Keresés

Részletes keresés

316e21 Creative Commons License 2003.04.03 0 0 164
Vastika

nem rossz, gratula:)
a 13ezerben a közjegyző is benne van? :O

Előzmény: Vastika (163)
Vastika Creative Commons License 2003.04.02 0 0 163

... ja, azt még hozzáteszem: nálunk 50.500 forint a 7M foritn 20 évre. Most néztem meg az OTP 4.0 ;-) hitelét: ott 51.630 forint lenne... arról nem is beszélve, hogy nekünk a teljes "hitelintézés" elejétől a végéig ha jól emlékszem 13.000 forintba került, de ebben már egy folyószámlanyitási díj is benne van. Máshol, úgy tudom, ez jóval 100.000 forint felett van. Az átfutási időről meg már nem is mondok semmit, egyszer már leírtam ;-))

Szóval, szerencsésnek érzem magam ;-))

Üdv!

Előzmény: Vastika (162)
Vastika Creative Commons License 2003.04.02 0 0 162

Blase30!

Itt nálunk a Tak.Szöv. tényleg úgy ad új lakás vásárlásra (meg még nem tudom, hogy mire, mert minket csak konkrétan ez érdekelt) hitelt, hogy min. 10% az önerő! Ez tuti.
Az már egy más kérdés, hogy az építési vállalkozó úgyis elkéri (legalábbis nálunk elkérte, mi meg nem is ellenkeztünk, mert amúgy is ennyi önerőt szántunk rá) a 30%-ot. Csak nálunk a "probléma" ott volt, hogy más bankoknál jelzálogos kavarás nélkül (mármint bevonni más ingatlant) nem adtak volna 10,5M forintos lakásra 7M forint hitelt, mi meg többet nem akartunk rászánni, mert kell még bőven az átalakításokra, meg a berendezésre...

Aztán mi 4+2%-ra vettük fel a hitelt, de éppen most reklámozza ugyanez a Tak.Szöv., hogy 2,75% a kamat: fel sem hívatm őket, hogy így is áll-e a 10% önerő. Majd holnap... Bár nem tudom, hogy a beadott, elfogadott, megkötött hitelszerződést fel lehet-e mondani, és lehet-e újat kötni, ha így nekünk kedvezőbb lenne ;-)) Bár tartok tőle, hogy nem :-(

Üdv!

Előzmény: Blase30 (146)
end0 Creative Commons License 2003.04.01 0 0 161
Üdv!

Szerintetek melyik hitelt érdemes felvenni? Az OTP forrás hitelét vagy a Postabankos Fészek lakáshitelt?
Negatívumok - Pozitívumok?
Úgy általában a hitelekkel kapcsolatban tudtuk a Postabankról valami negatívat?
Köszi!

GuMiSZu Creative Commons License 2003.04.01 0 0 160
Hi!

Na tegnap vótam FHBnél. megérdeklődtem a dolgokat :

Korszerűsítésnél:
- nincs SZJA kedvezmény
- Csak bizonyos típusú munkákat lehet finanszírozni
- nagyon szígorúan vizsgálják, hogy mire megy el a pénz
- ha hozzá is építek a házhoz, a műhelyemet alakítom át nappalivá nem adnak rá pénzt
- fűrdőszobára sem adnak
- átépítésre se
- tető javításra se

Bővítés
- jár az SZJA kedvezmény
- CSAK az új házrész építését lehet elszámolni 120eFt (BRUTTÓ) áron
- az eredeti házra ekkor nem vehetek fel korszerűsítési hitelt

A kettőt nem lehet keverni. Az a baj, hogy nem akarnak csak max 3.5Milkát adni. nekem 5-re lenne szükségem, hitelképesek vagyunk a párommal 10 évre 20 millió forintra, a jelenlegi értéke az ingatlannak 15Millió forint tehát ez se lenne gáz.

Szerintetek más bank adna több pénzt, vagy ez államilag van ennyire leszabályozva.

:(((((

Elm Creative Commons License 2003.03.31 0 0 159
Akarmelyik. Mar ha fogod a kis sajat penzed, felujitod a lakast, bemutatod a szamlakat, az osszeset, es utana egyben megkapod a penzt atutalva.
Nyilvan nem erre gondoltal. :-)

Amugy kerdezd meg a bankokat, szerintem barmelyik csinalja akkor, ha a meglevo epulet meglevo (tehat a felujitas elotti) erteke boven fedezi a hitelt. En 3 reszletben kaptam epitkezeskor, de mondtak, hogy akar 2 is lehet(ett volna), mert tetoterben epitkeztunk, es a lenti resz boven fedezte a hitelt.
Ha nem, akkor szvsz semelyik nem fogja elore odaadni.

