Keresés

Részletes keresés

Gabzi Creative Commons License 2003.06.30 0 0 500
Sziasztok!
Talán ti tudtok válaszolni:
ha az emberjánya fel akar venni 5-6 millás hitelt cs.ház vásárlásra, de kéne némi lakásfelszerelés is, és persze ahhoz is kéne tőke, akkor mennyire díjjazza pl. az OTP azt, hogy mint lakáscélú hitel felveszem a jópár millát, aztán C hitelként pár százezret, lévén a lakásvásárlási pénzből nem lehet egyéb eszközöket, csak lakást venni.

lehetséges ez?
egyáltalán mások hogy csinálják? hogy lehet venni is lakást/házat, meg berendezést is bele?

ha 5leteitek vannak, azokat szívesen veszem.

Tegnap a Bánó féle Sorskérdésekben kicsit ledöbbentem Hegedűs Éva higgadt vérmérsékletén, amikor itthon bármiféle fedél megvétele enyhénszólva kaotikus, és lassan lehetetlen.
Látta valaki?

Köszönet előre is a segítségért!
g

gyorgyx Creative Commons License 2003.06.29 0 0 499
A BAR listán szereplő személyek nem kapnak hitelt egyik banktól sem, mivel minden bank vizsgálja a listát.
A listára 90 napnál hosszabb ideig tartó minimálbért meghaladó tartozás miatt lehet felkerülni.
Lekerülni autómatikusan 5 év után lehet (a bejegyzés megszűnik).
Előzmény: Piri (498)
Piri Creative Commons License 2003.06.27 0 0 498
Sziasztok!

Az a kérdésem lenne hogy 14 millió Ft forgalmi értékű új lakásra 2 millió bankhitel kellene viszont az XY banknál visszautasították a kérelmet mivel a BAR rendszerben benne van a hitelfelvevő.

Van-e valakinek ismerőse,tapasztalata abban hogy lehet úgy hitelt felvenni hogy ne nézzék ill ne számítson az ha benne vagy a BAR ban!

pepontlac Creative Commons License 2003.06.26 0 0 497
Köszi moverlander!

Tesztelem magam, tehát:

Az albetétesített tulajdoni lap feltétele a társasházzá alakulás, amit az alapító okirattal lehet elérni. Azonban az alapító okiratnak és így a tásasházzá alakulásnak NEM feltétele az, hogy minden lakás értékesítésre kerüljön.

Magyarul minden azon múlik, hogy mikorra lesz alapító okirat. (Elvileg a vállalkozó olyan szerződést köt a vevőkkel, amiben azok kötelezettséget vállalnak arra, hogy az átadástól számított 30 napon belül aláírja az alapító okiratot. Ha az el nem adottakra aláírja ő, akkor minden ok.)

Ez így OK?

p-lac

Előzmény: moverlander (496)
moverlander Creative Commons License 2003.06.26 0 0 496
Ha egy lakásnak még nincs tulajdonosa, és később vásárolja meg a lakást, akkor automatikusan elfogadja az alapító okiratot. Ha nem tetszik, akkor nem kötelező oda költözni.
Tehát egyáltalán nem feltétele, hogy minden lakásnak végleges tulaja legyen, alapító okiratot anélkül is lehet hozni. Mivel azonban az el nem adott lakásoknak az építő a tulajdonosa, így az alapító okiratot neki kell elfogadnia. Neki persze érdeke, hogy abban normális dolgok legyenek.
Mi is úgy vettük meg a lakást, hogy a ház már rég társasház volt.(Speciális eset, mert már csak egy-két eladó lakás volt) Elolvashattuk, de csak azért, mert a benne foglaltak ránk is érvényesek. Változtatni utólag is lehet, ha a lakók közösen úgy akarják.
Tehát a te esetedben egyáltalán nem feltétele az összes lakás eladása a társasházzá alakuláshoz. Amíg nem veszik meg őket, addig az építőé. Mondjuk egy 12 lakásosban nem minegy mennyi fele oszlik meg a közös költség.
pepontlac Creative Commons License 2003.06.26 0 0 495
Sziasztok!

Ez az albetétesítéses dolog nem tiszta nekem...

