Keresés

Részletes keresés

316e21 Creative Commons License 2003.08.07 0 0 584
az van, hogy a jelzaloglevel alapu hitel eseteben ha uj lakasra veszik fel, akkor 5%-a maximum, mig a kieg-nel 6% maradt a maximum, de amennyire tudom 5%-nal vagy alatta maradtak.
pl: k&h: kieg: 2,75+2 | jelzáloglevel (uj laksara): 3,5+1,5
Előzmény: Elm (583)
Elm Creative Commons License 2003.08.07 0 0 583
Es kamatplafonra?
Mert en (is) terjesztettem, hogy a kiegkt mar nem olcsobb. A kollegam is most vesz fel, es a bankban azt mondtak, hogy a kiegkt hitelnek felemeltek 6%-ra a kamat+kez.kts-et (pedig az CSAK UJ lakasra van elvileg), mert annyira nem eri meg a bankoknak azzal szarakodniuk (?).
Viszont uj lakasra fel lehet venni a forrasoldali tamogatasut max 5%-ert...

Allitasa szerint a torlesztoreszlete alacsonyabb az utobbinak, mint a kiegkt hitelnek.

Nem lehet, hogy a netes kalkulatorok ezer eve nem voltak updatelve?

Előzmény: 316e21 (582)
316e21 Creative Commons License 2003.08.07 0 0 582
csak arra irtam, hogy ahogy neztem olcsobb kieg. kamatt. hitel, mint a jelzaloglevel alapu.

amigy kieg. eseteben 30-70%, jelzaloglevel alapunal, meg kb. 52-48% az onero-hitel aranya

Előzmény: gaspars (577)
Elm Creative Commons License 2003.08.07 0 0 581
En csak annyit latok felulrol, hogy en is felvettem hitelt, es kicsit beleastam magam, mert szarakodtam a bankkal - meg mindig, de az mar az en bajom...

Nem tudom mi a jobb, de egy biztos. Ha most barmilyen hitelt felvesztek, akkor 99% hogy mindket ingatlanra kell jelzalog, es 99,99% hogy ezekre utana mar mas hitelt nem kaptok. Tehat a MOST kerdese koltoi: ha hitelbol veszitek a telket, akkor az epitkezesre is kell egy csomo onero, el kell jutni a 30-40%-ig, es utana talan a meglevo epuletekre hivatkozva meg kaphato hitel, de ezt mar nem tudom.

Altalaban a telek PLUSZ 30% a minimum onero, vagy akkor kevesebb, ha van meg bevonhato ingatlanfedezet - de az nalatok elmegy a telekvasarlasra...

Talan mas, en semmi tobbet nem tudok mondani...

Előzmény: RatKid (580)
RatKid Creative Commons License 2003.08.07 0 0 580
bocs, még vmi:

elm íta: "Tehat a 12M-es lakas ES a 8M-es telekre, tehat piaci erteken 20M osszfedezetre egy 8M-es sima ingatlanfedezetes hitel szvsz kaphato"

egy ikerházat szeretnénk majd utána ráhúzni 4-en, és nem tudjuk, hogy ilyenkor érdemesebb-e :

-először külön hitelt(jelzálog) felvenni a telekre (, mert félünk, ha beleugranánk a lakáshitelbe, az nagyon sok időt vinne el, és akkor ugrana ez a lehetőség a telek megvásárlásával kapcsolatban), bár ahogy itt ti leírtátok, tulajdonképpen még meg is kaphatnánk a 12millás házra és a 8millás telekre a jelzáloghitelt, valószínű, hogy gyorsabban, mint a lakáshitelt...

-vagy erőltessük mégis a lakáshitelt, ami gondoljuk, sokkal jobb anyagilag. új lakás építése, meg ilynenek, csak ezzel az a gond, hogy a két pár nem házas nálunk, az én barátnőm még nem keres, a másik párból a fiú és én is kb. 70 nettóra vagyunk bejelentve, a lány mondjuk olyan 100-ra, tehát ezek lassítják, egyelőre talán lehetetlenné teszik a lakáshitel felvételét.

ne haragudjatok, hogy itt töketlenkedem :), de mivel nem ismerjük a banki lehetőségeket... jobb olyanoktól hallani, akik már kicsit feljebbről látják ezt az egészet.

