Keresés

Részletes keresés

szinko Creative Commons License 2002.07.26 0 0 15
Hello BIGdaddy!
Egy hete adtam be a CIB-nek a hitelklérelmet, egyelőre korrekteknek tűnnek. Új lakást vásároltam, egy hónapot ígértek a hitel folyósításáig. Amivel többet kérnek, mint más bankok, az a jegyzői igazolás. Ezt nem könnyű megszerezni, ha szocpolt is igénybe akarsz venni. Folyószámla nyitást is kérnek, de azt hiszem ehhez más bankok is ragaszkodnak. Ha előbbre jutottam, beszámolok.
Üdv: szinko
Előzmény: BIGdaddy (14)
BIGdaddy Creative Commons License 2002.07.25 0 0 14
Értem.

Van valaki akinek tapasztalatai vannak a CIB-bel? És meguntam, hogy az OTP-ről eddig még csak rosszat hallottam.

A CIB-ről viszont máe hallottam jót is és - közvetve - rosszat is. Viszont lehet előtörleszteni (igaz, hogy kamionnyi aranyporért cserébe), 1,5 hónap alatt megvan (a hitelelbírálás 1 hét!).
Szóval talán érdemes megpróbálkozni.

Előzmény: steamy (13)
steamy Creative Commons License 2002.07.25 0 0 13
BIGdaddy

Nekünk azért csúszik a tul.lap, mert az eladók a következő lakásra szintén jelzáloghitelt szeretnének felvenni, csakhogy az FHB-nál nincs előtörlesztés, a korábban felvett hitelt nem lehet visszafizetni hamarabb. Őrület!! Ezért csak úgy lehet megoldani hogy továbbterhelik a következő ingatlanra, ami egy épülő új lakás, úgyhogy telekkönyvi bejegyzés, lakhatóvá nyilvánítás stb. Bonyolult menet, de már látszik az alagút vége. Eddig mi még csak passzív szemlélői voltunk a dolgoknak, majd most jön a mi kálváriánk az OTP-vel. Nálunk is két ingatlanos balhé lesz.
Steamy

Előzmény: BIGdaddy (11)
PeterX Creative Commons License 2002.07.25 0 0 12
Hello!

Nekem 2 hónapja nem képes a földhivatal elintézni a széljegyeket. Az elmúlt időszakban 2 sürgősségi kérelem lett beadva ügyvéd által, magasról tojnak rá. Amióta a földhivatal vezetőjével balhé van, megállt az élet. Természetesen hitelt addig nem tudok felvenni, mivel a bank tiszta tulajdoni lapot akar.

PeterX

Előzmény: BIGdaddy (11)
BIGdaddy Creative Commons License 2002.07.25 0 0 11
Szia,
nektek miért csúszik a "tiszta" tulajdoni lap? Elvileg ha a tulaj befizeti a pénzt, 15 napon belül átírják a tulajdoni lapot, nem?
Előzmény: steamy (10)
steamy Creative Commons License 2002.07.24 0 0 10
hello BIGdaddy

Mi ugyanebben a cipőben járunk, 100 százalékosan nem tudod kivédeni, esetleg az ügyvéded segíthet a szerződést erre kiterjedően kell megírni. Az biztos hogy nem egyszerű az ügyintézés. Mi áprilisban kötöttük az adás-vételi szerződést, de még mindig nincs meg a megvásárlandó lakás tiszta tulajdoni lapja. Ugyanígy foglalót és előleget is adtunk, amit ők befizetnek a következő ingatlanra. Az biztos hogy a hitelező bank addig nem áll veled szóba amíg ez a jelzálog le nem kerül a szóban forgó lakásról
Steamy

Előzmény: BIGdaddy (9)
BIGdaddy Creative Commons License 2002.07.24 0 0 9
Kicsit lepukkant a topic, ígyhát felhozom.

Ha lakáshitellel szeretnék lakást venni (például 2M kp + 6M hitel, 2 lakást bevonva), és a tulaj azt mondja, hogy van jelzálog a lakásán, amit a foglalóból és az előlegből szeretne kifizetni, akkor mi a teendő? Hogyan lehet ezt szerződésileg/bankilag kezelni?

A problémám az, hogy én egy olyan lakásra kötötk szerződést, amelynek ugyan az eladó a tulaja, de jelzálog van rajta. Tehát ha az eladó elutazik Rióba a pénzemmel, és nem szedette le a jelzálogot, akkor mit tudok tenni?