Tehát:

Építtető ügyvédje ír egy elő-társasházi alapító okratot (ezen már szerepelnek az albetétszámok), előszerződés után, de még a végleges szerződés előtt.

Bankhoz hiteligény benyújtása.

Bank - mivel az építtető is nála van - fizet "részletekben", de csak akkor, amikor az önerőm már elfogyott.

Törleszteni akkor kezdek, amikor elkezd folyósítani. A törlesztés piaci kamaton megy addig, amíg nem én szereplek a tul. lapon. tulajként (OTP:12%+2% kez. ktsg.), arányosan. (Tehát ha pl. 2,5 Milliót veszek fel, és ezt 2 részletben folyósítja, akkor az első felére kezdem meg csak az elején a törlesztést, majd amikor a 2. részletet is folyósította, akkor belép a másik fele is - piaci kamaton.)

Namost: engem elsősorban az izgat, hogy meddig fizetem ezt a 12+2%-os piaci kamatot??

Merthogy albatétesítés ugye...

Ha jól értem: Társasháznál az albetétesítés feltétele, hogy:
- létezzenek az albetétek ÉS
- társasházzá alakuljon az épület.

Társasházzá alakuláshoz meg ugye alapító okirat kell, amit mindenkinek (esetünkben 12 lakás) alá kell írnia. Vagyis minden lakást el kell hogy adjanak, külünben hogyan lenne mag a végleges alapító okirat.

Lényeg: amíg az összes lakást el nem adja az építtető, majd amíg el nem készül a végleges alapító okirat, addig fizetem én a piaci kamatot (12+2).

Vagyis kiszámíthatatlan az egész...

Hogy látjátok??

p-lac

ui.: átolvastam, összezavarodtam. Ha valaki tudja a megoldást, írja már meg. köszi

CELL Creative Commons License 2003.06.26 0 0 494
Elm!
Ok koszi a segitseget!
Es akkor meg vmi mert mar kisse bekeveredtem...akkor hasznalt lakasra adnak szocpolt, csak a felet ugye?Meg azt is hallottam hogy folemelik megint a szocpolt januartol, vagy ez hulyeseg?
Koszi CELL
Előzmény: Elm (492)
gaspars Creative Commons License 2003.06.25 0 0 493
Igazából ezt én sem értem, hogy hogy van? Az indexen most megjelent cikk végén pl. ezt írják:

"...Az ügyfeleknek azonban csak azon módozatokat ajánlják, amelyek a megváltozott feltételek között is kedvezőek számukra.

A kiegészítő kamattámogatású hitel például a gyermekek után járó lakásépítési támogatás igénybevétele nélkül nem tartozik az ilyen termékek közé, így ennek értékesítése nagy valószínűséggel a jövőben visszaszorul majd.
"

A kiegészítő kamatámogatású hitelnél lett 5% a kamatplafon, nem? Akkor csak ez a jobb!

Előzmény: Elm (490)
Elm Creative Commons License 2003.06.25 0 0 492
Onmagaban az, hogy egy 13M koruli ingatlanra tennetek 5M hitelt, az siman mehet.
En 5M hitelre 10 evre 52kHUF korul fizetek havonta, ez meg a kiegeszito kamattamogatas ujhoz, ha hasznaltat vesztek, akkor magasabb lesz, de biztos 60e alatt.

A munkaviszonyra nem tudok mit mondani. Kerdezzetek korbe tobb bankot, nekem ugy remlik, hogy az otp meg a postabank ker min. 3 honapot, de ez nem biztos. Erdemes meg a helyi takarekszovetkezeteket is megkerdezni, ok is adjak a tamogatott hiteleket, es allitolag rugalmasabbak.

