Keresés

Részletes keresés

316e21 Creative Commons License 2003.03.13 0 0 108
a kiegészítőnél a 10M a max, hiába vagy köztisztviselő, a 6%-osnál viszont a teljes vételárat felveheted
Előzmény: Törölt nick (107)
Elm Creative Commons License 2003.03.13 0 0 105
Az elsoben nem vagyok biztos, de szerintem erdeklodj ott, ahol a rendes kieg.kt hitel megy - vagyis barmelyik banknal -, viszont az utobbira a valasz, hogy termeszetesen bejegyzik a jelzalogot termeszetesen, csak mig normal esetben a fedezet ennyi, igy max 60-70% kolcsont adnak, addig ktv eseten a maradek 30-40%-ra vallalja a garanciat az allam, mert ugye a ktv hitel lenyege, hogy a teljes, 100% vetelarat megkaphatja hitelbol. A kondiciok ezentul aznosak a kieg.kt hitellel.
Előzmény: Törölt nick (102)
missparker Creative Commons License 2003.03.13 0 0 103
Ez egy butácska kérdés lesz, bocsi érte, de hátha:
Van egy _fél_ ház, amivel anyám rendelkezhet, ő nincs ellene a jelzálognak. Ez lehetne a plusz ingatlan fedezet. De, ha jól tudom, csak teljes tulajdonrészre lehet jelzálogot bejegyezni, vagy nem? (a másik felének tulaja kéjes örömmel hajtana el a leprába, ha kérnék tőle vmit)
Előzmény: murray (101)
murray Creative Commons License 2003.03.13 0 0 101
ingatlanfedezet kellene!
valami ismerössel/rokonnal beszéld meg hogy jegyezzék be rá a jelzálogot és adj neki sok manit érte!
az a baj hogy ha nem túl buta ember akkor nemigen fog belemenni..
Elm Creative Commons License 2003.03.13 0 0 100
Vagy plusz onresz, vagy plusz ingatlanfedezet. Harmadik ut nem nagyon van, max. valami szemelyi hitel horribilis kamatozassal...
Előzmény: missparker (99)
missparker Creative Commons License 2003.03.13 0 0 99
Szia,

Köszi a választ. Azt már tudjuk, hogy kevés lesz, mert utánajártunk. Mi a teendő? Nyilván nagyobb önrész, ezen dolgozunk most, de más lehetőség van-e?

Előzmény: murray (98)
murray Creative Commons License 2003.03.13 0 0 98
Miss Parker!

akkor ha van mondjuk max 4 millátok akkor még 5 kellene
amit vesztek arra mindenképp be kell jeygezni a jelzálogot de számits arra hogy a 9 millás kérót csak max 8ra 7,5re fogják felértékelni
a fizuval nincs gond de az a jelzálog kevés leszz!
nekem 5,5 milla hitelhez bejegyezték a jelzálogot a szüleim házára /12-öt ér 6ra értékelték!-és amit vettem arra is 8at ér 6ra értékelték!!/
a bank 1001 képpen bebiztositsa magát ez szerintem kevés lesz de hátha nincs igazam..kérdezd meg én az OTP nél voltam!
sok sikert!:-))

Előzmény: missparker (96)
toserve Creative Commons License 2003.03.13 0 0 97
Sziasztok!

A kovetkezoben szeretnem a segitsegeteket kerni:
az altalam kiszemelt lakopark epitoje az OTP-vel szerzodott. Szamomra viszont a HVB bank konstrukcioja lenne a megfelelo, mivel naluk csak 30% onresz sukseges. Az epito nem gordit akadalyt ennek utjaba. Kerdes, hogy a ket bank mit szol hozza.
Ha van ilyen iranyu tapasztalatotok, akkor kerlek benneteket, osszatok meg velem. Erdekelne az is, hogy mennyire problemas az ugyet intezni.

Koszonom!

toserve

missparker Creative Commons License 2003.03.13 0 0 96
Sziasztok,

Nálunk is elérkezett a fészekrakás ideje, kérdéseim viszont bőven vannak.

