Keresés

Részletes keresés

Józan Polgár Creative Commons License 2002.05.23 0 0 38
Nem Clinton szürke, hanem Herényi!
A Clinton párhuzamot a külsőségek miatt hoztam fel, ugyanis Herényi kinézetre kiköpött Clinton.
Előzmény: Törölt nick (36)
ZR Creative Commons License 2002.05.23 0 0 37
Az Mdf problémája, hogy nem mer egy prvezért készíteni...az Szdsz kivételével mindegyik párt gyúrt egy "vezért"...

Csapody letörpézésére pedig egy ellenpélda...ki is verte meg Orbánt? Nem a beszédhibás, makogó Meggyesi?

Törölt nick Creative Commons License 2002.05.23 0 0 36
Miután Clinton (a hajzatán kívül) az égvilágon semmiben nem volt szürke, sőt a szürke ellentéte volt, az egyébként is komikus párhuzam (nálam) nem nyerő.
Előzmény: Józan Polgár (35)
Józan Polgár Creative Commons License 2002.05.23 0 0 35

Conspirador:
"Nekem egyebkent meg Herenyi tunik elfogadhato arcnak az Mdf-ben. Rola mi a velemenyetek?"

Egy szürke Bill Clinton-imitátor.
De amúgy nincs vele különösebb bajom.

Előzmény: Conspirador (16)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.05.23 0 0 34
Mindig az az érzésem, hogy Dávid Ibolykára nagy hatással lehetett szegény Lédi Dí, amikor nyilatkozott a házasságáról az angol tévének... Ugyanaz a kalapmánia, a fejét kicsit félrehajtja, mint a tyúk mikor az esőt lesi, ezáltal olyan szelíd gyámoltalan benyomást tesz - ráadásul az a félmosoly amely állandóan az ajkán játszadozik...

Láttam róla régi képet az 1990-es országgyúléből - vörös göndör dauerolt haj, szvsz. kifejezetten ronda volt.

Consi Creative Commons License 2002.05.23 0 0 33
Elnézést,elfelejtettem; Dávid és minden bizonnyal egy-két politikus nem tartozik a kultúrált szárnyba, őket leszámítva tartom érvényesnek a fentieket, ill. az alábbiakat!
Előzmény: Consi (32)
Consi Creative Commons License 2002.05.23 0 0 32
Azért enyhe túlzás Csapodyt szellemi törpének nevezni, szerintem abszolút intelligens, és -ha megengeditek-, ha kultúrált embert kell keresni a jobboldalon, akkor ő az, amennyire ismerem. Az más kérdés, hogy esetleg nem értek egyet vele, valszeg nem fogja soha dícsérni a baloldalt, én se őt.
Ha belegondoltok, az MDF ugyan nagyon keményen támadta/ja a szocikat, és dühítő módon védi a Fideszt, de nem tudom összefüggésbe hozni őket a fidesz számtalan politikusára jellemző nonszensz, magáról megfeledkezett ámokfutással.
Előzmény: Kannibál Kovács (20)
Kurtabérci Béci Creative Commons License 2002.05.23 0 0 31
A jobboldalon egységben a kétség.
Jól mutatja, hogy kétfejű a jobboldal, hiszen Orbán és Dávid elég sokszor gondolkozik, nyilatkozik ugyanarról a dologról másként, adott esetben egymásnak ellentmondó módon.
zorki Creative Commons License 2002.05.23 0 0 30
Épp fodítva gondolom.
No de ez az amit, nem tudunk eldönteni úgy sem.
Előzmény: Turulmadár (29)
Turulmadár Creative Commons License 2002.05.23 0 0 29
Hogy van esélyük, azt egyéni jelöltjeik sikerei előrevetítik.

Ugyan... Ha nincs a Fidesz-logo a nevük mellett, ma egyikük sem képwiselő.

Előzmény: zorki (25)
Turulmadár Creative Commons License 2002.05.23 0 0 28
Joschka Fischernek sincs diplomája

Ez ugye nem komoly? Kicsit nehezen hihető...