Előzmény: CELL (491)
CELL Creative Commons License 2003.06.25 0 0 491
Sziasztok!
Azok tapasztalatara lennek kivancsi akik epp hitelt vesznek fol (allami tamogatasut) vagy mar tulvannak rajta es megkaptak...igaz mar irtam erre a topicra, de most ugy nez ki megvan a vegleges megoldas, hogy mit szeretnenk, mar "csak " veghez kell vinni a tervet.Kb 8 millio oneronk van/lesz ahogy eladjuk a mostani ingatlant.Es kellene kb 5 millio Ft hitel ebbol lenne egy 13 millios ingatlan...ami a fedezete lenne a hitelnek....eddig megoldhato szerintetek?Remenykedek hogy eddig gond nelkul menni fog...Az az egy baj van, hogy mivel 2.5 ev utan kulfoldrol megyunk haza nincs munkaviszonyunk...Es itt jon a 2.kerdes mennyi ido munkaviszony kell?Mi a minimum? Mert eddig azt hallottam hogy 3 honap, most viszont bent jart anyosom az FHB-nel es ott azt mondtak, minimum 1 ev , az pedig nem jo nekunk meg a 3 honapot megoldanank annyit tudunk varni de 1 ev az rengeteg...Nalatok ez hogy volt?
Illetve ha megkapnank ezt a hitelt 10 evre vennenk fol kb mennyit kellene havont visszafizetni, az 5 millara?
Koszi a valaszokat!
CELL
Elm Creative Commons License 2003.06.24 0 0 490
Neztetek mostanaban hiteleket?

Miert van az, hogy a kiegeszito-kamattamogatasos hitel minden bnaknal 6%-os, mig a forrasoldali lett az 5%-os?
Eddig a kieg volt a legkedvezobb - ahogy nezem mar nem az...

Lehet, hogy el kellene olvasni az uj rendeletet?...

Thas Creative Commons License 2003.06.23 0 0 489
Mondjuk jó kis minimálbér lehet amiből kijön a havi 80 törlesztőrészlet :D

Üdv.: Thas

Előzmény: szonam (485)
316e21 Creative Commons License 2003.06.23 0 0 488
"A mi lakásunkra sincs még használatbavételi, de már rég külön albetéten van"
akkor ti extra szerencsések vagytok asszem, gratula:)
Előzmény: moverlander (484)
www.arvai.hu Creative Commons License 2003.06.23 0 0 487
Nekem 0 Ft van a zsebemben, de a felét szívesen Neked adom! :-)
www.arvai.hu Creative Commons License 2003.06.23 0 0 486
Nekem 0 Ft van a zsbembe, de a felét szívesen Neked adom! :-)
szonam Creative Commons License 2003.06.23 0 0 485
Egyeni vallalkozo, minimalber, ingatlanfedezet van, penz nuku.

havi 80 ezret ki tudnek fizetni torlesztesre.

Ad valaki igy hitelt?

kosz

szonam

moverlander Creative Commons License 2003.06.23 0 0 484
A mi lakásunkra sincs még használatbavételi, de már rég külön albetéten van. Akkor lehet rá megkapni a használatbavételit, ha lakható állapotba kerül. A miénkre még nincs, ellenben rég külön albetéten van.
Az, hogy az épületre külön kell-e használatbavételi, azt nem tudom.

Tehát az albetétesítés feltétele, hogy létezzenek az albetétek(meglegyenek a lakások), és társasházzá alakuljon az épület.

316e21 Creative Commons License 2003.06.23 0 0 483
moverlander

nem voltál bonyolult, de ellentmondtál önmagadnak :)
a lényeg sajnos az -amennyire en tudom -, hogy az albetétesítésnek feltétele a használatbavételi engedély

Előzmény: moverlander (480)
kuukaa Creative Commons License 2003.06.20 0 0 482
Sajnos meg nem minden bank frissitette a web-lapjat... :-(
De ha van valaki hozzaertonek konkret ajanlata, azt szivesen fogadnank, azt hiszem!
Mi a legjobb, es miert?!

Melyik a jobb pl. az uj lakasnal?

Ha a kamat mondjuk 2,5 es a kezelesi koltseg 2,5 (OTP)?
vagy ha a kamat 3,30 es a kk. 1,7 (IEB,Konzum)?
vagy ha a kamat 3,49 es a kk. 1,5 (FHB)?

koszi a valaszokat!

Előzmény: gab156V6 (481)
gab156V6 Creative Commons License 2003.06.20 0 0 481
Koszonom mindenkinek a valaszokat. Azt hiszem turkalok egy kicsit a bankok weblapjain, bar az OTP lakasaszisztense most epp nem mukodik. :o(

Udv,
g.