A helyzet:
-kiszemelt ingatlan 9M
-önrész 3M, családi segitséggel esetleg 4M
-Fedezetnek ajánlható ingatlan nincs, csak a megvásároltat tudnánk felajánlani
-Kezest nem tudunk keríteni
-Fizetésünk fejenként nettó 180000, bruttóban 70 és 100 ezer (igen, a félig bejelentettség nagy előnyei)
-10-12 év alatt le szeretnénk játszani az egész hitelmacerát

A kérdés: mi a legjobb, ill. egyáltalán mire van lehetőség ilyen helyzetben?

drross Creative Commons License 2003.03.11 0 0 95

adós8 Creative Commons License 2003.03.11 0 0 94
Tudna nekem valaki a BAR Listával kapcsilatban információt adni?
A dolog úgy néz ki, hogy annak idején az OTP-nél számlatartozásom volt kb 1-1,5 évig.
20 000 Ft tartozásból 40000 lett, emiatt rákerültem a bannözi adóslistára.
A kérdésem, hogy kaphatok-e hitelt más banknál, vagy sem.
Amúgy a BB-nél 5 éve vezetek számlát, illetve még áruvásárlási kölcsönt is kaptam most.

Elm Creative Commons License 2003.03.11 0 0 93
Elemeltileg ugye:
Hitel - hazas vagy gyereket egyedul nevelo
Szocpol bevallalas - hazas.

Tehat elvileg lehet elobb hitel egyedulallokent, aztan kesobb a szocpol. Gyakorlatban a fene tudja, miket kera bank ennek igazolasara. Foleg az elobbire, hiszen egyedulallokent 10M hitel nem tul eselyes, kernek adostarsat, ha az meg az, akit kesobb felesegul veszel, raadasu lgyermeked anyja, akkor eleg hatarseset annak megitelese, hogy nincs-e itt valami a hatterben...

Valszeg minden banknal mas a gyakorlat, mindenesetre az en peldam:
Hitelkerelem- 02.05.15.
Hitelszerzodes- 02.09.xx
Folyositas - 02.10.xx
Gyerekek szuletese - 02.11.14.
Szocpol igenylese (hitelbol levonas) - 03.01.20.
Szocpol szerzodes - 03.02.10.korul
Levonas - meg azota sem !!!

Egyszoval mi a hitel utan szerzodetun ka szocpolra, de a levonas miatt nem kellett semmi valtoztatas. HA kpben kered az elore bevallalassal, akkor valszeg modositani kell a koltsegvetest - ha elore nem szamoltal mar ezzel.
(Nekem azt is hagyta az ugyintezom, hogy beleirtuk a szocpol rubrikaba a hiteligenyles lapjan a koltsegvetesnel, hogy "1.2M-KESOBB", mert akkor meg en is fel akartam venni, utana talaltam ki, hogy inkabb levonas)

Előzmény: viktor a takarító (91)
murray Creative Commons License 2003.03.11 0 0 92
igen a "kaja-pia" a total összeget jelenti!:-)

viktor a takarító Creative Commons License 2003.03.10 0 0 91
Üdv!
A köv. kérdéseim volnának:
Köztisztviselőként fel akarok venni (a kedvesemmel és a gyerekünkkel) 10 milla kettős támogatású hitelt egy kb. 13millás ktg-vetésű házra. A telket közösen vesszük, még nem házasodtunk össze. Hány %-ban kell az én nevemen lennie a teleknek, hogy gond nélkül megkapjuk a teljes összeget?

Lehetek-e én (férfi...:-) gyermekeét egyedül nevelő (azaz a hitelre jogosult) ez esetben (a gyerek a nevemen van)?

Ahhoz, hogy egy második gyereket bevállaljunk a szocpolhoz, össze kell majd házasodnunk. Igényelhetjük-e a szocpolt a hitelszerződés megkötése után? Ha igen, a házasságkötés a hitelszerződés megkötése előtt vagy után szükséges?

kösz,

vat

Elm Creative Commons License 2003.03.10 0 0 90
bocs: murray
Előzmény: Elm (89)
Elm Creative Commons License 2003.03.10 0 0 89
gondolom a "kaja-pia" murreyeknel a "tokkal-vonoval"-t jelenti, magyarul: osszesen.
(vagy nem)

Amugy:
A kozjegyzo biztos olcsobb, ugyanis nem 1.5% altalaban, hanem az osszegtol fuggo bonya tablazat van (torvenyben szabalyozva), abbol szamoljak ki, es ANNAK A NEGYEDET kerhetik el, mert jelzaloghitel. (erdemes kotozkodni, ha nagyon sokat akarnak legombolni, sot, ha a bank nem ragaszkodik egy bizonyos kozjegyzohoz, akkor telefonalj korbe egy parat, mert a fentiek ellenere igencsak szoktak elteresek lenni.)
Hirtelen nincs elottem a tablazat, de 8M hitelnel en kb. 50-70e HUF koze saccolom. Erdeklodj utana.