Hijja fel egy bankot...

Előzmény: GuMiSZu (158)
GuMiSZu Creative Commons License 2003.03.31 0 0 158
Hi!

lenne ismét 1 kérdésem :)

melyik bank csinálja azt, hogy az igényelt összeget egyben átutalja nekem a folyószámlára?
Felújítás lenne, vagy bővítés.

Az FHB csinálja a többi nem nagyon, de hátha ismer valaki ilyet.

A többi számla ellenében utalna részletekben >> sok utána járás rohangálok a bankba meg ilyenek..

thx

Gica70 Creative Commons License 2003.03.31 0 0 157
Vagy ha esetleg "korszerűsítés" címszó alatt az "akadálymentesítési támogatásra" gondolsz (vissza nem térítendő támogatás), akkor nézd meg a 12/2001. (I. 31.) Korm. rendelet 9. paragrafusát!
A lényeg ez:
9. § (1) A súlyosan mozgássérült személy részére műszakilag akadálymentes lakás kialakításának többletköltségeire vissza nem térítendő állami támogatás vehető igénybe.
(2) A támogatás
a)
1. akadálymentes új lakás építéséhez, vásárlásához legfeljebb kétszázötvenezer forint,
2. meglévő lakáson végzett akadálymentesítéshez legfeljebb százötvenezer forint,
ha az építtető vagy a vásárló a mozgássérült, illetőleg
b) legfeljebb százezer forint – új és meglévő lakásra egyaránt –, ha az építtető vagy vásárló által eltartott közeli hozzátartozó (házastárs, egyeneságbeli rokon, örökbefogadott, mostoha- és nevelt gyermek, örökbefogadó, a mostoha- és a nevelőszülő, testvér, élettárs) a mozgássérült

További feltételek a paragrafus 3., 4., 5. pontjában.
Előzmény: GuMiSZu (153)
316e21 Creative Commons License 2003.03.31 0 0 156
rendez

1.)a szabad felhasználású hitelekhez a bankok szinte soha nem kérnek életbiztosítást, az ügyfél által fizetendő kamat bőven fedezi az estelges kockázatokat, illetve az ingatlan értékesítésével kapcsolatos többletkiadásokat.
2.)azért az nem lényegtelen körülmény, hogy svájci frank alapon 8,5-9,5%, egy ilyen fontos információt illendő lett volna az első "tájékoztatóban" is fetünteni, hisz elég jelentős árfolyamkockázattal jár a dolog.
3.)Hitel összege 5MFt., futamidő 10 év, kamat 8.5%, havi törlesztőrészlet 62.630 Ft.
ez részben igaz, de a 62.630nem tartalmazza a kezelési költség havi 15.000,- forintos összegét!

üdv,

316e21

Előzmény: Törölt nick (152)
Elm Creative Commons License 2003.03.31 0 0 155
Aminek a hivatalos neve az, hogy "Adó-visszatérítési támogatás ", az a 400e huf visszajaro a szamlak alapjan, es csak uj epitsu vasarlasahoz, vagy epitkezeshez jar.

Amire Te gondolsz az az SZJA visszaigenyles, az jar mindenfele hitelhez, ha az LAKASCELU HITEL (! fontos, hogy a hitelben ez benne legyen, az nem jo, ha pl. egy szemelyi kolcsont lakasra koltesz!). Ennyi. Es kell lennie eleg befizetett adodnak, mert ertelemszeruen annak erejeig jar vissza. Ha hazastars kozosen vette fel a hitelt, akkor megoszthatjak.

Előzmény: GuMiSZu (153)
316e21 Creative Commons License 2003.03.31 0 0 154
az szja visszaigénylés a lakáscélú hitelek törlesztőrészletének 40%-a, maximum 240e lehet, tahát igen.
Előzmény: GuMiSZu (153)
GuMiSZu Creative Commons License 2003.03.31 0 0 153
Lenne nekem is 1 kérdésem:

A korszerűsítéshez jár a 240eFt adóvisszatérítés, vagy nem a bővítéshez láttam, hogy jár.

Valaki tudna nekem ebbe segíteni?

előre is thx...

Törölt nick Creative Commons License 2003.03.31 0 0 152
Az, hogy eszközalapú azt jelenti, hogy csupán a tehermentes ingatlan a fedezet. Nem kér a pénzintézet a pénzintézet pl.: életbiztosítási fedezetet, ami jelentős költségtöbletet jelenthet mert életkorfüggő a díj.
Ez egy svájci frank alapú hitel, melynek a kamataa január 1-jére és július 1-jére meghirdetett 6 hónapos CHF LIBOR 0.1 százalékponttal történő változása esetén módosul.
A THM -et ki lehet számolni.
Hitel összege 5MFt., futamidő 10 év, kamat 8.5%, havi törlesztőrészlet 62.630 Ft.
JulesBátyó Creative Commons License 2003.03.31 0 0 151
Sziasztok!

