból negyedóra és meg lehet saccolni, hogy mennyi az annyi. Max. két partikat lenyomok egyszerre.

A sakk nekem is a kedvencem, sajnos a közeli barátok nem szeretnek játszani.

Azon is mosolyogtam, hogy minimum 3 könyvet olvasok egyszerre, mint Te. Ezeket megosztom itt meg az Fb-n, mert kérték és ez így maradt most már , ha kell, ha nem. - De fontosnak tartom az élmények megosztását. (Most van nálam H. Hesse: Sziddharta; Mérő L.: Az elvek csapodár természete; Szepes M.: A vörös oroszlán; Szvoren Edina : Pertu).

A nem hetero témához nem tudok sokat hozzászólni, csak annyit, hogy volt évfolyam társam kapcsolatát "tette tönkre" ilyen. - Pszichiátria lett a vége.

Valamennyire érdekelne a kialakulása:

- A jelenkori egyik elmélet a túl hangsúlyos azonos nemű szülő vagy nevelő. (Modern pszichológia)

- A lélek érési folyamatának megrekedése, ebben a korai stádiumban. (Ezt spirituális tanítók mondják, Jung, Hawkins, Tolle és több keleti, de nem nagyon foglalkoznak a jelenséggel, mivel az egó kialakulása is egy törvényszerű evolúciós fázis (nem darwini). 

Engem annyira érdekel, hogy ne legyen számomra kötelező. :)).

Előzmény: Rendszer.hiba (157460)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2018.03.15 0 1 157460

Nem szoktam Honfoglalózni, mert komolytalannak tartom, nem tud lekötni... :) 

Hamarabb játszok le pár sakkpartit, vagy írok valamit...

Én is jobb szeretek olvasni... bár ma "kutyagoltunk"... az is jó móka volt.

 

Mérő Lászlótól nékem jobb tetszik a Csodák logikája. Nem tudtam egycsapásra elolvasni, de mivel általában két-három könyvet olvasok egyszerre, így volt váltótársa...

 

A homokos/meleg kérdésről... Sokféleképpen meg lehet közelíteni.Érdekes módon a világban egyre többen képesek elfogadni...

A magyarság 30 év feletti része, tisztelet a kivételnek, kissé bigottan, maradian, szemellenzősen, előítéletesen áll ehhez a témához. Pedig ha tudná, hogy mennyi, akár általuk is kedvelt tudós, zenész, író, orvos, filozófus, politikus, tanár, vagy sima átlagpolgár van, aki nem ippeg heteró. S ezeket a meggondolatlan utálkozásával akkor is megbántja, ha nem akarja, vagy nem hiszi, hogy megbánthatja...

Előzmény: hypocampus (157459)
hypocampus Creative Commons License 2018.03.15 0 0 157459

Nem mondhatnám, hogy rossz napom volt. - Egész nap olvastam és játszottam egy kicsit a Honfoglalón. - Ott szoktak iskola mellé járt hülyegyerekek provokálni. :)- Nem mindig játsszuk végig ilyenkor a lehetséges összes fordulót. :))

 

Az egy kicsit nyugtalanít, ha nem értik miről beszélek és magukra veszik, mint mondjuk a homokos kérdést.

 

A Maga itt a tánctanár? c. könyv írója , elnézést, ha olvasta valaki, Mérő László, aki zsidó családba született, bevallása szerint "hitvak", matematikusból pszichológussá avanzsált (már ha lehet, ezt a folyamatot fejlődésnek tekinteni), tanár (ELTE , Kolozsvári Babes-Bólyai ) és szoftverfejlesztő céggazda. Álláspontja szerint egy tudósnak nem dolga állást foglalni hitbéli dolgokról a tudomány keretein belül. - Ez pl. Dawkins nagy hibája, mert hiteltelenítette ezáltal magát.

 

Itt a "hitvak" fogalom az érdekes, azokról szól, akiket nem érint meg meghatározó módon, nem tud mit kezdeni vele.

A vallás maga nem az babonáról vagy Istenhitről szól, mert pl. az ateista is vallásos, mihelyt ezt kinyilvánítja.

Előzmény: Rendszer.hiba (157458)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2018.03.15 -2 0 157458

Erre írtam:

"Szép kort megélt, pedig a tudomány szerint nem kellett volna. Hawking-ról beszélek. - A tudomány , tévedéseink jelenlegi állása."

"nem kéne összekeverni a vallást a hittel, de ebbe ne menjünk bele, mert amíg nem élt meg az ember tudománnyal összeegyeztethetetlen..."

 

Elnézést a provokációért, nem gondoltam azt, hogy így bedőlsz neki, és tőled szokatlan a fura, indokolatlanul heves reakció. Biztos rossz napod volt ma... :)))) Amúgy biztosan vetted volna a lapot... :)

 

 

Előzmény: hypocampus (157457)
hypocampus Creative Commons License 2018.03.15 0 0 157457

Nem nagyon értem, hogy ezt mire írod?

 

Még ha Mikulás lenne, akkor valami köze lehetne valamelyik valláshoz, de a gyed maróz Télapó szovjet találmány. Gőzöd sincs, hogy miről beszélsz. 

 

Elég sok tudományból szigorlatoztam és nem nagyon kell számomra bemutatnod őket. Sok nagy hírű tanár megtette már. Ezekről számot is adtam. :)

 

A tudomány érdekes. Persze, hogy az. Ki mondta, hogy nem? Legnagyobb eredménye, hogy rendbe szedi a megismerhetőt. 

Csak vegyük már észre, hogy a rendet nem a tudomány teremtette, mert meg volt már az korábban. :)

 

Ezek üres politikai gyűlésekre való demagóg dumák, amiből nem nagyon derül ki, hogy a szövegelő, a propagandán kívül ért-e valamihez tudományos keretek között. Eddig nincs jele.

 

 

Előzmény: Rendszer.hiba (157456)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2018.03.15 -2 0 157456

A vallások sokezer éves penészes dogmákat igyekeznek ráerőltetni az emberekre.

A kisgyerekek hisznek a Télapóban, a mumusban, a manókban, a fogtündérben, Istenben. A felnőtt emberek többsége felismeri azt, hogy az életét nem a babonaságok, hanem a tudomány segítheti, teheti könnyebbé, élhetővé az életét, hosszabbíthatja meg az életét, mutatja meg neki a világ működését.

 

S igen, a tudomány téved. Ez bizony benne van a pakliban. A dogmák és a pár ezeréves mesék többségéről beigazolódott, hogy hazugság, ám ennek ellenére tovább hangoztatják...

 

A tudomány igen érdekes dolog. Egy válasz száz és száz új kérdést vet fel, ami megválaszolásra vár. Ezt bizony egy klisékben és felsőbb hatalomban hívő embereknek nem tetszik, mert a válaszok és kérdések miatt borul a jól megálmodott világképük. Ezért inkább szidják a tudományt, és magukévá teszik a "lapos föld" teóriát :)

Előzmény: hypocampus (157440)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2018.03.15 0 0 157455

Úgy tartják, hogy egy évezredben csak 10-15 kiemelkedően zseniális ember születik.

Igen szerencsések vagyunk, mert az elmúlt 100 évben három ilyen ember is élt, alkotott. Ezek egyike volt Hawking.

Előzmény: szellemijáték (157438)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!