Keresés

Részletes keresés

susudr1 Creative Commons License 2003.05.30 0 0 415
Nem mert azt csak házasok vagy gyerekét egyedül nevelő szülők kapják.
Előzmény: moverlander (414)
moverlander Creative Commons License 2003.05.30 0 0 414
Egyrészt az eset nyilván egyedi, a ráépítés miatt. Valószínűleg hiába építenek rá téglából, mégis panel kategóriába esik egyesek (főleg a potenciális árverezési vevők) szemében.
De azért ennyire lehúzni a HB értéket, az bizony nem egészen korrekt. Annak meghatározási módját is tövény szabályozza, de azt még nem olvastam. De valószínűleg nekik van igazuk.
Tehát te egyedülállóként nem kapod a 70 %-os un. duplatámogatottat ?
susudr1 Creative Commons License 2003.05.30 0 0 413
Az kimaradt hogy nekem csak a HB 60%-a jár, mert egyedülálló vagyok.
Előzmény: susudr1 (412)
susudr1 Creative Commons License 2003.05.30 0 0 412
Bocsi közben dolgoztam :))

17. kerület Rákoskeresztúr, 4 emeletes panelokra, 2 szintes tetőráépítés. 40 nm , ár 7600000Ft
4000000 akartam felvenni , 3420000 adnának. Feltéve ha adnak , mert febr. 7án adtam be április 16 mondták meg hogy mennyit tudnának adni.
Két hete azt mondták hogy egy hét múlva szrződésaláírás , de azóta is semmi. A kérelmet a XVII kerben adtam be de a feldolgozást a XVI kerben végzik.

Előzmény: moverlander (408)
moverlander Creative Commons License 2003.05.30 0 0 411
elbeszélgetek :)
moverlander Creative Commons License 2003.05.30 0 0 410
Ugyanis új lakásra 70 % jár.

Jól eleszélgetek itt :)

moverlander Creative Commons License 2003.05.30 0 0 409
0.75*0.7 az 0.525, tehát az 52.5 százalék.
moverlander Creative Commons License 2003.05.30 0 0 408
Arről egy két részletet elárulsz nekünk ?:

-kerület
-négyzetméter ár
-lakásméret
-a 75 % HB értéket ki mondta ?(én elég rosszhiszeműen nézem a bankokat, de ez azért még nekem is irrálisan kevésnek tűnik)
-melyik OTP fiók

Köszi

susudr1 Creative Commons License 2003.05.30 0 0 407
Ja azt még hozzáfűzném , hogy az építkezés finanszírozója az OTP!
Előzmény: susudr1 (406)
susudr1 Creative Commons License 2003.05.30 0 0 406
Szia!
Silhuette azért abban a 48%-ban se legyél olyan biztos , amit szerinted a bank adna.
Én új lakásra akartam hitel felvenni az OTPnél , amely 75%ra tette a hitelbiztosítási értéket , és én ennek a 60%-át kapom. Tehát a lakás árának 45%-át adják csak.

Üdv
Süsüdr

Előzmény: Silhouette (399)
moverlander Creative Commons License 2003.05.30 0 0 405
Még jobb most a realitásokban gondolkoznod, mint később megtudnod, hogy még bő 1 millióval ki kell pótolnod az önrészt, különben úszott az egész dolog.
Én szinte az összes potenciális bankot felhívtam, és mindehol végeznek értékbecslést, és az alapján adják a hitelt. Az pedig nem fogja az ingatlant felértékelni annyira, mint amennyiért veszed. Max 90 %, de állítólag ritka az ilyen. Az pedig 63 % hitelt jelent.
Hogy miért, arra áljon itt egy példa:
Bizonyos bankoknál biztosan így van, nem biztos, hogy általános. Az értékbecslési díjat teljes egészében megkapja az értékbecslő. Ez 25-30000/ingatlan. Napi 5 becslést végeznek általában a cégek. Ki lehet számolni, mit jelent ez havonta. Viszont cserébe ott az elvárás. Az értékbecslő cég annyiért adja is el az ingatlant, amennyit mondott rá HB értékként. Ha ez nem sikerül, a cég akkor is fizet ! És majs bejön neki a pénz, ha elmegy a lakás. Ez a kockázat védi a bankot az irreális becslésektől.

