Keresés

Részletes keresés

hypocampus Creative Commons License 2017.11.29 0 0 157240

A Patyolat legyen patyolat , a lakás meg az ember lakhelye. Tényleg van még egyáltalán Patyolat?

 

Soxor találkoztam a kényszeres renddel, ami a belső kuplerájt kompenzálta: Ld. Monk a flúgos detektív. :)

Előzmény: Törölt nick (157239)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.29 0 1 157239

nekem a dédim ( velünk lakott )  állandóan azt mondta nekem ( most is hallom ) , hogy ott is fogok sírni, ahol senki nem lát - annak okán, hogy rendetlen és szerinte a rapli királynő vagyok és körülöttem minden totálisan rendezetlen lesz. 

 

aztán amikor férjhez mentem és megszülettek a gyerekeim és eljött hozzánk, nem győzött dicsérni és azt mondta h ezt sosem gondolta volna.

 

ugyanez játszódott le a gyerekeknél - itthon semmit - a lakásuk patyolat.

Előzmény: Rendszer.hiba (157236)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2017.11.29 0 1 157238

Fejlődési szintek vannak. Egy gyerek, sőt egy kamasz még inkább énközpontú. Ám ahogy kinyílik előtte a világ, ahogyan ráérez a világ működésére, úgy jön  rá, hogy "adni, segíteni" jó dolog. Természetesen ezt tudják már a gyerekek is, ám más az elmélet, s más a gyakorlat. Illetve itt sem lehet általánosítani. Szerintem.  

Előzmény: hypocampus (157237)


hypocampus Creative Commons License 2017.11.29 0 1 157237

Saját tapasztalatom szerint, nincs eléggé hangsúlyozva a figyelem lényege. - Ott kezdődik a hatékonysága, amikor túlnyúlik a saját érdekeken.

Ha van, akkor viszont illik elismerni, mert a legtöbb energiát igénylő dolog, ugyanakkor a szeretet leglényegesebb kifejezési formája.

Előzmény: Rendszer.hiba (157236)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2017.11.29 0 1 157236

Mindenkitől kérdeztem, tőled is! :) Csak kabóca írása generálta a kérdést.

 

Oks, minden gyerek el van kényeztetve, legalábbis a hard teacherek szerint. :) Ezzel nehéz vitába szállni.

Nálunk kiskoruktól kezdve be vannak fogva a mindenféle házimunkákba, de ritka az, hogy maguktól észrevegyék azt, hogy fel kéne porszívózni, fel kéne mosni, el kéne indítani a mosogatógépet, le kéne törölni a port a könyvespolcokról, meg hasonlók... Ha szólunk, megcsinálják, és azt már régen megtanulták, hogy csak rendesen érdemes, mert különben visszatapsoljuk őket. Lehet, a figyelmesség, illetve a "rendre" való igény is csak a kamaszkorból kinővén kerülhet elő valami sötétzárkából?

 

Előzmény: hypocampus (157235)
hypocampus Creative Commons License 2017.11.29 0 0 157235

Bár nem tőlem kérdezted, viszont van "kül" tapasztalatom. - Qrvára el lettek kényeztetve (amire ráadásul  büszke a szülő) és iszonyat lusta a csemete. -Öröklötten. - Már , amit én tapasztaltam. :)

Előzmény: Rendszer.hiba (157234)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2017.11.29 0 0 157234

Miért van az, hogy régebben azon kellett morogni, hogy elmosogassanak, mostanság meg azon, hogy berámolják a mosogatógépet?

Előzmény: kabóca 1.12 (157231)
hypocampus Creative Commons License 2017.11.28 0 0 157233

Szüleim ott dolgoztak. - De. próba, este előadás, én iskola kerülés, edzés, angol, stb.,  tehát ritkán ettünk egyszerre.

Előzmény: kabóca 1.12 (157231)
szellemijáték Creative Commons License 2017.11.28 0 0 157232

Attól függően mikor mi érdekel, megfordulok néha egy egy német nyelvü szakfórumban és már az idegesíti a feleségemet. 

Ezért inkább megkímélem a felesleges izgalmaktól és nem számolok be neki itteni tevékenységemről ...

Előzmény: Törölt nick (157227)
kabóca 1.12 Creative Commons License 2017.11.28 0 0 157231

Azon gondolkodom,hogy a színházas családnak és a magunk után mosogatásnak mi köze egymáshoz? :) mi nem vagyunk színházasok,de igényem lenne,hogy más is mosogasson maga után :)

Előzmény: hypocampus (157230)
hypocampus Creative Commons License 2017.11.28 0 0 157230

A mennyiség átcsaphat minőségbe. - Mivel színházas család voltunk be lett vezetve, hogy mindenki maga után mosogat. - Ez zömében 1 eccájg. - Percen belül van az akció. Leszámítva a ritka közös étkezéseket.