Előzmény: gedeon_2001 (22)
zorki Creative Commons License 2002.05.23 0 0 27
touareg
Ezzel egyetértek, én DI-nél még a korábbi választás előtti, hogyan működjünk együtt játékra gondoltam. Amit DI nem túl ügyesen harcolt végig.
Előzmény: touareg (26)
touareg Creative Commons License 2002.05.23 0 0 26
DI a választások éjszakájától kezdve számos alkalommal nyíltan, vagy burkoltan jelezte, hogy nem ért egyet és nem azonosul OVI parlamenten kívüli, népvezéri menetelésével. Szerintem a kormányzati tisztségének megszűnése után méginkább külön utakon fog politizálni és nem száll be OVI utcai hőzöngéseibe.
Előzmény: zorki (25)
zorki Creative Commons License 2002.05.23 0 0 25
Már a TF beszéd óta csökönyösen mondom, hogy ez a népgyűlésdi csak arra jó, hogy még ügyvezető népszerűségét szinten tartsa. Egyszerűen nem tok más következtetést levonni, mert népgyűlésekkel nem lehet az Országgyűlés munkáját akadályozni. (Vagy én ismerném rosszul az Alkotmányt.) Szerintem nem is igazán eredményes vállakozás.
Népgyűlésekkel nem lehet megnyerni az önkormányzati választásokat se! Azokat párt igazán nem is nyeri meg soha, ezért van az a röhelyes állapot utána, hogy mindenki győztesnek mondja magát.

A népszerűség és a gyűlésesdi arra is jó, hogy MDF a homályban maradjon, mert ők ha tehetik, és amennyire tehetik (néhány kivételtől eltekintve) ezektől igyekeznek elhatárolódni, hisz egyszer már Nyugodt Erő voltak.
Más oldalról ez megerősítheti az MDF-et. Az is tény, hogy Dávid a góliáttigris elleni korábbi küzdelemből megtépázottan került ki, így az erősödés csak új főnökkel lenne igazán eredményes.
Hogy van esélyük, azt egyéni jelöltjeik sikerei előrevetítik.

Conspirador Creative Commons License 2002.05.23 0 0 24
De legalabb sokoldalu a srac. :)
Előzmény: Kannibál Kovács (20)
Conspirador Creative Commons License 2002.05.23 0 0 23
:D
Előzmény: DRT (17)
gedeon_2001 Creative Commons License 2002.05.23 0 0 22
Nem kell ilyen elitistának lenni.
A gyerek persze lehet hülye, de nem azért, mert nincs diplomája. Joschka Fischernek sincs diplomája
Előzmény: RadiX (21)
RadiX Creative Commons License 2002.05.23 0 0 21
Es ez a ficko most benn ul a parlamentben :-)
Előzmény: Kannibál Kovács (20)
Kannibál Kovács Creative Commons License 2002.05.23 0 0 20
Egyébként egy példa arra, hogy milyen fantasztikus embertartalékokkal rendelkezik az MDF. Itt van például Csampa Zsolt, az IDF alelnöke, Csapody Miklós leendő jobbkeze. Egy húsz százalékos MDF-ben biztos, hogy minimum gazdasági miniszterjelölt lenne...

Született: 1974. november -7.-én Budapesten. Végzettsége: Csemege Julius Meinl Kereskedelmi szakiskola 1989-1992, SOTE Műtős Iskola 1996­-97, Érettségi Kanizsai Dorottya Egészségügyi Gimnázium esti tagozata 1998-­2000, 1997-óta az Ifjúsági Demokrata Fórum tagja,

1997. december Józsefvárosi IDF alapító tagja és elnöke, 1998 szeptember az IDF Országos Elnökség tagja, 1998 MDF tagja, 1998 a Jó­zsefvárosi MDF frakciótitkára, 1998 MDF Budapesti Vá­lasztmány tagja, 2000 Józsefvárosi MDF elnökség tagja. Az 1DF elnökségi tagjaként elősegíti az együttműködést a fiatalok és az MDF Budapesti Választmány között.

A gyermek és ifjúság sport szakterületen végzett jó munkát és a továbbiakban is ezen a területen kívánja erősíteni a BV munkáját. Szabadidős programok megszervezésével is harcolni kíván a drogfogyasztás ellen a veszélyeztetett ifjúság védelmében.