Azt tudja valaki, hogy olyan esetben, amikor a hitel felvételéhez több ingatlant ajánlok fel, mint fedezet, akkor milyen alapon terhelik meg mind a két ingatlant a teljes hitelösszeggel?
Minden bank így csinálja?

Blase30 Creative Commons License 2003.03.28 0 0 150
Eszköz alapú? ez mit takar? kell lennie mondjuk egy családi háznak?
Előzmény: 316e21 (149)
316e21 Creative Commons License 2003.03.28 0 0 149
rendez
A kamat 4 MFt.-ig 9.5%. 4 MFt felett 8.5%. Futamidő 10 év.

huhh ez jól hangzik , de ugye nem euro vagy svájci frank alapú és nem is sorsolásos játék? :>

Előzmény: Törölt nick (147)
tudós Creative Commons License 2003.03.28 0 0 148
A teljes hiteldíj mutatód mondd...
30%???
Előzmény: Törölt nick (147)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.28 0 0 147
Kedves Bláse30!
Most jelentkeztem be a Fórumba és olvasom a problémáitokat. Valóban nem olyan egyszerű egy hitel elintézése mint ahogy azt reklámozzák a pénzintézetek.
Én vállalkozás szerűen pénzügyi közvetítéssel foglalkozom és szivesen segítek akár tanáccsal, akár ügyintézéssel.
A reklámozott hitelek mellet léteznek nagyon kedvező szabadfelhasználású hitel lehetőségek azok részére akik esetleg nem felelnek meg a banki elvárásoknak ( munkáltatoi ig, kezes, kötelező életbiztosítás stb. ) Ezek kimondottan eszközalapú jelzáloghitelek. A kamat 4 MFt.-ig 9.5%. 4 MFt felett 8.5%. Futamidő 10 év.
Előzmény: Blase30 (146)
Blase30 Creative Commons License 2003.03.27 0 0 146
Huhh...próbáltam végig olvasni az egészet...és valahol a közepe felé a takarékszövetkezetkről volt szó.

Mi van ezekkel?

A lényeg a lényeg, hogy nem vagyok egy millkás emberke, minimálbér (képletesen), jelenleg albérlet, nem tudok felmutatni önrészt, se ingatlant, szal gáz... (bár gondolom nem vagyok egyedül)

u.i. Kétlem hogy lenne olyan pénzintézet, vagy akár oly finanszírozó cég, mely úgy adna hitelt, hogy nekem akár csak 10%-ot kellene befizetnem...

Előzmény: Elm (144)
Elm Creative Commons License 2003.03.21 0 0 144
Diohelyba: a kamatperiodus alatt NEM valtozhat a kamatod. Utana a bank akar felfele - ha a piaci kamatlab felfele mozdult el - akar lefele modosithatja.
Hogy melyik a jobb, azt a "lakashitel - csokken a kamat" topik 4036-4038 hozzaszolasa kozott van.

A tamogatott (6-7%) hitelek altalaban 5 evesek, de egyenlore nincs nagy szerepe, mert a kamat maga a 6%-osnal is csak 2-3% (a tobbi a kezelesi koltseg), es a kulonbozetet az allam allja. Magyaran a mig az iranyado kamatlab nem megy le 2-3%-ra (azmeg itt jo sok ev ahogy elnezem), addig 6% amit osszesen fizetsz es kesz.

Előzmény: Tam7 (143)
Tam7 Creative Commons License 2003.03.21 0 0 143
Sziasztok! Én néztem a Postabank Fészek hitelét, és egy dolgot nem értek.

Mit jelent az, hogy 1 éves, ill. 5 éves kamatperiódus?

