Keresés

Részletes keresés

pontivy2 Creative Commons License 2019.02.15 0 1 16504

Sziasztok,

   kesztyűvé (át)varratással érdemes még őket is megkeresni:

https://5.kerulet.ittlakunk.hu/holmi/szolgaltatas/balogh-kesztyuuzlet

és

http://kesztyu.hupont.hu/

- mindketten tisztítanak is: igaz, én eddig csak bőr(kesztyű)t vittem hozzájuk.

   Persze, a Parola is pluszkategóriás profi, de engem elhajtottak, mikor a tisztítást kérdeztem (amit aztán utóbb az előzőeknél sikerült gyönyörűen megpucoltatni).

 

Illetve 1 már szintén szóba került helyet ajánlok:

http://www.slyclassic.com/

- ők ugyan szintén csak bőrrel dolgoznak, de sztem Marika, ha tud vmit mondani, biztosan segít.

 

Előzmény: Latex Bond (16503)
Latex Bond Creative Commons License 2019.02.14 0 2 16503

Szia Szomszéd! :)

 

Hajszál pontosan ugyanígy jártam én is egyszer, mint Te, pedig én még tudatában is vagyok annak, hogy a festékanyag képes átdiffundálni a sötétebb anyagról a világosabbra. Tudom, ez cseppet sem vigasztal, de mint ahogy én is kb. 10 receptet kipróbáltam a nadrág megmentésére (sőt, nekem még egy hófehér csizmámmal is szúrtak ki egyszer így véletlenül, amelyen azóta is ott éktelenkedik a sötét csík, ahogy a nadrágon), Te sem fogod tudni ezt már kiszedni semmivel. :(

Amúgy a teljesség igénye nélkül az alábbi vegyszerekkel próbálkoztam, mert én szentül hittem benne, hogy a fehér műbőr még megmenthető: speciális folteltávolító szivacs, aktív oxigénes fehérítő, kimondottan műbőr kozmetikai kezelőágyakra kifejlesztett tisztító spray, marhaepe szappan, Vanish Oxi, Domestos.. csak hogy lásd, mennyire elszánt voltam és mennyire elkeseredett. :) Mondanom sem kell, hogy sz@rt sem ért egyik sem.

 

De hogy a kérdésed lényegi részére is választ adjak: az említett varrónők dolgoznak ugyan műbőrrel (Ujfalusi Gabi, Töltl Erzsi és a Vespucci is), azonban azt tudni kell, hogy a kesztyűkészítés egy külön szakma, másfajta varrógéppel, amit ők nem fognak tudni kiszabni és elkészíteni neked. Ellenben tudnának csinálni belőle sortot mondjuk, ha az elszíneződés nem érintené az egész nadrágszárat, de esetedben ez sem játszik, ahogy a fotót elnéztem.

Ha mindenáron ebből szeretnél kesztyűt varratni, akkor ugorj el vele a Parolához (XIII. Jász u. 69.), náluk van egyedi kesztyű készítés és próbálj ott szerencsét. Anno dolgozott ott egy idősebb bácsi, aki úgy értett a szakmájához, hogy csak ránézett a kezemre és a karom vastagságára és mindenféle méretvétel nélkül (!!!) összedobott nekem egy lakk operakesztyűt, ami mindenütt hajszál pontosan illett rám. Szerintem őket megkérdezhetnéd, hogy ez a fehér műbőr anyag felhasználható lenne-e egy rövidebb (vagy hosszabb vagy amilyet akarsz) szárú kesztyűhöz.

Aztán számolj be róla itt a fórumon, hogy mire jutottál, mert engem is érdekel. ;)

Előzmény: déliszomszéd (16502)
déliszomszéd Creative Commons License 2019.02.14 0 0 16502

Szia Bond!

 

A varrónők közt van olyan aki dolgozik műbőrrel? Van egy fehér műbőr leggingsem és összefogta a lila. Itt egy fotó: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=147242585&t=9067902 Házilag nem tudtam kivenni, felhívtam néhány bőröst, de műbőrrel nem foglalkoznak. Ismersz olyat aki átalakítaná? Szerintem van benne annyi anyag, hogy kijön belőle egy pár, könyökig érő kesztyű. 