DRT Creative Commons License 2002.05.23 0 0 19
Melyik melyik?
Előzmény: Kannibál Kovács (18)
Kannibál Kovács Creative Commons License 2002.05.23 0 0 18
Kedves balosok!
Hagyjátok már abba ezt a Csapodyzást! Csapody Orbán ellen? A szellemi törpe a tigris ellen?
DRT Creative Commons License 2002.05.23 0 0 17
Mint a neve.
Előzmény: Conspirador (16)
Conspirador Creative Commons License 2002.05.23 0 0 16
Meglehet, igazad van, de az, hogy vegulis megbuktak a valasztasokon felerositheti a fuggetlenedesi tendenciakat az Mdf-en belul.

Amikor David Ibolya trukkozni probalt, teljesen mas volt a felallas, tehat lehet, hogy ez most megis sikeres lehet.

Nekem egyebkent meg Herenyi tunik elfogadhato arcnak az Mdf-ben. Rola mi a velemenyetek?

Előzmény: 1x1 (14)
Conspirador Creative Commons License 2002.05.23 0 0 15
Doktor Justice, en kulfoldon vagyok februar ota, mindossze negy napot toltottam otthon - igen, benne volt aprilis 7-e ;) -, es nem tudom mit csinalt pontosan Csapody az utobbi idoben. Nekem mersekelten szimpatikus, amugy, de erdekelne, te miert latsz benne ekkora lehetoseget? Szoval mit csinalt, amirol en nem tudok?

Elore is kosz:

Conspirador/Osszeeskuvo

Előzmény: Dr. Benjamin Justice (13)
1x1 Creative Commons License 2002.05.23 0 0 14
szerintem már annyira beálltak a táborok, hogy minimális az elmozdulás. Ilyen érzelmi töltés mellett már elég nehéz valamilyen irányb a nyitni, főleg megpróbálni a "kenyéradó gazda" rovására ügyeskedni. Egyszer ibike már próbált trükközni, nagyon felsült. Most az mdf létét kockáztatná, mivel még egy szakadás végleg tönkretenné, a képviselők tekintélyes részéről meg kiderült már, hogy inkább a biztos naggyal tart, mint a bizonytalan kicsivel - lásd FKGP, de a közös jelöltek is inkábba Fideszhez húztak.
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (13)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2002.05.23 0 0 13
Nem, tuloztam, Cs. soha sem lesz miniszterelnok, csodaszarvas meg meg ugy sem. De szerintem kepes lenne 15-20%-ra emelni az MDF-et, meghozza elsosorban a Fityesz rovasara.
Előzmény: 1x1 (12)
1x1 Creative Commons License 2002.05.23 0 0 12
Hát, én Csapodyban semmit nem látok. Az egyik legszürkébb alak a pártban. Vagy egy ovi szintű ember kéne, vagy egy Kovács és két tvcsatorna a Csapody mellé :-)))
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (10)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.23 0 0 11
Nagyon nem szeretem ezt a kétpólusú "egypártrendszert" én se, és a választások előtt 7-8 párti parlamentet jósolgattam magamnak meg az országnak!
Az alábbi részlet, egy más fórumon elkövetett írásom része, mely onnan indult, hogy Németh Miklós állítólag a Centrum Pártot erősíti. Magam részéről nem hallottam erről!

Mélységesen egyetértve és reménykedve egyben, hogy lesz egyszer egy mérsékelt konzervatív jobbközép polgári párt, és mérsékelt szociáldemokrata balközép párt. Ezek mellett a centrumban lesz vagy lesznek jobb és baloldalra sorolható mindkét írányban koalícióképes őragmatikus liberális pártok, remélhetőleg kialakul egy nemzeti néppárt jellegű párt, és végre lesz egy, de mindössze egy kisgazda párt is. Ennyivel már elégedett is lennék!:-)

".......Orbán Viktor, szemmelláthatólag, nem a demokratikus jogállam keretei közt, törvényesen, a mostani ellenzéket vezetve és irányítva, kemény munkával, hanem valaiféle sejtek, PÖCS-ök, létrehozásával akar, valami olyasmit, ami esetleg feszegetheti, a demokratikus jogállam keretetit és törvényességet. Felteszem a kérdést, ha Orbán Viktor, nem szervezi, irányítja és készteti munkára pártját és híveit, akkor MIT AKAR ORBÁN VIKTOR????