Előzmény: Törölt nick (157229)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.27 0 0 157229

ezért is gondolok másra, mert hátha én meg nem írnám meg, hanem ..... :)))

 

 

Előzmény: hypocampus (157228)
hypocampus Creative Commons License 2017.11.27 0 1 157228

Agatha Christie mosogatás közben találta ki a gyilkosságokat.

 

- Hozzám legközelebbieket nagyon nem érdekli, hogy mit írogatok. - Valószínűleg, mert "élőben" ugyanabban a stílusban, ugyanazt képviselem. Ők meg nem fórumolnak. Régebben megmutattam ezt-azt, amikor nagyon "okos voltam", de már okosabb vagyok. :)

 

Persze legtöbbet a könyvolvasós topicba írogatok.

Előzmény: Törölt nick (157227)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.27 0 1 157227

azon gondolkodtam el mosogatás közben, hogy azok, akik együtt élősben vannak, azok akkor is fórumoznak, ha az egész család ott van körülöttük? vagy ilyenkor a másiknak is szabad program van?   a másik nem "féltékeny"  erre  a  nélküle féle  beszélgetésekre?

 

ez azért is merült fel bennem, mert ugye, ha barátok jönnek át, akkor egyértelmű hogy kivel és mit beszélget az ember,  ha elmegyünk együtt - szintén.

 

de ha odaül valaki a géphez/ telefonhoz- akkor kivonódik a családból akárhogyis és a másik mellett másokkal beszélget. 

 

vagy van, akinek a párja érdeklődik, hogy " te mit ir az x és y " ? vagy pláne te mit válaszolsz rá? :D   

 

 hogy van ez?

hypocampus Creative Commons License 2017.11.26 0 0 157226

Ha kipróbálod "csendes" könyvben, még jobb! Egyébként elég vékonyka. 284 oldal, de A5-öshöz közelít. :)

Dolgoztam pár ezer éve a VGyOSZ-ben. Akkor még csak nekik készült hangos könyv. Bodor Tibor olvasta nagyon nagy AGFA magnószalagokra. Néha volt időm belehallgatni élőben, látva hozzá a művész gesztusait, úgy hogy ő maga nem tudta, hogy látom. 1980 körül Bodor Tibornak volt az egyik legszebb orgánuma ehhez. - Valami jelképes honoráriumot fogadott el, de kijött belőle 2-3 kávé. :)

Előzmény: Törölt nick (157225)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.25 0 0 157225

ez az egy hangoskönyv van az autómban -   érdekes, hogy Szabó Magda úgy ír, hogy " szinte " hallom - ugyanakkor Kútvölgyi Erzsébet felolvasásában olyan szép és megnyugtató - nagyon sokszor meghallgattam már.  

Előzmény: hypocampus (157224)
hypocampus Creative Commons License 2017.11.25 0 0 157224

Magda észrevette és ebben áll a dolog nagyszerűsége. - Meg abban is persze, hogy az alkotás "világszínpadra" való, annak ellenére, hogy életrajzi. 

Ez nem a könyves topic, de mindenképpen vissza lehet csatolni, azokra a hagyományokban definiált értékekre, amelyek nem változnak, drámai körülmények között sem. 

- Ezeket az értékeket sem a társadalom, sem a család nem preferálja, sőt nem is tud róla, hol lehet fellelni. Így kondicionálódik aztán az emberiség az embertelenségre. 

Előzmény: Törölt nick (157223)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.25 0 0 157223

És nem is mindenki vette észre :)

Előzmény: hypocampus (157222)
hypocampus Creative Commons License 2017.11.25 0 2 157222

Egész pici gyerek koromban még hallani véltem a körülöttem lévők gondolatát. Voltam annyira nagy már, hogy ezt nem árultam el. :)

Aztán mára leginkább a tekintetekből tudok "olvasni". Mindenesetre ismerni kell a közel állók cselekedeteit, ha fel szeretnénk fedezni az értékeket. A "dumaszínház" nekem kevés. :)

Volt eset, hogy egészen kivételes intellektus mögött csak szavak voltak és megfordítva. Hogy hozzak egy irodalmi példát: Szabó Magda Az ajtó-jából Emerenc. - A sokszor "pokróc" asszony törődött az emberekkel. (Na nem mindenkivel). :)

Előzmény: szellemijáték (157221)
szellemijáték Creative Commons License 2017.11.25 -1 1 157221

Természetesen, a HUSZ és a társkeresés csak egy (jó) példa volt, maga a gondolatmenet kiterjeszthető az egész fórumra és mindenféle emberi kapcsolatra. 

A kvintesszencia marad, a hsz-ekben tükröződő gondolatok jó képet adnak egy emberről és hamar el tudjuk dönteni, hogy valaki közel áll-e hozzánk vagy sem.