30 % önerővel próbálkozni lehet, de értelme nincs. Legfeljebb egy előnye van: a bank soha nem add több hitelt, mint amit eredetileg kértél. Tehát biztosan a amximumot kapod. Nekünk maga az építő mondta, hogy 30 %-al ne is próbálkozzunk, mert az még senkinek sem sikerült.
Soha ne higyj annak, aki az ellenkezőjét állítja, mert neked kell a hiányzó önrészt előteremteni, nem neki !

Silhouette Creative Commons License 2003.05.30 0 0 404
A www.ujotthon.hu-n allitjak, hogy 30% onero szukseges.
Az Erste amugy a lakaskasszaval jar kez a kezben, www.lakaskassza.hu-n olvashatsz utana.

Silhouette

Előzmény: moverlander (402)
Elm Creative Commons License 2003.05.30 0 0 403
Nekem is mindenhol azt mondtak, hogy oneros epitkezes eseten 40%-ig kell keszen legyen a haz, addig ne is zaklassam oket - illetve nyilvan idoben be kell adni a kerelmet meg osszeszedni a papirokat, de ha megvan a 40%, utana jon ki az ertekbecslo, hogy tenyleg, es utana fizetnek...

Ha a bank finansziroz egy epitkezest, marmint egy eladasra keszulo tarsashazi projektet, akkor tenyleg elofordulhat a 70%, de ez se jellemzo, hiszen gondolj bele: ad hitelt az epitonek, meg ad hitelt a vevonek, akkor szinte az egesz epitkezes hitelbol lesz... ami a hitelbiztositek szempontjabol nem tul jo a banknak.

Előzmény: moverlander (402)
moverlander Creative Commons License 2003.05.30 0 0 402
Azt a 30 %-ot új építésű ingatlannál is felejtsd el ! Sajnos...
Ott is a hitelbiztosítéki érték számít, és annak a 70 %-át adják. Állítólag olyan 60 %-ra lehet számítani. Ha elbírálják a hitelkérelmemet, akkor megírom ide, mi az eredmény :)
Amit külön figyelembe kell venni, hogy szinte kizárólag banki tőke bevonásával építenek ma új ingalanokat, ami azt jelenti, hogy gyakorlatilag csak a finanszírozó banktól veheted fel a hitelt. Van ahol kikötés, de ahol nem, ott sem érdemes mással próbálkozni, ugyanis az összes lakást egyetemlegesen terheli a jelzálog, ami természetesen szerepel a tulajdoni lapon.

Ez alól 1-2 két eset kivétel. Pl.: Az Erste Bank saját finanszírozású projectjeiben ad 70 %-ot, legalábbis telefonon ezt mondták. Viszont az Erste bank nem tudja megmondani, hogy hol finanszíroz Budapesten építkezéseket. Az ügyintézők tudtak súgni egy-két címet, de nincs róla listájuk. Egy bank, aki nem tudja hol a pénze...

Silhouette Creative Commons License 2003.05.29 0 0 401
csirketojas,

Koszi a valaszt, sejtettem, hogy jol ertelmezem en...
A masodik pont szerencsere nem fog meg, eleg szep a netto jovedelmem. Mas ingatlan bevonasat az ugyletbe semmikeppen nem szeretnek, foleg ha egy uj epitesu lakast 30%-os onerovel (es illetekmentesseggel) elvihetek, nem is olyan sokkal dragabban. A szuloi "rezidencia" az maradjon csak tehermentes, ha lehetseges. :)
Igazabol meg az onerogyujtes fazisaban vagyunk, s jovore szeretnenk egy lakasvasarlasi tranzakciot megvalositani.