Előzmény: mEdvE (573)
gaspars Creative Commons License 2003.08.07 0 0 579
Mér?
Előzmény: 316e21 (578)
316e21 Creative Commons License 2003.08.07 0 0 578
nem
Előzmény: gaspars (577)
gaspars Creative Commons License 2003.08.07 0 0 577
Ez most hogy van? A jelzálog fedezetű hitel lett az olcsóbb, ezért gondolom új lakásra is ezt veszi fel mindenki, nem? Akkor a kiegészítő kamattámogatású hitel kinek kell? És így jelzálog fedezetű kölcsönnél ÚJ lakásra mennyi hitelt kaphatsz? 70% vagy 60%?
Előzmény: Elm (541)
RatKid Creative Commons License 2003.08.06 0 0 576
köszi elm és medve, egyikünk már érdeklődik a bankoknál, de valóban az lehet a gond, hogy hosszadalmas és rosszabb feltételekkel működne csak...

Elm Creative Commons License 2003.08.06 0 0 575
Hat igen, meg ha lehetseges is, valszeg nem _sokkal_ egyszerubb meg gyorsabb, mint egy lakashitel...

A lenyeg: bankokban erdeklodni.

Előzmény: mEdvE (573)
sakkmatt Creative Commons License 2003.08.06 0 0 574
sziasztok !

szeretném megkérdezni, hogy létezik-e olyan lista amiben fel van tüntetve, hogy egy építkezés során bizonyos dolgok (válaszfal, víz, gáz, nyílászárók, vakolá, satöbbi) megléte hány százalék készültséget jelent. gyanítom, hogy ez bankonként változó. speciel, az OTP bank ügyfele vagyok. lehet sajnálni illetve tudtok segíteni ?:)

mEdvE Creative Commons License 2003.08.06 0 0 573
Van mindenféle feltétel ahhoz, hogy telket elfogadjanak ingatlanfedezetnek (forgalomképes kell, hogy legyen, utána kell nézni, ez pontosan mit jelent, pl. építési telek, stb), de nem éppen arról van szó, hogy a srác nem akar a telekre hitelt felvenni? Mert ha azt is beleszámítja, akkor valóban összejöhet a dolog.
A piaci kamat valóban nem kevés (kb. 15%), de azért mégsem egy 35-45%-os személyi kölcsön...
Előzmény: Elm (572)
Elm Creative Commons License 2003.08.06 0 0 572
Szerintem kerdezz ra konkretan egy-ket bankban. Ugyanis itt nincs szo lakashitelrol, bar gondolom epitesi telek. Asszem lakashiteleknel a telket nem szoktak az onerobe szamolni - de fedezetnek lehet hogy igen.
Tehat a 12M-es lakas ES a 8M-es telekre, tehat piaci erteken 20M osszfedezetre egy 8M-es sima ingatlanfedezetes hitel szvsz kaphato. Csak az a kerdes, hogy a telket is szamoljak-e vajon fedezetkent. Szvsz van bank ahol nem, de talan van, ahol igen (mert hat elvileg miert ne?).

Mondjuk ez nem tamogatott hitel lenne gondolom, huzos reszletekkel...

Előzmény: RatKid (569)
RatKid Creative Commons License 2003.08.06 0 0 571
köszi az infót, azért még várom, hátha még vkinek van vmi ötlete...
Előzmény: mEdvE (570)
mEdvE Creative Commons License 2003.08.06 0 0 570
Általában a HB érték 35%-át veheted fel jelzálogkölcsönre, tehát ez alapján nagyjából stimmel a számításod. Sokkal többre semmiképpen ne számíts...
Előzmény: RatKid (569)
RatKid Creative Commons License 2003.08.06 0 0 569
sziasztok lenne pár kérdésem jelzáloggal kapcsolatban (sajnos nincs időm visszaolvasgatni)

szükségünk lenne 8 millió forintra, egy telek megvásárlására (4-en vennénk, azaz két pár, de egyikünk sem házas). sürgősen, emiatt a lakáshitelre nincs idő. van-e vmilyen lehetőség erre? van egy olyan lakás, amit lehetne jelzálogosítani az ügy érdekében, de az elvileg 12 milliónál nem érhet többet...állítólag azt max 10-re becsülhetik->és ezért csak 5-öt kaphatunk. de hallottam már olyat is, hogy max 4 milliót adnak. tudnátok nekekm ebben segíteni? sürgős! köszönöm!