Illetek: 4M-ig 2%, afolott 6%, tehat alapbol, ha 8M lesz a szerzodesben, akkor 320ezer az illetek. Ha 35 ev alatti vagy, es meg nem volt soha neveden lakas, akkor 40ezer kedvezmeny ADHATO...

A tobbi nagyjabol stimmel. En egy 5M-es epitesi hitelnel durvan 200e hufot koltottem ugyintezesre.

Előzmény: csjoco (88)
csjoco Creative Commons License 2003.03.08 0 0 88
murray!

kaja-pia? mit értesz alatta?

Az én kalkulációm a következő (a BBank adatai alapján):

- értékbecslés a vásrolandó lakásra : 20+ÁFA=25eFt
- értékbecslés a plussz ingatlanra : 25+ÁFA=31,25eFt
- hitelbírálati díj : 1% -> 80eFt
- ügyvéd : 40eFt (de felénk előfordul, hogy az eladó fizeti!)
- közjegyző : 1,5% -> 120eFt
- egyéb(tulajdonlap, stb.) = 20eFt

Ez ugye eddig 316,25eFt
Tulajdonlap kikérése mennyibe kerül?
Vagyonszerzési illetékről mit tudtok? mennyi és mikor kell kifizetni?

Előzmény: murray (87)
murray Creative Commons License 2003.03.08 0 0 87
otp
hitelfolyositás:
lakás kb 8 milliós ebböl hitel 5,5 milla
értékbecslés 2*30e
ügyvéd adásvételi kb 80e nekem csak 50 volt /ismerös/
közjegyzö 80e
folyositás 55e
tulajdoni lapok vagy 5*3e
kaja-pia kb 300e nálad ez legalább 400 lesz mert 8at akarsz!
Előzmény: csjoco (86)
csjoco Creative Commons License 2003.03.07 0 0 86
T. Lakáshitelguruk!

Mielőtt kérdeznék ... többet lehet megtudni a forum olvasásával, mint ha egy óráig halgatok egy lakáshitekupect! Gratula!

Ma voltam a BBankban és meglepődve tapasztaltam, hogy a kínált konstrukciójuk elég "jó" ( THM =6,26% )
Van valakinek tapasztalata a BB-vel?
Én 8mFt akarok felvenni, 0 önrésszel, hitelfedezet a vásárolandó lakás és a szüleim ingatlana. A banknak előzetesen megfelelek 15 évre 67 879Ft/hó,10évre 57712 Ft/hó

Kérdéseim :
- Leírnátok, hogy milyen költségekkel kell számolnom a hitel folyósításáig?
- Mennyibe kerül egy ügyvég?
- Mennyibe egy közjegyző?
- Vagyonszerzési illeték?
- Tulajdonlap igénylés?
-Stb?
A hitelportál oldalon lévő igen hasznos táblázatban szerepel a hitelkamat mellett a THM, amit nem igazánreklámoznak a bankok ...
Gondolom a számítás helyes és ez alapján azt látom, hogy az FHB 4,5%-os hitele valójában 7,2%?!
(nem tudom mikor készült a táblázat ) ezzel szemben a BB-nél THM=6,26% és a tanácsadójuk sem bolondított a 4,25%-os hitellel ...

Üdv

Elm Creative Commons License 2003.03.07 0 0 85
Szvsz erre nem sok reagalast fogsz kapni, leven, hogy nem sokan epitenek _tarsashazat_ erre fele...

Egy hagyomanyos csaladi haznal tudom mi a 40%, es max. ezt tudjak a legtobben, leven, hogy a bankok altalaban innen finanszirozzak az epitkezest. De meg a 20%-ra is csak tippelnek ebben az esetben, de tarsashaz eseten meg otletem sincs...

Ha szakerto valaszt akarsz, akkor szvsz az origo forumaba irjal Hacseknek (epitkezesi szaktanacsok, ez itt az indexen mar meghalt), o mar ott rendel csak, talan tud segiteni.