Előzmény: cskbaba (477)
moverlander Creative Commons License 2003.06.20 0 0 480
Kicsit bonyolult voltam :)

Megveszik a telket. Ráépítik a házat, ám ekkor az egész egyetlen ingatlanként van bejegyezve a földhivatalnál. Ekkor értelemszerűen egy tulajdonosa lehet csak az egész épületnek.
Ezután ügyvéd ír egy társasházi alapító okiratot, amiben rögzítik a közös feltételeket, majd az összes dokumentum birtokában ún. albetétekre bontják a házat. Ekkor a lakások, tárolók, garázsok önálló helyrajzi számot kapnak.(Pl. Eredetileg az ingatlan helyrajzi száma 12345/678, akkor a lakások kapnak egy 12345/678/A/*** helyrajzi számot)Itt az albetét számon már rögzítve van az emelet/ajtó, szobaszám, négyzetméter.
Ettől kezdve a lakást önállóan megveheti bárki. Természetesen a vásárló elfogadja a társasházi alapító okiratban szereplő dolgokat.
Viszont frissen épült lakásnál még nem biztos, hogy az összes beköltözhető. Ha kész van az épület kívül, és a lakás megfelel a lakhatás követelményeinek, akkor adnak rá használatba vételi engedélyt.

Tehát addig nem tud senki sem lakástulajdon jogot szerezni, amíg a lakás önállóan papíron nem létezik. A használatba vételi engedély feltétele pedig az, hogy a lakás belül be legyen fejezve, és az épület is eleget tegyen a kívánnivalóknak.(Ezt itt nem tárgyalom)

316e21 Creative Commons License 2003.06.19 0 0 479
tulajdonjog bejegyzésnek egyébként sem feltétele a használatbavételi, csak annak, hogy kedvezményes hitelt kapj. Viszont a társasházzá alakulás(albetétesítés) feltétele, hiszen addig nincs mire bejegyezni a tulajdonjogot.
Tehát szerintem,amennyiben albetétesítve van, akkor a tulajdonjogotokat bejegyzik....

akkor most, hogy is?:)
Előzmény: moverlander (475)
316e21 Creative Commons License 2003.06.19 0 0 478
tulajdonjog bejegyzésnek nem az a feltétele, hogy valamennyi lakásra meg legyen a használatba vételi engedély
hanem az, hogy albetétesítve legyen... :(
Előzmény: moverlander (475)
cskbaba Creative Commons License 2003.06.19 0 0 477
Én úgy tudom, hogy az OTP-nél nincs a 65 év korhatár.
Érdemes megkérdezni a bankot!
Előzmény: moverlander (476)
moverlander Creative Commons License 2003.06.19 0 0 476
gab156V6-nek:

Ha a szüleid veszik fel a hitelt, akkor nem számít, hogy te ki vagy, mennyit keresel.
Ellenben ők már max. 15 évre vehetik fel a hitelt(65 éves felső korhatár !), ami 10 milliónál nem kis havi törlesztés.
Ha a kettőjük fizetése kevesebb, mint ~200.000, akkor csak a jövedelmet kevésbé vizsgáló bankok jöhetnek szóba, tipikusan az OTP.
És ne felejtsd el, hogy a kapott hitel összege az ingatlanok összevont hitelbiztosítéki értékének függvénye.

moverlander Creative Commons License 2003.06.19 0 0 475
Szerintem a tulajdonjog bejegyzésnek nem az a feltétele, hogy valamennyi lakásra meg legyen a használatba vételi engedély, hiszen akkor adott esetben évekig nem lehetne tulajdonjogot bejegyezni, mert nincs kész egy lakás...
A tulajdonjog bejegyzésnek egyébként sem feltétele a használatbavételi, csak annak, hogy kedvezményes hitelt kapj. Viszont a társasházzá alakulás(albetétesítés) feltétele, hiszen addig nincs mire bejegyezni a tulajdonjogot.
Tehát szerintem,amennyiben albetétesítve van, akkor a tulajdonjogotokat bejegyzik, de a bank csak akkor fizet, ha van rá használatbavételi. Az utóbbinak természetesen vannak olyan feltételei, ami az épületet is érinti.(pl. lift, ha szükséges és hasonlóak)
zsrobi Creative Commons License 2003.06.19 0 0 474
Riverside - használatbavételi engedély problémák