Elm Creative Commons License 2003.08.06 0 0 568
1. Az illetekmentesseg hatararol nem tudok, de attol meg letezhet, logikus is. Kerdezz utana jogaszos topikban...
2. Ezt tudom, de ez neked alamizsna: a vasarolt lakas AFA-janak max. 60%-at, de max 400.000.- Ft-ot vissza lehet igenyelni. Vicces osszeg, bar tobb mint a semmi...
3. Konkret elonnyel nem, inkabb csak kozvetettel: altalaban magasabbra ertekelik, szazalekosan kicsit tobb hitel jar hozza altalaban, mint a hasznaltaknal.
4. Egy esetleges hatrany: ha az epito is hitelbol finanszirozta az epitkezest, akkor 99%, hogy Te is csak ugyanattol a banktol tudsz majd hitelt felvenni a vasarlashoz, mint ahonnan az epito vette fel. Mas bank nem nagyon fog adni...
Ja, es az uj elonye, hogy szocpol jar hozza, ha van gyerek. Ha nincs, de fiatal hazasok vagytok, akkor megelolegezett szocpol ket gyerekre (ma 1.6M, jovore 2M).
Előzmény: Johnny B. (564)
Elm Creative Commons License 2003.08.06 0 0 567
Persze, en is ezt mondtam azzal, hogy a ceg kerese volt, hogy elobb kerdezzem meg, hogy ugye nem erdeklodnek az apeh fele. Persze, akar meg is igerhetik, aztan meg... szivas.
Előzmény: Nőgyógyász (565)
nicky lauda Creative Commons License 2003.08.06 0 0 566
Végül is nálunk nem lesz szépítve az összeg (pedig ráférne:(
csaupán a határozatlan idővel fogunk variálni
ezek alapján abba csak nem akarnak majd belekötni
Előzmény: Nőgyógyász (565)
Nőgyógyász Creative Commons License 2003.08.06 0 0 565
Alkalmazottaktól is kérhet APEH igazolást a bank, ha valamiért nem hiszi el a munkáltatóiban szereplő összeget, szóval csak óvatosan a feltupírozással :)
Előzmény: Elm (563)
Johnny B. Creative Commons License 2003.08.06 0 0 564
Sziasztok!

Új lakás vásárlását tervezzük, úgy látom itt vannak a témában igencsak otthonosan mozgó személyek. Bár az első körös kérdéseim nem kimondottan hitellel kapcsolatosak (később majd lesz olyan is :-), remélem megbocsájtjátok.

Szóval: Vásárlandó lakás kb. 35-40m értékben, eladandó kb. 22m. A fő kérdés: Jár-e az új építésű lakás vásárlása valamilyen anyagi előnnyel?
- Úgy tudom az illetékmentesség max. 30m Ft-ig érvényes. Kérdés, hogy az a két lakás különbözetére vonatkozik vagy az új lakás forgalmi értékére?
- Új lakásoknál hírdetik, hogy ÁFA igényelhető. Ez pontosan mit jelent? Hogyan, milyen formában, miből, mennyit?
- Hitelfelvétel szempontjából jár-e előnnyel?
- Egyéb előnye/hátránya van-e?

Előre is kösz a segítséget.

Elm Creative Commons License 2003.08.06 0 0 563
Asszem, nem tudom pontosan. Persze a hivatalos fizetesenek X-szereset irtak ra, de ez itt a cegnel szokasos, csak megkeri a konyvelo, hogy kerdezzek ra a bankba, hogy ugye a cegnel erdeklodnek az adatok utan, nem az apenal? (sima alkalmazott eseten)
Magyaran a ceg fel volt keszulve a telefonra, es mondtak, hogy igen, ennyi a fizu.
Pontosat azert nem tudok mondani, mert nekem is csak ennyit mondtak, hogy kerdezzem meg a banknal, hogy ugye az apehnal nem erdeklodnek, es mar allitottak is ki nekem is az igazolast - egy "picit" magasabb fizurol...