Előzmény: Latex Bond (16487)


technograd Creative Commons License 2019.02.14 0 2 16501

"Észrevehető mennyiségem van". Ez aranyos :D ! Elképzeltem, ahogy meglököd az egyik szekrényt, és az előző munkahelyemen elterjedt "flapaty-flapaty" hangutánzó szóval leírható zajok hallatszanak ki :) . De Kriszta végül is már a vállalkozás, illetve a latex-fétisizmus leírásában említette azt a szintet, amikor a holmikat már drog módjára gyűjtöd. Mondom én ezt kb. 50 kg gyengébb minőségű lakk/műbőr és neoprén elajándékozása, valamint szintén csak becslés alapján 250 kiló elektronikai alkatrész kiselejtezése után. Ezúton is bocsánatot kérek SiGyu fórumtárstól, de az ő gyűjteményében csákánnyal és karbidlámpával kellett haladni; amikor ott voltam válogatni, csak néztem, mint Szása a gömbmoziban.

Előzmény: TízÉvenemvoltamitt (16500)
TízÉvenemvoltamitt Creative Commons License 2019.02.13 0 0 16500

dettó, én is kézzel mosok,csak mostanra már észrevehető mennyiségem van. (és igy 1 napba is beletelik:(

Előzmény: Ubul86 (16499)
Ubul86 Creative Commons License 2019.02.12 0 0 16499

hasznos, bár én maradtam a kézi mosásnál :) Kriszta ajánlotta a mosogatószert is , azt szoktam a kézmeleg vízbe (~30 fok, ahogy a cikk is írja pl), 5-10 percig forgatva kívül-belül, majd leengedem a kádban a vizet, addig lecsapatom a habot a ruháról tussal, majd újabb víz (öblítő víz), benne a szilikonolajjal, és újra bele a ruha, majd be a megfelelő tárolóhelyére.

 

A mosógép kényelmesebb, de csak az első procedúrát ússza meg vele az ember :D  én nem mertem belerakni még.

Előzmény: TízÉvenemvoltamitt (16497)
Ubul86 Creative Commons License 2019.02.12 0 0 16498

Elkelt mind

Előzmény: Ubul86 (16478)
TízÉvenemvoltamitt Creative Commons License 2019.02.12 0 0 16497
Bakator01 Creative Commons License 2019.02.11 0 0 16496

Keresek eladó latex maszkot szájkondommal

ajánlatokat várom a bakator983@gmail.com ra

gabornagy0129 Creative Commons License 2019.02.11 0 0 16495

Eladó vált egy Latex Catsuitom!

 

Új vagyok az oldalon, eddig csak figyeltem az írásokat, most meghirdetném egy már nem használt latex darabom...

 

Meghirdetném használt, de hibátlan nagyon jó minőségű catsuitom. Fekete színű latex catsuit! Az én méreteim 180 cm 80 kg. Rám jó, feszülős, de azért még van benne hely, lehetne szűkebb. Így kb hozzám hasonló vagy kicsit nagyobb alkatra ajánlom!

 

Érdeklődni e-mail-ben lehet!

 

gabor.nagy0129@gmail.com 

Latex Bond Creative Commons License 2019.02.10 0 0 16494

Szerintem a késő '60-as évek űrkorszak ihlette vinyl mániáját inkább ne hagyjuk soha feledésbe merülni.:)

Ráadásul ezeket soha nem lehet "eléggé" kitárgyalni:

https://hu.pinterest.com/mayakule/60s-fashion-vinyl/?lp=true

Előzmény: technograd (16493)
technograd Creative Commons License 2019.02.10 0 0 16493

Aztán részemről a retro vonulat kitárgyalva :) :

 

https://www.flickr.com/photos/10939298@N08/albums/72157606421033753

TízÉvenemvoltamitt Creative Commons License 2019.02.09 0 1 16492

nagyon helyesen, mert a cigifüst elrontja a ruhák finom aromáját.^^

Előzmény: Latex Bond (16491)
Latex Bond Creative Commons License 2019.02.09 0 1 16491

Látom, Te is nagyon otthon vagy az anyagokban, minden elismerésem a precizitásodért. :) Egyébként is tisztelem azokat, akik a vágyaik tárgyában a legapróbb részletekig naprakészek, információgyűjtésben a végletekig el tudnak menni és azt akár a föld alól is képesek előtúrni.

A stúdióban rögtönzött Hofi műsor pedig az egyik kedvenc, ritkaságnak számító felvételem, úgyhogy ezért külön köszi! (Érdekes, nekem is ezt tűnt fel furcsaságként, hogy akkoriban mindenki füstölt, mint a gyárkémény és tették mindezt olyan zárt helyiségekben is, ahol ma már el sem tudnánk képzelni vagy úgy vágnák ki onnan, mint macskát sz..ni. :) )

Előzmény: technograd (16489)
Latex Bond Creative Commons License 2019.02.09 0 0 16490

Magától értetődik.