Előzmény: GCS (84)
GCS Creative Commons License 2003.03.06 0 0 84
Sziasztok!

Lenne egy lakáshitellel kapcsolatos kérdésem, csak épp most nem a hitel részről, hanem lakás részről.
Meg tudná valaki mondani, hogy egy földszint-egy emelet-tetőtér-padlástér téglaépítésű társasház esetében körülbelül mi fogadható el 20%-os készültségnek?

Köszi!
Csaba

Elm Creative Commons License 2003.02.03 0 0 83
A vezetekes telefon csak nehany banknal kovetelmeny, altalaban csak elony, vagy az se, a fizetesetek es a szukseges hitel aranya nem rossz, egy kb. 10-12 eves futamidore szerintem ezek alapjan kaphato a hitel.
Az elso pont, a letelepedesihez viszont nem tudom mit mondanak a bankok. Otletem sincs, parat fel kellene hivni, es megerdeklodni.
Előzmény: Darnette (82)
Darnette Creative Commons License 2003.02.02 0 0 82
Sziasztok. Tehát konkrét kérdésem lenne:
- 2 letelepedési engedéllyel (deviza belföldi) rendelkezö huszonéves magyar nemzetiségü fiatal -élettársi viszony.
-"kiszemelt" lakás 5,5 M , ebböl megvan 2 M
- jövedelem össz. kb. 200 000 bruttó.
- nincs vezetékes elöfizetéses telefon.
Szerintetek milyen esélyünk van lakáshitelre ?
Válaszotokat elöre is köszönünjük.
fokabb Creative Commons License 2003.02.02 0 0 81
Szia! Sem jogász, sem bankár nem vagyok, de fél éve vettem fel hitelt az FHB-től és a tapasztalataim alapján megpróbálok néhány kérdésre válaszolni:

Jogilag normális megfogalmazás-e az a szöveg, hogy: "Amennyiben a hitelt nyújtó bank nem adja meg az igényelt X millió forint hitelt, úgy az Eladó köteles visszafizetni a vételárrészletet és a foglalót is!" Nos? ügyvédek, jogászok vannak itt?
Nekem hasonló megfogalmazás szerepelt a szerződésemben, de - ha jól tudom - a foglaló visszafizetésére törvényileg nem kötelezheted az eladót. Abban az esetben, ha jó fej, működik ez a megfogalmazás. Ez történt nálunk is, viszont tudtommal bevállt szokás belevenni a szerződésbe azt is, hogy ha az eladó dönt úgy, hogy mégsem te vagy a kiválasztott, akkor kötelezheted a foglaló kétszeresének megfizetésére.

A vételár 40%át le kell pengetnem az adásvételi szerződés megkötésekor! A bankban azt mondta az ügyintéző hogy vigyem az átutalási bizonylatot és azzal igazolom az önrészem (mivel ugye az elbírálásra már az eladó számláján lesz, ami egy otp-s zárolt számla) Ez így rendben? Bízhatok az információt adó nőben?

Nem tudom melyik banknál próbálkozol, de az FHB-nál ez volt a metódus, így - gondolom -korrekt volt az ügyintéző. A bank ugynis csak utolsó kifizetőként vállalja az utalást, tehát mielőtt utalnának, meg kell győződniük arról, hogy valóban kifizetted a lakás önrészét.

Még nem láttam a szerződés tervezetet, de gondolom a vételár részletek ütemezését csak akkor fogadjam el, ha biztos, hogy addigra megkapom a banktól a hitelt? (már amennyire biztos lehet benne)

Az FHB addig nem indította el a hitelbírálatot, ameddig mindkét fél részéről aláírt adásvételi szerződést nem kapott a kezébe. Abban pedig rögzítenetek kell a fizetési feltételeket.Ez bizony kőkeményen bizalmi állapot. Ha tudsz, keresd meg a banknál a legkompetensebb ügyintézőt, aki feltehetően átlátja a bírálat működési mechanizmusát, és minden bizonnyal nem a te ügyed az első, amit intéz. Egy doboz bombonért nagy százalékos biztonsággal meg szokták mondani, hogy mire számíthatsz.

Előzmény: dpman (80)
dpman Creative Commons License 2003.01.29 0 0 80
Sziasztok!