Udv,
Silu

Előzmény: csirketojas (400)
csirketojas Creative Commons License 2003.05.29 0 0 400
Silhouette,
nekunk azt mondtak 3 bankban is, hogy ha azt akarjuk, hogy csak a vasarolni kivant HASZNALT ingatlanon legyen jelzalog, akkor gyakorlatilag a vetalar 50%-aval kell rendelkeznunk.

HA van masik ingatlan a neveden, akkor azt is lehet jelzalogositani, akkor annak erteketol fuggoen nohet a hitel osszege. Ez legtobbszor ugye, nem jellemzo, ezert mondtak meg egy megoldast:

A csaladban, pl. szulok neven lakas is jo, akkor oket adostarsnak bevonva, es az o lakasukat is jelzalogositva is novelheto a hitelosszeg. Csak hat nem minden szulo akar ebbe belemenni.

Es a masik feltetel, hogy a felvenni kivant hitelosszeg havi reszletei miatt a bank azt is megvizsgalja, hogy van-e eleg jovedelmed.
Tehat ket feltetelnek is teljeseulnie kell, 1. jelzalogosithato ingatlan, 2. jovedelmed osszege

Cst.

Előzmény: Silhouette (399)
Silhouette Creative Commons License 2003.05.29 0 0 399
Jol ertelmezem en a bankok hitelkonstrukcioit?

Hasznalt lakashoz valoban rendelkezned kell a lakas aranak 52%-val? (Max. hitelosszeg = hitelfedezeti ertek * 0,6 = lakas ara * 08 * 06).

Eddig azzal voltam, hogy eleg 30%-kal rendelkezni, de ha jol latom, az csak uj epitesu ingatlanoknal van (+hazasparoknak kell lenni).

S.

316e21 Creative Commons License 2003.05.29 0 0 398
tudtommal nincs még kihirdetve.

hoby

vmelyik topicban azt olvastam, hogy várhatóan 3 éves közszolgálati munkaviszony kell majd az igénybevételéhez

Előzmény: fijuvagyok (396)
hoby Creative Commons License 2003.05.29 0 0 397
A köztisztviselők lakáshitelével kapcsolatban lesz valami módosítás, valaki tudna erröl bövebb infót adni vagy egy linket ahol utánna lehet nézni?
fijuvagyok Creative Commons License 2003.05.28 0 0 396
"A rendelet a kihirdetését követő 10. napon lép hatályba, s rendelkezéseit a hatálybalépést követően benyújtott kölcsönkérelmekre kell alkalmazni.
Budapest, 2003. május 21."

A rendelet már ki van hirdetve, vagy június elsején lesz????

Mikortól lehet a szerződést ilyen feltételekkel megkötni.

szulovszkyz Creative Commons License 2003.05.28 0 0 395
Köszi az infot
Előzmény: 316e21 (394)
316e21 Creative Commons License 2003.05.28 0 0 394
kis kiegészítés: telek vásárlására esetleg piaci kamatozású hitelt lehet felvenni, de azt sem mindenhol, támogatott hitel e célra kizárt!
a komolyabb gond azonba, hogy egy már terhelt telekre nem fognak adni még egy hitelt az építkezésre, vsz még ugyanaz a bank sem, vagy legjobb esetben is csak kis összegűt.

ha a telek megvásárlásához mindenképp hitel kell, az lehet még a legjobb megoldás, hogy másik ingatlan terhére - már ha van - egy megfizethető kamatozású, szabadfelhasználású hitelt felvenni...

Előzmény: Elm (393)
Elm Creative Commons License 2003.05.28 0 0 393
Mivel mas nem valaszolt, megprobalkozom, de telek ugyben vertajekozatlan vagyok.

Szoval az uj szabalyok szerint a jelzaloglevel-tamogatasu hitelbol is egy haztartasban csak egy lehet egyszerre, illetve a regi rendelkezes szerint, ami nem valtozott, hogy a kieg.kamattamogatott hitelt egy ember/hazaspar csak egyszer veheti igenybe osszesen.

Ha epitkezni akartok, akkor arra mindenkeppen a kieg.ktt hitelt kell majd felvenni. ELVILEG a telekre felvehettek elotte akar jelzaloglevel-tamogatasut is (asszem, de lehet hogy az kapasbol csak lakasokhoz jar), akar piaci lakashitelt (12-14%) is, DE ket bokkeno van.