A divatfűzőkhöz használ csak műanyagot, de a komolyabbakhoz természetesen acéllal dolgozik. Sőt, néha kombinálja is az acéllapot a spirálrugóval kívánságra vagy ahogy a fazon adja.

Előzmény: TízÉvenemvoltamitt (16488)
technograd Creative Commons License 2019.02.09 0 0 16489

Milyen kicsi a világ (kivéve Kína) ! Én is a Nicky Fabric-tól rendeltem meg az 5-ös kódjelű anyagot, nagyon hasonlított arra, amiből a BEAG készítette a batár nagy fülhallgatóinak a párnázatát:https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&biw=1360&bih=635&tbm=isch&sa=1&ei=z2xeXJWrFoj6kwWW2q6YDw&q=beag+f%C3%BClhallgat%C3%B3&oq=beag+f%C3%BClhallgat%C3%B3&gs_l=img.3...57299.62889..63914...0.0..0.197.1125.15j1......1....1..gws-wiz-img.......35i39j0j0i67j0i5i30j0i8i30j0i30j0i24.SjNYKrubZlM#imgrc=0NoajhKrgVpYpM: . Annak nagyon tetszett a gumis jellegű felülete, meg a strapabíró jellege. Viszont éppen emiatt a szakmában közutálatnak örvendett, "szauna", "65 mintájú fejfőző" volt a gúnyneve :D . Viszont ruházati fronton más volt a helyzet, a butikosok sorra varratták ebből a dzsekiket. Valamelyikük látta az akkor elterjedő műholdas tévéadásokban, hogy a profi síversenyek szponzora a Parmalat tejipari cég, rögtön szólt is a műhímzőnek, hogy ilyen embléma kell rá, és már kész is volt az eladható termék. De frankón láttam a sulinkban, hogy ilyen anyagból készült overállban feszít egy kiscsaj, olyan büszke volt rá, mintha aranyba lenne öltözve. Farkas Berci űrrepülésének mai szóval hype factor segítségével kialakított kultusza, valamint az űrsikló-program olyan hatással volt ránk, hogy minden gyerek, a skála két vége közt lavírozva, vagy kukás, vagy űrhajós akart lenni. Lehet, hogy a kukás a rentábilis manapság :) ... Egyébként a Vistram nem azonos az előzőekben belinkelt anyaggal, ott PVC-t használtak fel, csakúgy, mint a mai napig létező, szintén német Skai-nál. Leadtak párszor a CC humorcsatornán és az M1-en egy korai felvételt, amikor a porcelángyárból épphogy csak dobbantott Hofi az 1-es stúdióban szórakoztat egy kisebb közönséget, már csak a poénok miatt érdemes megnézni, de az első sorban ott ül egy Skai ruhás szöszi csaj: https://www.youtube.com/watch?v=7hKPUY2fFTk . Az, hogy még a sarokban levő filodendron is dohányzik, Istenem, ez egy ilyen korszak volt.

Előzmény: Latex Bond (16486)
TízÉvenemvoltamitt Creative Commons License 2019.02.08 0 0 16488

köszi

Az oldalon műanyag merevítőt ír.

remélem acéllal is van.

Előzmény: Latex Bond (16487)
Latex Bond Creative Commons License 2019.02.08 0 0 16487

Hú, az egyik számomra legkedvesebb és legtündéribb varrónőt majdnem kifelejtettem a felsorolásomból, aki meg fűzőkben nagyon penge és nyugodtan fordulhattok hozzá bármilyen extrém fűző-vágyakkal, de szívesen megvalósít bármilyen más ruha-elképzelést is (lakkból és valódi bőrből nem, de műbőrből igen!) - akár pontos méretvétel után: Ő Ujfalusi Gabi és áldassék a neve! :)

Előzmény: Latex Bond (16484)
Latex Bond Creative Commons License 2019.02.08 0 2 16486

Egyetértek, a lakkanyag beszerzést én is megszívtam egyszer az Aliról, mert sokkal inkább kárpitnak való műbőrt kaptam, noha eredendően ruházatinak hirdették. Mondjuk a táska is valahol ruházati kiegészítő és a csizma is ruha, lehet, hogy inkább azokhoz gondolták. A hordozója is elég fura volt, a képen még hófehér volt, de amit kézhez kaptam, az inkább volt valamiféle zsákvászonszerű, barna színű, durva posztó. Rögtön nyitottuk is a panaszjegyet és szerencsére - mivel náluk tényleg a vevő az első - küldtek ingyen egy másik guriga anyagot, immár a hófehér filcszerű hordozóval. Viszont varrni azt is egy élmény, mert tapadós, nem pedig az a "selymes", csúszós, rugalmas fajta, így a belőle készült ruha kilométerekről hallhatóan nyikorogna. De nem azt a mindannyiunk által kedvelt jellegzetes "ropogós" lakk-hangot adja, hanem annál viccesebbet. :)