Gica70 Creative Commons License 2003.03.21 0 0 142
Vastika
Köszi a választ.
Érdekes, hogy a kollégádnak sárvári fiók adott zalaegerszegi házra hitelt, lehet, hogy az a fiók nem aggódott annyira a takszöv-ök között meglévő terülti felosztottsággal kapcsolatos megállapodás miatt.
Én meg felhívtam a területileg illetékes takszöv közpobntját+az egyik kirendeltséget is (2-szer!), mert nem akartam hinni a fülemnek, ugyanis ők a kieg.kamattámogatásos hitellel egyáltalán nem foglalkoznak! Ajánlották a saját 17%-os kamatú lakáshitel konstrukciójukat, amire mosolyogva mondtam, hogy köszi, nem kérem:-)
Felhívtam aztán a közelben lévő másik takszövöt is, de azt mondták ők nem nyúlnak át oda (pedig szomszédos város!). Mondta -egyébként nagyon kedvesen, segítőkészen a hölgy- hogy esetleg a nagyfőnöknél próbálkozhatok, hátha mégis egyedi elbírálás alapján adnának nekünk, de nem nyomultam, mert ott csak 15évre lehet felvenni hitelt, ami 10 milliónál 85eFt havi törlesztőrészlettel megy, ez meg nem tetszik:-)
Egyébként az biztos, hogy minden takszöv különböző feltétellel adja a hitelét. Tehát érdemes próbálkozni, érdeklődni, de nekünk úgy néz ki, hogy mégsem sikerül takszövnél felvenni.
Ja és még egy dolog: a takszöv is az igényelt hitelösszegen FELÜL adja a szocpol+áfa-t (ezt egy pesti kirendeltség mondta, de ebben nem hiszem, hogy nagy eltérés lenne köztük)
Előzmény: Vastika (137)
exlexkex2 Creative Commons License 2003.03.20 0 0 141
kulcsarg!

Az OTP minimálbérre is ad hitelt, ilyenkor csak az ingatlanfedezettől függ mennyit kaphatsz. Valamint van most a Postabanknak a Fészek hitele. Azt is felveheted jövedelemvizsgálat nélkül. Nézd meg a neten is!

Előzmény: kulcsarg (138)
mosolygós Creative Commons License 2003.03.19 0 0 140
Szia Kulcsarg:-)

Új hozzászoló vagyok... bár szoktam olvasni a topicot.
A te esélyed az Otp Bank..., mi is ott probálkozunk..., ők nem vizsgálják a jövedelmet! Csak a munkaviszonyt, és elegendő fedezet kell nekik...
Remélem tudtam segíteni!
www.otpbank.hu

Vastika Creative Commons License 2003.03.19 0 0 139

Én nem hiszem, hogy bárhol is megfelelő jövedelem nélkül adnának hitelt... Egyszer valahol hallottam / olvastam, hogy van erre valami "táblázat": mert az, hogy a jövedelmed (családi összjövedelem) hány százalékáig vehetsz fel hitelt, az függ a jövedelem nagyságától is (gondolom számolnak azzal, hogy megélni is kell valamiből?!)
Lehet, hogy ez már nincs így, de annak idelyén konkrétan volt tól-ig, százalák táblázat...

Üdv!

Előzmény: kulcsarg (138)
kulcsarg Creative Commons License 2003.03.19 0 0 138
Sziasztok!

Kérdésem az, hogy mely bankok számára elégendő a minimálbér?
És mely bank nem nézi azt, hogy a törlesztőrészlet a fizetésed x%-át nem haladhatja meg?

G.

Vastika Creative Commons License 2003.03.19 0 0 137
Gica70:

Nem volt még egyikőnk nevén sem lakás, most "bérlakásban" (Fiatal Családok Otthona ;-)) lakunk, előtte meg az ősöknél rontottuk a levegőt. Ezért nem is jártuk körbe jobban ezt a kérdést, mert nekünk aztán semmink sincs ;-))

Egyébként biztosan rendes meg korrekt mindegyik, mert az egyik építési vállalkozó ismerősöm (pedig nem is annyira kis cége van(/volt..)) is egy Tak.Szöv.-nél vezeti miden pénzügyét... És gondolom nem hülye ő sem, hogy a rossz kamatot stb. válassza.

Üdv!

Előzmény: Gica70 (127)
Vastika Creative Commons License 2003.03.19 0 0 136
Igen, Zalaegerszegen, a Bak és Vidéke nevű, az Eötvös utcában. Meg még máshol is vannak gondolom fiókjaik, annál is inkább, mert Z.eg meg Bak is 15 km legalább ;-))

A kollégám a használt lakásra Sárváron vette fel, szintén egerszegi lakásra, egerszegi lakos, és kapott hitelt...

Üdv!

Előzmény: doktorúr (125)
viktor a takarító Creative Commons License 2003.03.18 0 0 135
szvsz a vagyonközösség jobb, mert akkor sem átírási illeték nincs, sem egyéb...ha jól tudom.
Előzmény: Kúszó Maxi (134)
Kúszó Maxi Creative Commons License 2003.03.18 0 0 134
Köszönöm a választ! Ebből az is következik, hogy ha valamikor összeházasodunk, átírható lesz a fele az én nevemre?
Előzmény: viktor a takarító (133)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!