 

Olyan ez mintha egy tömegben állva "hallanánk" az emberek gondolatait, melyek füstszíne zöld és piros színekben tündökölve szállna felénk attól függően, hogy szimpatikusak-e vagy sem :D

Előzmény: hypocampus (157216)
hypocampus Creative Commons License 2017.11.24 0 0 157220

Úgy voltam a Fb-kal, kb 2014-ig, hogy max. 20 ismerős. - Most van 7x annyi, de 6 iskolába jártam és előkerültek az évfolyamtársak. - Végül is senkivel nem voltam rosszban, így megszaporodtam. :) A csoportban az egyének miatt vagy a művészet miatt vagyok. 

Bárkit elfogadok, akivel közös értéket vélek képviselni, de ez nem ott derül ki többnyire. :)

Előzmény: kabóca 1.12 (157219)
kabóca 1.12 Creative Commons License 2017.11.24 0 1 157219

Én a fb-on még nem lettem kíváncsi egy emberre sem ;) ahhoz nekem több kell,mint közös ismerős, vagy egy zárt csoportban tagság. Nem is jelölök vissza bárkit. Legyenek inkább kevesebben az ismerőseim :)

Előzmény: hypocampus (157218)
hypocampus Creative Commons License 2017.11.24 0 0 157218

Érdekes összehasonlítás: - amíg volt origó fórum, ott valahogy közvetlenebbek voltak az emberek. Az őszinteségről nem tudok nyilatkozni. Onnan 4 barátom maradt meg máig. - Ebből 3 nőszemély, de egy sem fórumozik itt. - Igaz ott van az FB. Ott lehet gyűjteni szakadásig az ismerősöket. :)

Előzmény: kabóca 1.12 (157217)
kabóca 1.12 Creative Commons License 2017.11.24 0 0 157217

Szimpatikusabb hozzáállás a nyitottság és a kíváncsiság mások felé,én is ezt vallom. :)

Előzmény: hypocampus (157216)
hypocampus Creative Commons License 2017.11.24 0 1 157216

Magán a fórumon keletkezhetnek barátságok, szerelmek, nem feltétlenül a HUSZ-on.

Az origón kezdtem fórumozni és sok barátom lett onnan is meg innen is az index-ről. Mondhatom , hogy az alap szimpátiát túlhaladó kapcsolat is. A barátságok mind a mai napig megvannak, a kapcsolat "barátsággá szelídült. :) Mindezek a kapcsolatok úgy alakultak ki, hogy nem a társkeresés volt a cél.

Amit leírtam, nem hypo-tézis, hanem személyes tapasztalat. :)

Előzmény: szellemijáték (157204)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.24 0 0 157215

az ember nem írható le betűvel. lehet a legékesebben szóló, ha ránézéskor nincs rendben a dolog. akkor majd olvasni kell a gondolatait a továbbiakban. és mivel a "ránézés" kategória is már maga vagy többszáz ponton szükséges alapvető dolgokat tartalmaz, az esélye az elbukásnak számottevő.

ahogy nagyszájú fórumozók leírták már hogy "addig a nevét sem kérdezem meg, míg az első éjszaka nem volt kölcsönösen örömteli és előre mutató", én hasonlót érzek az utánaolvasás terén. felesleges. vagyis: korai. majd az első tíz, igent mondó ember közötti választásnál fogom használni:D

 

Előzmény: kabóca 1.12 (157214)
kabóca 1.12 Creative Commons License 2017.11.24 0 0 157214

És fordítva is előfordult, hogy nálad mégsem lett befutó a másik fél? Lehet,hogy a férfiaknál fejben dől el a választás,a nőknél pedig a kémia dönt?

Előzmény: Törölt nick (157208)
szellemijáték Creative Commons License 2017.11.24 0 0 157213

neked kéne tudnod a legjobban, hogy az életben vannak megbízható összefüggések ;)

Előzmény: Törölt nick (157212)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.24 0 0 157212

erről az jut eszembe, hogy a krimikben a tetthelyen a nyomozó odament és azt mondta - " valakivel kávézott/ borozott" az este - az aktuális Watson megkérdezte az aktuális  Holmes-t, hogy ezt miből gondolja?  erre az a válasz: mert két kávés/borospohár van a mosogatóban.

 

jelentem nekem a szárítóban most épp 5 kávéspohár van - de abból, mindből én ittam . ;)

 

csak úgy megjegyezvén a "minden tudás"  egyetemén :D

Előzmény: szellemijáték (157211)
szellemijáték Creative Commons License 2017.11.24 0 0 157211

Hát azokról akikkel kicsit hosszabban kommunikáltam vagy olvastam őket mindent tudok :D

Előzmény: Törölt nick (157210)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!