ad 1., A Centrum Párt, nem titokzatos, magam is rászavaztam, az első fordulóban, főként azért mert koalícióképes pártnak láttam, akár a jobb oldalon akár a baloldalon, pragmatikus liberalizmusa miatt!! Remélem is, hogy a Centrum Párt, a nagyon sikeres választási megmérettetés után, golytatja sajátmaga építését, "megcsinálását", és nagyon bízom benne, hogy komoly erőt fognak képviselni az önkormányzati választásokon. Hiszen erről szól a demokrácia, nem az utunkban álló ellenfél megsemmisítéséről.
Készüljön is az FMPP, töbfrontos harcra, mert az MSZP is azt fogja tenni! Sokakkal ellentétben, nekem az a véleményem, hogy a CP, vett el szavazatokat mind a jobb, mind a baloldalról.

ad 2., Az országgyűlésben, ORBÁN Viktor is, meg az FMPP-sek és az MDF is, ott vannak, figyeljenek a "bűvészkezekre", nekik is vannak lehetőségeik a megszólalásra, vélemény kifejtésre, hiszen szavazóik ezért küldték oda őkat!! Nemcsak hatalomban lenni lehet demokráciában, hanem ellenzékben is, és létezik ellenzéki munka is, mely végső soron mindannyiunk számár jelent előrehaladást. Ha OV úgy gondolta, hogy ő 98-ban, ÖRÖKRE hatalomra került, akkor nem demokráciában, hanem diktatúráában gondolkodott.

ad 3., Az MDF, szerintem prózai okból nem indult egyedül a 98-as választásokon, mert nem volt rá pénze. Hiszen 98-ban listán nem jutott be, nem volt parlamenti párt, a pártfinanszírozás szempontjából, hanem csak egy 1% fölötti parlamenten kívüli párt. A maguk szempontjából, jól tették, hogy az FMPP anyagi eszközeivel, lettek immáron parlamenti párt, és 50-50%-os aránybvan részesednek az FMPP-vel, a legális pártfinanszírozásból. Értelmes okos parlamenti munkával, egészen bizosan jó esélyekkel indulhatnak, immáron egyedül a következő választáson, és ha egy igazi mérsékelt jobbközép konzervatív párttá válnak, mely semmiképp nem kacérkodik, jobboldali szélsőséges radikális párttal, akkor az megintcsak jó lesz az országnak. Úgyhogy, nagy valószínűséggel, ha a maguk arculatépítésével foglakoznak, talán nem válnak az FMPP szatellit pártjává. A hála a politikában, egyébként sem létező fogalom.

ad 4., A dolgok jelenlegi állása szerint, mivel te is észrevetted, az FMPP-nek fogalma sincs most mit csináljon, kipottyanva a hatalomból, és félve az esetleges felelősségre vonásoktól, mind közjogi, mind erkölcsi értelemben, az önkormányzati választásokon fog bekövetkezni, az igazi nagy FMPP és OV, valamint köreinek a bukása! Ugyanis az önkörmányzati választásokon, messze nem a pártszimpátiák, pártpreferenciák és kapcsolódó ideológiák, hanem az emberek személyes ismerete és viszonya, azokkal szemben, akikra a helyi ügyeik intézését bízákk majd, idén ősztől! Nagyon nagy hibát követett el OV, hogy már leszavazott kormányként, szinte kényszeríti a nyertes kormányt a 100 napos programjának, mindenképpeni betartására, mert az emberek emlékezetében, ősszel már messze lesz OV, de sokkal közelebb, a már regnáló kormány által, vlégrehajtott pozitív intézkedések..."

Innentől foléytatható a topicnyitóddal!:-)

Előzmény: Dr. Benjamin Justice (-)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2002.05.23 0 0 10
Szerintem nem. Van igeny normalis jobboldali politikara, es a Fidesz ezt nem fogja nyujtani... David tul kompromittalt... Kupa egy f.sz... Csapody! O az.
Előzmény: 1x1 (8)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2002.05.23 0 0 9
Es pont ebbe a leguresbe robban majd be Csapody, mint eleinknek a csodaszarvas.

Kiehezve tesszuk az ikszet a neve melle.

Figyeljetek meg a szavam.

Előzmény: 1x1 (7)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!