(Mert ugye alkalmazottaknal nem ker csak munkaltatoi igazolast a bank, csak vallalkozoknak kell apeh igazolasos fizeteskimutatast vinniuk)

Előzmény: nicky lauda (562)
nicky lauda Creative Commons License 2003.08.06 0 0 562
:(
de ugye csak az adatokat kérdezték vissza újra, semmi extra kívánságuk nem volt?
Előzmény: Elm (561)
Elm Creative Commons License 2003.08.06 0 0 561
Hogy joguk van-e nem tudom, de teszik neha: nekem a kolleganom fizuigazolasara visszatelefonaltak a ceghez.
Előzmény: nicky lauda (560)
nicky lauda Creative Commons License 2003.08.06 0 0 560
Ez az ismerős általi érdeklődés jó ötlet, köszi!

Továbbra is kérdés: a bankoknak van-e joguk visszaellenőrizni a beadott munkáltatói igazolásokat? Magyarul megütheti-e a bokáját valaki, ha úgy adjuk be, hogy határozatlan, közben meg nem az.

Előzmény: Nőgyógyász (557)
Infomaker Creative Commons License 2003.08.06 0 0 559
Ja, és ez nem hazugság, mi így kaptuk meg a hitelt, már miénk a lakás, a földhiv. épp most jegyez be minket.

Nem tudom, valahogy nem sokan emlegetitek a CIB-et. Szerintem náluk sem rosszak a dolgok. Mi új lakást vettünk.

Előzmény: Infomaker (558)
Infomaker Creative Commons License 2003.08.06 0 0 558
ipsi!!!

A CIB nem értékeli fel, hanem elfogadja a vételárat 100%nak, itt tényleg elég a 30%!!!!

Sőt, asszem a Konzumbank is!!!!

Előzmény: ipsi (549)
Nőgyógyász Creative Commons License 2003.08.05 0 0 557
A legtöbb bank a tájékoztatójában csak annyit közöl, hogy elsősorban határozatlan idejű, legalább 3 hónapos ... 2 éves (banktól függ) munkaviszony fogadható el a hitel fedezetéül. Az adósminősítés szempontjai nem publikusak, így biztosat senki nem fog mondani Neked, de gondolj arra, hogy a legtöbb helyen 2 hónap simán eltelik a hitelkérelem beadásától a folyósításig, tehát a bank szempontjából nem igazán biztosíték egy olyan munkaviszony, ami még a törlesztés kezdete előtt véget ér.

Ha megoldható, akkor célszerű név nélkül érdeklődni egy másik fiókban, vagy ismerőst/rokont beküldeni, a hitelbírálat úgyis központilag történik, ha jól tudom.

Előzmény: nicky lauda (556)
nicky lauda Creative Commons License 2003.08.05 0 0 556
Sziasztok, sürgős kérdésem lenne:

A feleségemnek határozott idejű munkaszerződése van, ami 2 hónap múlva lejár. Ennek milyen hátulütője lehet hitelbírálat szempontjából? (ahhoz, hogy megkapjuk a kívánt összegű hitelt, (számítgatásaim szerint) mindenképpen szükség van a feleségem fizetésére is, mármint arra, hogy elfogadják)

Megkérdeztem a telefonos ügyfélszolgálatot, az volt a válasz, menjek be a helyi fiókba és ott kérdezzem meg...

Viszont hátha el tudjuk intézni, hogy határozatlan idejű legyen, ezért azt nem akarom, hogy megkérdezem, mi van, ha határozott idejű, majd 1 hét múlva beadom, mint határozatlan...
Vagy túlaggódom a dolgot?

A bankoknak van joga/lehetősége visszaellenőrizni a munkáltatónál, hogy tényleges-e a beírt adat?

Elm Creative Commons License 2003.08.01 0 0 555
Nem nem, O epitkezeik, vagyis a rendelet szerint a hasznalatbaveteliig barmikor kerheti a szocpolt. En meg tavaly tavasszal ugy adtam le a koltsegvetest ugy, hogy meg nem volt gyerek, de beleirtam a szocpolt, igaz vegul a hitelbol vonattam. Ebbe az onero dologba elvben belekothetnek, de legrosszabb esetben modositani kell a koltsegvetest. Elvileg.
Előzmény: moverlander (554)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!