 

Ugyanakkor viszont az akár csipkemintás vagy sima matt vagy kissé fényesebb, thermo (többnyire plüss) hordozós, 4 irányban jól nyúló stretch műbőrrel meg voltam elégedve, ami pl. leggings-ekhez baromi jó és amiből most a Calzedonia árulja méregdrágán (10.000 Ft/db) a bélelt színes műbőr cicanacijait. A Nicky Fabric anyagai pl. szerintem első osztályúak lennének ilyesmihez.

 

Ezt a Vistram márkanevű - műbőr és lakk átmenetet képező - PU-t sajnos én sem találom már sehol, pedig tinédzser éveimben még bőven készültek ebből szoknyák és nekem is nagyon tetszett anno! :)

Előzmény: technograd (16485)
technograd Creative Commons License 2019.02.08 0 1 16485

Köszönjük, Mr. Bond! Úgy látszik, a szépen megkérés jól működött, mert a képen látható ruhadarab nagyon is hardcore kategória :) . A nyersanyag beszerzéséről már évekkel ezelőtt nyavalyogtam, úgyhogy azt nem ismétlem meg, nálam az is működött, hogy a minden konkurenciát kiszorító H betűs használtruha-mammutnál  vett cuccokat használtam fel (mert lehet kapni leggingset egy kis leggingsel körítve), műbőrből főleg a kárpitanyagok kaphatóak, amik eléggé merevek, amig be nem járatódnak, pl. Ro-Ka Textil, Király utcai Török Lakástextil, lakk ügyében én is az Amazonát dicsőítem, küldenek anyagmintát is, ha kéri a tisztelt ügyfél. Az én, még gyerekkorban megkedvelt személyes "ideálom" az említett műbőr és lakk között egyensúlyozó félfényes poliuretán anyag kapható a legritkábban, hát naná :D ! Pedig egyszerű, mint a pofon, lánchurkolt poliészter hordozóra felvitt PU bevonat, talán még a Graboplast is gyártotta. De a többszörös generáció- és korszakváltás után már jobb ha leteszek erről a Szent Grál üldözésről. A többieknek is tanulságul: az Aliexpressen ilyet rendelni olyan elenyésző kockázattal jár, mint Western Union átutalással fizetve Kalasnyikovot rendelni egy üzbegisztáni sufniműhelyből... Kértem egy piros almát, és erre küldtek egy zöld körtét, c'est la vie.

 

Cirka:

https://www.aliexpress.com/item/High-Dense-310T-Nylon-Taffeta-Cloth-Shiny-Pu-Coated-Material-Fabric-For-Down-Jacket/32824063392.html?spm=2114.search0104.3.24.13d541bavGwIeD&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10065_10068_319_317_10696_10084_453_10083_454_10618_10304_10307_10820_10821_537_10302_536_10902_10059_10884_10887_321_322_10103,searchweb201603_6,ppcSwitch_0&algo_expid=b15a92df-a72e-4b4a-aadb-1df9ff1b0ed0-3&algo_pvid=b15a92df-a72e-4b4a-aadb-1df9ff1b0ed0&transAbTest=ae803_3

 

Eredmény:

 

 

 

Előzmény: Latex Bond (16484)
Latex Bond Creative Commons License 2019.02.07 0 2 16484

A Vespucci varrónőjének tényleg hatalmas respect, amiért foglalkozik műbőrrel is a fő profiljukat képező bőr mellett (nekem is van tőlük műbőr ruhám), mert ilyenből tényleg elenyésző hozzáértő van a fővárosban, de azért nem Ő az utolsó mohikán szerencsére. :)

Töltl Erzsi is vállal műbőr vagy esetleg lakk holmikat és érdekes módon nem okoz gondot a varrógépének az anyag, mint sok másnak.

Igazi, klasszikus made to measure műhely az is!

 

Lakk cucc méretre készítésben meg egyértelműen Kláriék (Amazona) a No.1.