Az egyik a "milyen hitelt nezzunk" kerdesre is valaszol, ugyanis telekre nem nagyon adnak hitelt. Plane, ha meg nem is epitkeztek ra. Tehat erre tanacsot nem tudok adni, el kell menni par bankba, de nagyon valoszinu, hogy nem lesz konnyu - es akkor finoman fogalmaztam. De _elvileg_ nem lehetetlen.

A masik bokkeno az elobbibol jon: ha netan kaptok hitelt, akkor utana masik hitelt a jelzalog miatt eleve csak ugyanattol a banktol vehettek fel, de az se szivesen fog adni, hiszen mar adosok vagytok - magyaran a hitelkepessegetek igencsak alacsony lesz a szemukben. Hacsak nem tudtok papiron igen komoly netto fizut felmutatni...

Szoval nem egyszeru, itt se volt hasonlo problema nagyon, ezert hasznalhato gyakorlati tanacs nem nagyon van...

Előzmény: szulovszkyz (389)
fijuvagyok Creative Commons License 2003.05.28 0 0 392
Köszi!

Tudnál ehhez valami internetes cikket is adni, mert én sehol nem találok semmi.

Előzmény: Elm (391)
Elm Creative Commons License 2003.05.28 0 0 391
A kiegeszito kamattamogatasu hitelt, aminek 5%-ban maximaltak a kamat+kezkoltseget, es ami uj lakasra veheto igenybe, annak igen, a 10M FELSO HATARAT felemeltek 15M-re.

Viszont a jelzaloglevel-kamattamogatasu hiteleknek (max 6%, hasznalt lakashoz) viszont a 30M felso hatarat levittek szinten 15M-ra.

Előzmény: fijuvagyok (390)
fijuvagyok Creative Commons License 2003.05.28 0 0 390
Bocs, hogyha már volt ilyen kérdés, de nem volt időm visszaolvasni:

Igaz az, hogy az államilag támogatott 10 milliós hitelt 15 millióra emelik?

szulovszkyz Creative Commons License 2003.05.27 0 0 389
Sziasztok!

Konkrét kérdés:
Úgy néz ki ebben az évben veszünk egy telket...de a párommal még nem házasodtunk össze,a házat egy másik telek árából + hitel-ből építenénk,de csak jövőre.Viszont a telket még az idén meg kellene venni.Ja és a telekhez kellene még cca 1-1,5 mill.
Szóval milyen hitelt nézzünk, hogy ne essünk el a támogatott hitelektől.

Üdv

Z

kuukaa Creative Commons License 2003.05.23 0 0 388
koszi,

OFF
lotto szam tippek esetleg nincsenek?!
azokkal is beernem!
;-))

Előzmény: moverlander (387)
moverlander Creative Commons License 2003.05.23 0 0 387
Ha a kérdésedre valaki biztos választ tudna adni, az a lottószámokat is tudná :)

Mivel jelentős kamatmozgás 5 év alatt lefelé nemigen következik be, ezért szerintem az 5 éves kedvezőbb. Ellenben, ha 5 év múlva éppen magas kamatok lesznek, akkor a következő 5 évre az érvényes. Viszont a kamatplafon miatt (feltéve, hogy tényleg megmarad) sokkal magasabb kamatot nem fizethetsz.
Mivel az 1 évesek drágábbak, ezért az 5 éves most kedvezőbbnek tűnik, hangsúlyozom TŰNIK.
Viszont úgy tudom, hogy a futamidő a kamatperiódus egész számú többszöröre lehet, tehát 7 éves futamidő pl. csak 1 éves kamatpariódusú lehet.

kuukaa Creative Commons License 2003.05.23 0 0 386
Sziasztok!

10 eves futamidore, 5mFt hitelnel melyik kamatperiodus valtozatot erdemes valasztani?!

Mi alapjan lehet donteni 10 evre elore...?!

Koszi,
kuukaa

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!