Hitelfelvétel előtt állok (új, épülő lakás vásárlása, a bank a finanszírozó)

Több konkrét kérdésem is lenne (ha már ez a "konkrét kérdések" topic:)
- Az önerőhöz kell egy pár embertől kölcsön kérnem és azt tutalják illetve beteszem a számlámra. A kérdés az hogy nézi valaki, hogy honnan nyomtam oda hirtelen pár milliót??? Valami iylesmiről volt szó régebben úgy emléxem...hogy ha valaki 1 vagy 2 milkánál nagyobb összeget tesz be akkor azt jelenteni köteles a bank...vagy nem így van?

- Jogilag normális megfogalmazás-e az a szöveg, hogy: "Amennyiben a hitelt nyújtó bank nem adja meg az igényelt X millió forint hitelt, úgy az Eladó köteles visszafizetni a vételárrészletet és a foglalót is!" Nos? ügyvédek, jogászok vannak itt? :)

- A vételár 40%át le kell pengetnem az adásvételi szerződés megkötésekor! A bankban azt mondta az ügyintéző hogy vigyem az átutalási bizonylatot és azzal igazolom az önrészem (mivel ugye az elbírálásra már az eladó számláján lesz, ami egy otp-s zárolt számla) Ez így rendben? Bízhatok az információt adó nőben?

- IGazábólaz izgat hogy ha nem kapjuk meg a hitelt akkor ne veszítsünk milliókat. Tudtok mondani más esetet, példát, ahogy Ti csináltátok az egész lakásvásárlást?

- Még nem láttam a szerződés tervezetet, de gondolom a vételár részletek ütemezését csak akkor fogadjam el, ha biztos, hogy addigra megkapom a banktól a hitelt? (már amennyire biztos lehet benne)

Egyenlőre ennyi... :)
köszi előre is a válaszokat

babydevil Creative Commons License 2003.01.27 0 0 79
"A torlesztoreszlet fugg a hitel fajtajatol (%) is, ugyhogy passz."
meghát úgy tudom, hogy a törlesztőrészlet a havi nettó jövedelemből max 30 %-ot tehet ki (150.ezer nettó jövedelemig, afölött talán 40% is lehet)
2 db minimálbér nettójának a 30 %-a 25-30 ezernyi törlesztőrészlet lehet kb (bár matametikus nem vagyok).
Előzmény: Elm (78)
Elm Creative Commons License 2003.01.27 0 0 78
Eraszt,

a megvasarlando lakas biztos hogy fedeztkent bekerul (elmeletileg el lehet ettol terni, de nem erdemes). Kiegeszto ingatlanfedezet csak annyi kell, hogy a felvett hiteltnek kb. a duplaja legyen az osszes ingatlanfedezet piaci erteke. Tehat ha 10M lenne a megveendo, es ehhez mondjuk kene mind a 10M hitelbe, akkor legalabb meg egy 10M piaci erteku lakast be kell vonni jelzalogba. Hogy az egy vagy tobb lakas az mind1, csak a bank is elfogadja. Sot a tobb a kevesbe celszeru, mert arra is kulon kell jelzalog, mas tulajdonosok, stbstb, szoval macera.

Vasarolhatsz amit akarsz, kerdes MILYEN hitelt kaphatsz hozza. Az ujhoz jar a legkedvezobb kiegeszito kamattamogatasos, de az hazasoknak, vagy egyedulallo gyerekesnek. Ha van vmelyikotoknek gyermeke, akkor lehet az egyedulallo, Te meg csak adostars, bar ezt is a banknal kell megkerdezni...
Amugy meg a sima, hasznalthoz jaro tamogatott hitel mehet, az se sokkal magasabb reszletu.

A baj az, hogy az onero nemigen szamit, ha tenyleg van megfelelo plusz ingatlanfedezet, de a jovedelemnek altalaban akkor is meg kell lennie, mert szeretnek latni, hogy tudtok torleszteni. De elmeletileg azt is kivalthatja a plusz ingatlanfedezet, ez a gyakorlat kulonbozo a bankoknal. Mindenesetre van eselyetek a hitelre igy, de az onero/jovedelem/fedezet szentharomsag aranya erosen fugg egymastol, es attol, hogy a bank mit szeret jobban. Keves onero es jovedelem mellett, de eleg nagy ingatlanfedezettel is lehet hitelhez jutni elmeletileg.