 

Amúgy akit meg csak a valódi bőr érdekel, ajánlanám figyelmébe Marikát a Sly Classic-tól, mert az "utcai" bőrcuccok mellett tud ám Ő ilyet is varrni, ha szépen megkéritek: :)

 

 

 

Előzmény: technograd (16479)
Latex Bond Creative Commons License 2019.02.07 0 0 16483

Folytatva a sort és nem lebecsülve a már megemlítetteket (szintén mindegyik letesztelve és made to measure opcióval ;) ):

- Rubber Magic

- Rubber Eva

- Latex Moscow

 

 

Előzmény: TízÉvenemvoltamitt (16477)
djt-123 Creative Commons License 2019.02.06 0 0 16482

sziasztok.1200g os szilikon mell eladó 10000 Ft ért.Szinte új

beer4life Creative Commons License 2019.02.06 0 0 16481

Sziasztok!

Keresem azt a lányt, akit 2019. február 5.én kedden Debrecenben láttam a Bethlen utca és a Hatvan utca kereszteződésnél kb. reggel 8 óra körül. Vinyl/lakk leggings volt rajtad. Ha gondolod küldj egy e-mailt a sanyi902@freemail.hu címre.

Sanyi

TízÉvenemvoltamitt Creative Commons License 2019.02.06 0 0 16480

Köszi, be is tettem a kedvencekbe:)

Előzmény: technograd (16479)
technograd Creative Commons License 2019.02.06 0 2 16479

Ha pedig valaki méterárut tudott beszerezni, és abból szeretne varratni, akkor itt egy kis ingyenreklám fővárosunk "utolsó mohikán" profi varrónőjének: http://www.vespucci.hu/ . Én egy poliuretán bevonatú hosszúnadrágot alakíttattam át nála, kibővítette, megfordította a jobbos sliccet + vadiúj cipzár, és egy patentot is tett a derékrészére. Jobb lett, mint egy átlag gyári cucc. De ha valaki tud még hozzáértő szakembert ilyen téren, ossza meg az infót nyugodtan :) . Mert ruhaátalakító műhelyekkel Dunát lehetne rekeszteni, de az mégsem ugyanaz a kategória. Két kép a Bőrruhák fórumból, ilyenkor mindig az ideológiai körítésemmel: ez már félig lakk. De azért jól néz ki, mi tagadás :D !

 

 

Előzmény: TízÉvenemvoltamitt (16477)
Ubul86 Creative Commons License 2019.02.05 0 0 16478

Még mindig eladóak:

 

Eladó:

- 40-es női lakk combcsizma (combközépig érő), anyaga a zipzárnál feljött néhány helyen, + a sarkánál elengedte a ragasztás. Én is így vettem ugyaninnen fél éve, 9000 ft-ért. Hibáit fotóztam : 3000 ft

- Latex combfix/zokni. M-es, de tudok körbe méreteket adni. : 6000 ft
- Latex bicepszig érő kesztyű M-es.: 6000 ft

Mindegyik latex cucc próbáig volt felvéve.

Ha valaki egybe elviszi a két latexet, darabját 5000ért adom + postaköltség előre utalás után.

Ha valaki mindhárom cuccot elviszi, 13000 ft + postaköltség.

Posta: 
Latexeket postán levélcsomagként 500 ft-ért, vagy foxpostban 799-ért
Csizma: foxpost-ba hagyva 1000 ft, postával küldve 1990 ft.

 

http://indafoto.hu/collectioneditor/781232 képek

TízÉvenemvoltamitt Creative Commons License 2019.02.05 0 1 16477

Szerintem (tesztelve az összes hely, mindegyiktől szoktam rendszeresen vásárolni, kivéve majd a legutolsót:)

Magyarországon, ő az _egyetlen_ aki minőségi latexet készít: http://rubber.hu/wp

Angol cég: https://www.libidex.com/ most is van valamiféle akciójuk

Angol cég: https://www.westwardbound.com/ rendszeresen vannak akcióik.

 

Osztrák cég (na ők az aranyár, de abszolút szuper dolgaik vannak: https://www.hwdesignshop.com/

Vannak feltörekvő új csillagok, mint pl a https://www.hololatex.com/en/  innen még nem rendeltem, de már gondolkodom rajta:)

Előzmény: mrkus23 (16475)
Kovács Pisti? Á, dehogy! Creative Commons License 2019.02.05 0 1 16476
Előzmény: mrkus23 (16475)
mrkus23 Creative Commons License 2019.02.04 0 0 16475

Sziasztok! Tudnátok ajánlani webshoppokat ahonnan minőségi ruhákat lehet kapni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!