Riverside lakástulajdonosként komoly problémát okoz, hogy a társasház használatbavételi engedélyét részletekben adják ki. Ez persze lehetővé teszi az adott lakásba való korábbi beköltözést (ill. a teljes vételár kifizettetését), de a földhivatal a tulajdoni lapon csak akkor jegyzi be a tulajdonost ha már a ház valamennyi lakására van jogerőre emelkedett használatbavételi edgedély. Így gyakorlatilag a lakáshitel FHBra engedményezésével meg kell várni, amíg valamennyi lakás elkészül (érsd eladják!!!) és teljeskörűen kiadják a használatbavételi engedélyeket (ezelőtt marad csak széljegyzet). Addig meg lehet fizetni a felvett hitelre az előfinanszírozási jutalékot (+6%) és csődbe menni...

Van valaki aki hasonló problémábal küzd (főleg riversideosok) ???

gab156V6 Creative Commons License 2003.06.18 0 0 473
Sziasztok,

uj lakas vasarlasan gondolkozom, es a segitsegetekre lenne szuksegem:

Szituacio: en 28, szulok 50 ev korul, egyeduli gyerek vagyok. Szulok neven van egy videki saladi haz. Kp. max 2.5-3 millio, emelle szeretnek felvenni kb 10 millio hitelt. Szulok allando fix keresettel, en epp munkahely valtas elott/kozben.

Melyik format erdemes valasztani:
-En probalkozom a hitelfelvetellel, de nincs meg az minimalis onresz, igy valoszinu fedezetkent fel kellene hasznalni a szuloi ingatlant (?)

-Szulok veszik a lakast, igy ha jol tudom jogosultak a legkedvezobb konstrukciora. Ebben az esetben is en fizetnem a havi reszletet, abbol hogy nem az en nevemen van a lakas, nem hiszem hogy gond lenne, a futamido ugyis eleg hosszu. Ha oda kerulne a sor, az orokos is en lennek.

Ami fontos, mindenkepp szeretnek legalabb 5 eves kamattamogatast, a kedvezobb torlesztes miatt.

Varom a javaslatokat, hogy induljak neki, melyik bank stb... Talan a bank nem minden esetben valaszthato szabadon, ha az epitteto mar szerzodott (?)

Elore is koszonom a valaszokat,
Udv,
g.

316e21 Creative Commons License 2003.06.13 0 0 472
támogatott euro alapú hitelről én még nem hallottam. ha nincs is, akkor egyértelmű, hogy a támogatott forint alapú hitel olcsóbb - nominálisan is.
ha piaci forint alapút kell összevetni, akkor már izgalmasabba kérdés, hisz elvileg olcsóbb az euró alapú, de árfolyamkockázat jár vele...
most, hogy gyengült a forint, lehet, hogy több fantázia van benne
Előzmény: wecky (465)
CELL Creative Commons License 2003.06.13 0 0 471
Ok koszi a segitseget...latom te sem tegnap kezdted ezt a temat:-) Akkor meg egyet hadd kerdezzek...Az ugy jo ha az eladott lakas az en nevemen volt az uj haz is az en nevemen lesz de a ferjem nevere vesszuk fol a hitelt mivel ot jelentene be az apukam alkalmazottkent(csak hogy oruljenek:-) )Viszont az uj hazat terhelnenk le , azaz ha a ferjem nem fizeti az o neven levo hitelt, akkor az en fejem folul arverezik a hazat?Hm??? A banknak mindegy ez? Csak mert a kisfiam 1 eves lesz addigra kb mire ezt veghezvinnenk, azaz meg en szeretnek gyest is kapni 3 evig...Ugy meg nem tud engem bejelenteni apukam...Mertugye egyszerre gyesen lenni meg dolgozni nem lehet...Vajon ezt igy elfogadna a bank? Csak mert nem akarunk elesni a gyestol, abbol pont fizethetnek a reszletet akar evekig...foleg ha lesz teso...
CELL
Előzmény: Elm (470)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!