DooMi Creative Commons License 2002.05.23 0 0 8
Köszi!
Előzmény: Elm (7)
Elm Creative Commons License 2002.05.23 0 0 7
valasz a lakashiteles topikban
Előzmény: DooMi (6)
DooMi Creative Commons License 2002.05.22 0 0 6
Ja, egy dolog maradt ki: vállalkozó vagyok!!!

És mint megtudtam a bejelentett jövedelem alapján méri fel a CIB a lehetőségeket, ami nem megfelelő.
És akkor csak az ingatlanok 30%-át számolják be, ami nagyon nagyon rossz! És a bevétel 1/3-át fizethetem maximum havonta.

Tudtok olyan bankot, ahol másképpen ítélik meg a jövedelmet?

DooMi Creative Commons License 2002.05.22 0 0 5
Koszi a peldat!

Es mi tart ilyen sokaig?

Előzmény: Fuly (4)
Fuly Creative Commons License 2002.05.22 0 0 4
Egy konkrét hitelezési példa (idén március-április):

OTP, használt ingatlanra, 15 mio, 89eFt/hó törlesztés.
Saját erő 25%, a hitel fedezete második ingatlan.

Átfutás 8-10 hét. Az adásvételiben célszű kb. 2 hónapot kitűzni, azt az OTP tartani fogja. Esetleg megkérdezheted előre, hogy mennyit írass a szerződésbe.

DooMi Creative Commons License 2002.05.21 0 0 3
Köszi a tippet, elolvastam!

Nekem az OTP nem szimpi, mert visszaél a saját maga nagyságával, és hogy az emberek úgy tekintenek erre a bankra, mint a jól bevált intézményre... De ha nincs más, akkor ez lesz...

Előzmény: ötveneske (2)
ötveneske Creative Commons License 2002.05.21 0 0 2
Szevasz! Az OTP hitelfolyósítási gyakorlatát megismerheted a "HITRELBÍRÁLAT-OTP TEMPOBAN" címmel nyitott Topik 58-as hozzászólásából. Ez egy friss adat. Más szempontból is ajánlom, figyelmedbe ezt a Topikot mert egy remek tanácsadót is megismerhetsz Hpotterina személyében, de leginkább az én kálváriámat. Én hasonló probléma elött álltam, igaz én házas vagyok. De látom már ide is látogatott Hpotterina, igazolva állításom!

DooMi Creative Commons License 2002.05.21 0 0 1
köszi az infókat!

Az egyedüllétet úgy gondoltam hogy nincs feleségem, kezdes az biztos van aki megfelelő.

Előzmény: hpotterina (0)
hpotterina Creative Commons License 2002.05.21 0 0 0
szia!
az, hogy egyedülálló vagy az mit jelent? hogy nincs feleséged, vagy azt, hogy nincs senkid? már csak azért kérdezem mert a bank szempontjából nem mindegy. Elég ritkán és szigorú feltétekkel adnak hitelt egyedülállóknak. mindenképp kellene egy adóstárs aki közvetlen hozzátartozó, mondjuk testvér, élettárs vagy szülő (ha nem tölti be a 65 a hitel lejártáig). Az egy keresősöknek plussz életbiztosítást kell kötniük ami a hitel összegével és futamidejével megegyezik, majd ezt a bankra kell engedményezni. Mármint ez az MKB-nál van így. A felvehető összeg nagy mértékben függ attól, hogy a plussz fedezetül felajánlott ingatlannak mekkora a hitelbiztosítéki értéke. De persze az is számít, hogy milyen jövedelmed van és milyen az a lakás amit meg akarsz venni.
DooMi Creative Commons License 2002.05.21 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

Milyen lakáshitelt érdemes felvenni?

Lehetőségek:
- egyedülálló személy vagyok
- van egy plusz ingatlan fedezetként, jelzálogként
- első lakás lesz
- igénybe szeretnék venni állami támogatást
- havi max 60-90e Ft-ot akarok fizetni
- 20 évre, vagy hosszabbra, de úgy tudom csak 20 évig van állami támogatás
- legalább 12-14 milliót adjon, de ha a havi keretbe több belefér, akkor minél több, maximum 16-20 millió
- lehetőleg 1-2 hónapon belül

Az alábbi bankok kerültek szóba:
- CIB: Havi 83e - 20 év - 13 millió - telefonon adták ezt az ajánlatot
- OTP: nem találtam konkrét webes számolási lehetőséget
- Raifaisen: Elég drágának tűnt
- KHB: Kedvezőnek tűnik de nincsen konkrét számítás
- Postabank: Kedvezőnek tűnik de nem bízom ebben a bankban, túl sokat hibáznak...

Várnám az ötleteket, tapasztalatokat!

DooMi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!