A torlesztoreszlet fugg a hitel fajtajatol (%) is, ugyhogy passz.

Előzmény: Eraszt (76)
csavez Creative Commons License 2003.01.25 0 0 77
Sziasztok!Eltévedtem a sok kedvező lakáshitelező ajánlata között.Ha tudna valaki segiteni konkrét ötlettel hogy melyik bankhoz forduljak.Már meghallgattam a Lakáskasszát a Generali Biztositó Hitelfedezeti ajánlatát is.Van viszonylag jól igazolt fizetésünk és azt hiszem elengendő fedezetünk is.Használt ingatlant szeretnénk.
Eraszt Creative Commons License 2003.01.24 0 0 76
Sziasztok,
az Otthonteremtő Hitellel kapcsolatban szeretnék érdeklődni, mert bizonyos kérdésekre sem az FHB honlapján, sem személyesen nem kaptam egyértelmű választ. A legfontosabb tudnivalók a következők:
- a kölcsönt élettársam és én szeretnénk felvenni, 30 és 28 évesek vagyunk
- jövedelmünk papíron mindkettőnknek a minimálbér

FHB-éknál azt írják a honlapon és a prospektusukban, hogy:
- "arra is van lehetőség, hogy jövedelemvizsgálat nélkül vegyen fel az FHB ügyfele kölcsönt"
- "Az Otthonteremtő Hitel fedezetét elsősorban az igénylő tulajdonában lévő vagy a hitelből felépítendő, megvásárolandó stb. lakás biztosíthatja."
- "Ha a hitel összege legfeljebb harmada a fedezetül felajánlott értékes ingatlanok piaci értékének, akkor az FHB a kölcsönt nem az igazolt jövedelem alapján bírálja el. Ilyenkor elegendő igazolni, hogy a kölcsönkérő rendszeres jövedelemszerző tevékenységet folytat."

Kérdéseim a következők:
- érvényes-e a mi esetünkben is, hogy a hitelből megvásárolandó lakást beszámítják fedezetnek? Fel tudok ajánlani további fedezetnek egy 5 millió Ft értékű lakást (tesóm a tulajdonos) és/vagy egy 10 millió Ft körüli családi házat (jóatyám, tesóm és én vagyunk a tulajdonosok) Elfogadható-e fedezetnek a kettő közül csak a kisebb értékű, vagy szükséges mindkettő?
- Ha van lehetőségem hitelre, akkor új lakást is vásárolhatok, vagy csak használtat?
- Ha van lehetőségem hitelre, a fentiek ismeretében mekkora összegre számíthatok? Egy 10 millió Ft-ért megvásárolandó lakás esetében mekkora önerőt kell mindenképpen felmutatnom?
- Ha van lehetőségem a hitelre, a megítélhető legnagyobb hitelösszeggel számolva 25 éves futamidőnél mekkora havi törlesztőrészletre számíthatok?

Bármilyen választ előre is köszi! Mind telefonon, mind személyesen ugyanis az FHB- nál csak egy rendkívül unott, akut embergyűlöletben szenvedő illetékessel tudtam beszélni, akinek csak az "ez így van, de nem vonatkozik magára, csak máshogy, de az se mindig, mit nem ért, hülye állat, húzzon haza" kommunikációs készletből sikerült válogatnia, ami, lássuk be, nem túl informatív, vagy legalábbis én nem tom dekódolni.
kicsinap Creative Commons License 2003.01.22 0 0 75
Attila!
Ami az ÁFA-t illeti, azzal tényleg a felvett hitel összege csökken. A hitelkérelemmel együtt intéződik, tehát nem lehet előtörleszteni vele. (Mire elkezded törleszteni a hitelt már lezajlott az ügyintézése.) Tehát pl. az én esetem.
Lakás ára:
7,1 millió.
Önerő: 3,6 millió.
Tehát 3,5 hitelre lett volna szükségünk, de csak 3,1-et kelltt igényelnünk, mert 400 e az ÁFA visszatérítés.
Ami a szocpolt illeti erről még nem hallottam, csak arról, hogyha nem születnek meg a gyerekek, akkor lép át hitelkonstrukcióvá.
Előzmény: szucsati (74)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!